Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο Γερμανός έχει βάλει 20% go4more επιστροφή πόντων από την οποία δεν εξαιρείται το ps5!!! Γελάνε και τα σημαιάκια του κόρνερ ρε τζερμαν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα έκανα και εγώ το πρωί μια παραγγελία από το Sony senter και μου είπαν και εμένα 50€ προκαταβολή και μέχρι τέλη Απριλίου μου είπαν θα το έχω τώρα βλέπουμε,έχω και μια παραγγελία από Κωτσόβολο από 21 Οκτωβρίου, φαντάζεστε να μου έρθει πιο γρήγορα από Sony senter 😁😁😁

Επεξ/σία από giorgosmylon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, giorgosmylon είπε

Καλησπέρα έκανα και εγώ το πρωί μια παραγγελία από το Sony senter και μου είπαν και εμένα 50€ προκαταβολή και μέχρι τέλη Απριλίου μου είπαν θα το έχω τώρα βλέπουμε,έχω και μια παραγγελία από Κωτσόβολο από 21 Οκτωβρίου, φαντάζεστε να μου έρθει πιο γρήγορα από Sony senter 😁😁😁

Απο ποιο Sony Center? Διότι εμένα δεν μου ζήτησαν προκαταβολή από το SC Golden Hall

Επεξ/σία από Subrosaval
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφαγε καταγγελία στον συνήγορο πολίτη ο κωτσοβολος ,και πάω και με  δικηγορο τώρα. 

Έγινε παραγγελία 20 Οκτωβρίου με άμεση χρεσωση κάρτας του ποσού 1005 για 2 ps5 , ζητησα πριν 10 μερες ακυρωσει μετα απο 300 τηλ καθε μερα μου ηρθε την δευτερα το email οτι το ακυρωσανε ,  χρηματα δεν εχουν μπει ακομα , η επιστροφη χρηματων γινεται μεσα σε 3 μερες δεν σεβάστηκαν απολυτως τιποτα ,θα τους παω χωρις σαλιο και να μου στοιχιση και 2000 euro πχ 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβγαλε διαθεσιμότητα το πς5 το σκρουτζ απο mediamarkt. Κάνω τηλ. μου λέει βγήκε για λίγα λεπτά και εξαντλήθηκε. Δηλ. τελείωσε με όλες τις προ- και μοιράζει χαρά???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, toni31 είπε

Έβγαλε διαθεσιμότητα το πς5 το σκρουτζ απο mediamarkt. Κάνω τηλ. μου λέει βγήκε για λίγα λεπτά και εξαντλήθηκε. Δηλ. τελείωσε με όλες τις προ- και μοιράζει χαρά???

παραμύθι για να πάρουν κλικ στο σίτε το έχει κάνει και ο Γερμανός 1-2 φορές 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, selin323 είπε

παραμύθι για να πάρουν κλικ στο σίτε το έχει κάνει και ο Γερμανός 1-2 φορές 

Άσχετο, αλλά τα κλίκ από το σκρουτζ δεν τα πληρώνουν, τους συμφέρει να κάνουν κάτι τέτοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και δεν συμφέρει, στιγμιαίο λάθος του συστήματος αν εμφανιστεί διαθέσιμο οπουδήποτε.

Ειδικά αν μπήκαν αποθέματα τώρα, και πρόλαβαν στιγμιαία να διαβάσουν stock τα sites πριν γίνουν allocate στις υπάρχουσες παραγγελίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, selin323 είπε

Έφαγε καταγγελία στον συνήγορο πολίτη ο κωτσοβολος ,και πάω και με  δικηγορο τώρα. 

Έγινε παραγγελία 20 Οκτωβρίου με άμεση χρεσωση κάρτας του ποσού 1005 για 2 ps5 , ζητησα πριν 10 μερες ακυρωσει μετα απο 300 τηλ καθε μερα μου ηρθε την δευτερα το email οτι το ακυρωσανε ,  χρηματα δεν εχουν μπει ακομα , η επιστροφη χρηματων γινεται μεσα σε 3 μερες δεν σεβάστηκαν απολυτως τιποτα ,θα τους παω χωρις σαλιο και να μου στοιχιση και 2000 euro πχ 

Tα χρηματα απο την ακυρωση κανουν περιπου 10 εργασιμες για να μπουν στον λογαριασμο σου.

