Προς το περιεχόμενο

Τι τερμάτισα πρόσφατα και πώς μου φάνηκε (Console Games Version)


jerry banana

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ καλά πήγε το σχέδιο να επιστρέψω με τερματισμένο Horizon Forbidden West (δεν). Ωστόσο, δεν μπορούσα να φύγω χωρίς να τερματίσω κάτι. 😄 Οπότε:

Overcooked! All You Can Eat

spacer.png

Έψαχνα ένα παιχνίδι για να βάζω εναλλάξ με το HFW για κανένα τεταρτάκι στο ενδιάμεσο. Θα μιλήσω, κυρίως, για το Overcooked! 2 (το πρώτο το είχα παίξει και παλαιότερα).

Παρότι μπορεί να φανεί σαν 1.5 (αναμενόμενα), υπάρχουν αρκετές βελτιώσεις / προσθήκες σε σχέση με το πρώτο. Πιο ευφάνταστα  επίπεδα, με κάποια (τα τελευταία σε κάθε "chapter") να έχουν πολλαπλά στάδια κι εναλλαγές. Υπάρχει το toss των υλικών που αλλάζει λίιιγο το παιχνίδι. Βάλανε και online multiplayer που ήταν σοβαρή έλλειψη στο πρώτο. Και, φυσικά, περισσότερες συνταγές κ.λπ. Γενικά, εξακολουθεί να είναι μια διασκεδαστική εμπειρία, ειδικά σε co-op (και ειδικότερα σε couch co-op για τα απαραίτητα δια ζώσης μπινελίκια και τα σχετικά 😂). Η συγκεκριμένη έκδοση έχει κι όλα τα DLC, οπότε υπάρχει αρκετό επιπλέον περιεχόμενο.

Σαν ιστορία, δεν έχω να πω κάτι. Αδιάφορη. Βασικά, πιστεύω κανείς δεν θα το παίξει για την ιστορία του, όπως και το πρώτο.

13 ώρες μου πήρε για την πλατίνα. Αρκετά εύκολο (αφού δεν έχουν, πλέον, την απαίτηση για να βγουν όλες οι πίστες με 3 αστέρια).

Δεν ξέρω τι τεχνικές βελτιώσεις έχει στις current-gen κονσόλες, αλλά δεν νομίζω να είναι συνταρακτικές. Στο PS5 που έπαιξα, υπάρχει, θεωρητικά, υποστήριξη για το DualSense, αλλά τίποτα σπουδαίο (το haptic feedback μου φάνηκε σαν απλή δόνηση).

Από τα καλύτερα παιχνίδια που μπορεί να βρει κάποιος για να παίξει με παρέα. Αν και πιστεύω, προσφέρει αρκετή διασκέδαση και για τους μοναχικούς παίκτες που ψάχνουν για κάτι (ενδεχομένως ως δευτερεύον παιχνίδι) που δεν απαιτεί ιδιαίτερη προσοχή.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μετα απο 64 ωρες τερματιστηκε το Forbidden West στο ps5.

Φοβερο παιχνιδι, σε οποιον του αρεσουν τα open world rpg το συστηνω ανεπιφυλακτα.

Πολυ ωραιο σεναριο και απο οτι φαινεται θα βγει και τριτο παιχνιδι, εκτος και αν η συνεχεια του διαδραματιστει σε καποιο dlc.

Φοβερα γραφικα αν και να πω την αληθεια, δεν βρηκα κατι το "ουαου".

Το παιχνιδι στην αρχη μου φανηκε λιγο μπερδεμα, κυριως λογω της πληθωρας των οπλων και των διαφορετικων επιλογων που εχεις. Δεν ειχα κλεισει δυωρο στο παιχνιδι και μπορει να ειχα 8 οπλα και να ειχα βρει απο εμπορους αλλα τοσα. Μετα ομως το συνηθιζεις και χαιρεσαι τις πολλες διαφορετικες προσεγγισεις και συνδυασμους που μπορεις να εχεις, συμφωνα και με αυτα που σου αρεσουν.

Βρηκα και καποια αρνητικα σημεια στο παιχνιδι, που σε καμια περιπτωση δεν χαλανε την συνολικη εμπειρια αλλα θεωρω σωστο να τα εκφρασω.

