Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 ώρες πριν, sargus είπε

Στο site των "νότες τεχνολογίας" λέει το παρακάτω:

1728528049_notesparaggelias.JPG.ca4d873f88d168892bdac25d1a891b74.JPG

Τι σημαίνει αυτό; Ότι αν παραγγείλουμε, θα παραλάβουμε γύρω στις 30 Απριλίου; Ή κάτι άλλο;

Επίσης, εμπιστευόμαστε αυτό το μαγαζί για παραγγελία; Εννοώ για μετά σε περίπτωση ελαττωματικού προιόντος κτλ.

ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ! ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΑΡΡΑΓΕΙΛΕΙ 15ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ!ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΝΕΟΤΕΡΑ, ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ! (ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΚΣΟ) 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Misteri888 είπε

ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ! ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΑΡΡΑΓΕΙΛΕΙ 15ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ!ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΝΕΟΤΕΡΑ, ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ! (ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΚΣΟ) 

Καλησπέρα φίλε μου έχω παραγγείλει και εγώ 2/3 απο εκει Disc έκδοση ,και μου είπε για τέλος Μαρτίου μέσα Απριλίου για πες μας και εσύ την εμπειρία σου πως πάνε τα πράγματα εκει?? εσένα σου είπε πότε παραλαμβάνεις?

Επεξ/σία από SoLiTuDe-3-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SoLiTuDe-3- είπε

Καλησπέρα φίλε μου έχω παραγγείλει και εγώ 2/3 απο εκει Disc έκδοση ,και μου είπε για τέλος Μαρτίου μέσα Απριλίου για πες μας και εσύ την εμπειρία σου πως πάνε τα πράγματα εκει?? εσένα σου είπε πότε παραλαμβάνεις?

Υπαρχει εξελιξη με αργους και σταθερους ρυθμους! Περιμενω κι εγω, μεχρι τελος εβδομαδας να δω τι θα μου πει! Σε οτι νεοτερο θα σας ενημερωσω! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Misteri888 είπε

Υπαρχει εξελιξη με αργους και σταθερους ρυθμους! Περιμενω κι εγω, μεχρι τελος εβδομαδας να δω τι θα μου πει! Σε οτι νεοτερο θα σας ενημερωσω! 

ωραίος ευχαριστώ πολύ μακάρι να έρθει γρήγορα για ολους...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι στην αναμονή( όπως και όλοι μας) με δύο προπαραγγελιες ps5 disk με αντικαταβολή . Η μία στο notestechnologias και η άλλη στο E-Expert.gr. Την ίδια ημερομηνία καταχωρημενες και οι δύο παραγγελίες 27/12. Το E-Expert μου είπε δε γνωρίζει τπτ ακόμα. Το notestechnologias πριν λίγες μέρες μου είπε ότι θα γνωρίζει στις 17/03 το πότε θα παραλάβω. Αλλά σήμερα που ρώτησα παλι μου είπε ότι θα γνωρίζει αρχές της άλλης εβδομάδας τελικά γιατί του άλλαξαν ημερομηνία παραλαβής . Μου φάνηκε λίγο ύποπτο και σκέφτηκα ότι ίσως θέλει να εξυπηρετήσει κάποιους άλλους γνωστούς φίλους κλπ νωρίτερα από μένα ενώ έχω την προτεραιότητα(γτ όταν το προπαρηγγειλα ελεγε για Ιανουάριο και έχουμε Μάρτιο) . Αλλά αυτό είναι μια καχυποψία λόγω της κατάστασης που βλέπω ότι επικρατεί χωρίς να γνωρίζω και τη σειρά προτεραιότητας μου. και ελπίζω να κάνω λάθος.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Kkostas1991 είπε

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι στην αναμονή( όπως και όλοι μας) με δύο προπαραγγελιες ps5 disk με αντικαταβολή . Η μία στο notestechnologias και η άλλη στο E-Expert.gr. Την ίδια ημερομηνία καταχωρημενες και οι δύο παραγγελίες 27/12. Το E-Expert μου είπε δε γνωρίζει τπτ ακόμα. Το notestechnologias πριν λίγες μέρες μου είπε ότι θα γνωρίζει στις 17/03 το πότε θα παραλάβω. Αλλά σήμερα που ρώτησα παλι μου είπε ότι θα γνωρίζει αρχές της άλλης εβδομάδας τελικά γιατί του άλλαξαν ημερομηνία παραλαβής . Μου φάνηκε λίγο ύποπτο και σκέφτηκα ότι ίσως θέλει να εξυπηρετήσει κάποιους άλλους γνωστούς φίλους κλπ νωρίτερα από μένα ενώ έχω την προτεραιότητα(γτ όταν το προπαρηγγειλα ελεγε για Ιανουάριο και έχουμε Μάρτιο) . Αλλά αυτό είναι μια καχυποψία λόγω της κατάστασης που βλέπω ότι επικρατεί χωρίς να γνωρίζω και τη σειρά προτεραιότητας μου. και ελπίζω να κάνω λάθος.  

φίλε κάτι παίζει σίγουρα ,  δεν ήταν τυχαίο το 17 μιας καi παρέλαβε h sony και περνει τηλ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

Με το καλο τα παιδια του sonycenter να παραλαβουν, για να δουμε και εμεις του πλαισιου τι ψαρια θα πιασουμε! 😋

θύμισε μου με εκδήλωση ενδιαφέροντος είσαι?? όπως και εγώ πού έκανα τέλη Φεβρουαρίου λες να έχουμε ελπίδες? έμαθες κάτι??

