Προς το περιεχόμενο

Τι τερμάτισα πρόσφατα και πώς μου φάνηκε


firepc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Carto

wp7829635.png

https://store.steampowered.com/app/1172450/Carto

Ενα υπεροχο πρωτοτυπο παιχνιδι με ενα gameplay που σιγουρα δεν εχουμε ξαναδει. Το ταξιδι μας ξεκιναει με το κοριτσακι που βλεπουμε στην πιο πανω φωτογραφια να κανει παρεα με τη γιαγια της σε ενα αεροσκαφος στα συννεφα και εξαιτιας μιας καταιγιδας πεφτει στο εδαφος. Αποστολη μας ειναι να παμε την Carto στη γιαγια της.

Η ιδιαιτεροτητα του παιχνιδιου ειναι οτι ο κοσμος που ειναι το κοριτσακι δεν υπαρχει. Βρισκοντας κομματια του χαρτη φτιαχουμε εμεις τον κοσμο του παιχνιδιου. Στη διαρκεια του ταξιδιου θα συναντησουμε πολλους νεους ανθρωπους διαφορες φυλες, φιλους και θα μαθουμε πολλα νεα πραγματα. Το παιχνιδι εχει απεραντη ψυχη εχει δοθει βαση στην λεπτομερεια και οι διαλογοι αποπνεουν μια τρυφεροτητα.

Δεν ειναι ενα ευκολο παιχνιδι σε αρκετα σημεια κολλησα αλλα η ευχαριστηση οταν ελυσα καποιους γριφους τεραστια. Το παιχνιδι δινει παντα clues στο πως πρεπει να διαμορφωθει ο χαρτης και τι πρεπει να κανουμε οποτε με κοινη λογικη και προσοχη στον καθε χαρτη το παιχνιδι ειναι εφικτο χωρις καμια βοηθεια. Εκδοτης ειναι το Humble με δημιουργο την Sunhead Games. Εφτιαξαν ενα τοσο πρωτοτυπο παιχνιδι με τοση ψυχη που πιστευω οτι οι δημιουργοι εβαλαν την καρδια τους οταν το εφτιαχναν και φαινεται. Το προτεινω στον καθενα να το παιξει προσωπικα δεν βρηκα καποια ατελεια ειναι ενα αψογα αρτιο παιχνιδι που θα κανει καθε gamer να νιωσει καποια πολυ ομορφα συναισθηματα μεχρι το τελος του ταξιδιου. 10/10

Παρακατω μερικες φωτογραφιες απο το παιχνιδι

https://postimg.cc/gallery/kVTFFqS/dd1ad6ee

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

spacer.png

Quantum Conundrum

Ο παίκτης, ως παιδί, βρίσκεται στην έπαυλη του τρελού επιστήμονα θείου του όπου και ξαφνικά ο θείος εξαφανίζεται και επικοινωνεί μαζί του ως μια φωνή απο το άπειρο, ζητώντας του να τον επαναφέρει στον κόσμο. Για να το καταφέρει αυτό θα πρέπει να περάσει απο διάφορες αίθουσες της έπαυλης και να λύσει κάποιους γρίφους χρησιμοποιώντας τις δυνάμεις που του δίνουν οι εφευρέσεις του θείου του. Οι δυνάμεις αυτές αλλοιώνουν τα χαρακτηριστικά του κόσμου κάνοντας τα αντικείμενα πιο βαριά/ελαφριά, αντιστρέφοντας τη βαρύτητα ή καθυστερώντας τον χρόνο (slow motion). Δεν είναι όλα διαθέσιμα σε όλα τα δωμάτια/γρίφους, οπότε ο παίκτης πρέπει κάθε φορά να βρεί το σωστό τρόπο χρήσης των διαθέσιμων.
Πρόκειται λοιπόν για ένα παιχνίδι γρίφων πρώτου προσώπου, αρκετά έξυπνο, με όμορφα καρτουνίστικα γραφικά που δεν αφήνουν να φανεί η ηλικία του (2012), δημιουργημένο απο τον lead designer του Portal, ενώ και η υπογραφή της square enix ως publisher εγγυάται την ποιότητά του. Το βασικό παιχνίδι έχει 51 δωμάτια και μου πήρε 7 ώρες να τα τελειώσω.
Κυκλοφορούν φήμες οτι σύντομα θα κυκλοφορήσει δεύτερο παιχνίδι και ίσως για αυτό η τιμή του είχε πέσει κάτω απο το €1 στα πρόσφατα steam sales.

