Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5

spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

• Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά στις gpu χρόνια τώρα υπάρχει πάγια έλλειψη αποθέματος. Μια ανεβαίνει η τιμή του etherium, μια καίγεται το εργοστάσιο, μια ο COVID. Για διάφορες συμπτώσεις λοιπόν στα 2 χρόνια που διαρκεί η κάθε γενιά, ο μέσος καταναλωτής βρίσκει απόθεμα το τελευταίο 6μηνο... Εκεί κι αν γίνεται γλέντι. Πολύ χειρότερα από το PS5

Άσχετο... Τον πιάσανε το Νότη συναχομένο χτες

TOLIS BOSKOPOULOS- UGRASIA / ΤΟΛΗΣ ΒΟΣΚΟΠΟΥΛΟΣ - ΥΓΡΑΣΙΑ - YouTube

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 7,3k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Η γυναίκα μου μου πήρε το ps5 αλλά σε τούρτα...😂

Καλησπέρα, επειδή πολλά ακούγονται για τον κοτσοβολο, λόγο κακής διαχείρισης της κατάστασης θα σας πω εγώ από έγκυρη πηγή τι συνέβη από την αρχή της ανακοίνωσης έως τώρα, λοιπόν ξεκινάμε: Οταν άν

Τα καταλάβαμε όλα!

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καταστήματα δεν τα περνούν. Γιατί δεν έχουν κέρδος μετά την κονσόλα. Πώς θα πουλήσουν τα παιχνίδια σε σδ αν είναι όλες η κονσόλες διγιταλ.

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Πηρα tracking #. Εφυγε απο τις αποθηκες στην Αθβνα και ερχεται με Γενικη Ταχυδρομικη. Επιτελους !!!!!

Μετα απο περιπετεια 10+ ημερων 🤩

• Like 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Μόλις τώρα, ktsak είπε

Πηρα tracking #. Εφυγε απο τις αποθηκες στην Αθβνα και ερχεται με Γενικη Ταχυδρομικη. Επιτελους !!!!!

Άντε μπράβο. Καλορίζικο, καλοπαίχνιδο. Σειρά μας τώρα

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
4 λεπτά πριν, ktsak είπε

Που έχεις προπαραγγελία καί ποτέ;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα σχετικά με αυτά που έγραψα για τον άνθρωπο από τον Κωτσο.

Το τηλεφώνημα έγινε μπροστά μου με ανοιχτή ακρόαση και το ρεζουμε ειναι το εξής:" υπάρχουν στις αποθήκες μας απόθεμα για δεύτερο και τρίτο κύμα(δεν διευκρινησε digital ή Blu-ray) για να καλύψουν τους πελάτες.10 Δεκέμβρη θα αρχίζουν να δίνουν για να καλύψουν όλες τις προπαραγγελιες,μην μου ζητήσετε να σας κρατήσω κάποιο το σύστημα είναι αδιάβλητο (εδώ η mariposa έχει play και το έκανε giveaway αλλά λέω οκ) και άποψη μου είναι να πάρετε από τη δευτερη-τριτη φουρνιά γιατί από την εμπειρία μου η πρώτη βγάζει 1/3 πρόβλημα"

Αυτά είπε ο άνθρωπος,εγώ δεν έκανα παραγγελία εκεί, έκανα στα Media και μου είπαν μέχρι γιορτές όλοι θα τα πάρουν και θα δωθεί το δεύτερο κύμα.

Υπομονή και εύχομαι να μην είναι προβληματικά κανενός.

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
5 λεπτά πριν, Komfri69 είπε

Που έχεις προπαραγγελία και ποτε ;

Προπαραγγελια PS5 απο Κωτσοβολο 17/09 στις 16:27, Αναχωρηση από αποθηκες 30/11 στις 15:09

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
3 λεπτά πριν, Rattlehead είπε

Να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα σχετικά με αυτά που έγραψα για τον άνθρωπο από τον Κωτσο.

