Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παραγγελία από Γερμανό 17/9 - 14:09 για παραλαβή από κατάστημα στην Κρήτη.

Αποστολή από αποθήκη 19/11. Ποια σειρά προτεραιότητας;... Δεν παίζει ξανά προπαραγγελια από εκεί.

Ούτε χτες, ούτε σήμερα. Κρίμα το ΣΚ... Ελπίζω να παραλάβω Δευτέρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, RadStar είπε

Παραγγελία από Γερμανό 17/9 - 14:09 για παραλαβή από κατάστημα στην Κρήτη.

Αποστολή από αποθήκη 19/11. Ποια σειρά προτεραιότητας;... Δεν παίζει ξανά προπαραγγελια από εκεί.

Ούτε χτες, ούτε σήμερα. Κρίμα το ΣΚ... Ελπίζω να παραλάβω Δευτέρα.

Ο Γερμανός τα έστειλε όλα 19/11. Ούτε μέρα πιο νωρίς και δεν ξέρω γιατί το έκανε αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, iFasMan7 είπε

Ο Γερμανός τα έστειλε όλα 19/11. Ούτε μέρα πιο νωρίς και δεν ξέρω γιατί το έκανε αυτό. 

Μπράβο τους, αποστολή την ημέρα κυκλοφορίας..

Καταλαβαίνω ότι τα logistics είναι ζορισμενα αλλά τα preorders άνοιξαν δύο μήνες πίσω. Πιστεύω ότι η αποθήκη πήρε τις παλέτες τουλάχιστον μία βδομάδα πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, RadStar είπε

Μπράβο τους, αποστολή την ημέρα κυκλοφορίας..

Καταλαβαίνω ότι τα logistics είναι ζορισμενα αλλά τα preorders άνοιξαν δύο μήνες πίσω. Πιστεύω ότι η αποθήκη πήρε τις παλέτες τουλάχιστον μία βδομάδα πριν.

Δεν πειράζει και 19 που τα στείλανε να τα στέλνανε με κάποια ποιο αξιόπιστη κούριερ και όχι τα ΕΛΤΑ. 
Τελος πάντων το καλό είναι ότι τα έστειλαν. Χάθηκε το ΣΚ ισχύει αλλά τώρα ευελπιστούμε Δευτέρα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Imo release day θα επρεπε να ειναι η Δευτερα. Θα ειχαν στειλει τις κονσολες απο τα καταστηματα Σαββατο και μεχρι Δευτερα ξημερωματα θα ειχαν διανεμηθει περισσοτερες κονσολες στα κατα τοπους καταστηματα

Ισως να βοηθουσε αυτο κυριως επαρχια να τα εχουν ουσιαστικα day 1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

και σημερα τπτ απο courier center και Κοτσο. Προπαραγγελια 17/9 πρωτη ωρα.

τελευταια ενημερωση εχθες το μεσημερη οτι παρελαβαν στα καταστημα κουριερ.

Εχει κάποιος κρατημενο διαφημιστικο ή καποιο πριντ σκριν απο το σαιτ οταν υπηρχαν οι προπαραγγελιες που να αναφέρει την παραδοση 19/11?

Γιατι γραπτος δεν εχω τπτ να τους προσάψω, μονο τηλεφωνικός και οταν ζητουσαν προκαταβολή διαβεβαίωναν για παράδοση στις 19/11.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, totte13 είπε

Καλησπερα,

και σημερα τπτ απο courier center και Κοτσο. Προπαραγγελια 17/9 πρωτη ωρα.

τελευταια ενημερωση εχθες το μεσημερη οτι παρελαβαν στα καταστημα κουριερ.

Εχει κάποιος κρατημενο διαφημιστικο ή καποιο πριντ σκριν απο το σαιτ οταν υπηρχαν οι προπαραγγελιες που να αναφέρει την παραδοση 19/11?

Γιατι γραπτος δεν εχω τπτ να τους προσάψω, μονο τηλεφωνικός και οταν ζητουσαν προκαταβολή διαβεβαίωναν για παράδοση στις 19/11.

Φιλαρακι, εδώ εμείς δεν έχουμε κάνε πάρει ειδοποίηση ότι προγραμματίσθηκε καν αποστολη, για προπαραγγελια 17/09, καμια πρόοδος, και συ λες ότι δεν το παρέλαβαν στην κούριερ .... Χαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, iFasMan7 είπε

Δεν πειράζει και 19 που τα στείλανε να τα στέλνανε με κάποια ποιο αξιόπιστη κούριερ και όχι τα ΕΛΤΑ. 
Τελος πάντων το καλό είναι ότι τα έστειλαν. Χάθηκε το ΣΚ ισχύει αλλά τώρα ευελπιστούμε Δευτέρα 

Δεν μπορούν καν να παραδώσουν στα καταστήματά τους; Αδυνατω να πιστέψω ότι δεν έχει παραλάβει κανένας από Γερμανό. Υπέθετα ότι με παραγγελία στις 14:09 την ημέρα που άνοιξαν θα ήμουν αρκετά μπροστά στην προτεραιότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, totte13 είπε

Καλησπερα,

και σημερα τπτ απο courier center και Κοτσο. Προπαραγγελια 17/9 πρωτη ωρα.

