Προς το περιεχόμενο

Τι τερμάτισα πρόσφατα και πώς μου φάνηκε (Console Games Version)


jerry banana

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Τερμάτισα το Donkey Kong Tropical Freeze στο Switch. 

Πολυ διασκεδαστικο παιχνίδι και δεν του το πολυειχα. Καλοσχεδιασμενα επιπεδα, φοβερα καρτουνιστικα γραφικα και τελεια μουσικη.

Αλλα.... 

Πολυ δυσκολο παιχνιδι, παρα τα χαρουμενα χρωματα κλπ, δεν νομιζω πως ειναι παιδικο, εδω εγω και ηθελα να σπασω το χειριστήριο μου περισσότερες φορες από όσες θα ηθελα να παραδεχθώ. Ενα πιτσιρικι δεν παιζει να το αντέξει. 

That said, θα ήθελα να ειχε περισσότερες πιστες...

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators
21 λεπτά πριν, stormrain είπε

Πολυ δυσκολο παιχνιδι, παρα τα χαρουμενα χρωματα κλπ, δεν νομιζω πως ειναι παιδικο, εδω εγω και ηθελα να σπασω το χειριστήριο μου περισσότερες φορες από όσες θα ηθελα να παραδεχθώ. Ενα πιτσιρικι δεν παιζει να το αντέξει.

Relevant. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

It takes two 

Παιχνιδαρα! Ότι πρέπει για να περάσει ευχάριστα η ώρα! 

Εννοείται το προτείνω σε ζευγάρια, παιδιά, φίλους. 

Σε κάποια bosses έχει ένα παραπάνω βαθμό δυσκολίας. Με λίγη βοήθεια από youtube θα τα καταφέρετε ;)

Κατα τα άλλα εύκολο και με ωραία ιστορία!

 

 

 

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

mass effect 2.

Μου έκανε εντύπωση πόσο συνδεδεμένο είναι με το mass effect 1. Είναι σαν σχεδόν άμεση συνέχεια. Συνήθως το 2ο παιχνίδι σε άλλες σειρές είναι τελείως νέα υπόθεση αλλά εδώ έχει πολύ καλή και συνεχόμενη ροή.

Εξαιρετικό παιχνίδι σε όλους τους τομείς. Παίζοντας ως infiltrator/sniper δεν δυσκολεύτηκα ιδιαίτερα. Το sniper όπλο σκοτώνει τους αντιπάλους με 1 ή 2-3 βολές.

Εκανα romance με την miranda και την kelly αλλά δυστυχώς η 2η πέθανε στο τέλος και δεν πρόλαβα να την ρίξω στο κρεβάτι :lol:

Ενδιαφέρον είχε και στο σκανάρισμα των πλανητών για εύρεση ορυκτών πόρων!

Οι επιλογές σου στο παιχνίδι επηρεάζουν την έκβασή του. Θα προτιμούσα όμως να υπήρχε περισσότερη ενημέρωση μέσα στο παιχνίδι γι' αυτό το ζήτημα. Επίσης και ο χάρτης είναι λίγο χαώδης μέχρι να τον καταλάβεις.

Είχε μείνει 1 χαρακτήρας που έπρεπε να κάνω recruit και ταυτόχρονα είχα πατήσει για να πάω την τελική suicide mission. Εκεί μου έδωσε την επιλογή να σώσω το πλήρωμα του διαστημοπλοίου μου. Επειδή πήγα να κάνω πρώτα το recruit  μετά στην διάσωση του πληρώματος ,μπόρεσα να σώσω μόνο το μισό πλήρωμα...

Θεώρησα ότι και το recruit ήταν time critical και ότι προλάβαινα :mad:

Επίσης οι επιλογές απαντήσεων συνήθως είναι συντομεύσεις, και δεν μπορούσα να καταλάβω πάντα ποιες επιλογές είναι renegade ή paragon.

Κατά τ΄άλλα το παιχνίδι με κράτησε και με έκανε να παρατήσω οτιδήποτε άλλο έπαιζα.

Συνεχίζω πλέον με το mass effect 3!

Επεξ/σία από The_Judas
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/4/2022 στις 8:17 ΠΜ, d_gkal είπε

It takes two 

Παιχνιδαρα! Ότι πρέπει για να περάσει ευχάριστα η ώρα! 

