Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5

spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

• Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

• Απαντήσεις 7,3k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Η γυναίκα μου μου πήρε το ps5 αλλά σε τούρτα...😂

Καλησπέρα, επειδή πολλά ακούγονται για τον κοτσοβολο, λόγο κακής διαχείρισης της κατάστασης θα σας πω εγώ από έγκυρη πηγή τι συνέβη από την αρχή της ανακοίνωσης έως τώρα, λοιπόν ξεκινάμε: Οταν άν

Τα καταλάβαμε όλα!

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, zacque είπε

εξωτερικό έχει σκάσει το 2ο κύμα?

Δώσανε 3500 κομμάτια τώρα λόγω black Friday και Thanksgiving αλλά δεν νομίζω να ήταν 2ο κύμα. Από την επόμενη εβδομάδα το περιμένουμε. Άντε να δούμε

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
2 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

Δώσανε 3500 κομμάτια τώρα λόγω black Friday και Thanksgiving αλλά δεν νομίζω να ήταν 2ο κύμα. Από την επόμενη εβδομάδα το περιμένουμε. Άντε να δούμε

άρα σε μας μεθεπόμενη βδομάδα σαν να λέμε?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 λεπτό πριν, spyreto88 είπε

Δώσανε 3500 κομμάτια τώρα λόγω black Friday και Thanksgiving αλλά δεν νομίζω να ήταν 2ο κύμα. Από την επόμενη εβδομάδα το περιμένουμε. Άντε να δούμε. Αυτό που είναι σίγουρο είναι πως από Ιούνιο μέχρι Σεπτέμβριο κατασκευάστικαν συνολικά 5.000.000 κονσόλες και από Οκτώβριο μέχρι Δεκέμβριο άλλα τόσα. Συνολικά 10m κομμάτια. Ότι και να γίνει το πολύ μέχρι Φεβρουάριο θα έχει τελειώσει το θέμα. Συνυπολογίστε ότι βλέποντας αυτές τις εξελίξεις οι τιμές των κονσολών σε ebay etc θα πέσουν οπότε θα υπάρχει επιπρόσθετο απόθεμα. 

3 λεπτά πριν, zacque είπε

άρα σε μας μεθεπόμενη βδομάδα σαν να λέμε?

Εγώ το έχω γράψει πολλάκις. Μέχρι τις γιορτές οι προπαραγγελίες θα έχουν εκπληρωθεί πλην των digital όπου εκεί η SONY κλείνει τη στρόφιγγα κατά τα φαινόμενα. Η καρτερία είναι μεγάλη αρετή μάγκες μου. Όλα θα γίνουν ακριβώς τη στιγμή που πρέπει. Τέλος του έτους η SONY παρουσιάζει πωλήσεις και θέλει να σπάσει το ρεκόρ του PS2 launch και να εξαφανίσει το XBOX. Απανοτές ενέσεις αποθέματος θα γίνουν... Λέω εγώ τώρα

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
6 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

Εγώ το έχω γράψει πολλάκις. Μέχρι τις γιορτές οι προπαραγγελίες θα έχουν εκπληρωθεί πλην των digital όπου εκεί η SONY κλείνει τη στρόφιγγα κατά τα φαινόμενα. Η καρτερία είναι μεγάλη αρετή μάγκες μου. Όλα θα γίνουν ακριβώς τη στιγμή που πρέπει. Τέλος του έτους η SONY παρουσιάζει πωλήσεις και θέλει να σπάσει το ρεκόρ του PS2 launch και να εξαφανίσει το XBOX. Απανοτές ενέσεις αποθέματος θα γίνουν... Λέω εγώ τώρα

Πάντως η Ευρώπη και συγκεκριμένα η ΕΕ πάντα παίρνει τη μερίδα του λέοντος από τη SONY (αριθμοί τεμαχίων)

Μόλις τώρα, spyreto88 είπε

Πάντως η Ευρώπη και συγκεκριμένα η ΕΕ πάντα παίρνει τη μερίδα του λέοντος από τη SONY (αριθμοί τεμαχίων)

Και την Ελλάδα την αγαπά πολύ. Ελληνικό μενού, καλύτερη κάλυψη ζήτησης αναλογικά με τον πληθυσμό. Ο Ιάπωνας θα μεριμνήσει.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
7 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

Και την Ελλάδα την αγαπά πολύ. Ελληνικό μενού, καλύτερη κάλυψη ζήτησης αναλογικά με τον πληθυσμό. Ο Ιάπωνας θα μεριμνήσει.

για να δούμε θα μεριμνήσει για όλους ή μόνο για τους disc και θα "πουλήσει" του digital fan για το νέο έτος

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

γνωριζει μηπως κανεις περιπου τι εγινε στο 1ο κυμα με τ παμπλικ και τα digital? δεν εχω δει καποιον με ντιτζιταλ απο παμπλικ να γραφει (εκτος απο εμενα ) μονο απο κωτσο.. μηπως παμπλικ που θεωρητικα ειναι η μεγαλυτερη αλυσιδα ειχε  αρκετο αποθεμα στ πρωτ κυμα ?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Μόλις τώρα, zacque είπε

για να δούμε θα μεριμνήσει για όλους ή μόνο για τους disc και θα "πουλήσει" του digital fan για το νέο έτος

Μακάρι να πάρει όλος ο κόσμος ότι επιθυμεί... Αλλά γενικά στα άρθρα τους τα επίσημα blogs και οι youtubers λένε πως η SONY χάνει από τα digital και προσπαθεί να ελέγξει τη χασούρα αυτή. Η αναλογία είναι 5:1 υπέρ του PS5 disc edition. Στην Ελλάδα όμως νομίζω οτι 9/10 πήραν το disc edition, άρα θέλω να πιστεύω οτι κάτω από το δέντρο, δίπλα στη φάτνη, θα βόσκει κι ένα digital για σένα που το θες συμμετρικό. 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
8 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

Μακάρι να πάρει όλος ο κόσμος ότι επιθυμεί... Αλλά γενικά στα άρθρα τους τα επίσημα blogs και οι youtubers λένε πως η SONY χάνει από τα digital και προσπαθεί να ελέγξει τη χασούρα αυτή. Η αναλογία είναι 5:1 υπέρ του PS5 disc edition. Στην Ελλάδα όμως νομίζω οτι 9/10 πήραν το disc edition, άρα θέλω να πιστεύω οτι κάτω από το δέντρο, δίπλα στη φάτνη, θα βόσκει κι ένα digital για σένα που το θες συμμετρικό. 

ε ναι αν βάζει μέσα στη συσκευασία του digital το disc version όπως έγινε σε κάποιους στο αμέρικα σίγουρα χάνει 😆

• Haha 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
9 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

δεν είναι λόγο συμμετρίας, απλά δεν χρειάζομαι το disc γιατί δεν έχω άλλο PS, επίσης και να θέλαμε να αλλάξουμε σε disc είναι πελον αργά όλα τα σάιτ έχουν κλείσει

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Μόλις τώρα, Cariolanoc είπε

ε ναι αν βάζει μέσα στη συσκευασία του digital το disc version όπως έγινε σε κάποιους στο αμέρικα σίγουρα χάνει 😆

Αχαχούχα. Εμένα δε θα με χάλαγε πάντως να έπαιρνα PS5 με 399$. 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • Το θέμα έχει κλειδωθεί
  • Το θέμα έχει ενεργοποιηθεί και πάλι
  • κλειδώθηκε και ξεκλειδώθηκε αυτό το θέμα

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.