τελευταια ενημερωση εχθες το μεσημερη οτι παρελαβαν στα καταστημα κουριερ.

Εχει κάποιος κρατημενο διαφημιστικο ή καποιο πριντ σκριν απο το σαιτ οταν υπηρχαν οι προπαραγγελιες που να αναφέρει την παραδοση 19/11?

Γιατι γραπτος δεν εχω τπτ να τους προσάψω, μονο τηλεφωνικός και οταν ζητουσαν προκαταβολή διαβεβαίωναν για παράδοση στις 19/11.

Δυστυχως δεν ειναι προβλημα των καταστηματων τα οποια προβληματα και καθυστερησεις υπαρχουν απο τα κουριερ. Μην περιμενετε θαυματα επειδη καθε 4 χρονια εχουμε κονσολες και 1 εβδομαδα τον χρονο λογω black friday να εχουν περισσοτερο προσωπικο.

Απο την ωρα που εφυγε απο Κωτσο, δεν μπορεις να του κανεις τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ktsak είπε

Φιλαρακι, εδώ εμείς δεν έχουμε κάνε πάρει ειδοποίηση ότι προγραμματίσθηκε καν αποστολη, για προπαραγγελια 17/09, καμια πρόοδος, και συ λες ότι δεν το παρέλαβαν στην κούριερ .... Χαχαχαχαχα

Σιγουρα σε καταλαβαινω. Απλως θέλω να τονήσω το σκληρό μάρκετινγκ απο μεριάς τους για παράδοση 19/11 και την παταγόδες αποτυχία να παραδόσουν. Πολυ το παραγγείλαμε μόνο και μόνο για την διαβεβαίωση παράδοσης DAY1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SabotazNic είπε

Δυστυχως δεν ειναι προβλημα των καταστηματων τα οποια προβληματα και καθυστερησεις υπαρχουν απο τα κουριερ. Μην περιμενετε θαυματα επειδη καθε 4 χρονια εχουμε κονσολες και 1 εβδομαδα τον χρονο λογω black friday να εχουν περισσοτερο προσωπικο.

Απο την ωρα που εφυγε απο Κωτσο, δεν μπορεις να του κανεις τπτ.

Ο πρώτος και κύριος φταίχτης είναι ο Κωτσος, διότι έφυγαν πακέτα χωρις τήρηση προτρεραιοτητας. Το δικό μου δεν δρομολογήθηκε καν, οποτε δεν δικαιολογούνται !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια λογικα λογω lockdown δεν σταλθηκαν day1..Δεν μπορουσαν να τα εχουν τα καταστηματα στην καθε πολη για να τα στειλουν..Ολα απο Αθηνα σταλθηκαν απ'οτι καταλαβα γι'αυτο και η καθυστερηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, RadStar είπε

Δεν μπορούν καν να παραδώσουν στα καταστήματά τους; Αδυνατω να πιστέψω ότι δεν έχει παραλάβει κανένας από Γερμανό. Υπέθετα ότι με παραγγελία στις 14:09 την ημέρα που άνοιξαν θα ήμουν αρκετά μπροστά στην προτεραιότητα.

Και στα κατάστημα τους μέσω ΕΛΤΑ πάνε δυστυχώς. Και εγώ παραλαβή από κατάστημα έχω και στάλθηκε με ΕΛΤΑ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SabotazNic είπε

Δυστυχως δεν ειναι προβλημα των καταστηματων τα οποια προβληματα και καθυστερησεις υπαρχουν απο τα κουριερ. Μην περιμενετε θαυματα επειδη καθε 4 χρονια εχουμε κονσολες και 1 εβδομαδα τον χρονο λογω black friday να εχουν περισσοτερο προσωπικο.

Απο την ωρα που εφυγε απο Κωτσο, δεν μπορεις να του κανεις τπτ.

το οτι αυτοι αποφάσισαν να το δωσουν σε κουριερ, ενώ υπαρχει η δυνατότιτα παράδοσης απο αυτους, είναι κάτι που έπρεπε να σκεφτούν πριν κανουν υποσχέσεις για παράδοση πρώτη μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ktsak είπε

Ο πρώτος και κύριος φταίχτης είναι ο Κωτσος, διότι έφυγαν πακέτα χωρις τήρηση προτρεραιοτητας. Το δικό μου δεν δρομολογήθηκε καν, οποτε δεν δικαιολογούνται !!!!!

Δεν εκανα quote ατομο που να αναφερεται στο θεμα της προτεραιοτητας. Σε αυτα ριξτε καταγγελια. 

Μόλις τώρα, totte13 είπε

το οτι αυτοι αποφάσισαν να το δωσουν σε κουριερ, ενώ υπαρχει η δυνατότιτα παράδοσης απο αυτους, είναι κάτι που έπρεπε να σκεφτούν πριν κανουν υποσχέσεις για παράδοση πρώτη μερα.

Αν δεν μενεις σε περιοχη που να κανουν παραδοση με φορτηγο, δεν θα πεταξουν δια μαγειας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...