Εννοείται το προτείνω σε ζευγάρια, παιδιά, φίλους. 

Σε κάποια bosses έχει ένα παραπάνω βαθμό δυσκολίας. Με λίγη βοήθεια από youtube θα τα καταφέρετε ;)

Κατα τα άλλα εύκολο και με ωραία ιστορία!

 

 

 

 

Δεν θεωρώ ότι είναι και τόσο δύσκολά τα bosses. Εγώ το τερμάτισα με την κοπέλα μου που δεν είναι gamer. Πρέπει να ακούς τα σχόλια των πρωταγωνιστών συνήθως αναφέρουν τα αδύναμα σημεία που πρέπει να χτυπήσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, The_Judas είπε

mass effect 2.

Μου έκανε εντύπωση πόσο συνδεδεμένο είναι με το mass effect 1. Είναι σαν σχεδόν άμεση συνέχεια. Συνήθως το 2ο παιχνίδι σε άλλες σειρές είναι τελείως νέα υπόθεση αλλά εδώ έχει πολύ καλή και συνεχόμενη ροή.

Εξαιρετικό παιχνίδι σε όλους τους τομείς. Παίζοντας ως infiltrator/sniper δεν δυσκολεύτηκα ιδιαίτερα. Το sniper όπλο σκοτώνει τους αντιπάλους με 1 ή 2-3 βολές.

Εκανα romance με την miranda και την kelly αλλά δυστυχώς η 2η πέθανε στο τέλος και δεν πρόλαβα να την ρίξω στο κρεβάτι :lol:

Ενδιαφέρον είχε και στο σκανάρισμα των πλανητών για εύρεση ορυκτών πόρων!

Οι επιλογές σου στο παιχνίδι επηρεάζουν την έκβασή του. Θα προτιμούσα όμως να υπήρχε περισσότερη ενημέρωση μέσα στο παιχνίδι γι' αυτό το ζήτημα. Επίσης και ο χάρτης είναι λίγο χαώδης μέχρι να τον καταλάβεις.

Είχε μείνει 1 χαρακτήρας που έπρεπε να κάνω recruit και ταυτόχρονα είχα πατήσει για να πάω την τελική suicide mission. Εκεί μου έδωσε την επιλογή να σώσω το πλήρωμα του διαστημοπλοίου μου. Επειδή πήγα να κάνω πρώτα το recruit  μετά στην διάσωση του πληρώματος ,μπόρεσα να σώσω μόνο το μισό πλήρωμα...

Θεώρησα ότι και το recruit ήταν time critical και ότι προλάβαινα :mad:

Επίσης οι επιλογές απαντήσεων συνήθως είναι συντομεύσεις, και δεν μπορούσα να καταλάβω πάντα ποιες επιλογές είναι renegade ή paragon.

Κατά τ΄άλλα το παιχνίδι με κράτησε και με έκανε να παρατήσω οτιδήποτε άλλο έπαιζα.

Συνεχίζω πλέον με το mass effect 3!

παίζω το 1ο μερος ειμαι περίπου στην μέση της ιστοριας χωρίς να εχω ασχοληθεί καθόλου με side και πραγματικά το κανω σαν αγκαρια απλα για να παρω την πλατινα δεν με πολυ ενθουσιάζει αλλα αφου στο 2ο αλλάζουν τα πράγματα θα το παμε μεχρι τελους!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καποιο λογο που ποτε δεν καταλαβα και ειμαι φαν της σειρας δεν ειχα παιξει το resident evil revelations.

Το τελειωσα.Πολυ καλο παιζεται ευχαριστα και σημερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 ώρες πριν, The_Judas είπε

mass effect 2.

Εκανα romance με την miranda και την kelly αλλά δυστυχώς η 2η πέθανε στο τέλος και δεν πρόλαβα να την ρίξω στο κρεβάτι :lol:

Spoiler

Κάποιος δεν πήγε να βρει κατευθείαν το crew του και έγινε πολτός, ε; :P
(δυστυχώς δεν την ρίχνεις στο κρεβάτι όπως και να έχει)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, The_Judas είπε

mass effect 2.

