Προς το περιεχόμενο

Αναστολή εργασίας και επίδομα


Μάκαρος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 14/1/2021 στις 12:33 ΠΜ, Μάκαρος είπε

Τα 2 αυτα δεν συνδεονται καπως. Το δωρο θα το παρεις, αλλα αναλογει μονο στο μηνα του Δεκεμβριου. 

Οχι ενταξει πριν 2-3 μερες μπηκαν τ λεφτα της αναστολης ολα καλα. Οποτε να περιμένω και το δωρο ειναι σιγουρο ετσι? Ξερουμε το ποσο του δωρου? Ειναι συγκεκριμενο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα μια ερωτηση για λογαριασμο φιλου, πηρε 800 ευρω απο την αναστολη νοεμβριου αλλα δεν πηρε τα 534 της αναστολης δεκεμβριου πριν λιγες μερες ενω οι υπολοιποι απο το μαγαζι που ειναι σε αναστολη τα πηραν κανονικα. Απο το λιγο που εψαξα και σε αλλα φορουμς βλεπω υπαρχουν αρκετοι που δεν τα πηραν . Ξερει κανεις τι γινεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όσους δεν μπήκαν τα χρήματα του Δεκεμβρίου, μιλήστε άμεσα με το λογιστή σας. Για κάποιο λόγο ορισμένοι από αυτούς που ήταν σε αναστολή τον Νοέμβριο και είχαν πληρωθεί, πρέπει να ξαναγίνει αίτηση για τον Δεκέμβριο ώστε να πληρωθούν.

Δεν ξέρω το γιατί. Έτσι είπε ο λογιστής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/1/2021 στις 1:21 ΜΜ, Scorpion_rx είπε

Οχι ενταξει πριν 2-3 μερες μπηκαν τ λεφτα της αναστολης ολα καλα. Οποτε να περιμένω και το δωρο ειναι σιγουρο ετσι? Ξερουμε το ποσο του δωρου? Ειναι συγκεκριμενο?

Ναι πρέπει να είναι γύρω στα 65 ευρώ αν δεν κάνω λάθος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 17/1/2021 στις 9:23 ΜΜ, TRILOBYTER είπε

καλησπερα μια ερωτηση για λογαριασμο φιλου, πηρε 800 ευρω απο την αναστολη νοεμβριου αλλα δεν πηρε τα 534 της αναστολης δεκεμβριου πριν λιγες μερες ενω οι υπολοιποι απο το μαγαζι που ειναι σε αναστολη τα πηραν κανονικα. Απο το λιγο που εψαξα και σε αλλα φορουμς βλεπω υπαρχουν αρκετοι που δεν τα πηραν . Ξερει κανεις τι γινεται;

 

Καλησπερα σχετικα με αυτο ^ που ειχα γραψει, δεν πηρε τωρα ουτε το υπολοιπο δωρου που μπηκαν αυτες τις μερες. Τι μπορει να κανει; Ο λογιστης του ειπε οτι δεν υπαρχει τροπος για αυτον (τον λογιστη) να μπει στο συστημα εργανη για να δει γιατι δεν πηρε ο φιλος μου τα λεφτα. Την πεμπτη μου ειπε οτι ειναι να πληρωθουν και οι αναστολες Ιανουαριου, αν παλι δεν τα παρει τι μπορει να κανει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, εγώ ήμουν σε αναστολή από Νοέμβρη και με πήραν 1η Μάρτη ότι θα πρέπει στις 16 Μάρτη να επιστρέψω στη δουλειά γιατί δεν έπιασαν το -20% του πρώτου τριμήνου του '21. Ωστόσο δεν μου έχει μπει η αποζημίωση του πρώτου 15νθήμερου Μαρτίου (που ήμουν "θεωρητικά" ακόμη σε αναστολή), αν και απ' όσο ξέρω θα μπούν γύρω στις 12/4. Ωστόσο, μου είπαν οτι παίζει και να μη μπουν επειδή δεν έπιασαν το -20%. Εγώ σαν εργαζόμενος τι μπορώ να κάνω, σε περίπτωση δε μπουν, ούτε τα βάλει ο εργοδότης από την τσέπη του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, εγώ που βγήκα σε αναστολή τον Μάρτιο και Απρίλιο, δεν ενημερώθηκα από πουθενά ότι πρώτη φορά πρέπει να μπω στο taxis κτλ για να το δηλώσω και γω με αποτέλεσμα από τη δουλειά να είμαι σε αναστολή αλλά εγώ να μη το έχω δηλώσει. Το έκανα με το που το έμαθα στις 16 Απριλίου για τον Μάρτιο. Τα λεφτά μπήκαν στις 9 Απριλίου, υπάρχει περιπτωση να μη τα πάρω ή και του Απριλίου να μη μπουν; Ευχαριστω!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, υπάρχει κανένα τηλέφωνο που μπορώ να απευθυνθώ να δω τι γίνεται με την αναστολή μου, μιας και έχω να πληρωθω από τον Ιανουάριο; Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...