Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια ερώτηση προς αυτούς που πήραν bundle.

Το κουτί επάνω ειχε την ζωγραφιά του ratchet η όχι;  εμένα η κονσόλα ηταν σκέτη και το παιχνίδι σε φάκελο . Σε διάφορες φωτογραφίες σε σοσιαλ βλέπω ότι έχει διαφορετικό κουτί,  τι παίζει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

39 λεπτά πριν, Eddy_Gordo είπε

Μια ερώτηση προς αυτούς που πήραν bundle.

Το κουτί επάνω ειχε την ζωγραφιά του ratchet η όχι;  εμένα η κονσόλα ηταν σκέτη και το παιχνίδι σε φάκελο . Σε διάφορες φωτογραφίες σε σοσιαλ βλέπω ότι έχει διαφορετικό κουτί,  τι παίζει; 

Plaisio αγορά 17 παράδοση 18 όπως τα λες. "Μαϊμου" bundle, σκέτο το ps5 και συνοδεία το Rachet μόνο του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελια απο το πλαισιο στις 17/06 το μεσημερακι με αντικαταβολη . Τους στελνω μηνυμα μου λενε προλαβες ολα καλα θα εξυπηρετηθεις αμεσα . Λεω κανενα μηνα θα περιμενω. Μου στελνει χθες η ταχυδρομικη οτι το δεμα μου ειναι στο καταστημα τους αλλα λογω τριημερου θα το παραλαβω την τριτη. Παντως δεν τους το ειχα να κανουν τοσο γρηγορα , πιστευα οτι θα κοιταξουν πρωτα τις προπαραγγελιες και μετα τα υπολοιπα . Οπως το καταστημα νοτες τεχνολογιας που δεχεται προπαραγγελιες αλλα για 30 σεπτεμβριου. Ευχομαι σε ολους να το παρετε γρηγορα και να λιωσετε! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα δείχνουν οτι φτιάχνουν οι διαθεσιμότητες, υπομονή και μη ρίχνετε νερό στον μύλο των scalper.

Ήμουν κι εγώ σε αυτούς τους τυχερούς της 17/6 και παρέλαβα, ωστόσο πριν παραγγείλω είχα μπει σε λίστα αναμονής στον Γερμανό(τηλεφωνικά σε κατάστημα Πειραιώς). Το Σάββατο με πήραν τηλέφωνο για ενημέρωση αλλά  τους είπα οτι αγόρασα και δεν έμαθα περισσότερες λεπτομέρειες.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σονυ όμως δεν είχε πει ότι έτσι θα συνεχιστεί μέχρι το 22; Ίσως να διάβασα ποιο παλιό άρθρο και να κάνω λάθος η να παίζει ανάλογα σε ποια χώρα είσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/6/2021 στις 9:26 ΜΜ, polakis21 είπε

Με πηραν απο public 11/11 και μου προτειναν το πακετο με rachet. Δεχτηκα και θα κοπει τιμολογιο. Επιτελους εστω κι ετσι θα το παρω απο εβδομαδα μου ειπαν.

Ακριβώς το ίδιο έγινε και σε μένα με παραγγελία την ίδια ημερομηνία 11/11. Η διαφορά θα πληρωθεί με αντικαταβολή μιας και τη κονσόλα την έχω εξοφλήσει. Θεωρώ ότι πλησιαζε η ώρα να παραλάβουμε ούτως ή αλλιώς και πρόκειται για marketing τρικ προκειμένου να πουλήσουν το game αλλά χαλάλι. Αν παρόλα αυτά δεν παραλάβω εντός της ερχόμενης εβδομάδας όπως μου υποσχέθηκαν θα ζητήσω ακύρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, polakis21 είπε

Τιποτα ακομα με disk

 

 

EF675D38-D097-4B7A-B020-81B9CAED253F.jpeg

Πάρε τούς ενα τηλέφωνο...ποιο πίσω υπάρχουν παιδιά με 12/13 που παρέλαβαν... εγώ είμαι 13 και ακόμα τίποτα με δόσεις αλλά Μ πήραν τηλ εχτές κ παίζει να ήταν για παραλαβή δν πρόλαβα ν τ σηκώσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι άνθρωποι στο Κώτσο αποδείχτηκαν πρότυπο αντι-επαγγελματιών! Μέχρι τέλος του μήνα είπαν θα έχουν ξανά απόθεμα στο Πλαίσιο και Γερμανό (ίσως και στο You)! Ρίχνετε συχνές ματιές στο Insomnia και είναι σιγουράκι πως θα έρθει στα χέρια σας το PS5 άμεσα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

με πήρανε τηλέφωνο πάλι από το Public ότι τους ήρθανε και σκέτα PS5/disc οπότε μπορούσα να διαλέξω πλέον αν θέλω το ratchet με +69ε ή αν θέλω το σκέτο που είχα αρχικά παραγγείλει. Διάλεξα με το παιχνίδι και μου είπε ότι σήμερα φεύγει με ACS 😃

(παραγγελία πληρωμένη 10/11)

Επεξ/σία από keropi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παιδιά πήρα το bundle απο το You την Παρασκευή.Τιμολογήθηκε η παραγγελία…ελπίζω να το χω στα χέρια μου αύριο.Θα σας ενημερώσω. Υπομονή σε όλους και έχω την εντύπωση ότι θα λυθεί το ζήτημα στοκ μέσα στους επόμενους μήνες (τουλάχιστον στην Ελλάδα). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πριν μια ώρα είχα κλήση από Sony center αλλά είχα πεταχτεί σε δουλειά.

Δήλωση ενδιαφέροντος 17/3 

Το θέμα είναι ότι τώρα είμαι ταπί για να την τσιμπήσω.

Αν ενδιαφέρεται κάποιος από Αθήνα, είμαι Ζωγράφου,ας μου στείλει μύνημα.

Θα τους πάρω τηλέφωνο και ενημερώνω.

EDIT.

Λοιπόν, μίλησα με Sony center πριν 5 λεπτά.

Σήμερα παρέλαβαν παρτίδα αλλά με Ratchet μαζί.

Ο πρώτος που μου έστειλε μύνημα, μίλησα τηλεφωνικά μαζί του, και πάει τώρα να την παραλάβει στο όνομα μου από Γλυφάδα.

 

Επεξ/σία από mikele13-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήρανε από Κωτσόβολο με παραγγελία 13/11 ότι θα παραδοθεί μέσα στν εβδομάδα και να έχω το νου μου...η κατάσταση στο τρακινκ ακόμη αναμονή διαθεσιμότητας λέει για ότι νεότερο θα ενημερώσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, keropi είπε

με πήρανε τηλέφωνο πάλι από το Public ότι τους ήρθανε και σκέτα PS5/disc οπότε μπορούσα να διαλέξω πλέον αν θέλω το ratchet με +69ε ή αν θέλω το σκέτο που είχα αρχικά παραγγείλει. Διάλεξα με το παιχνίδι και μου είπε ότι σήμερα φεύγει με ACS 😃

(παραγγελία πληρωμένη 10/11)

Εμένα με πήραν αλλά δεν το άκουσα να απαντήσω. Ελπίζω να ξανακαλέσουν και να μη χάσω σειρά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, pug987 είπε

Εμένα με πήραν αλλά δεν το άκουσα να απαντήσω. Ελπίζω να ξανακαλέσουν και να μη χάσω σειρά. 

παρτους εσυ τηλεφωνο,μην περιμενεις να σε παρουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...