Εξαιρετικό παιχνίδι σε όλους τους τομείς. Παίζοντας ως infiltrator/sniper δεν δυσκολεύτηκα ιδιαίτερα. Το sniper όπλο σκοτώνει τους αντιπάλους με 1 ή 2-3 βολές.

Επίσης οι επιλογές απαντήσεων συνήθως είναι συντομεύσεις, και δεν μπορούσα να καταλάβω πάντα ποιες επιλογές είναι renegade ή paragon.

Τι επίπεδο δυσκολίας έπαιξες; Στο insanity δεν είναι τόσο εύκολα τα πράγματα (κι εγώ με infiltrator το έβγαλα στο επίπεδο αμέσως κάτω από το insanity). Επίσης τα paragon είναι πάνω και τα renegade κάτω στις επιλογές, εγώ με αυτό το μπούσουλα πήγαινα.

Ήταν όντως πολύ ωραίο το ΜΕ2, κι εγώ τώρα τελειώνω (επιτέλους) το Yakuza 0 και μετά έχει σειρά το ΜΕ3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, The_Judas είπε

mass effect 2.

Μου έκανε εντύπωση πόσο συνδεδεμένο είναι με το mass effect 1. Είναι σαν σχεδόν άμεση συνέχεια. Συνήθως το 2ο παιχνίδι σε άλλες σειρές είναι τελείως νέα υπόθεση αλλά εδώ έχει πολύ καλή και συνεχόμενη ροή.

Εξαιρετικό παιχνίδι σε όλους τους τομείς. Παίζοντας ως infiltrator/sniper δεν δυσκολεύτηκα ιδιαίτερα. Το sniper όπλο σκοτώνει τους αντιπάλους με 1 ή 2-3 βολές.

Εκανα romance με την miranda και την kelly αλλά δυστυχώς η 2η πέθανε στο τέλος και δεν πρόλαβα να την ρίξω στο κρεβάτι :lol:

Ενδιαφέρον είχε και στο σκανάρισμα των πλανητών για εύρεση ορυκτών πόρων!

Οι επιλογές σου στο παιχνίδι επηρεάζουν την έκβασή του. Θα προτιμούσα όμως να υπήρχε περισσότερη ενημέρωση μέσα στο παιχνίδι γι' αυτό το ζήτημα. Επίσης και ο χάρτης είναι λίγο χαώδης μέχρι να τον καταλάβεις.

Είχε μείνει 1 χαρακτήρας που έπρεπε να κάνω recruit και ταυτόχρονα είχα πατήσει για να πάω την τελική suicide mission. Εκεί μου έδωσε την επιλογή να σώσω το πλήρωμα του διαστημοπλοίου μου. Επειδή πήγα να κάνω πρώτα το recruit  μετά στην διάσωση του πληρώματος ,μπόρεσα να σώσω μόνο το μισό πλήρωμα...

Θεώρησα ότι και το recruit ήταν time critical και ότι προλάβαινα :mad:

Επίσης οι επιλογές απαντήσεων συνήθως είναι συντομεύσεις, και δεν μπορούσα να καταλάβω πάντα ποιες επιλογές είναι renegade ή paragon.

Κατά τ΄άλλα το παιχνίδι με κράτησε και με έκανε να παρατήσω οτιδήποτε άλλο έπαιζα.

Συνεχίζω πλέον με το mass effect 3!

Το 1ο και το 2ο τα πήγα σερί τό σενάριο είναι πραγματικά για ταινία.

Ξεκίνησα καπάκι το 3ο πρέπει να είμαι στο  πρώτο τέταρτο, έχω ακόμη πολύ πράμα αλλά.... έμπλεξα με το Elden, δειλά στην αρχή και σε σημείο εθισμού στη συνέχεια...

Πιστεύω κάποια στιγμή να το τερματίσω για να κλείσω την τριλογία 🙄

9 λεπτά πριν, AlgorZeus είπε

Το 1ο και το 2ο τα πήγα σερί τό σενάριο είναι πραγματικά για ταινία.

Ξεκίνησα καπάκι το 3ο πρέπει να είμαι στο  πρώτο τέταρτο, έχω ακόμη πολύ πράμα αλλά.... έμπλεξα με το Elden, δειλά στην αρχή και σε σημείο εθισμού στη συνέχεια...

