Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

 

Εγώ το έχω γράψει πολλάκις. Μέχρι τις γιορτές οι προπαραγγελίες θα έχουν εκπληρωθεί πλην των digital όπου εκεί η SONY κλείνει τη στρόφιγγα κατά τα φαινόμενα. Η καρτερία είναι μεγάλη αρετή μάγκες μου. Όλα θα γίνουν ακριβώς τη στιγμή που πρέπει. Τέλος του έτους η SONY παρουσιάζει πωλήσεις και θέλει να σπάσει το ρεκόρ του PS2 launch και να εξαφανίσει το XBOX. Απανοτές ενέσεις αποθέματος θα γίνουν... Λέω εγώ τώρα

Πάντως η Ευρώπη και συγκεκριμένα η ΕΕ πάντα παίρνει τη μερίδα του λέοντος από τη SONY (αριθμοί τεμαχίων)

Μόλις τώρα, spyreto88 είπε

Πάντως η Ευρώπη και συγκεκριμένα η ΕΕ πάντα παίρνει τη μερίδα του λέοντος από τη SONY (αριθμοί τεμαχίων)

Και την Ελλάδα την αγαπά πολύ. Ελληνικό μενού, καλύτερη κάλυψη ζήτησης αναλογικά με τον πληθυσμό. Ο Ιάπωνας θα μεριμνήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

Πάντως η Ευρώπη και συγκεκριμένα η ΕΕ πάντα παίρνει τη μερίδα του λέοντος από τη SONY (αριθμοί τεμαχίων)

Και την Ελλάδα την αγαπά πολύ. Ελληνικό μενού, καλύτερη κάλυψη ζήτησης αναλογικά με τον πληθυσμό. Ο Ιάπωνας θα μεριμνήσει.

για να δούμε θα μεριμνήσει για όλους ή μόνο για τους disc και θα "πουλήσει" του digital fan για το νέο έτος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωριζει μηπως κανεις περιπου τι εγινε στο 1ο κυμα με τ παμπλικ και τα digital? δεν εχω δει καποιον με ντιτζιταλ απο παμπλικ να γραφει (εκτος απο εμενα ) μονο απο κωτσο.. μηπως παμπλικ που θεωρητικα ειναι η μεγαλυτερη αλυσιδα ειχε  αρκετο αποθεμα στ πρωτ κυμα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, zacque είπε

για να δούμε θα μεριμνήσει για όλους ή μόνο για τους disc και θα "πουλήσει" του digital fan για το νέο έτος

Μακάρι να πάρει όλος ο κόσμος ότι επιθυμεί... Αλλά γενικά στα άρθρα τους τα επίσημα blogs και οι youtubers λένε πως η SONY χάνει από τα digital και προσπαθεί να ελέγξει τη χασούρα αυτή. Η αναλογία είναι 5:1 υπέρ του PS5 disc edition. Στην Ελλάδα όμως νομίζω οτι 9/10 πήραν το disc edition, άρα θέλω να πιστεύω οτι κάτω από το δέντρο, δίπλα στη φάτνη, θα βόσκει κι ένα digital για σένα που το θες συμμετρικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

Μακάρι να πάρει όλος ο κόσμος ότι επιθυμεί... Αλλά γενικά στα άρθρα τους τα επίσημα blogs και οι youtubers λένε πως η SONY χάνει από τα digital και προσπαθεί να ελέγξει τη χασούρα αυτή. Η αναλογία είναι 5:1 υπέρ του PS5 disc edition. Στην Ελλάδα όμως νομίζω οτι 9/10 πήραν το disc edition, άρα θέλω να πιστεύω οτι κάτω από το δέντρο, δίπλα στη φάτνη, θα βόσκει κι ένα digital για σένα που το θες συμμετρικό. 

ε ναι αν βάζει μέσα στη συσκευασία του digital το disc version όπως έγινε σε κάποιους στο αμέρικα σίγουρα χάνει 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

Μακάρι να πάρει όλος ο κόσμος ότι επιθυμεί... Αλλά γενικά στα άρθρα τους τα επίσημα blogs και οι youtubers λένε πως η SONY χάνει από τα digital και προσπαθεί να ελέγξει τη χασούρα αυτή. Η αναλογία είναι 5:1 υπέρ του PS5 disc edition. Στην Ελλάδα όμως νομίζω οτι 9/10 πήραν το disc edition, άρα θέλω να πιστεύω οτι κάτω από το δέντρο, δίπλα στη φάτνη, θα βόσκει κι ένα digital για σένα που το θες συμμετρικό. 

