Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάποιος με είχε ρωτήσει για αυτό που έγραψα τελευταία για τον υπεύθυνο της Sony για τις διαθεσιμότητες της κονσόλας PS5

 

https://www.gameworld.gr/component/content/article/184-2014-05-19-05-48-06/41951-sony-έχουμε-πουλήσει-όλες-τις-κονσόλες-ps5/#fieldsTab

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μας πει κάποιος που παρήγγειλε από Media Markt Θεσσαλονίκη, με τι μεταφορική στέλνουν? Με ενημέρωσαν την Παρασκευή πως το έστειλαν, αλλά σε mail που ζήτησα αριθμό αποστολής και με ποια courier, απλά μου απάντησαν πως έχει σταλεί με την courier. Εν τω μεταξύ στο site τους δείχνει πως έχω παραλάβει από την Παρασκευή. 🤔

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Charismo είπε

Μπορεί να μας πει κάποιος που παρήγγειλε από Media Markt Θεσσαλονίκη, με τι μεταφορική στέλνουν? Με ενημέρωσαν την Παρασκευή πως το έστειλαν, αλλά σε mail που ζήτησα αριθμό αποστολής και με ποια courier, απλά μου απάντησαν πως έχει σταλεί με την courier. Εν τω μεταξύ στο site τους δείχνει πως έχω παραλάβει από την Παρασκευή. 🤔

Έχεις παραλάβει και δεν το ξέρεις. Μου έχει συμβεί. 😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mythoc είπε

Έχεις παραλάβει και δεν το ξέρεις. Μου έχει συμβεί. 😂😂

Στη θεση σου θα ειχα παει απο το καταστημα. Αυτο το οτι παρελαβες ας ελπισουμε να ειναι λαθος και να μην παρελαβε καποιος αλλος αντι για σενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, James. είπε

Στη θεση σου θα ειχα παει απο το καταστημα. Αυτο το οτι παρελαβες ας ελπισουμε να ειναι λαθος και να μην παρελαβε καποιος αλλος αντι για σενα.

Ελπίζω, απλά να φταίει το γεγονός πως είχα βάλει παραλαβή από το κατάστημα. Γιατί την Παρασκευή το μεσημέρι μου είπαν πως το στέλνουν και λίγο μετά είχε αλλάξει το status και έλεγε πως έχω παραλάβει. Το θέμα είναι πως δεν έχω απολύτως κανένα τρόπο να παρακολουθήσω την πορεία της παραγγελίας. Στο τηλεφωνικό κέντρο μου λένε πως δόθηκε στην courier, αλλά δεν έχουν σύστημα για να δουν tracking number και στο κατάστημα δε νομίζω να μπορώ να πάω. Εν τω μεταξύ αυτό με το σύστημα που έχει θέμα το ακούω 5 μέρες τώρα ....

Α ρε Media Markt, σπυριά θα βγάλουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Charismo είπε

Ελπίζω, απλά να φταίει το γεγονός πως είχα βάλει παραλαβή από το κατάστημα. Γιατί την Παρασκευή το μεσημέρι μου είπαν πως το στέλνουν και λίγο μετά είχε αλλάξει το status και έλεγε πως έχω παραλάβει. Το θέμα είναι πως δεν έχω απολύτως κανένα τρόπο να παρακολουθήσω την πορεία της παραγγελίας. Στο τηλεφωνικό κέντρο μου λένε πως δόθηκε στην courier, αλλά δεν έχουν σύστημα για να δουν tracking number και στο κατάστημα δε νομίζω να μπορώ να πάω. Εν τω μεταξύ αυτό με το σύστημα που έχει θέμα το ακούω 5 μέρες τώρα ....

Α ρε Media Markt, σπυριά θα βγάλουμε.

