Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, NewGascp είπε

Κάπου είχε πάρει το μάτι μου ένα θέμα με σκισμένες εξωτερικές συσκευασίες ps5 στην couriercent που επιστράφηκαν στο Κωτσόβολο για έλεγχο και μετά πάλι πίσω στην  couriercent για παράδοση. Ας μας ενημερώσει κάποιος αν γνωρίζει κάτι επ αυτού.

Εγώ είχα αναφέρει ότι  όταν ήταν να μου παραδώσουν από courier center, Μου στείλαν μήνυμα ότι η συσκευή μου δεν θα παραδοθεί λόγω κακής συσκευασίας από τον Κωτσόβολο. Τους παίρνω τηλέφωνο και μου λένε ότι η παλέτα με τις κονσόλες ήταν αρκετά ταλαιπωρημένη τα εξωτερικά κουτιά πάντα σύμφωνα με τα λεγόμενα τους οπότε αφού δεν παραλαμβάνουν δεν μπορούν και να μου αποστείλουν. Το έγραφε και στο history της παραγγελίας μου στο site της εταιρείας τους. Οπότε επικοινωνώ με Κωτσόβολο τους το λέω και μου είπαν ότι κι άλλοι έχουν πάρει και μου παραπονεθεί για τον ίδιο λόγο. Τους ρώτησα όπως έγραψα και σε προηγούμενο μου μήνυμα αν υπήρχε θέμα πτώσης. Το οποίο μου Το αρνήθηκαν κατηγορηματικά ήταν μόνο οι εξωτερικές σκευασίες το χαρτόνι δηλαδή. Εγώ τους είπα από το τηλέφωνο ότι επιφυλάσσομαι για οποιοδήποτε πρόβλημα βρω στην κονσόλα ότι μπορώ να θεωρήσω κι αυτούς υπεύθυνους. Και μου απάντησαν μην ανησυχείτε κύριε έχει γίνει έλεγχος. Κάνω μερικές περιλήψεις των διαλόγων. Όντως η εξωτερική συσκευασία ήταν ότι ναναι με ζελατίνα της κακιάς ώρας αλλά στιβαρά το χαρτόνι τι συσκευασίες μέσα κρατιόταν. Στο unboxing Τράβηξα βίντεο καθόλη τη διάρκεια που έλυσα την κονσόλα την συναρμολόγησα την κούνησα μην έχει Φύγει κανα κομμάτι και γενικά όλα καλά. Αναφέρω τέλος ότι δε φοβόμουν πάρα πολύ γιατί έχω πάρει και την έξτρα εγγύηση του Κωτσόβολου οπότε ήμουνα λίγο cool Αλλά και μουδιασμένος βέβαια Γιατί αρκετά ασχοληθήκαμε με την παραλαβή μην τρέχουμε και μετά

Επεξ/σία από aret1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, simplemaths είπε

Το θέμα είναι να το έχουμε πριν τις 10 Δεκέμβρη για το cyberpunk!!!!

και εγώ γι αυτό το θέλω πιο πολύ γιατί τρέχω κάρτα 7ετιας στο pc 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Cariolanoc είπε

και εγώ γι αυτό το θέλω πιο πολύ γιατί τρέχω κάρτα 7ετιας στο pc 😄

1060 έχω εγώ αλλά θέλω να το παίξω 4κ στον καναπέ με ποπ κορν :( 

εντωμεταξύ πούλησα το PS4 Pro πριν καμια 10ρια μέρες και με βλέπω να κοιτάω ταβάνι για χριστούγεννα :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, simplemaths είπε

1060 έχω εγώ αλλά θέλω να το παίξω 4κ στον καναπέ με ποπ κορν :( 

εντωμεταξύ πούλησα το PS4 Pro πριν καμια 10ρια μέρες και με βλέπω να κοιτάω ταβάνι για χριστούγεννα :P 

είσαι σε καλύτερη φάση (έχω r290), εγώ δεν πήρα ποτέ ps4 και τώρα θέλω να δω αν θα έχω κονσόλα στα χέρια μου μπας και προλάβω καμιά προσφορά blackfriday (κυρίως σκέφτομαι για ps+)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, spyreto88 είπε

13/01. Όπως και να έχει μέχρι τέλη Ιανουαρίου θα έχει επέλθει ισορροπία. Έτσι θεωρούν οι αναλυτές. Διότι για να αγοράσει ο κόσμος παιχνίδια και να κερδίσει χρήμα η SONY πρέπει να υπάρχουν κονσόλες. Όπως και να έχει όσοι κάναμε προπαραγγελίες (Μέχρι και 19/11) θα καλυφθούμε μέχρι τις γιορτές. Είναι βέβαιο. Ας περιμένουμε