δεν είναι λόγο συμμετρίας, απλά δεν χρειάζομαι το disc γιατί δεν έχω άλλο PS, επίσης και να θέλαμε να αλλάξουμε σε disc είναι πελον αργά όλα τα σάιτ έχουν κλείσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Cariolanoc είπε

ε ναι αν βάζει μέσα στη συσκευασία του digital το disc version όπως έγινε σε κάποιους στο αμέρικα σίγουρα χάνει 😆

Αχαχούχα. Εμένα δε θα με χάλαγε πάντως να έπαιρνα PS5 με 399$. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikp7 είπε

γνωριζει μηπως κανεις περιπου τι εγινε στο 1ο κυμα με τ παμπλικ και τα digital? δεν εχω δει καποιον με ντιτζιταλ απο παμπλικ να γραφει (εκτος απο εμενα ) μονο απο κωτσο.. μηπως παμπλικ που θεωρητικα ειναι η μεγαλυτερη αλυσιδα ειχε  αρκετο αποθεμα στ πρωτ κυμα ?

Και εγώ έχω προπαραγγείλει απο το public την digital έκδοση στις 9/11. Η κατάσταση της παραγγελίας απο τότε είναι η ίδια:  «Προς διεκπεραίωση», και πιο κάτω στις λεπτομέρειες «Σε εκτεταμένη αναζήτησή». To μόνο mail που έχω λάβει από το Public είναι η επιβεβαίωση της παραγγελίας την ίδια μέρα. Η πληρωμή έγινε ολόκληρη. 
 

Συνάδελφος μου έκανε παραγγελία απο το public την ίδια μέρα με εμενα αλλα 8 ωρες αργότερα την έκδση με το cd. Παρέλαβε την πρώτη μέρα κυκλοφορίας. 
 

Απο πρώην συνάδελφο που εργάζεται πλέον στο public έμαθα ότι είχαν φέρει μόλις 500 κομμάτια. (Δεν ξέρω αν αυτα τα 500 κομμάτια ήταν για για public και για media markt μαζι εφόσον έχουν γινει ενα πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, Eykleidis είπε

Και εγώ έχω προπαραγγείλει απο το public την digital έκδοση στις 9/11. Η κατάσταση της παραγγελίας απο τότε είναι η ίδια:  «Προς διεκπεραίωση», και πιο κάτω στις λεπτομέρειες «Σε εκτεταμένη αναζήτησή». To μόνο mail που έχω λάβει από το Public είναι η επιβεβαίωση της παραγγελίας την ίδια μέρα. Η πληρωμή έγινε ολόκληρη. 
 

Συνάδελφος μου έκανε παραγγελία απο το public την ίδια μέρα με εμενα αλλα 8 ωρες αργότερα την έκδση με το cd. Παρέλαβε την πρώτη μέρα κυκλοφορίας. 
 

Απο πρώην συνάδελφο που εργάζεται πλέον στο public έμαθα ότι είχαν φέρει μόλις 500 κομμάτια. (Δεν ξέρω αν αυτα τα 500 κομμάτια ήταν για για public και για media markt μαζι εφόσον έχουν γινει ενα πλέον.

Σκεψου οτι εγω ειμαι 10-12 μερες πριν απο εσένα και μου λεει τ ίδιο. Ούτε εγω πηρα . Εκτός απο ενα τηλέφωνο που μου ειπαν θα μαι στο επόμενο κύμα   . Δεν μπορούμε να μάθουμε απ αυτόν τον υπάλληλο τι θα γινει στο επόμενο κύμα;

 

 

 

 

Επεξ/σία από nikp7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Eykleidis είπε

Και εγώ έχω προπαραγγείλει απο το public την digital έκδοση στις 9/11. Η κατάσταση της παραγγελίας απο τότε είναι η ίδια:  «Προς διεκπεραίωση», και πιο κάτω στις λεπτομέρειες «Σε εκτεταμένη αναζήτησή». To μόνο mail που έχω λάβει από το Public είναι η επιβεβαίωση της παραγγελίας την ίδια μέρα. Η πληρωμή έγινε ολόκληρη. 
 

Συνάδελφος μου έκανε παραγγελία απο το public την ίδια μέρα με εμενα αλλα 8 ωρες αργότερα την έκδση με το cd. Παρέλαβε την πρώτη μέρα κυκλοφορίας. 
 

Απο πρώην συνάδελφο που εργάζεται πλέον στο public έμαθα ότι είχαν φέρει μόλις 500 κομμάτια. (Δεν ξέρω αν αυτα τα 500 κομμάτια ήταν για για public και για media markt μαζι εφόσον έχουν γινει ενα πλέον.

εγώ παράγγειλα από public 20/10 με δίσκο και δεν έχω ΚΑΜΙΑ ενημέρωση...

9/11!!!!! νομίζω πως υπάρχουν και 17/9 που δεν έχουν παραλάβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, MisterGS είπε

22/09 09:31 Την digital απο Κωτσοβολο. Ακομα σε "αναμονη διαθεσιμοτητας". Ελπιζω μεσα στη βδομαδα να υπαρχουν νεα...

μην αγχωνεσαι εσυ θα παραλαβεις εκτος και αν σ εχουν κανει μαλακια απ το καταστημα. γενικα οσοι εκαναν παραγγελια νωρις δε πιστευω να τους παει πολυ πισω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...