Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 λεπτά πριν, shadow_gp είπε

Ναι, οσο για το courrier ένα άσχετο (δεν το έχω ξανα ακούσει).

Σου είχαν στείλει ειδοποίηση με τον αριθμό φορτωτικής η έσκασε έτσι ξαφνικά στην πόρτα σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικοινώνησα με το Πλαίσιο και τελικά η παραγγελία κρατήθηκε και ας μην ήρθε e-mail. Μου είπαν καλά κάνατε που τηλεφωνήσατε γιατί σε κάποιους παρόλο που την έκαναν δεν πρόλαβαν και έπεσε το σύστημα. Καλό είναι να πάρετε τηλ. για να ξέρετε παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ilos είπε

Λοιπόν ήρθε και σε μένα (disk version), είχα παραγγείλει αυθημερόν το preorder από κωτσό αντικαταβολή. Η χαρτόκουτα έξω ήταν λίγο ταλαιπωρημένη και φτιαγμένη στα γρήγορα, κάτι μου λέει πρέπει να έγινε ολίγον πανικός με τις συσκευασίες και τα courier χτες. Το μηχάνημα σε menu/downloads κλπ είναι αθόρυβο εντελώς και με κατανάλωση μετρημένη από ups στα 55-60 watt. Παιχνίδια δεν έχω δοκιμάσει ακόμα (μάλλον θα βάλω το astros για αρχή). Ίσως κάνω και κανένα πειραματικό stream το μεσημέρι. Δε θα έχει demons dough ακόμα το περιμένω να έρθει...

Κάποιες αρνητικές εντυπώσεις. Η βάση σε οριζόντια θέση δε θηλυκώνει κάπου στο panel και δε μου φαίνεται ιδιαίτερα σταθερή, αν φάει hit έχει φύγει η κονσόλα ιπτάμενη παρά το βάρος της. Το πρώτο nioh το εμφανίζει στην library μου σαν available για το ps4 μόνο (greyed out). οπότε 0 BC για αυτό atm παρόλο που δεν είχε αναφερθεί στους incompatible τίτλους. Το dualsense είναι πιο μεγάλο και βαρύ από ds4 και σου δίνει ένα xbox feeling επίσης, που δεν είναι απαραίτητα κακό.

Πρέπει να βιδώσεις με το βιδακι που έχει μέσα στη βάση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε ένα παράλληλο σύμπαν παραλαμβάνουμε όλοι τις κονσόλες ακόμα κι αυτοί που κάνανε μέχρι προχθές προπαραγγελια και είμαστε όλοι ευχαριστημένοι 😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Vannelle85 είπε

Μόλις έλαβα μεηλ από το Πλαίσιο ότι παραλαμβάνω το αργότερο μέχρι 20/11

Σημερινή παραγγελία.... 

Βρε λέτε 🤯

Εννοείς ότι το παρήγγειλες σημερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nickobefree είπε

Και σε ένα παράλληλο σύμπαν παραλαμβάνουμε όλοι τις κονσόλες ακόμα κι αυτοί που κάνανε μέχρι προχθές προπαραγγελια και είμαστε όλοι ευχαριστημένοι 😂😂😂

Εμενα παντως μου εστειλαν μηνυμα οτι παραλαμβανω και ας μην εχω κανει πουθενα προπαραγγελια..Πιο καλο παιδι εδω μεσα μου εστειλε δωρο κονσολα?? :lol:

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Vannelle85 είπε

Μόλις έλαβα μεηλ από το Πλαίσιο ότι παραλαμβάνω το αργότερο μέχρι 20/11

Σημερινή παραγγελία.... 

Βρε λέτε 🤯

Πώς γίνετε αυτο την έκανες σήμερα την παραγγελία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Vannelle85 είπε

Μόλις έλαβα μεηλ από το Πλαίσιο ότι παραλαμβάνω το αργότερο μέχρι 20/11

Σημερινή παραγγελία.... 

Βρε λέτε 🤯

??????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...