Παλι ο τερματισμος του παιχνιδιου μου φανηκε μετριος, οπως και στο πρωτο παιχνιδι. Ναι μεν ο επιλογος αρχιζει με πολυ ωραιο τροπο και φανταζεσαι ενα επικο τελος, αλλα δεν εχει αναλογη συνεχεια και καταληξη, για μενα τουλαχιστον. 

Οσον αφορα τα quest του παιχνιδιου, ενω πολλα ηταν ωραια, υπηρχε πληθωρα αποστολων στις οποιες επρεπε συνεχεια να ακολουθεις ιχνη, κατι το οποιο προσωπικα το βρηκα λιγο βαρετο καθως σε αρκετες περιπτωσεις θα πρεπει να διανυσεις σχετικα μεγαλες αποστασεις. 

Οπως και στο πρωτο παιχνιδι, ενω τα skill tree ηταν αρκετα με πληθωρα επιλογων, βρηκα την πλειοψηφια τους λιγο ανουσια. Επισης, η arena του παιχνιδιου και το γεγονος οτι μπορεις να αγορασεις μεσω tokens αρκετα epic και legendary αντικειμενα, δεν λειτουργησε για μενα. Θεωρω δηλαδη οτι το γεγονος πως μπορεις να αγορασεις πολλα top οπλα και πανοπλιες απο εκει, βαζει τρικλοποδια στο exploration του παιχνιδιου. Ποιος ο λογος να κανεις ενα side quest και να παρεις σαν ανταμοιβη ενα πρασινο αντικειμενο, οταν μπορεις να αγορασεις μετα απο λιγο κατι απειρως καλυτερο. 

Τελος, το cast των χαρακτηρων με εξαιρεση 2-3 ηταν ψιλοαδιαφορο.

 Συνολικα παντως, το παιχνιδι μου αφησε εξαιρετικες εντυπωσεις και ας μην ειχε ουσιαστικες διαφορες απο το πρωτο. 

Απο χθες λοιπον ηρθε η σειρα του series x με το elden ring. Μεγαλη η χαρη του βεβαια καθως στο προγραμμα μου το switch παρεμβαλλεται παντα μεταξυ του ps5 και του series x για να "ξεκουραζω" και την τηλεοραση ειδικα οταν παιζω παιχνιδια με μεγαλη διαρκεια.

 

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dante's Inferno (2010)

Dante's Inferno declared "completely playable" on PC through PS3 Emulation  | OC3D News

Ωραιο hack n slash τριτου προσωπου με πολυ δυνατο κοσμο, μια κολαση πραγματικα. Θα αναφερω τι μου αρεσε και τι οχι.

Θετικα

+ Ομορφα γραφικα, υπεροχος κοσμος που ταιριαζει στο concept του και την ιστορια

+ Πολλες διαφορετικες κινησεις, μαγεία και special abillities και ευελικτο skill tree

+ Πολλα βυζια 😋 τα οποια σου αποσπουν την προσοχη στις μαχες οποτε μπορει να θεωρηθει και αρνητικο 😄

+ Τα bosses και τα bossakia

+ Ατμοσφαιρα, περιβαλλον

+ Απολαυστικη μαχη, combos

 

Αρνητικα

- To δυνατο σημειο του παιχνιδιου ειναι η μαχη και οχι το πλατφορμινγκ, οποτε θα επρεπε να εχει πιο πολυ μαχη

- Στο πρωτο μισο του παιχνιδιου πεταγονται συνεχεια baners που σου λενε ακριβως τι να πατησεις, πως και τι. Χαλαει την ροη και το immersion

- Κακος χειρισμος και πλατφορμινγκ. Πεθαινεις με το παραμικρο

- Αρκετες φορες για να περασεις ενα σημειο πρεπει να πεθανεις 10 φορες για να καταλαβεις πως περνιεται

- Για να παρεις health, mana, ψυχες κλπ. στα διαφορα μερη που βρισκονται, πρεπει να κρατας πατημενο RB και να σπαμαρεις 10 φορες το Β. Κουραζει και δεν καταλαβαινω γτ το εκαναν ετσι.

