Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Γεικότερα, μείνετε on-topic.

Παραμένουν τα μηνύματα που αναφέρουν ποια καταστήματα κάνουν restock, παρόλο που δεν είναι απόλυτα εντός θέματος, μόνο και μόνο για να εξυπηρετηθείτε όσοι περιμένετε από πέρυσι την κονσόλα που έχετε προπαραγγείλει.

Κατά τ' άλλα μην το κάνετε τσίρκο σχολιάζοντας τιμές, καταστήματα και βάζοντας πλάγιες αγγελίες.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, Aduatiques είπε

https://www.you.gr/gaming/konsoles/sony-playstation-5-825-gb-2nd-dualsense
 

Μαζί με δεύτερο χειριστήριο και ένα παιχνίδι που διαλέγεις. 

Που/πως τα βρίσκετε αυτά τα link;

Ακόμα και όταν είναι ενεργά δεν εμφανίζονται ούτε στη λίστα με όλες τις κονσόλες ούτε στην αναζήτηση.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Mike_avr είπε

Κατ’ αρχάς θα ήθελα να ευχαριστήσω Dev1l για την ενημέρωση και μπόρεσα να παραλάβω αμέσως κιόλας την επόμενη ημέρα από το Πλαίσιο 17/6 με αντικαταβολή με κάρτα χωρίς κανένα πρόβλημα.

Από τον Κωτσόβολο παραγγελία 8/12 ακόμα θα περίμενα (την ακύρωσα)....

Καλή υπομονή στους εναπομείναντες.

Να είσαι καλά αγορίνα μου!

4 ώρες πριν, Mwnos είπε

 

Παιδιά έχω ρωτησει αν υπάρχει κάποιο brunch διαθέσιμο για να πάρω έχω παραγγελία 19 11 κωτσο και δεν βλέπω να έρχεται. Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει σα ςοαρακακω γτ έχω ρωτήσει 10 φορές? Σας παρακαλώ. Και αν ξέρετε μπορώ να ενημερώνομαι ποτέ θα βγαίνουν με αbrunch

 

Κοίτα, δεν παίρνεις απάντηση γιατί κανένας δεν ξέρει, δεν είναι πάντα σίγουρο.

Spoiler

 

Προσπάθησε να ελέγχεις και να βλέπεις μηνύματα εδώ στο forum η στις ανάλογες κοινότητες των social media προκειμένου να προλάβεις αν υπάρξει από το πουθενά κάποια διαθεσιμότητα (όπως και έγινε τώρα με το πλαίσιο).

Αν και έχω επιβεβαιώσει και εγώ και άλλοι άνθρωποι με συνομιλίες με αλυσίδες, plaisio, sony center και άλλα καταστήματα ότι από εδώ και ύστερα θα υπάρχει πιο συχνό στοκαρισμα με περισσότερα τεμάχια, οπότε λίγες μέρες υπομονή κάνε.

Ο Κωτσόβολος γενικότερα έχει δημιουργήσει χοντρό θέμα σχεδόν σε όλους όχι ότι και οι άλλες αλυσίδες δεν τα κάνανε κάπου μαντάρα αλλά ο Κωτσόβολος πήρε βραβείο αθλιότητας και ανικανότητας (παθών και εγώ).

Επιπλέον κάνε κάνα δυο τηλέφωνα σε Πλαίσιο, Sony Center και Vodafone να τους πεις πως αν υπάρξει ακύρωση ενδιαφέρεσαι για άμεση αγορά, πιθανών να σε βάλουν σε κάποια λίστα αναμονής.

 

Ο Κωτσόβολος γενικότερα έχει χάσει την μπάλα έτσι ; Εδώ έστειλαν στον ξάδερφό μου την κονσόλα που έχει ακυρώσει, φυσικά την επέστρεψε πίσω. 🤣🤣🤣

Επεξ/σία από Dev1l
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Chpanagiot είπε

Παιδια μόλις παρέλαβα digital από Vodafone κατάστημα . Παρήγγειλα πριν από 10 μέρες πάνω κάτω μετά από την απελπισία του Κωτσόβολου. Δεν είχα τπτ να χάσω και σήμερα με πήραν τηλ από τη Vodafone. Ακύρωσα και την παραγγελία μου για να δώσω σε κάποιον χαρά λίγο πιο γρήγορα. Είχα παραγγείλει 11/11 από Κωτσόβολο και μου είπαν ότι τώρα βρίσκονται στις 16/10. 

