Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, soster είπε

εγώ έχω 6204 αριθμό παραγγελίας από πλαίσιο και δεν μου έχει έρθει ενημέρωση για παράδοση έως 20/11. Πήρα τηλ και μου είπαν πως η παράδοση πάει για Χριστούγεννα πιο ισχύει τελικά;;

Σε ευχαριστούμε που μας προτίμησες για την αγορά του Playstation 5, το πιο αναμενόμενο
προϊόν της χρονιάς!
Καθότι η ζήτηση του είναι τεράστια, έχουμε τη παραγγελία σου σε σειρά προτεραιότητας και
εκτιμάμε πως θα το έχεις στα χέρια σου σίγουρα λίγο πριν τα Χριστούγεννα ώστε να κάνεις
gaming γιορτές!
Πλησιάζοντας τη μέρα αποστολής επέτρεψε μας να ξαναεπικοινωνήσουμε μαζί σου!

Σε ευχαριστούμε πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, mike0402 είπε

οχι απλα εγω μπαινω απο το email επιβεβαιωσεις για να δω την εξελιξη παραγγελιας και το δειχνει διαφορετικα μου φαινεται

Βέβαια αν δεν δω voucher δεν πιστευω τιποτα γιατι ποτε δεν ξες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά απο ότι φαίνεται είναι και θέμα τύχης σε ποιο μαγαζί έκανες παραγγελία. Άλλοι έκαναν παραγγελία Νοέμβριο και παρέλαβαν και άλλοι Σεπτέμβριο και περιμένουν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, kwstas125 είπε

Πρέπει να βιδώσεις με το βιδακι που έχει μέσα στη βάση. 

Αυτό είναι για vertical position μόνο (το λέει και στις οδηγίες). Το μόνο που ίσως χρειαστεί να κάνεις είναι να την περιστρέψεις να είναι η γλώσσα οριζόντια (που ήταν ήδη σε μένα). Κάτι άλλο πολύ θετικό που παρατήρησα με το που έκανα add τα παιχνίδια της ps collection, εμφανίζονται διαθέσιμα και για το ps4 να θες να τα παίξεις εκεί. Δεν έχει καμία διαφορά με το να κάνεις add τα ps+ games του μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, darko__77 said:

Γενικά απο ότι φαίνεται είναι και θέμα τύχης σε ποιο μαγαζί έκανες παραγγελία. Άλλοι έκαναν παραγγελία Νοέμβριο και παρέλαβαν και άλλοι Σεπτέμβριο και περιμένουν 

Γερμανο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά, έχει πάρει κανείς απάντηση απο τον Κωτσόβολο για το πότε θα είναι η δεύτερη φάση που θα στείλουν?

Έχω παραγγείλει στις 17/9 με φουλ πληρωμή όπως βλέπω πολλοί εδω πέρα και είναι ακόμα σε εξέλιξη και αναμονή διαθεσιμότητας.

Στο τηλέφωνο μου ειπαν δεν έφηγε στην πρώτη αποστολή και θα είναι στην επόμενη και οτι θα με ενημερώσουν αλλα ποτέ.

Ενημερώθηκε κανείς αν θα είναι την άλλη βδομάδα ή αργότερα??

Επεξ/σία από Tax13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, ilos είπε

Αυτό είναι για vertical position μόνο (το λέει και στις οδηγίες). Το μόνο που ίσως χρειαστεί να κάνεις είναι να την περιστρέψεις να είναι η γλώσσα οριζόντια (που ήταν ήδη σε μένα). Κάτι άλλο πολύ θετικό που παρατήρησα με το που έκανα add τα παιχνίδια της ps collection, εμφανίζονται διαθέσιμα και για το ps4 να θες να τα παίξεις εκεί. Δεν έχει καμία διαφορά με το να κάνεις add τα ps+ games του μήνα.

Τα 20 παιχνιδια που λεγανε οτι θα δωσουν με την κονσολα πως ακριβως τα εβαλε απο μονο του μολις ειδε την συνδρομη?

Btw Μετρησα πανω απο 20 αγγελιες απο sculpers μονο απο εδω μεσα(αριθμος που σιγουρα θα μεγαλωσει οσο περναει η ωρα)...Οποτε τουλαχιστον 20 απο εσας φαγατε ακυρο εξαιτιας τους ποσοι ακομη βρισκονται σε αλλα φορουμ καθως επισης και Fb(marketplace)..

Τροφη για σκεψη σε οσους απο εσας πατε και αγοραζετε απο τετοια τυπακια..

Επεξ/σία από icenex
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, nickobefree είπε

Ενημέρωση πότε σου είχε έρθει ότι θα το παραλάβεις;

με είχαν πάρει την προηγούμενη Παρασκευή τηλ (13/11) για να επιβεβαιώσω οτι παραλαμβάνω κανονικα και που να το στείλουν μιας και είχα βάλει παραλαβή απο κατάστημα.

Χτές πάλι με ξαναπήραν για να μου πούνε οτι παραλαμβάνω αύριο και αν μπορώ να βάλω προκαταβολη (!!!). Επειδή είχα υπόψην μου την κατάσταση με τις προκαταβολές κτλ της είπα οτι δεν βάζω τωρα προκαταβολή μια μερα πριν την παραλαβή, και οτι θα πληρώσω αντικαταβολή οπως αρχικά είχε συμφωνηθεί στην παραγγελία.

Μού πε Οκ, και τελικά παρέλαβα κανονικά σημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω πως αυτοί που παρήγγειλαν την κονσόλα τις τελευταίες μέρες θα την παραλάβουν αυτές τις μέρες. Και άλλοι που έχουν κάνει 2 μήνες πριν ακόμα περιμένουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, icenex είπε

Τα 20 παιχνιδια που λεγανε οτι θα δωσουν με την κονσολα πως ακριβως τα εβαλε απο μονο του μολις ειδε την συνδρομη?

Το λέει δεν τα έβαλε μόνο του, εκείνος τα έκανε add.

7 λεπτά πριν, ilos είπε

με το που έκανα add τα παιχνίδια της ps collection, εμφανίζονται διαθέσιμα και για το ps4 να θες να τα παίξεις εκεί. Δεν έχει καμία διαφορά με το να κάνεις add τα ps+ games του μήνα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...