Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Crabmore είπε

Από τα πρόσφατα μηνύματα συμπεραίνω ότι έπρεπε τελικά να εμπιστευτώ Κοτσόβολο. Oh well.

Καλό κάψιμο σε όλους τους τυχερούς!

είχα διαβάσει σε ενα άλλο φορουμ που λέγαν για Κωτσόβολο, όλοι κραζαν κλασικά, και πετάγεται ένας τύπος σε φάση "μη σκατε ο Κωτσόβολος μιλάει με πράξεις οχι με λέξεις, όταν την Πέμπτη θα παίζετε το πσ5 αλλοι θα κλαινε"

λεω χαχα τι λέει δεν παίζει κατι τετοιο... τελικά ήταν όμως προφήτης

Επεξ/σία από Kuromajo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, polakis21 είπε

Εγω πηρα courier center και μου ειπαν οτι ακομα δεν εφτασε στα γραφεια τους και να περιμενω sms. Μολις μου στειλουν sms, η παραλαβη γινεται την επομενη μερα! Αρα παει την εχασα την μερα γ@μω....

κριμα κ μενα τοτε παει η ημερα , παμε για αυριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, James. είπε

Δεν ξερω τι σου ειπαν ακριβως και ποιος ηταν αυτος που σου μιλησε. Πλεον δεν πιστευω κανεναν σε ολες αυτες τις εταιριες και στις αλυσιδες με αυτα που ακουω και βλεπω να συμβαινουν τις τελευταιες ημερες.. Τι εξαντληθηκε, αφου δεν εβγαλαν ποτε ουτε καν προπαραγγελιες στο eshop, πως εξαντληθηκε?

Ρε σεις αφου τα δινουν σε γνωστους τους,πρωτη φορα το βλεπετε αυτο;;Οσα καταστηματα ειναι μικρα και οσα εχουν λιγα αποθεματα φτιαχνουν τους δικους τους

Ανοιξε για τα ματια του κοσμου το σαιτ και κλειδωσα ισα ισα να ειναι καλυμμενοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποια ματια του κοσμου ανοιξε? Ποσα ματια να προλαβουν να δουν σε 45 δευτερολεπτα το ps5 και να το παραγγειλουν? Οσο για το οτι φτιαχνουν τους δικους τους, το εχω πει και εγω πολλες φορες σε αυτο το νημα. Δυστυχως.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειχα τηλεφωνικη επικοινωνια με Κωτσοβολο μολις τωρα (για το 2ο ps5 που περιμενω).Το εχουν δωσει στην μεταφορικη  και θα με ενημερωσουν αυτοι για το ποτε θα παραλαβω το αργοτερο παντως ειναι μεχρι αυριο .

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήραν από την Vodafone. Άκυρο και εγώ.
Δεν τους παρέδωσε η Sony τα κομμάτια που είχαν παραγγείλει και ενημερώθηκαν χθές το βράδυ κλπ.
Μάλιστα ήμουν ο 5ος στην λίστα που είχε το παιδί για να με καλέσουν (αυτό γιατί κάτι μου θυμίζει; :P )
15 με 24 Δεκέμβρη η παραλαβή από Sony, αν παραλάβουν νωρίτερα θα ενημερώσουν 😕 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει φταίμε και εμείς τα αρρωστακια. Μόλις έφαγα άκυρο από γερμανο τηλέφωνο όλα τα κονε. με βάρος στην ψυχή γνωρίζοντας οτι αν με φτιάξουν κάποιος θα μείνει με άδεια χέρια είπα το θέλω. Και επειδή μιλάμε για κονε τα κονε τα παίρνουν και 30% κάτω και βγάζουν χαρτζιλίκι.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λεγόμενος προφήτης εμένα με έχει πετάξει εκτός. 

First day 22:47 το βράδυ φουλ πληρωμή και δεν έχει αλλαξει το status καν.

Τους πήρα τώρα τηλέφωνο και μου λέει η πωλήτρια ότι έχετε περάσει στην δεύτερη αποστολή. Δεν είστε στην πρώτη.

Ποια είναι η δεύτερη? Μου λέει δεν γνωρίζω θα ιδοποιηθειτε με μύνημα στις επόμενες μέρες.

Αα ρε Προφητη εργαλείο.

Screenshot_20201119-093830.jpg

  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, James. είπε

Για ποια ματια του κοσμου ανοιξε? Ποσα ματια να προλαβουν να δουν σε 45 δευτερολεπτα το ps5 και να το παραγγειλουν? Οσο για το οτι φτιαχνουν τους δικους τους, το εχω πει και εγω πολλες φορες σε αυτο το νημα. Δυστυχως.

Απλα για να πουν οτι την ταφε ωρα ανοιξε...Οπως λες και εσυ,τα πηραν δικοι τους ανθρωποι...Δεν ειναι η πρωτη γορα ουτε η τελευταια προφανως...

Αυτη η φαρα μας δυστυχως παντου μεσον θελει και πονηρια(βλεπε οσοι πηραν ps5 μονο και μονο για να την χρυσοπουλησουν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...