 

spacer.png

Braveland

To braveland είναι ένα old school turn based battle game που παίζεται σε ταμπλό μιας οθόνης με εξάγωνα. Η βασική του ιστορία ξεκινάει με τον κακό που ψάχνει να καταστρέψει τον κόσμο και τον αφανή ήρωα που ξεκινάει απο το μηδέν και μαζεύει στρατό για να τον νικήσει. Υπάρχει δυνατότητα αναβάθμισης εξοπλισμού και στατιστικών, που βοηθάνε πολύ έντονα στην εξέλιξη του παιχνιδιού, καθώς επίσης και η πρόσληψη επιπλέον πολεμιστών.
Είναι σχετικά απλό παιχνίδι, σε κάθε μάχη η στρατηγική είναι λίγο εως πολύ ίδια, αλλά αυτή η απλότητά του σε συνδυασμό με το ότι έπαιζε απροβλημάτιστα στο ταπεινό linux λαπτοπάκι μου με έκανε να ασχοληθώ μαζί του μέχρι τέλους. Η κάθε μάχη διαρκεί κανένα 5λεπτο, οπότε ήταν οτι έπρεπε για ένα μικρό διάλειμμα ώστε να ξεκολλήσει το μυαλό απο την καθημερινότητα.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Never Alone (Kisima Ingitchuna) 2014

EGS_NeverAloneKisimaIngitchuna_UpperOneG

https://store.steampowered.com/app/295790/Never_Alone_Kisima_Ingitchuna/

Το συγκεκριμένο 2D Platform παιχνίδι έχει διάρκεια 4,5 ωρών μαζί με το dlc του. Δεν έχει κάποιο σοβαρό επίπεδο δυσκολίας, είναι απλό, εύκολο, όμορφο και ανάλαφρο όσον αφορά το gameplay του. Τρέχει σαν νεράκι, δεν κολλάς σε κάποιο σημείο δηλαδή. Αν κάποιος θέλει κάτι χαλαρό με 8-10 ευρώ (τόσο το κοστολογώ) τότε προτείνεται.

7/10

Επεξ/σία από Voziniotis-3
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Voziniotis-3 είπε

Never Alone (Kisima Ingitchuna) 2014

EGS_NeverAloneKisimaIngitchuna_UpperOneG

https://store.steampowered.com/app/295790/Never_Alone_Kisima_Ingitchuna/

Το παιχνίδι έχει διάρκεια 4 ωρών μαζί με το dlc του. Δεν έχει κάποιο σοβαρό επίπεδο δυσκολίας, είναι απλό, εύκολο, όμορφο και ανάλαφρο όσον αφορά το gameplay του. Τρέχει σαν νεράκι, δεν κολλάς σε κάποιο σημείο δηλαδή. Αν κάποιος θέλει κάτι χαλαρό με 8-10 ευρώ (τόσο το κοστολογώ) τότε προτείνεται. Δεν έχω ολοκληρώσει ακόμα το dlc του και δεν έχω δει τα cutscenes του που πρέπει να είναι ωραία.

7/10

Το συγκεκριμένο το είχα παίξει από game pass. Δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα. Όπως τα λες, ένα χαλαρό παιχνίδι να περάσεις ευχάριστα την ώρα σου, χωρίς δυσκολίες και κολλήματα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/12/2021 στις 3:12 ΜΜ, Voziniotis-3 είπε

Never Alone (Kisima Ingitchuna) 2014

EGS_NeverAloneKisimaIngitchuna_UpperOneG

https://store.steampowered.com/app/295790/Never_Alone_Kisima_Ingitchuna/

Το συγκεκριμένο 2D Platform παιχνίδι έχει διάρκεια 4,5 ωρών μαζί με το dlc του. Δεν έχει κάποιο σοβαρό επίπεδο δυσκολίας, είναι απλό, εύκολο, όμορφο και ανάλαφρο όσον αφορά το gameplay του. Τρέχει σαν νεράκι, δεν κολλάς σε κάποιο σημείο δηλαδή. Αν κάποιος θέλει κάτι χαλαρό με 8-10 ευρώ (τόσο το κοστολογώ) τότε προτείνεται.