- Πολυ απλοι γριφοι χωρις καμια προκληση, επιπεδου Tomb Raider και πιο κατω

- Ενα μινι game που εβαλαν οταν επιλεγεις καποιους εχθρους να τους κανεις Unholy (unholy παιρνεις ψυχικες δυναμεις, με holy σωματικες)

 

Ειναι ενα μετριο παιχνιδι αλλα πιστευω οτι στη τελικη αξιζει να το παιξετε 👍

 

 

 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AI SOMNIUM FILES

capsule_616x353.jpg.5df3ac4cbff7722cdee8cd3756ea6b2e.jpg

Παιχνίδι τύπου visual novel αστυνομικού sci fi μυστηρίου με ωραίο animation και γραφικά.

Το τερμάτισα στο switch σε μικρές δόσεις και έφτασα σε δύο από τα πολλά τέλη του. Επαιξα περι τις 25 ώρες αλλά το save κατέγραψε 16 γιατί δεν λαμβάνει υπόψη τα retries.

Εχει ακόμα paths να ολοκληρωθούν για να ξεδιπλώσεις όλη την ιστορία για όλους τους πρωταγωνιστές, τα οποία μπορείς αν συνεχίσεις με ένα σύστημα αναμνήσεων χωρίς να πρέπει να ξαναπαίξεις το παιχνίδι, αλλά δεν θα δαπανήσω άλλο χρόνο.

Αρχικά το παιχνίδι μου άρεσε γιαυτό και συνέχισα να το παίζω, όμως κάπου στη μέση έκανε κοιλιά.

Θετικά:

- Ωραία animation

- Αξιόλογο setting που κολλάς στην αρχή αν είσαι και fan του μυστηρίου και του sci fi.

- Ενδιαφέρουσα πλοκή

- Αναλυτικό βοηθητικό υλικό για το setting, τους πρωταγωνιστές και τις ορολογίες του παιχνιδιού

Αρνητικά:

- Στις στατικές εικόνες θεωρώ χρειάζονταν περισσότερη λεπτομέρεια στα γραφικά

- H πλοκή ενώ ξεκινάει τέλεια και σε συναρπάζει από τη μέση και μετά κάνει κοιλιά, ίσως γιατί η εξέλιξη γίνεται λίγο στατική

- Οι γρίφοι somnium ενώ ήταν ωραίοι σαν ιδέα για να σπάει η μονοτονία της ροής του visual novel ήταν παντελώς αόριστοι και ασύνδετοι στην επίλυσή τους. Δεν διέκρινα καμία λογική συνοχή στην επίλυσή τους και ο μόνος τρόπος να λυθούν ήταν με trial & error γεγονός που τραβούσε τον γρίφο χρονικά και κούραζε αφού σε ανάγκαζε να κάνεις reload.

- Επαναλαμβανόμενη και μέτρια μουσική

Θα το πρότεινα μόνο σε όσους ψάχνουν κάτι παρόμοιο και έχουν ήδη παίξει τα υπόλοιπα αστερατα visual novels.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελείωσα το mass effect legendary edition, δεν είχα παίξει την παλιά έκδοση ήθελα εδώ και καιρό να το ξεκινήσω από τη στιγμή που μπήκες στο game pass αλλά όταν έμαθα ότι θα βγει η καινούργια έκδοση με βελτιωμένα γραφικά περίμενε να βγει το καινούργιο.

Σε γενικές γραμμές το παιχνίδι ήταν πάρα πολύ καλό και δεν το μετάνιωσα το έπαιξα τώρα και όχι όταν πρωτοβγηκε.

Το μόνο που με χάλασε ήταν το τρίτο μέρος το οποίο για μένα και στο story δεν ήταν τόσο καλό αλλά και στο gameplay.

Χωρίς καμία δεύτερη σκέψη το mass effect 2 είναι το καλύτερο της τριλογίας πολύ ωραίο story ωραίοι χαρακτήρες εθιστικό gameplay.

 

 

Επεξ/σία από Exodia The Forbidden One
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Black (2006)

store-images.s-microsoft.com/image/apps.21784.7...

