Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28/10 εκανα απο παμπλικ και απο κωτσοβολο γιατι αγοραζω ενα δικο μου και ενα για δωρο, υπαρχει καμια περιπτωση να εχω καποιο απ τα 2 τωρα στην δευτερη φουρνια? καποια εικασία κανείς??ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Γενικότερα είναι απαράδεκτοι και σε αυτό το σημείο. Τόσο το PS5 από τον Κωτσόβολο, όσο το SeX από το Public μου ήρθαν μέσα σε μεγαλύτερο χαρτόκουτο χύμα, έτσι ώστε τα κουτιά των κονσολών να παλαντζάρουν μέσα. Ειδικά το  εξωτερικό κουτί του SeX ήταν εντελώς κακοποιημένο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, totte13 είπε

μισανοιχτη. το ενα απο τα 2 αυτοκολλητα εχει σκιστει

Κακώς το παραλαβές θα έπρεπε να βγάλεις φωτογραφίες και να της στείλεις κατευθείαν στον κότσο Δεν επιτρεπόταν αυτα τα πράγματα Τι μας κάνουνε και χάρη δηλάδη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, totte13 είπε

Update.

Παρέλαβα μόλις από Κωτσο μέσω couriercent Αθήνα (προπαραγγελία 17/9). Το εξωτερικό χαρτόνι σε τραγική κατάσταση με ένα κομμάτι ψευτοζελατίνα στην μια πλευρά του κουτιού. Το δε κουτί της συσκευής εμφανώς ταλαιπωρημένο με σκισίματα στις άκρες και το ένα αυτοκόλλητο σφραγίσματος σκισμένο.

Δύσκολα να ασχοληθώ ξανά με προπαραγγελίες και υποτιθέμενα day1 από τέτοιες εταιρείες.

Κάπου είχε πάρει το μάτι μου ένα θέμα με σκισμένες εξωτερικές συσκευασίες ps5 στην couriercent που επιστράφηκαν στο Κωτσόβολο για έλεγχο και μετά πάλι πίσω στην  couriercent για παράδοση. Ας μας ενημερώσει κάποιος αν γνωρίζει κάτι επ αυτού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Bad boy83 είπε

Κακώς το παραλαβές θα έπρεπε να βγάλεις φωτογραφίες και να της στείλεις κατευθείαν στον κότσο Δεν επιτρεπόταν αυτα τα πράγματα Τι μας κάνουνε και χάρη δηλάδη

Συμφωνώ μαζί σου. Οπως ανέφερα, μόλις παρέλαβα. Δεν φαινόταν απο το εξωτερικό κουτί οτι το εσωτερικό είχε πρόβλημα. Δεν έχω ανοίξει ακομα το κουτί της συσκευής καθώς προσπαθώ να έρθω σε επικοινωνία με το κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύντροφοι Σήμερα πληρώνεται ο κόσμος και βλέπω να φεύγουν και οι τελευταίες ετοιμοπαράδοτες κονσόλες... 😉😉😉

Νίκος Μακρόπουλος - Σκότωμα - Official Audio Release - YouTube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, totte13 είπε

Συμφωνώ μαζί σου. Οπως ανέφερα, μόλις παρέλαβα. Δεν φαινόταν απο το εξωτερικό κουτί οτι το εσωτερικό είχε πρόβλημα. Δεν έχω ανοίξει ακομα το κουτί της συσκευής καθώς προσπαθώ να έρθω σε επικοινωνία με το κατάστημα.

Στείλε και κανα email στις διάφορες διευθύνσεις της Sony. Κάνε και κανένα tweet με την φώτο και τάγκαρέ τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Amestris είπε

Να φανταστώ δεν έχει παραλάβει κανένας από Vodafone και Easymail ε? 😓

Εγω πάντως όχι. Δεν βλέπω και καμια ενημέρωση να παίζει. Δεν έχουμε κανεναν insider εκει; :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, nikp7 είπε

28/10 εκανα απο παμπλικ και απο κωτσοβολο γιατι αγοραζω ενα δικο μου και ενα για δωρο, υπαρχει καμια περιπτωση να εχω καποιο απ τα 2 τωρα στην δευτερη φουρνια? καποια εικασία κανείς??ευχαριστω πολυ!

 

Και γω 30/10 από Κωτσόβολο. Να δω πότε θα παραλάβουμε εμείς. Ελπίζω πρώτο μισό Δεκέμβρη να εδεήσουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Backpacker είπε

Και γω 30/10 από Κωτσόβολο. Να δω πότε θα παραλάβουμε εμείς. Ελπίζω πρώτο μισό Δεκέμβρη να εδεήσουν. 

θελω να πιστευω επειδη εχω παραγγειλει τα digital ισως ειμαι λιο πιο τυχερος και δεν παει για γεναρη η παραδοση μου αλλα δνε ειμαι πολυ αισιοδοξος 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nikp7 είπε

θελω να πιστευω επειδη εχω παραγγειλει τα digital ισως ειμαι λιο πιο τυχερος και δεν παει για γεναρη η παραδοση μου αλλα δνε ειμαι πολυ αισιοδοξος 

Και γω digital. Αλλά διαβάζω εδώ μέσα ότι τα digital ήταν λιγότερα κομμάτια στο πρώτο κύμμα. Ελπίζω στο 2ο να αντιστραφεί.  Μακάρι να προλάβουμε έστω τις γιορτές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Agent_Orange είπε

Εγω πάντως όχι. Δεν βλέπω και καμια ενημέρωση να παίζει. Δεν έχουμε κανεναν insider εκει; :P 

Σου έστειλάν κι εσένα email στις 18 ότι θα παραλάβεις 19-20 αλλά δεν σου έδωσαν tracking number?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...