7/10

Πολύ ωραίο παιχνίδι, αν και θυμάμαι το platforming του να είναι iffy σε κάποια σημεία. Και τα clips που μιλάνε άνθρωποι από αυτή την φυλή ιθαγενών στην Αλάσκα αξίζουν μια θέαση. Αν δεν με απατά η μνήμη μου, είναι η ανταμοιβή για τα collectibles.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Serious Sam 4 ( 2020 )

serious-sam-4.jpg.211c1d86b936aa9fa7a3ba37e423b3a3.jpg

 

Το Serious Sam 4 είναι ένα action-shooting παιχνίδι και ο τελευταίος τίτλος της ομώνυμης σειράς από την Croteam και Devolver. Είμαι γενικά φαν της σειράς και βλέποντας το πλέον να συνεχίζει και με αυτά τα γραφικά μόνο χαρούμενο με κάνει. Στο παιχνίδι παίζεις κλασσικά ως Sam Stone που με τον έναν ή τον άλλο τρόπο βρίσκεται ως η μοναδική και τελευταία λύση για να σώσει τη γη από εξωγήινους. Με αρκετή δόση χιούμορ και γενικά χωρίς να παίρνει ποτέ στα σοβαρά το παιχνίδι τον ίδιο του τον εαυτό. Ωραία η παρουσίαση χαρακτήρων μέσα στο παιχνίδι καθώς και οι ατάκες που έπεφταν συνεχώς μεταξύ τους, όπως προ είπα χωρίς ίχνος σοβαρότητας που το κάνει πολύ πιο ευχάριστο και ανάλαφρο στα μάτια μου. Επίσης, μου άρεσαν και τα quotes από κάθε χαρακτήρα σε κάθε loading screen. Χαρακτηριστικό της σειράς όπως και σ ’αυτό το τίτλο είναι οι ορδές των τεράτων μικρών και μεγάλων  και κάποια bosses σε μεγάλους χώρους/αρένες και το ατέλειωτο πιστολίδι. Οι αρένες αλλά γενικά τα τοπία και ο κόσμος όπως και στα προηγούμενα είναι αχανής απλά πλέον με το επίπεδο των γραφικών που υπάρχει, βρήκα πολλές φορές τον εαυτό μου να χαζεύω απλά το περιβάλλον, εξαιρετική δουλειά, όπως και η μουσική άψογη και γενικά όλο το οπτικοακουστικό. Τα τέρατα ενώ είναι ατελείωτα δε βρήκα μεγάλες αλλαγές ή πολλά νέα σε σχέση από τους προηγούμενους τίτλους. Στο Serious Sam 4 παρουσίασαν για πρώτη φορά και μιας μορφής skills που ξεκλειδώνεις κάθε φορά που “βρίσκεις” ένα αντικείμενο, να πω την αλήθεια οκ, σου δίνει κάποια πράγματα, αλλά μικρό ρόλο έπαιξε για μένα, υπήρχε δεν υπήρχε μου φάνηκε το ίδιο. Πληθώρα επιλογών από όπλα καθώς και κάποια αρκετά δυνατά gadgets (black hole),με αποτέλεσμα ούτε σ ’αυτό το κομμάτι σε αφήνει παραπονεμένο. Το μόνο αρνητικό που για κάποιους μπορούν να τους αλλάξουν τη γνώμη για ό,τι έχω γράψει παραπάνω και μπορεί να τους κάνει να παρατήσουν το παιχνίδι ( και μπορώ να το καταλάβω στο 100%), είναι ο τεχνικός τομέας, ενώ δε συνάντησα αρκετά drops σε fps αρκετές φορές αργούσαν να φορτώσουν τα γραφικά όταν ξεκίναγα νέο level και ήταν σα να έβλεπα τα πάντα χωρίς textures, όπως επίσης και σε cut scenes που έπερνε 1-2 δεύτερα να φορτώσει σωστά τα textures. Προσωπικά συνάντησα και θέμα με πάγωμα υπολογιστή αλλά δε θα το υπολογίσω και τόσο γιατί από τι φάνηκε και σε άλλα παιχνίδια απλά είχα θέμα με τις ραμ(ακόμα δεν έχω επιβεβαιώσει ότι είναι η πηγή του προβλήματος) με την έλευση της νέας κάρτας. Εν κατακλείδι, το παιχνίδι μπορεί να μην είναι σα το πρώτο που πολλοί λένε αλλά, το Serious Sam 4 είναι ένα πραγματικά πολύ καλό παιχνίδι και οι 15-16 ώρες που πέρασα μαζί του με άφησαν με ένα χαμόγελο και με ανυπομονησία για τον νέο τίτλο της σειράς και για μένα αυτό αρκεί και παραβλέπω μικρο λαθάκια.