6 λεπτά πριν, Kkostas1991 είπε

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι στην αναμονή( όπως και όλοι μας) με δύο προπαραγγελιες ps5 disk με αντικαταβολή . Η μία στο notestechnologias και η άλλη στο E-Expert.gr. Την ίδια ημερομηνία καταχωρημενες και οι δύο παραγγελίες 27/12. Το E-Expert μου είπε δε γνωρίζει τπτ ακόμα. Το notestechnologias πριν λίγες μέρες μου είπε ότι θα γνωρίζει στις 17/03 το πότε θα παραλάβω. Αλλά σήμερα που ρώτησα παλι μου είπε ότι θα γνωρίζει αρχές της άλλης εβδομάδας τελικά γιατί του άλλαξαν ημερομηνία παραλαβής . Μου φάνηκε λίγο ύποπτο και σκέφτηκα ότι ίσως θέλει να εξυπηρετήσει κάποιους άλλους γνωστούς φίλους κλπ νωρίτερα από μένα ενώ έχω την προτεραιότητα(γτ όταν το προπαρηγγειλα ελεγε για Ιανουάριο και έχουμε Μάρτιο) . Αλλά αυτό είναι μια καχυποψία λόγω της κατάστασης που βλέπω ότι επικρατεί χωρίς να γνωρίζω και τη σειρά προτεραιότητας μου. και ελπίζω να κάνω λάθος.  

γενικώς τα πήγαινε καλά αλλά βλέπω να υπάρχει καθυστέρηση.... Ούτε Δεκέμβριο έδωσαν ούτε Ιανουάριο ακόμα απο νοτες... εντωμεταξύ οι προπαραγγελιες γράφουν 30 Μαΐου πλέον... είχα παραγγείλει όταν έλεγαν 31 Μαρτίου. 

Επεξ/σία από SoLiTuDe-3-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, SoLiTuDe-3- είπε

θύμισε μου με εκδήλωση ενδιαφέροντος είσαι?? όπως και εγώ πού έκανα τέλη Φεβρουαρίου λες να έχουμε ελπίδες? έμαθες κάτι??

Ναι 27/2, δεν εχω νεο ακομα αλλα τωρα βλεπω κυριως το sonycenter να κινειτε οποτε ισως απο αυριο να δουμε και οι υπολοιποι φως;

Θα δειξει παντως υπαρχουν και αλλοι πλαισιο, ειδα εναν με 20/2 κανονικη παραγγελια και περιμενει...

Επεξ/σία από Cariolanoc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

Ναι 27/2, δεν εχω νεο ακομα αλλα τωρα βλεπω κυριως το sonycenter να κινειτε οποτε ισως απο αυριο να δουμε και οι υπολοιποι φως;

Θα δειξει παντως υπαρχουν και αλλοι πλαισιο, ειδα εναν με 20/3 κανονικη παραγγελια και περιμενει...

πως έκανε κανονική παραγγελία?? εμάς μας έβαλαν σε λίστα?? τι εννοείς κανονική χαχα θα μας χαζεψουν μήπως εννοείς 20/2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SoLiTuDe-3- είπε

πως έκανε κανονική παραγγελία?? εμάς μας έβαλαν σε λίστα?? τι εννοείς κανονική χαχα θα μας χαζεψουν μήπως εννοείς 20/2?

Ναι 20/2 εννοουσα 😅.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Cariolanoc είπε

Ναι 20/2 εννοουσα 😅.

Με τρόμαξες λέω τι γίνεται... νομίζω ότι είμαστε κοντά αν ΌΝΤΩΣ τηρούν την λίστα στο πλαίσιο....!!! τους θεωρώ επαγγελματίες αλλά ποτέ δεν ξέρεις αλλά δε πιστεύω οτι έχουν γενικώς εκκρεμότητες σε παραγγελίες!!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, SoLiTuDe-3- είπε

Με τρόμαξες λέω τι γίνεται... νομίζω ότι είμαστε κοντά αν ΌΝΤΩΣ τηρούν την λίστα στο πλαίσιο....!!! τους θεωρώ επαγγελματίες αλλά ποτέ δεν ξέρεις αλλά δε πιστεύω οτι έχουν γενικώς εκκρεμότητες σε παραγγελίες!!! 

Το θεμα ειναι οτι ο τελευταιος που ειδα με παραγγελια πηρε απο 18/2 και ο τελευταιος με λιστα 25/2. Τωρα βρεθηκε ατομο με παραγγελια 20/2 και εσυ εισαι σε λιστα νομιζω απο 23/2; Οποτε κατι δεν παει καλα με την σειρα... μακαρι να πανε ολα καλα😅.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Cariolanoc είπε

Το θεμα ειναι οτι ο τελευταιος που ειδα με παραγγελια πηρε απο 18/2 και ο τελευταιος με λιστα 25/2. Τωρα βρεθηκε ατομο με παραγγελια 20/2 και εσυ εισαι σε λιστα νομιζω απο 23/2; Οποτε κατι δεν παει καλα με την σειρα... μακαρι να πανε ολα καλα😅.

Εγώ είμαι η ξεχωριστή περίπτωση τους πήρα 24 25 26 δε ξέρω πού με τοποθέτησαν χαχαχα όλοι με σημείωσαν πάντως ελπίζω όχι στα παλιά τους παπούτσια.... άρα εξυπηρετούν την λίστα ενδιαφέροντος κανονικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SoLiTuDe-3- είπε

Εγώ είμαι η ξεχωριστή περίπτωση τους πήρα 24 25 26 δε ξέρω πού με τοποθέτησαν χαχαχα όλοι με σημείωσαν πάντως ελπίζω όχι στα παλιά τους παπούτσια.... άρα εξυπηρετούν την λίστα ενδιαφέροντος κανονικά?

Τι να πω... ο αλλος με κανονικη παραγγελια απο 20/2 με παραξενεψε που δεν εχει παραλαβει ακομα. Θα δουμε απο αυριο που ερχεται η παρτιδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...