Τα αργουνε αυτοι του Κωτσοβολου,δεν θα τα χασεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεγα να κανω και εγω μια παραγγελία στο Sony center στο Μαρούσι πήρα τηλέφωνο. Η κοπέλα που το σήκωσε αν και πολύ ευγενική μου είπε να καλέσω την Δευτέρα που θα ειναι ανοιχτό το τμήμα πωλήσεων.  Μου είπε κατά εκτίμηση τον Απρίλιο και μια προκαταβολή των 100 ευρω. 

Οταν της είπα φίλος μου κάλεσε χθες και έδωσε 50 ευρω αλλάξει κάτι και αυξήθηκε?  Μου είπε όχι και 50 να βάλετε το ιδιο πράγμα ειναι γιατί παει με σειρά προτεραιότητας. Κρίμα και ελεγα να κανω μια παραγγελία εκει αλλα μου φαίνεται και αυτοί κοιτανε να τσεπώνουν και λενε οσα θελεο ο καθένας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, selin323 είπε

Έφαγε καταγγελία στον συνήγορο πολίτη ο κωτσοβολος ,και πάω και με  δικηγορο τώρα. 

Έγινε παραγγελία 20 Οκτωβρίου με άμεση χρεσωση κάρτας του ποσού 1005 για 2 ps5 , ζητησα πριν 10 μερες ακυρωσει μετα απο 300 τηλ καθε μερα μου ηρθε την δευτερα το email οτι το ακυρωσανε ,  χρηματα δεν εχουν μπει ακομα , η επιστροφη χρηματων γινεται μεσα σε 3 μερες δεν σεβάστηκαν απολυτως τιποτα ,θα τους παω χωρις σαλιο και να μου στοιχιση και 2000 euro πχ 

Αγορίνα η επιστροφή χρημάτων αργεί δεν ισχύει το 3 εργάσιμες ημέρες. Κάνε υπομονή και μην χαλάς την ζαχαρένια σου. Τα λεφτά τα γυρνάνε σίγουρα, δεν έχουν δικαίωματα να στα κρατήσουν εφόσον καλύπτεσαι από τους όρους! Για τα playstation 5 από την άλλη δεν μπορώ να πω τίποτα. 

Και διάφοροι έχουν μιλήσει ότι έχουν κάπου ακούσει κάτι από υπαλλήλους και μεγαλοστελέχη, και πηγές έγκυρες και μη έγκυρες έχουμε δει, και νέο έτος μπήκε και νέο lockdown ήρθε και χιόνι ήρθε και χρησμοί γερόντων έχουν βγει, αλλά playstation 5 δεν έχουμε δει!

 

Επεξ/σία από Kingedward
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, Virus200 είπε

 

 

58 λεπτά πριν, Virus200 είπε

 

 

58 λεπτά πριν, Virus200 είπε

 

Καλά δεν χάνεις κ τπτ. Το πολύ πολύ άμα δεν είναι μέσα στην προθεσμία που σε ενημέρωσαν την ακυρώνεις κ παίρνεις τα λεφτά σου πίσω 

Επεξ/σία από jimis panousis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο και μονο για την υπομονη σας βρε παιδια σας αξιζει ενα μεγαλο μπραβο.

εγω θα ειχα στραβωσει ασχημα.

οχι τοσο για τα λεφτα, αλλα για οτι θα ηθελα να πιασω την κονσολα στα χερια μου...γκατ ντεμετ!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Subrosaval είπε

Απο ποιο Sony Center? Διότι εμένα δεν μου ζήτησαν προκαταβολή από το SC Golden Hall

εμένα μου είπαν προκαταβολή 50€ από το ίδιο κατάστημα τι να σου πω τώρα φίλε δεν ξερω

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...