καλησπερα φιλε, ααυτο πως ειναι τοσο βεβαιο οτι οσοι εκαναν απο την μερα που ανοιξαν οι προπαραγγελιες μεχρι και οσοι εκαναν 19/11 θα παραλαβουν μεχρι τις γιορτες;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, nikp7 είπε

καλησπερα φιλε, ααυτο πως ειναι τοσο βεβαιο οτι οσοι εκαναν απο την μερα που ανοιξαν οι προπαραγγελιες μεχρι και οσοι εκαναν 19/11 θα παραλαβουν μεχρι τις γιορτες;;

Το έχει γράψει το πλαίσιο, έχει γραφτεί σε άρθρα διεθνώς και σίγουρα αυτό το πλάνο έχει η SONY. Οι προπαραγγελίες άνοιξαν ξανά στις 18-19/11 για να καλύψουν τα επόμενα στοκαρίσματα πριν τις γιορτές. Δεν είναι τόσο μπάχαλο όσο φαίνεται η κατάσταση. Αν δεν υπήρχε καραντίνα όλη αυτή η κατάσταση θα λυνόταν μέχρι τις 21/11. Απλά πρέπει να σκεπτόμαστε οτι οι μεταφορικές έχουν αναλάβει το 85% των δοσοληψιών στην Ελλάδα. Δεν έχουν τέτοιες υποδομές και υποφέρουν. Κάθε μέρα ικανοποιούνται προπαραγγελίες. Φαίνεται και στο νήμα. Μέχρι 26/12 θα αποφορτιστεί η κατάσταση. Έψαχνα και τα λινκ να τα επισυνάψω, δεν τα βρήκα. Είναι κάπου πιο πίσω.

Επεξ/σία από spyreto88
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

Το έχει γράψει το πλαίσιο, έχει γραφτεί σε άρθρα διεθνώς και σίγουρα αυτό το πλάνο έχει η SONY. Οι προπαραγγελίες άνοιξαν ξανά στις 18-19/11 για να καλύψουν τα επόμενα στοκαρίσματα πριν τις γιορτές. Δεν είναι τόσο μπάχαλο όσο φαίνεται η κατάσταση. Αν δεν υπήρχε καραντίνα όλη αυτή η κατάσταση θα λυνόταν μέχρι τις 21/11. Απλά πρέπει να σκεπτόμαστε οτι οι μεταφορικές έχουν αναλάβει το 85% των δοσοληψιών στην Ελλάδα. Δεν έχουν τέτοιες υποδομές και υποφέρουν. Κάθε μέρα ικανοποιούνται προπαραγγελίες. Φαίνεται και στο νήμα. Μέχρι 26/12 θα αποφορτιστεί η κατάσταση. Έψαχνα και τα λινκ να τα επισυνάψω, δεν τα βρήκα. Είναι κάπου πιο πίσω.

τι να πω μακααρι οσοι εχουμε παραγγειλει πριν τις 19/11 να παραλαβουμε πριν τα χριστουγεννα... ευχαριστω πολυ για την ενημερωση 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/11/2020 στις 6:02 ΜΜ, wdaman είπε

 

Μόλις μίλησα με κωτσοβολο και μου είπε το παλικάρι ότι κατά πάσα πιθανότητα με τν δεύτερη παραλαβή θα καλυφθούν όλες οι προπαραγγελιες που έχουν 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Rafakos13 είπε

Μόλις μίλησα με κωτσοβολο και μου είπε το παλικάρι ότι κατά πάσα πιθανότητα με τν δεύτερη παραλαβή θα καλυφθούν όλες οι προπαραγγελιες που έχουν 

Γίνεται δουλίτσα. Και το παλικάρι πιο πάνω που έχει πάρει άλλα 3 και θα παραγγείλει και 4ο με το δώρο που θα του μπει είναι 101% σίγουρος οτι θα παραλάβει. Κάνω κι εγώ το ίδιο. Το θέμα είναι να έχουμε προπαραγγελίες κι αυτοπεποίθηση. Θα πάρουμε. 