Φυσικα και μπορεις να πας! Εγω παντα επιλεγω παραλαβη απο την κουριερ ωστε να εχω οτι θελω πιο αμεσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα ομάδα! Υπάρχει κάποιος που έχει παραλάβει, η έχει screenshot αλλού, που έχει παραλάβει με προπαραγγελία μετά τις 17/9 και ώρα 14:38! Αν ναι παρακαλώ προωθήστε την για να προχωρήσω σε καταγγελία! Σας ευχαριστώ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, Avgeris Fragos said:

Καλημέρα ομάδα! Υπάρχει κάποιος που έχει παραλάβει, η έχει screenshot αλλού, που έχει παραλάβει με προπαραγγελία μετά τις 17/9 και ώρα 14:38! Αν ναι παρακαλώ προωθήστε την για να προχωρήσω σε καταγγελία! Σας ευχαριστώ! 

Εσυ πρεπει να εισαι ενταξη αποτι διαβασα σου εστειλαν email.

Σκεψου κ εγω εχω παραγγειλει 17/9 κ δεν εχω παρει ουτε mail ουτε τιποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, steveevo είπε

Εσυ πρεπει να εισαι ενταξη αποτι διαβασα σου εστειλαν email.

Σκεψου κ εγω εχω παραγγειλει 17/9 κ δεν εχω παρει ουτε mail ουτε τιποτα...

Δεν μου έχουν στείλει email φίλε μου! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

προσεξτε τα ανοιχτα κομματια, τωρα που εμαθε το coil και η κουτση μαρια

σε αλλα νεα παραγγελια μου απο 27/09 ακομη σε εκτεταμενη αναζητηση

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Basidar είπε

προσεξτε τα ανοιχτα κομματια, τωρα που εμαθε το coil και η κουτση μαρια

σε αλλα νεα παραγγελια μου απο 27/09 ακομη σε εκτεταμενη αναζητηση

Από public περιμένεις; 

Έχω παραγγελία από 22/9 και είναι ακόμα σε εκτεταμένη αναζήτηση. Μετά από επικοινωνία την Παρασκευή μου είπαν ότι δεν έχουν ιδέα πότε θα παραλάβουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Avgeris Fragos said:

Δεν μου έχουν στείλει email φίλε μου! 

Α οκ τοτε οποτε εισαι στην ιδια φαση με εμενα και αποτι εχω καταλαβει ειμαστε πολλα ατομα που εχουμε παραγγειλει απο της 17 και δεν μας εχουνε στειλει τιποτα...

Μιλησα χθες και με αλλο ενα παιδι και αυτος σαν κ εμας 17/9 προπαραγγελια και δεν του εχουνε στειλει τιποτα.

Παρολαυτα στους μονους που εχει σταλει κονσολα ειναι σε οσους εχουνε κανει παραγγελια σε μεταγενεστερες ημερομηνιες.

Παραθετω εναν που του εχουνε στειλει κανονικα.

"Καλησπέρα σε όλους. Ενημερωτικά, μόλις με πήραν από Γερμανό ότι αύριο φεύγει το ps5 για το κατάστημα που έχω επιλέξει. Είχα κάνει παραγγελία στις 3/10."

Αποτι φαινεται ο γερμανος τηρησε σειρα προτεραιοτητας προς την αντιθετη κατευθυνση και εστειλε πρωτα σε αυτους που παραγγειλαν τελευταιοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, steveevo είπε

Αποτι φαινεται ο γερμανος τηρησε σειρα προτεραιοτητας προς την αντιθετη κατευθυνση και εστειλε πρωτα σε αυτους που παραγγειλαν τελευταιοι.

Δεν έχω PS5 έχω παραγγείλει και θα είμαι από τους τελευταίους που θα το πάρω λόγω ημερομηνίας αλλά αν αυτό το θεωρείς επαγγελματικό από την πλευρά τους εγώ πάω πάσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, prigipa_m said:

Δεν έχω PS5 έχω παραγγείλει και θα είμαι από τους τελευταίους που θα το πάρω λόγω ημερομηνίας αλλά αν αυτό το θεωρείς επαγγελματικό από την πλευρά τους εγώ πάω πάσο.

Φυσικα και οχι, ειρωνικα το ειπα ειναι απαραδεκτο αυτο που εκαναν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...