 

Φωτογραφίες

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Επειδή δεν την ήξερα καν τη σειρά και τώρα που είδα το review συν βιντεκι από YouTube λέω να παίξω, αξίζει να τα πάρω με τη σειρά ή να παίξω το τελευταίο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Επειδή δεν την ήξερα καν τη σειρά και τώρα που είδα το review συν βιντεκι από YouTube λέω να παίξω, αξίζει να τα πάρω με τη σειρά ή να παίξω το τελευταίο? 

Χρόνια πολλά φίλε μου, μπορείς να πιάσεις το τελευταίο κατευθείαν, δεν θα χάσεις τίποτα σοβαρό, γιατί ποτέ δεν είχε πολύ δυνατή ιστορία( αν και στο τελευταίο προσπάθησαν λίγο παραπάνω). + το προηγούμενο βγήκε το 2011 οπότε τα γραφικά αν σε ενδιαφέρει είναι πολύ πιο κάτω. Από κει κ πέρα αν θες να δεις γενικά ότι έχει περάσει ο Sam και δε σε καίνε και πολύ τα γραφικά αξίζει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Marvel's Guardians of the Galaxy ( 2021)

guardians_of_the_galaxy_4PY7Vj8.jpg.4e5eacd3a51193b8b972b8f6a54499c0.jpg

Το Marvel’s Guardians of the Galaxy είναι ένα action-adventure ΄παιχνίδι. Τα γραφικά του είναι εκπληκτικά όπως και τα τοπία του αλλά εκεί που που ξέφυγε το θέμα με τη καλή έννοια είναι στα χαρακτηριστικά και τις εκφράσεις των χαρακτήρων. Η μουσική απλά συμπλήρωνε τέλεια το παιχνίδι και ήταν απολαυστική μέχρι και το τέλος. Να αναφέρω ότι γενικά από Marvel έχω μόνο γνώση από τις ταινίες και τις σειρές που έχουν κυκλοφορήσει και δεν έχω καμία επαφή με τα comic. Οπότε πέρα από τα ονόματα των βασικών χαρακτήρων και λίγων ακόμα δεν είχα κάποια γνώση. Οι χαρακτήρες στο παιχνίδι σε σχέση με τις ταινίες ενώ μοιάζουν έχουν άλλη ιστορία και διαφορετική εξωτερική εμφάνιση στη πλειοψηφία αυτών, με μεγαλύτερη διαφορά της Mantis και τους λάτρεψα. Γενικά, μπορώ να πω πως ενώ μου άρεσαν οι ταινίες, το παιχνίδι στα μάτια μου ήταν πολύ καλύτερο. Η ιστορία ξεκινάει έχοντας την ομάδα των Guardians of the Galaxy στις αρχές της ( Starlord, Gamora, Drax, Rocket, Groot), ως απλά μια ασύνδετη παρέα ατόμων που απλά εξερευνάει και προσπαθεί να τα βγάλει πέρα στο διάστημα, μετά από έναν μεγάλο γαλαξιακό πόλεμο που έγινε που έχει αφήσει τόσο αυτούς αλλά και όλο το γαλαξία με ένα κενό από τις απώλειες που είχαν. Κατά τη διάρκεια της ιστορίας ταξιδεύοντας σε διαφορετικά μέρη, εξερευνώντας πλανήτες, πολεμώντας τέρατα και εχθρούς και εν τέλει προσπαθώντας να σώσουν τον