Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mολις με πηρε τηλ ο οδηγος απο Media Markt   θα παραδωσει 14¨00-17¨00 τελικα , (ειναι με αντικαταβολη μετρητα )του λεω εχω ριξει αγκυρα δεν βγαινω απο το σπιτι χαχαχα .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, geor92 είπε

Στο e-shop που κάνατε refresh; Μέσα στο γενικό που έχει τη φώτο και λέει promo ή στα links που είναι direct μέσα στην κονσόλα που έχει δώσει κάποιος πιο πάνω;

Στα links. Του promo η σελιδα δεν ανοιξε ποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nyne είπε

Ξέρουμε τι παίζει με τα κούριερ κ το pos?πηγα πρωί πρωί κ έβγαλα μετρητά κ τώρα δεν έχω άλλα τόσα μέσα για να πληρώσω με κάρτα,σίγουρα δεν δέχονται μετρητά?

γιατί να μην μπορείς να πληρώσεις μετρητά ; η κονσόλα είναι κάτω από 500 € . Εκτός αν έχεις βάλει στην ίδια απόδειξη και παιχνίδι ή χειριστήριο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο eshop του disk δεν βγαζει τιποτα

Λογικα παπαλα,3 κομματια disk ειχαν

edit:παει και του digital

Επεξ/σία από john1080
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως ήταν δοκιμαστικό; Το λέω απ την άποψη ότι δεν μπορεί να άνοιξαν τις παραγγελίες μόνο με όσους έχουν βρει τα links από κάπου και κάνουν refresh κάθε 10".. δε λέω ότι θα είναι 1 ώρα ανοιχτές αλλά έστω ένα 10λεπτό;! Και να φαίνεται και στην κεντρική σελίδα; Όχι λέτε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοίξτε ενα bash terminal και βαλτε καμία loop ρε να τσεκαρει καθε x δευτερόλεπτα :D

while true; do 
	is_ps5_available=$(curl -Ss https://www.e-shop.gr/sony-playstation-5-console-p-PS5.00001 | grep '"web-basket-box"' | wc -l ); 
	if [ $is_ps5_available -gt 0 ]; then 
		echo "$(date) -- It's finally available";
	fi; 
	sleep 5;
done

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα πριν 10 λεπτά από plaisio

έκδοση με δισκο

θα το ανοίξω σε λίγο, πρίζα για τυχόν updates κτλ , 10ωρη τηλεργασια και κατά της 19:30 ελπίζω να το χαρω

 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, arisfilitsis είπε

Καλημερα, και εμενα σε αυτη την κατασταση ειναι αλλα μου ηρθε μηνυμα στο viber απο την γενικη ταχυδρομικη

Και εμένα ακριβώς το ίδιο, εχτές στις 21:57 έφυγε από Ρέντη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω από κοτσοβολο πρώτη μέρα είμαι ακόμα σε συλλογή προετοιμασία.....αναμένω λοιπόν να φύγει σήμερα λογικά....αν κ χθες που πήρα ένα χειριστήριο από αθηνα ηρθε φιλιπιαδα μπαμ μπαμ σήμερα πρωι κιολας με acs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Chuckie667 είπε

Παρέλαβα πριν 10 λεπτά από plaisio

έκδοση με δισκο

θα το ανοίξω σε λίγο, πρίζα για τυχόν updates κτλ , 10ωρη τηλεργασια και κατά της 19:30 ελπίζω να το χαρω

Αντε καλο καψιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, arisfilitsis είπε

Καλημερα, και εμενα σε αυτη την κατασταση ειναι αλλα μου ηρθε μηνυμα στο viber απο την γενικη ταχυδρομικη

Μακάρι τότε να έχει κολλήσει και σε εμάς και να το έχουν δώσει στην μεταφορική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mixpap90 είπε

Μακάρι τότε να έχει κολλήσει και σε εμάς και να το έχουν δώσει στην μεταφορική

Στο ευχομαι, οχι τιποτα αλλο μεσα σε ολα χαλαει και ο καιρος. Μην κατσει κανενα απαγορευτικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρχισαν τα όργανα απο vodafone, πριν απο λίγο στο live chat με ενημερώνουν ότι έχουν ακυρώσει την παραγγελία(????)

ενώ έχω εξοφλήσει μέσω κάρτας απο 7/11!

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...