Συμπαθυτικο FPS με πλουσια δραση και πολυ πιστολιδι. Στο παιχνιδι μεταφερεστε σε καποια σημεια του κοσμου για να βγαλετε εις περας τις διαφορες αποστολες. Εδω που τα λεμε, οι αποστολες ειναι του τυπου, καθαρισε τους ολους και ανατιναξε το ταδε. Εχει μεγαλο οπλοστασιο, βασικα τα οπλα του ειναι σχεδον ολα αυτα που εχει και το CS Condition Zero. Ειναι παλιας λογικης οσον αφορα τον ολπισμο του. Δλδ, οσο προχωρας στο παιχνιδι θα εχεις ολο και καλυτερα. Αν και ειναι απολαυστικο το shooting του, η στοχευση του ειναι καπως δυσκολή. Δεν ειναι και τοσο προβλημα αυτο ομως γτ το παιχνιδι δεν ειναι και τοσο δυσκολο. Επιπλεον σαν εξτρα υπαρχουν και χειροβομβιδες, τις οποιες ομως δεν μπορεις να πεταξεις και πολυ μακρυα και αυτο με χαλασε λιγο. Ο μηχανισμος με το πατημμενο πληκτρο για να φυγει πιο μακρυα, μπηκε μαλλον αργοτερα στα παιχνιδια.

Το περιβαλλον του και η ατμοσφαιρα του, μου θυμησε πολυ το πρωτο Ghost Recon του 2001. Αυτο το βρισκω πολυ θετικο γτ το πρωτο GR ειναι απο τα αγαπημενα μου παιχνιδια. Γενικα το παιχνιδι πονταρει πολλα στο fun shooting του γι αυτο και ειναι γενναιοδωρο στις σφαιρες, τα οπλα και γενικα σε ολα τα πυρομαχικα.

Πιστευω οτι αν μπορει καποιος να συνηθισει την στοχευση, θα περασει πολυ καλα. Μπορει να βγηκε 2 χρονια μετα τα μεγαθυρια Half Life 2, Far Cry και Doom 3 αλλα δεν τα φτανει ουτε στο ελαχιστο.

Μπαινεις, καθαριζεις και περνας καλα. Thats it 

Επεξ/σία από firepc
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Chorus 

Διάστημα dogfights, δυνατά γραφικά, κλειδωμένο 60fps, φοβερό στόρι εφόσον τα κάνεις όλα side missions που δένονται με το main story, επικό φινάλε, εύκολα τρόπαια (για τους κυνηγούς) και γενικά μια εμπειρία ξεχωριστή για τους λάτρεις των arcade combat simulator παιχνιδιών τύπου ace combat αλλά στο διάστημα 😉. Γύρω στις 25 ώρες μου πήρε να τα κάνω όλα. Μπράβο στη fishlabs 👍

 

IMG_20220312_170808.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τερμάτισα το Hades. Φοβερό παιχνιδι.

Έχουν καταφέρει με έναν εκπληκτικό τρόπο να σε κρατάνε στο παιχνίδι, να θες να παιξεις και να ξαναπαίξεις. Ακόμα και τώρα μετά τον τερματισμό. 

Νέες επιλογές, νέες προκλησεις, πολλα τυράκια για το στόρυ που δεν έχει ολοκληρωθεί με ένα τερματισμό. 

Τρομερό gameplay, δεν είχα δοκιμάσει ξανά rogue like παιχνίδι. Πρέπει να πω, πως πολλές φορές αγχώθηκα πως δεν θα μπορέσω να το ολοκληρώσω, αλλά σε κάθε run ήμουν και καλύτερος, κυρίως λόγω της γνώσης των εχθρών. 

Θέλει λίγο υπομονή και αφοσίωση, ώστε να μάθεις τους μηχανισμούς, τους εχθρούς και τα bosses και πέφτει κάπως "βαρυ", πως όποτε χάνεις ξεκινάς απο την αρχή. Εγώ ευτυχώς δεν έχασα σε κανένα boss περισσότερες από 3 φορές, και το έβγαλα σε συνολικά 26 προσπάθειες. 

Η αισθητική του εκπληκτική, τόσο οπτικά, όσο και στους διαλόγους, που έχουν ενδιαφέρον αλλά και πολυ σαρκασμό και μαυρο χιουμορ.

Η φωτό από τον τερματισμό:

Spoiler

2022031301481000-C7D8C4153CC9802713604F54C53304E0.jpg.114e50cd42075cb69c16e3f1416a9daf.jpg

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Brazhlias είπε

Τερμάτισα το Hades. Φοβερό παιχνιδι.

Έχουν καταφέρει με έναν εκπληκτικό τρόπο να σε κρατάνε στο παιχνίδι, να θες να παιξεις και να ξαναπαίξεις. Ακόμα και τώρα μετά τον τερματισμό. 

Νέες επιλογές, νέες προκλησεις, πολλα τυράκια για το στόρυ που δεν έχει ολοκληρωθεί με ένα τερματισμό. 