Το τηλεφώνημα έγινε μπροστά μου με ανοιχτή ακρόαση και το ρεζουμε ειναι το εξής:" υπάρχουν στις αποθήκες μας απόθεμα για δεύτερο και τρίτο κύμα(δεν διευκρινησε digital ή Blu-ray) για να καλύψουν τους πελάτες.10 Δεκέμβρη θα αρχίζουν να δίνουν για να καλύψουν όλες τις προπαραγγελιες,μην μου ζητήσετε να σας κρατήσω κάποιο το σύστημα είναι αδιάβλητο (εδώ η mariposa έχει play και το έκανε giveaway αλλά λέω οκ) και άποψη μου είναι να πάρετε από τη δευτερη-τριτη φουρνιά γιατί από την εμπειρία μου η πρώτη βγάζει 1/3 πρόβλημα"

Αυτά είπε ο άνθρωπος,εγώ δεν έκανα παραγγελία εκεί, έκανα στα Media και μου είπαν μέχρι γιορτές όλοι θα τα πάρουν και θα δωθεί το δεύτερο κύμα.

Αρα συμφωνα με τα λεγομενα του,κατα τις γιορτες θα εχουν παραδοθει οι προπαραγγελιες και θα μπορουν να αγορασουν και οι υπολοιποι?Η καταλαβα κατι λαθος??

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Εγω εκανα παραγγελια Πλαισιο 18/11. Δε με χρεωσαν και μου ειπαν οτι ειμαι σε σειρα προτεραιοτητας. Μολις ερθει το στοκ(10 Δεκεμβρη μου ειχαν πει απο τοτε) θα με καλεσουν για να γινει η αγορα.

Απο την αλλη στον Κωτσοβολο ηθελαν να το προπληρωσω για να παραλαβω Ιανουαριο (μου το ειπαν στην εξυπηρετηση).

Ακρη δε βγαζεις, πηγα με Πλαισιο.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 λεπτό πριν, ktsak είπε

Προπαραγγελια PS5 απο Κωτσοβολο 17/09 στις 16:27, Αναχωρηση από αποθηκες 30/11 στις 15:09

Σε προειδοποίησαν με κάποιο μύνημα; Συγχαρητήρια

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 λεπτό πριν, Rattlehead είπε

Απλά να σε ενημερώσω κι εγώ πως οι κονσόλες, όλες ανήκουν στην ίδια παρτίδα του εργοστασίου. Είναι τα 5.000.000 που παρασκευάστηκαν και διανεμήθηκαν παγκοσμίως. Άρα όλα τα ίδια προβλήματα θα βγάλουν.

Σημείωση: ΔΕΝ βγάζουν προβλημα οι κονσόλες μέχρι τώρα. Πολύ λίγες αναφορές και βίντεο που σημαίνει οτι πάμε καλά από quality control (οπως και στο launch του PS4). 

Πρόβλημα εντοπίζεται πιο συχνά στις σκανδάλες του χειριστηρίου. Οπότε με το μαλακό οι βίαιοι γιατί ο Κωτσόβολος δεν τα αντικαθιστά μέχρι στιγμής.

Broken PlayStation 5 DualSense Controller!? - YouTube

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Κάτι άσχετο/σχετικό.. Αξίζει η έξτρα κάλυψη του Κωτσόβολου για το PS5 λέτε; Γιατί από εκεί το έχω προπαραγγείλει και έλεγα μήπως την έβαζα όοοοταν με πάρουν για να έρθει...

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, nikaki71 είπε

Αρα συμφωνα με τα λεγομενα του,κατα τις γιορτες θα εχουν παραδοθει οι προπαραγγελιες και θα μπορουν να αγορασουν και οι υπολοιποι?Η καταλαβα κατι λαθος??

Αν μείνει απόθεμα φυσικά θα το βγάλουν στη φόρα... Και τότε πάλι τα κλασσικά

Trying to buy a PS5 - Most accurate PS5 commercial - YouTube

Επεξ/σία από spyreto88
  • Thanks 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
2 λεπτά πριν, Komfri69 είπε

Σε προειδοποίησαν με κάποιο μύνημα; Συγχαρητήρια

Οχι, φαινόταν στο site 

Επεξεργασία 

Ολοκληρώθηκε

Και πηρα στον Κωτσο και μου δώσανε και αριθμό αποστολης 🤠

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
6 λεπτά πριν, nikaki71 είπε

Μέχρι τότε που μίλησα δεν υπήρχε θέμα παραγγελιών ήταν όλα ελεύθερα.Συμφωνα με τα λεγόμενα του ναι θα παραλάβουν οι προπαραγγελιες.οι άλλοι θα μπορούν όταν αποφασίσει το λόμπι..

• Thanks 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • Το θέμα έχει κλειδωθεί
  • Το θέμα έχει ενεργοποιηθεί και πάλι
  • κλειδώθηκε και ξεκλειδώθηκε αυτό το θέμα

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.