Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, nikosgr είπε

Ναι, 18/9 πρωί... και είμαι σε συλλογή/προετοιμασία με αποστολή 19/11

εμενα 17/9 δεν εχει προχωρησει... παω να παρω τηλεφωνο... ζω ενα δραμα 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, morrissey είπε

φολα απο βονταφον παιδια...
τους πηρε η σονυ λεει και τους ειπε 15-24 δεκεμβριου θα τους τα φερει.
Μολις με πηραν τηλ.
Και ας ελεγε 19/11 παραδοση οταν εκανα παραγγελια.
και μαλιστα με παροτρηνε να μην ακυρωσω γιατι ολες οι εταιρειες το ιδιο παθανε και δε θα βρω.

Πότε έκανες την παραγγελία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, morrissey είπε

φολα απο βονταφον παιδια...
τους πηρε η σονυ λεει και τους ειπε 15-24 δεκεμβριου θα τους τα φερει.
Μολις με πηραν τηλ.
Και ας ελεγε 19/11 παραδοση οταν εκανα παραγγελια.
και μαλιστα με παροτρηνε να μην ακυρωσω γιατι ολες οι εταιρειες το ιδιο παθανε και δε θα βρω.

Απο γνωστο που δουλευει σε τοπικο καταστημα βοντα, τα εχουν στο καταστημα για να τα στειλουν.

Μαλλον τις παραγγελιες με παραλαβη στο καταστημα αποφασισαν να τα στειλουν οπως και να εχει στα καταστηματα ωστε να τα δωσουν στα τοπικα καταστηματα κουριερ και να δωθουν την επομενη μερα.

Αυτο λογικα για ολες τις αλυσιδες.

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SabotazNic είπε

Απο γνωστο που δουλευει σε τοπικο καταστημα βοντα, τα εχουν στο καταστημα για να τα στειλουν.

Μαλλον τις παραγγελιες με παραλαβη στο καταστημα αποφασισαν να τα στειλουν οπως και να εχει στα καταστηματα ωστε να τα δωσουν στα κουριερ και να δωθουν την επομενη μερα.

Αυτο λογικα για ολες τις αλυσιδες.

7/11 , 10 το πρωι η παραγγελια μου την ωρα που μας το εγραψε ενα παιδι στο thread οτι εβαλε διαθέσιμα η vodafone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Kuromajo είπε

εμενα 17/9 δεν εχει προχωρησει... παω να παρω τηλεφωνο... ζω ενα δραμα 

το digital πηρες μήπως; γιατί μάλλον έχουν μεγαλύτερο πρόβλημα με το απόθεμα του digital... εγώ έχω βάλει το disk...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, apostolosapok είπε

Αυτό κατάλαβες από όλα τα post? Έχουν παραγγείλει άλλοι τόσοι εχθές πριν από εσένα και δεν έχει ιδέα ο Γερμανός τι stock θα έχουν τελικά, όποτε καβάτζωσαν τα λεφτά και αν έχουν κονσόλες θα στείλουν αν δεν έχουν θα είναι καλυμμένοι γιατί έχουν στείλει ακύρωση των παραγγελιών.

Απόστολέ μου πραγματικά σου μιλάω. Γνώριζα οτι θα ανοίξει παραγγελίες ο Γερμανός. Απλά το θέμα μου είναι πως δεν με πειράζει αν δεν παραλάβω αύριο. Άλλωστε 1 παιχνίδι έχει βγει όλο κι όλο. Εμένα γνώμη μου είναι πως χτες και σήμερα έγινε ενημέρωση των αποθεμάτων. Έγιναν οι παραγγελίες, καλήφθηκαν όσες μπορούσαν κάθε φορά και οι λοιπες ακυρώθηκαν. Τόσο απλά. Κάποιοι θα παραλάβουν. και χτεσινοί και σημερινοί. Ηρεμία. Και αύριο θα ανοίξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nikosgr είπε

το digital πηρες μήπως; γιατί μάλλον έχουν μεγαλύτερο πρόβλημα με το απόθεμα του digital... εγώ έχω βάλει το disk...

οχι φιλε το disk εχω παρει,,, περνω τηλ να δω τι θα πουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Kuromajo είπε

οχι φιλε το disk εχω παρει,,, περνω τηλ να δω τι θα πουν....

για πες μας μετά... είμαι περιέργος τι δικαιολογία θα σκεφτούν... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nikosgr είπε

για πες μας μετά... είμαι περιέργος τι δικαιολογία θα σκεφτούν... 

καμια δικαιολογία, απλα μου ειπε ελα και που εισαι αυριο θα ερθει κανονικα γιατι πηρες καν τηλεφωνο... 

Θεε μου σωσε με αν δεν ερθει... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, morrissey είπε

φολα απο βονταφον παιδια...
τους πηρε η σονυ λεει και τους ειπε 15-24 δεκεμβριου θα τους τα φερει.
Μολις με πηραν τηλ.
Και ας ελεγε 19/11 παραδοση οταν εκανα παραγγελια.
και μαλιστα με παροτρηνε να μην ακυρωσω γιατι ολες οι εταιρειες το ιδιο παθανε και δε θα βρω.

Οτι μου παν εμενα απο electronet.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Valadis3 είπε

Δεν θα υπαρχουν πολλες digital μαλλον.Αν ειδες την φωτο που ανεβασε το παιδι απο πανω με τα PS5 ηταν μονο 2-3 τα digital.

EDIT:Αλλα εφοσον εκανες την παραγγελια στις 17 δεν ειναι λογικο να μην εισαι απο τους πρωτους που θα παραλαβουν.Για δοκιμασε να τους παρεις ενα τηλεφωνο

Τους πήρα και μου λένε ότι αναμένεται θα ενημερωθώ με SMS πάντως το site λέει αναμονή Διαθεσιμότητας Έτσι Και κάνουν μαλακία θα τους φάω το λαρύγγι😋😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, soundou είπε

Έπεσε το άκυρο 

BE52F9E3-3E3B-4883-BD1C-3D026B6A5186.jpeg

μόλις την ακυρώσανε και εμένα.

παιδιά γνωρίζετε αν γίνεται να κινηθούμε νομικά σε αυτή την περίπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Kuromajo είπε

καμια δικαιολογία, απλα μου ειπε ελα και που εισαι αυριο θα ερθει κανονικα γιατι πηρες καν τηλεφωνο... 

Θεε μου σωσε με αν δεν ερθει... 

😒

Μακάρι... αλλά κάτι δεν μου πάει καλά... "ξέχασαν" να ενημερώσουν το σύστημα τους για την παραγγελία σου;; Τι να πώ... είναι και τρελοκομείο η κατάσταση... μπορεί όντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εμένα στο Πλαίσιο έχει μείνει στην διαδικασία συλλογής και θα παραδοθεί στης 19/11. Δεν έχει αλλάξει κάτι ούτε email ούτε μήνυμα έχω πάρει... σε εσάς τι γίνεται? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...