γαλαξία, το σύνολο των χαρακτήρων δένεται σιγά σιγά μεταξύ του και γίνεται μια ομάδα-οικογένεια που νοιάζεται ο ένας για τον άλλο. Οι επιλογές που δίνονται σε διαλόγους και πράξεις μπορούν να αλλάξουν κάποια πράγματα (πχ να κάνει πιο εύκολο το πέρασμα από μια σειρά εχθρών) αλλά πάντα καταλήγει στο ίδιο σημείο για τον ίδιο σκοπό. Κάτι που ξέχασα να αναφέρω είναι ότι καθόλα τη διάρκεια του παιχνιδιού παίζεις ως Starlord/Peter Quill. Κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού γίνεται αναφορά και στο φορτίο που κουβαλάει κάθε χαρακτήρας σε κάποιους πιο επιφανειακά σε σχέση με το βάθος που δίνεται σε άλλους. Αυτό που ξεχώρισα πιο πολύ ήταν το κομμάτι του Drax. Επίσης, λάτρεψα και τη προσοχή σε κάποιες λεπτομέρειες που οκ δεν υπήρχε κάποιο επίτευγμα αλλά το ότι κλείνεις το ψυγείο αναφέρθηκε σε έναν από τους πολλούς διαλόγους που γίνονται μεταξύ των χαρακτήρων, διάλογοι που γίνονταν τόσο στο σκάφος όσο και στο εκάστοτε μέρος που εξερευνούσες, έδωσε μια ζωντάνια στο παιχνίδι που δεν αρκέστηκε στα απλά όμορφα γραφικά του. Στο κομμάτι μάχης, ήταν απλό αλλά αρκετό για να το κάνει ενδιαφέρον και ευχάριστο. Ως Starlord πέρα από τα όπλα σου και τις γροθιές σου έχεις και κάποιες ικανότητες που ξεκλειδώνεις κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού, όπως επίσης και τη διαχείριση εντός μάχης των ικανοτήτων του crew σου. Κατά την εξερεύνηση στο κάθε μέρος που σαι έχεις να λύσεις κάποιους απλούς γρίφους. Το παιχνίδι μου πήρε γύρω στις 17 ώρες για να το βγάλω. Και πέρα από τα θετικά θέλω να αναφέρω και τα αρνητικά. Το παιχνίδι για ένα διάστημα δε μπορούσε κάποιος να το παίξει. Προσωπικά είχα πάγωμα υπολογιστή και πολύ άσχημα stutter σε ήχο. Ευτυχώς, μετά από κάποια updates έφτιαξαν αυτά τα θέματα, χωρίς βέβαια το παιχνίδι να ναι 100% οκ, μου έτυχαν κάποια bugs, όπως για παράδειγμα τη μια στιγμή να είναι όλη η ομάδα σε έναν ανελκυστήρα και την άλλη οι 3 από τους 4 χαρακτήρες να χουν εξαφανιστεί και να επανεμφανίζονται μετά από μια μάχη και ένα cutscene, δεύτερον μετά από μια αλληλεπίδραση με τον Drax στο δωμάτιο του και κουβέντα για ένα αντικείμενο, να χεις κολλήσει και να πρέπει να κάνεις reload. Κλείνοντας το παιχνίδι ήταν για μένα ίσως ότι καλύτερο έχω παίξει εντός του 2021 και θα το πρότεινα πολύ εύκολα σε κάποιον.

 

Φωτογραφίες

 

Καλή χρονιά σε όλους με υγεία πάνω απ' όλα !!!