Τρομερό gameplay, δεν είχα δοκιμάσει ξανά rogue like παιχνίδι. Πρέπει να πω, πως πολλές φορές αγχώθηκα πως δεν θα μπορέσω να το ολοκληρώσω, αλλά σε κάθε run ήμουν και καλύτερος, κυρίως λόγω της γνώσης των εχθρών. 

Θέλει λίγο υπομονή και αφοσίωση, ώστε να μάθεις τους μηχανισμούς, τους εχθρούς και τα bosses και πέφτει κάπως "βαρυ", πως όποτε χάνεις ξεκινάς απο την αρχή. Εγώ ευτυχώς δεν έχασα σε κανένα boss περισσότερες από 3 φορές, και το έβγαλα σε συνολικά 26 προσπάθειες. 

Η αισθητική του εκπληκτική, τόσο οπτικά, όσο και στους διαλόγους, που έχουν ενδιαφέρον αλλά και πολυ σαρκασμό και μαυρο χιουμορ.

Η φωτό από τον τερματισμό:

  Απόκρυψη περιεχομένων

2022031301481000-C7D8C4153CC9802713604F54C53304E0.jpg.114e50cd42075cb69c16e3f1416a9daf.jpg

 

Αν έκανες ένα τερματισμό να ξέρεις το τέλος είναι στο 10ο τερματισμό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sndev είπε

Αν έκανες ένα τερματισμό να ξέρεις το τέλος είναι στο 10ο τερματισμό

Τόσο πολυ; Περίμενα πως θα θέλει πολλούς, γιατί σου δίνει lore με το στανιό, αλλά έλεγα 3-4 θα αρκούσαν. 

Τέσπα, δεν με πειραζει γιατί έτσι κι αλλιώς, εκτός της ιστορίας έχει πολλα πράγματα να δοκιμάσεις. Όπλα, δυνάμεις, ακόμα και artifacts, εχθροί και περιοχες δεν μου έχουν ξεκλειδώσει όλα. 

Πλέον το παω και σχετικά γρήγορα, οπότε καί 45 λεπτά να έχω, προλαβαίνω ένα run. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, Brazhlias είπε

Τόσο πολυ; Περίμενα πως θα θέλει πολλούς, γιατί σου δίνει lore με το στανιό, αλλά έλεγα 3-4 θα αρκούσαν. 

Τέσπα, δεν με πειραζει γιατί έτσι κι αλλιώς, εκτός της ιστορίας έχει πολλα πράγματα να δοκιμάσεις. Όπλα, δυνάμεις, ακόμα και artifacts, εχθροί και περιοχες δεν μου έχουν ξεκλειδώσει όλα. 

Πλέον το παω και σχετικά γρήγορα, οπότε καί 45 λεπτά να έχω, προλαβαίνω ένα run. 

Ναι , δεν είναι κ τόσο πολύ θα δεις.. είχα φτάσει σε σημείο να κρατάει 15 λεπτά κ 20λεπτα τα run. 

Όσο παίζεις βελτιώνεται κτλ κτλ κ πέφτει ο χρόνος που θα θες ,απλά εγώ στο τέλος ένιωσα ότι μπουχτησα, αλλά χαλάλι του

Spoiler

1607831445_SmartSelect_20220313-123519_PSTrophies.jpg.7e8568aad444d3ce60b42153ce6ef22d.jpg

 

 

 

 

Επεξ/σία από sndev
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Elden ring, για εμενα το καλύτερο παιχνίδι που έχω παίξει μέχρι σήμερα. Το μονο που μπορώ να συγκρίνω μαζί του είναι το rdr2 λόγο του τεραστιου κόσμου και της ποιότητας του αλλα το elden ring βγαίνει μπροστά στα δικά μου γούστα. Επειδή το παιχνίδι τα κάνει σχεδόν όλα τέλεια, θα μιλήσω μονο για τα λίγα αρνητικά, αν δεν αναφέρω κάτι υποθέστε ότι κατά την γνώμη μου είναι άψογο.

Αρχικά τα dungeon είναι πολύ παρόμοια όλα μεταξύ τους, είναι κάτι που δεν με ενόχλησε ιδιαιτερα αλλα δε μπορώ να μην το βάλω στα αρνητικά.

