Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, giorgosmylon είπε

Καλησπέρα έκανα και εγώ το πρωί μια παραγγελία από το Sony senter και μου είπαν και εμένα 50€ προκαταβολή και μέχρι τέλη Απριλίου μου είπαν θα το έχω τώρα βλέπουμε 😁😁😁

Χαχαχα καλό πολύ καλό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, Afriksos είπε

Καλημέρα σε όλους. Ενημερώνω παραγγελία public 24/09/2020 12:51 και μόλις τώρα μετά από 148 μέρες άλλαξε επιτέλους η κατάσταση παραγγελίας μου από εκτεταμένη αναζήτηση σε: "Σε αναμονή από προμηθευτή, (Εκτιμώμενη ημ/νία: 22/02/2021)" ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!😊

Public, παραγγελία 26/09/20 μου ήρθε email σήμερα! Το κοίταζα πόση ώρα και δεν μπορούσα να το πιστέψω!

Επεξ/σία από vfragos
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, alexcas777 είπε

Σε όσους παραγγείλαμε αυτές τις μέρες(ή και γενικά) από sony center και είμαστε εκτός αθηνων σας χρέωσαν και εσάς 10ευρω μεταφορικά?

Στο site γραφει ¨Δωρεάν μεταφορικά για αγορές άνω των 85 €¨.Κάνε μία κλήση για επιβεβαίωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, jimis panousis είπε

Στο site γραφει ¨Δωρεάν μεταφορικά για αγορές άνω των 85 €¨.Κάνε μία κλήση για επιβεβαίωση

Εντάξει αν μένει στις Κουκουβάουνες άνω Σερρών (δεν ξέρω αν υπάρχουν) , τότε σίγουρα θα υπάρχει εξαίρεση! :P 
Λογικά αυτά τα δωρεάν μεταφορικά θα έχουν ψιλά γράμματα για μεγάλες αποστάσεις. Θα είναι συγκεκριμένης εμβέλειας!

Επεξ/σία από Kingedward
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, alexcas777 είπε

Σε όσους παραγγείλαμε αυτές τις μέρες(ή και γενικά) από sony center και είμαστε εκτός αθηνων σας χρέωσαν και εσάς 10ευρω μεταφορικά?

Συνηθως για τηλεφωνικες παραγγελιες δεν ισχυουν τα δωρεαν μεταφορικα, εγω που εχω κανει απο κωτσο τηλ μου χρεωσαν €5 μεταφορικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Kreisson είπε

Η γυναίκα μου μου πήρε το ps5 αλλά σε τούρτα...😂

Screenshot_2021-02-19-20-38-05-060_com.miui.gallery.jpg

αν δεν την ειχες ηδη παντρευτεί, θα σου ελεγα παντρεψου την! :P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

26/9  14:15 Κωτσο disc edition. πήρα τηλ μόλις και μου είπε μια ευγενέστατη κοπέλα περιέργως ότι το δικό μου κομμάτι θα παραληφθεί 22/2 και να πάρω εγώ τηλ αν βιάζομαι Δευτέρα απόγευμα και να ζητήσω να με συνδέσουν με το τμήμα πωλήσεων για να δρομολογήσουν κατευθείαν την παράδοση.

Επεξ/σία από ChristosD777
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, Ribopaido είπε

Εχουμε κανενα νεο αν θα ξεκινησουν οι προπαραγγελίες παλι?

Με κάθε επιφύλαξη φίλε μου, θα σου πω γύρω στα μέσα Μαρτίου. Τουλάχιστον απο ένα σημείο έχω πάρει τέτοια πληροφορία. Αν θες μια συμβουλή πάντως, και το λέω γενικότερα σε όσα παιδιά δεν έχουν καταχωρήσει παραγγελία, είναι να ψαχτείς απο τηλέφωνο σε μικρομάγαζα. Αποφύγετε τα καταστήματα που βλέπετε να αναφέρονται μαζικά. Όχι γιατί δεν θα σας εξυπηρετήσουν, αλλά για να βρείτε την μίνιμουμ λίστα αναμονής (ρωτήστε απευθείας για το αν έχουν μεγάλη ποσότητα χρωστούμενων, δεν είναι κακό, δεν χρειάζεται να σας πουν ακριβή αριθμό, απλά για να έχετε μια εικόνα και προχωρήστε ΜΟΝΟ εάν σας δοθεί ένα εκτιμώμενο χρονικό διάστημα αναλογικό με τον χαμό που γίνεται, μην σας πουν π.χ. σε 2 βδομάδες ή 1 μήνα γιατί πιθανότατα δεν ισχύει τουλάχιστον μέχρι το τέλος του καλοκαιριού).

Επεξ/σία από Maximus Decimus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/2/2021 στις 8:37 ΠΜ, freethedj είπε

Πήρα τηλ χθες (αν κ δεν έχει αλλάξει η κατάσταση της παραγγελίας μου) κ μου είπαν να περιμένω sms/τηλ τις επόμενες ημέρες. αυτό που λες για εξυπηρέτηση παραγγελιών μέχρι 25/9 το ξέρεις σίγουρα;

Σε discord server που είμαι έχουν ενημερωθεί υπέρ αρκετά άτομα μέχρι και με 29/09 ημερομηνία 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάται κανείς ποιές μέρες είχε ανοιχτές προπαραγγελείες το public; Είχε και τον Οκτώβρη ή τώρα που τελειώνουν του Σεπτεμβρίου θα πάρουμε σειρά εμείς του Νοέμβρη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...