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Ωραίο το review, αλλά με μερικές παραγράφους θα ήταν πιο εύκολο στην ανάγνωση. :D ;)

Θα το προσπαθήσω την επόμενη φορά, αν και δε το πολύ έχω στο γραπτό χεχεχε, ήταν ο ενθουσιασμός από το παιχνίδι και μαζεμένες λέξεις -σκέψεις

Επεξ/σία από yaya14
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλή Χρονιά σε όλους με υγεία!

the-gunk_hmv1.300.jpg

Τελείωσα το Τhe Gunk στο Gamepass. 3D action-platform από τους δημιουργούς των Steamworld.

Ένα γραμμικό ταξίδι 5 ωρών σε έναν όμορφο κόσμο με ωραία γραφικά και μουσική.

Στην ουσία εξερευνάς και "ρουφάς" Gunk με το όπλο σου για να προχωρήσεις. Υπάρχουν εύκολα puzzle και λίγο combat.

Το παιχνίδι κρατάει ακριβώς όσο πρέπει κατά τη γνώμη μου προτού γίνει επαναλαμβανόμενο.

Για αγορά δε θα το πρότεινα. Για Gamepass είναι ιδανικό. Μικρό και διασκεδαστικό, μετά επιλέγεις το επόμενο.

Πρόσφατα επίσης τελείωσα Psychonauts 2, The Ascent και Shadow Tactics: Blades of the Shogun - Aiko's Choice για τα οποία έχω γράψει στα αντίστοιχα θέματα του forum.

 

Επεξ/σία από Despotas
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Despotas είπε

Ένα γραμμικό ταξίδι 5 ωρών

Εμενα μου πηρε 7 και βαλε 😄 Παντως ειναι ωραιο game guys και παιζεται ευχάριστα.

Τελειωσα μολις Samorost Trilogy στο iPad. Ομορφα παιχνιδακια της Amanita χωρις ιδιαιτερη δυσκολια. Οτι πρεπει για ατομα που θελουν να ασχοληθουν με το ειδος 👍

 Samorost 2 - Walkthrough, Tips, Review

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

                              Mafia definitive edition 

Mafia: Definitive Edition Release Gets Delayed To ...

Πρόκειται για remake του παιχνιδιού του 2002. Η ιστορία παραμένει η ίδια (κλασικό μαφιόζικο στορυ) με ορισμένες μικρό αλλαγές στους διαλόγους, καθώς και στις ίδιες τις πίστες οι οποίες μου φάνηκαν πιο γραμμικές σε σχέση με τις αυθεντικές, τις οποίες ομολογώ ότι έχω να παίξω πάνω από 15 χρόνια, οπότε πολύ πιθανόν να με απατάει και η μνήμη μου. 

Το παιχνίδι είναι πανέμορφο οπτικά, με ωραία voice overs και cutscences. Όλες οι πίστες είναι διαφορετικές μεταξύ τους και ποτέ δεν νιώθεις ότι κάνεις τα ίδια πράγματα. Το μόνο που με ενόχλησε είναι η μικρή διάρκεια τους, μιας και θα ήθελα να είχαν προσθέσει, τουλάχιστον σε ορισμένες, καινούργια πράγματα σε σχέση με το αυθεντικό παιχνίδι.

Για παράδειγμα

Spoiler

Στη πίστα της ληστείας της τράπεζας όλα τελειώνουν πάρα πολύ γρήγορα, προτού καν το καταλάβεις, ειδικά συγκρίνοντας την με μια αντίστοιχη από τις "μεγάλες" πίστες του πιο πρόσφατου Mafia 3 ή πόσο μάλλον του GTA.

Πέρα από αυτό όμως, το definitive edition είναι ένα καλό παράδειγμα, του πως ένα παλιό παιχνίδι μπορεί να έρθει στη σύγχρονη εποχή και να το χαρούν τόσο οι καινούργιοι παίκτες, όσο και οι παλιότεροι. Φυσικά το προτείνω σε οποιονδήποτε θέλει ένα ωραίο singleplayer game, πόσο μάλλον σε φίλους της θεματολογίας της μαφίας.

Μπόνους δύο φωτογραφίες από το κουτί του αυθεντικού.

IMG_20220108_214257.jpg

IMG_20220108_214503.jpg

Επεξ/σία από stevenfins
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...