Τώρα ίσως το μεγαλύτερο σφάλμα για εμενα του παιχνιδιού, είναι ότι δεν έχει κάτι παρόμοιο με quest log. Ξέρω ότι υπάρχουν πολλοί fromsoftware elitists που υποστηρίζουν ότι αφού δεν υπήρχε ποτε γιατί να υπάρχει τώρα, το ακούω αλλα είναι λάθος σαν άποψη. Το παιχνίδι είναι εντελώς open world, σε αντίθεση με όλα τα προηγούμενα παιχνίδια της εταιρίας, και υπερβολικά μεγαλύτερο σε μέγεθος επίσης, δεν μπορείς να συγκρίνεις την ανάγκη για quest log που έχει το elden ring με τα αλλα. Είμαι σίγουρος ότι 99% των παιχτών που θα τερματίσουν το παιχνίδι θα το τερματίσουν χωρίς να έχουν δει την πλειοψηφία των quest που έχει το παιχνίδι, που είναι κρίμα γιατί προσθέτουν πολλά στην ιστορία, και το 1% που θα τα κάνει τα quest, θα τα κάνει επειδή έψαχνε guide στο internet, οποτε ποιο το νόημα να μην υπάρχει έστω ένα journal που απλά να μπορείς να γραφεις πράγματα ενώ παίζεις?

Μια άλλη αστοχία είναι πιστεύω ότι πολλά boss είναι φτιαγμένα με την λογική ότι θα χρησιμοποιείς summon. Είναι το ίδιο δύσκολα είτε είσαι meele είτε ranged, κάποια οριακά απροσπέραστα αν δεν χρησιμοποιήσεις spirits.

Κάτι άλλο που με ενόχλησε είναι ότι στο τέλος απλά αρχίζουν και επαναχρησιμοποιούν boss, το κάνουν γενικά μέσα στο παιχνίδι αλλα στο τέλος ειδικά θα περίμενα να δω πράγματα που δεν έχω ξαναδεί στο παιχνίδι σαν boss, που υπήρχαν προφανώς αλλα αρκετά ήταν ίδια.

Και το τελευταίο που, δεν με ενόχλησε ιδιαιτερα είναι η αλήθεια, είναι ότι μετά την μέση του παιχνιδιού είσαι δυνατός σε σημείο που δεν είναι challenge σχεδόν τίποτα, το 90% των boss μετά την μέση τα βγάζεις one shot αν έχεις ένα καλο build. Αυτό πιστεύω οφείλεται και στο ότι το παιχνίδι είναι τόσο καλο που εξερευνείς τα πάντα και όταν φτάνεις σε boss είσαι συνήθως overleveled, οποτε βγάζει νόημα κατά κάποιο τρόπο, απλά εγώ ως κάποιος που παίζει πρώτη φορα παιχνίδι της fromsoftware άκουγα για δυσκολία των souls παιχνιδιών και δεν την είδα στο συγκεκριμένο.

Αυτά, τώρα όλα τα αλλα για art direction, ποιότητα, voice acting, διαλογους,  σχεδιασμός του κόσμου, και ότι άλλο μπορείτε να φανταστείτε είναι για τα δικά μου γούστα unparalleled, αμφιβάλλω αν θα με κάνει κάποιο άλλο παιχνίδι στο μέλλον στα 27 μου και μετά να ρίχνω 6 ώρες την μέρα σταθερά για 2 βδομάδες, μακάρι όμως, οι ελπίδες μου είναι στο starfield.275623262_664049751507923_1643571545827656532_n.jpg.1c1910a9c5ab1c8a3eb9b3c1dc5cf812.jpg

Επεξ/σία από Akis0123
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Demon's Souls στο PS5. 

Το πηρα φτηνα, μονο και μονο να δω γιατι τοση φασαρια, χωρις να εχω ξαναπιασει Souls game. Ημουν σιγουρος οτι θα το παρατουσα και θα πηγαινε για αγγελια.

Τελικα εφαγα  ~80ωρες με απειρες επαναληψεις αλλα το εφτασα στο τελος!

Και το ευχαριστηθηκα κι ολας...😆

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 λεπτά πριν, stcp είπε

Τελικα εφαγα  ~80ωρες με απειρες επαναληψεις αλλα το εφτασα στο τελος!

Και το ευχαριστηθηκα κι ολας...😆

Και τώρα μπορείς να πας σε Dark Souls 1-3, Bloodborne, Sekiro, Elden Ring. :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...