Πιστεύω κάποια στιγμή να το τερματίσω για να κλείσω την τριλογία 🙄

Στο ένα είχα αμόρε με την εξωγήινη μπλε, στο δύο με Μιράντα, μια αρπαχτη με το τρελοκομείο την τατουαζου και στο τρία γύρω φέρνω την Ashley (και ότι άλλο κινηθεί προς την σωστή κατεύθυνση 😋)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα το BioShock στη remastered έκδοση του. Παρόλο που θεωρείται από τα κορυφαία παιχνίδια της προ-προηγουμενης δεκαετίας, δεν είχε τύχει να το παίξω. Η αλήθεια είναι ότι τα χρόνια του, πέρα από το AI των εχθρών και λίγο τα γραφικά δεν φαίνονται καθόλου. Φοβερα εμπνευσμένος κόσμος με τρομερές λεπτομέρειες, θα μείνει σίγουρα στη μνήμη μου για καιρό. Η ιστορία δεν είναι κάτι το τρομερό, αλλά οι χαρακτήρες είναι αρκετά καλογραμμένοι (ειδικότερα ο Ράιαν, ο οποίος και περίμενα ότι θα συμμετείχε περισσότερο απ'ότι άκουγα τόσα χρόνια). Τα μόνα στοιχεία του που με κούρασαν είναι το hacking mini game και τα drones με τις κάμερες παντού, όχι βέβαια σε μεγάλο βαθμό.

Δεν ξέρω αν θα συνεχίσω αμέσως με το sequel, γιατί θέλω μια αλλαγή σκηνικού, αλλά σίγουρα θα ακολουθήσει και αυτό κάποια στιγμή.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τερματιστηκε το jrpg Rise of the third Power στο switch, ουσιαστικα ο διαδοχος του Ara Fell. Rpg σε στυλ 16bit.

Παρομοιο με το πρωτο μερος σε πολλα σημεια του αλλα με καποιες προσθηκες και διευκολυνσεις.

Το παιχνιδι εχει πλεον συστημα εναλλαγης χαρακτηρων κατα την διαρκεια της μαχης, οπως και επισης δεν υπαρχει respawn στους εχθρους οταν αλλαζεις περιοχες, παρα μονο οταν κανεις rest σε καποιο inn. Ωραια υποθεση και χαρακτηρες, και πολυ καλο soundtrack! 

Το παιχνιδι δεν ειναι δυσκολο και δεν χρειαζεται farming στην default δυσκολια για να προχωρησεις. 

Το θεωρω μια πολυ καλη εισαγωγη σε αυτου του ειδους παιχνιδια. 

Σειρα εχει παρει τωρα το ps5 και εχω ηδη ξεκινησει το Uncharted 1 (εχω παρει το πακετο με τα τρια πρωτα παιχνιδια) και μολις τερματιστει θα γραψω τις εντυπωσεις μου. Εχει επισης κατεβει το Lost in Random στο series x και περιμενει την σειρα του.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα λοιπον απο 3 μερες ενασχολησης περιπου τερματιστηκε το uncharted drake's fortune. 

Να πω την αληθεια στην αρχη δεν μου πολυαρεσε... Πιθανοτατα γιατι επρεπε να συνηθισω πρωτα τα outdated γραφικα και ακομα περισσοτερο το animation του σαν παλιος τιτλος.. Μετα ομως το συνηθισα και μου αρεσε πολυ. 

Ενα action adventure κραμα αρκετων διαφορετικων παιχνιδιων. Οι αναβασεις θυμησαν tomb raider, οι μαχες με το συστημα που εχουν μου εφεραν μνημες max payne και gears of war και στο τελευταιο κομματι του θυμησε λιγο απο survival horror και resident evil. Και φυσικα στο τελος του παιχνιδιου (και το καταλαβα με το που ειδα το cutscene), riders of the lost ark! 

Ανυπομονω να παιξω το επομενο παιχνιδι της σειρας αλλα σειρα εχει τωρα οπως εγραψα στο προηγουμενο post το lost in random στο series x και μετα το switch με..δεν ξερω ακομα! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...