Επεξ/σία από spyreto88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Rafakos13 είπε

Να σου πω τν αλήθεια φίλε κρατάω μικρό καλάθι με όσα έχω ακούσει. Απλά περιμένω 

Πολύ σωστά. Να το

PS5 στην Ελλάδα: Πότε έρχονται οι επόμενες παρτίδες; - Enternity.gr

Αριθμοί-ρεκόρ για πρώτη ημέρα

PS5: Στα 2.1-2.5 εκ. συστήματα υπολογίζονται οι πωλήσεις του την πρώτη μέρα - Enternity.gr

Επεξ/σία από spyreto88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Rafakos13 είπε

Μόλις μίλησα με κωτσοβολο και μου είπε το παλικάρι ότι κατά πάσα πιθανότητα με τν δεύτερη παραλαβή θα καλυφθούν όλες οι προπαραγγελιες που έχουν 

Το κατα πάσα πιθανότητα.....ειλικρινά ομως.....παει να πει ότι δεν εχει ιδεα τι σου έλεγε...πραγματικά όμως κ λυπάμαι γι αυτο γιατι τοσα παιδια περιμένουν.....οπως και τα παιδια στα τηλεφωνικά κέντρα που δεν έχουν εικόνα τι γίνεται με τις προπαραγγελίες και πρέπει να βγάλουν το φυδι απ την τρύπα......υπομονή λοιπόν όσο μπορούμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, spyreto88 είπε

Το έχει γράψει το πλαίσιο, έχει γραφτεί σε άρθρα διεθνώς και σίγουρα αυτό το πλάνο έχει η SONY. Οι προπαραγγελίες άνοιξαν ξανά στις 18-19/11 για να καλύψουν τα επόμενα στοκαρίσματα πριν τις γιορτές. Δεν είναι τόσο μπάχαλο όσο φαίνεται η κατάσταση. Αν δεν υπήρχε καραντίνα όλη αυτή η κατάσταση θα λυνόταν μέχρι τις 21/11. Απλά πρέπει να σκεπτόμαστε οτι οι μεταφορικές έχουν αναλάβει το 85% των δοσοληψιών στην Ελλάδα. Δεν έχουν τέτοιες υποδομές και υποφέρουν. Κάθε μέρα ικανοποιούνται προπαραγγελίες. Φαίνεται και στο νήμα. Μέχρι 26/12 θα αποφορτιστεί η κατάσταση. Έψαχνα και τα λινκ να τα επισυνάψω, δεν τα βρήκα. Είναι κάπου πιο πίσω.

Εδω δεν μιλάμε για τις καθυστερήσεις λόγω μεταφορικών. Εδω μιλάμε για παραγγελιες 17/09 που δεν έχουν καλυφθεί καν, ποως να πανε στις μεταφορικές αφού δεν έχουν συσκευές πλέον ?

Μαρεσει που λες ότι μερα με τη μερα ικανοποιούνται οι παραγγελιες. Εγω γιατί δεν το βλέπω και έχω ακόμη το μήνυμα "Αναμονη Διαθεσιμοτητας" ? Μιλαμε για παραγγελια 17/09 16:27. Και δεν είμαι μονο εγώ. Αρα ας μην προσπαθούμε να δικαιολογήσουμε καταστάσεις, αποδείχθηκαν ΤΡΑΓΙΚΟΙ. ΑΝΙΚΑΝΟΙ να διαχειριστούν το θέμα των παραγγελιών, Αποθηκης, αποστολων, Εξυπηρετησης πελατών. Ακομη και εκεί συνεχίζουν να υποστηρίζουν το ΜΕΓΑΛΟ ΨΕΜΑ της αυστηρής τήρησης σειράς προτεραιότητας. ΕΛΕΟΣ ρε Κωτσο

1 ώρα πριν, Rafakos13 είπε

Μόλις μίλησα με κωτσοβολο και μου είπε το παλικάρι ότι κατά πάσα πιθανότητα με τν δεύτερη παραλαβή θα καλυφθούν όλες οι προπαραγγελιες που έχουν 

Ναι αλλα δεν μας λένε ποτε θα γινει αυτή η ρημάδα Δευτερη Παραλαβη !!!!!

1 ώρα πριν, spyreto88 είπε

Γίνεται δουλίτσα. Και το παλικάρι πιο πάνω που έχει πάρει άλλα 3 και θα παραγγείλει και 4ο με το δώρο που θα του μπει είναι 101% σίγουρος οτι θα παραλάβει. Κάνω κι εγώ το ίδιο. Το θέμα είναι να έχουμε προπαραγγελίες κι αυτοπεποίθηση. Θα πάρουμε. 

Να ρωτήσω γιατί καπου το έχασα. Γραφετε και συ κάποιος άλλος λέτε ότι θα βάλετε παραγγελια για ακόμη ένα κομμάτι. Πως ρε παιδιά θα βάλετε παραγγελια, όταν ο κωδικός δεν υπάρχει καν διαθέσιμος στην ιστοσελίδα τους (πχ στον Κωτσο λέει "Εξαντλημενο" ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...