 

Εδώ τελειώνει λοιπόν και μενα το ταξίδι μου εδώ. Εύχομαι όλοι να βρείτε μια κονσόλα και να είναι καλοπαιχνιδη. 

Όταν λες παρηγγηλες από vodafone εννοείς από το internet η από κατάστημα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόλαβα ένα από το πλαίσιο για τον πιτσιρικά γιο ενός φίλου. Ο μικρός το ήθελε πως και πως. Άκουσε κακούς συμβούλους και έδωσε το ps4 πριν τα Χριστούγεννα και ps5 δε βρήκε ποτέ. Κόντεψε να τρελαθεί και του πήραμε ένα μεταχειρισμένο xbox one s 1tb digital για να παίζει forthnite. Του βάλαμε και ένα gamepass με 30 ευρώ για ένα ένα χρόνο, πήρε και gta και είχε στρώσει η κατάσταση. Βέβαια οι φίλοι του όλοι με ps4 τον πιεζαν να γυρίσει στη Sony. Χτες λοιπόν είδα την προσφορά και του το πήρα. Από ότι φαίνεται όμως θα κρατήσουν και το xbox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Mwnos είπε

 

Παιδιά έχω ρωτησει αν υπάρχει κάποιο brunch διαθέσιμο για να πάρω έχω παραγγελία 19 11 κωτσο και δεν βλέπω να έρχεται. Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει σα ςοαρακακω γτ έχω ρωτήσει 10 φορές? Σας παρακαλώ. Και αν ξέρετε μπορώ να ενημερώνομαι ποτέ θα βγαίνουν με αbrunch

 

Κάτσε κάθε μέρα και βλέπε στο plaisio, Germano, You.gr ή και εδώ πέρα που γράφουν που υπάρχει διαθέσιμο και θα βρεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, stratoskar96 είπε

Κάτσε κάθε μέρα και βλέπε στο plaisio, Germano, You.gr ή και εδώ πέρα που γράφουν που υπάρχει διαθέσιμο και θα βρεις 

Σε ευχάριστω βαθύτατα φίλε μου 

13 ώρες πριν, cod7 είπε

Φίλε να έχω ελπίδες ότι μιλάς για κωτσο? Μπας και παραλάβουμε τν άλλη εβδομάδα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Παραγγελία από  πλαίσιο πριν 2 μέρες ήρθε σήμερα με γενική ταχυδρομική !!!!!!Εξαιρετικό το πλαίσιο .....από εκεί πήρα και το.   Series X.

++++. Στο πλαίσιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, pankot1979 είπε

  Παραγγελία από  πλαίσιο πριν 2 μέρες ήρθε σήμερα με γενική ταχυδρομική !!!!!!Εξαιρετικό το πλαίσιο .....από εκεί πήρα και το.   Series X.

++++. Στο πλαίσιο

Την παραγγελία την έκανες μέσω του site ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Chpanagiot είπε

Τηλεφωνικά

Κάτσε ρε φίλε εμείς μπενουμε κάθε μέρα στη vodafone και λέει out of stock εσύ τι εννοείς παρήγγειλες τηλεφωνικά  προχτές και σου ήρθε? Δηλαδή τους πήρες τηλέφωνο και τους είπες έχετε ps5 και σου είπαν ναι ???? Θα μας τρελάνεις ??????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, greekman30g είπε

Κάτσε ρε φίλε εμείς μπενουμε κάθε μέρα στη vodafone και λέει out of stock εσύ τι εννοείς παρήγγειλες τηλεφωνικά  προχτές και σου ήρθε? Δηλαδή τους πήρες τηλέφωνο και τους είπες έχετε ps5 και σου είπαν ναι ???? Θα μας τρελάνεις ??????????

Χωρίς να θέλω να προσβάλω κάποιον,  μου φαίνεται ότι κυκλοφορούν αρκετά τρολ. Εγώ πήρα τηλέφωνο σε κατάστημα της βονταφον το πρωί και μου είπαν ότι μόνο μέσω ίντερνετ μπορείς να παραγγείλεις ps5 , εφόσον φυσικά  είναι διαθέσιμο.....

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το μαρτύριο μου τώρα πια τελείωσε. Σας ευχαριστώ για την παρέα από τον Νοέμβριο. Παρέλαβα από Γερμανό. Δεν είχα προλάβει να πάρω από τα 2 λεπτά που έμεινα με το ranchet and clank αλλά έγινε μια ακύρωση και την τσίμπησα λόγω γνωστού. Καλή συνέχεια 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...