Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, Nikman345 είπε

Γεια σας, παρακολουθώ αυτό το thread από αρχές Φεβρουαρίου και έχω κάνει παραγγελία PS5 Disc Κωτσόβολο 23/1. Τότε είχα πάρει μία τηλεόραση η οποία είχε δώρο 400 ευρώ δωροεπιταγή την οποία "χρησιμοποίησα" για να κάνω την παραγγελία PS5(+100ευρώ μετρητα) το οποίο γνώριζα πως θα καθυστερήσει. Μετά από μήνες με τηλέφωνα και μηνύματα με τον Κωτσόβολο σήμερα με πήραν τηλέφωνο, δυστηχώς δεν το πρόλαβα και τους πήρα εγώ και (όλως περιέργως) απάντησαν αμέσως. Μου λένε είναι έτοιμο το PS5 να μου το στείλουν αλλά πρέπει να εξοφλήσω τα 400 ευρώ (η δωροεπιταγή). Μην τα πολυλογώ πήγα από το κατάστημα, το κανονίσαμε (λάθος της υπαλλήλου ήταν) και μου είπαν θα καθυστερήσει μία εβδομάδα. Προσοχή όσους έκαναν το ίδιο με την δωροεπιταγή!! (έχω δει κι άλλους εδώ να λένε έκαναν το ίδιο)

 

 

Καλησπέρα και εγώ ίδια περίπτωση, τέλος Γενάρη με δωροκάρτα των 400Ε και εξοφλημένο(+100Ε). Τυχαία μπήκα χτες στο λογαριασμό μου και είμαι στη φάση Προετοιμασία με "Eκτιμώμενη ημερομηνία έναρξης αποστολής: 18/08/2021". Κανείς δεν έχει επικοινωνήσει ακόμα.. Ακόμα και τη τελευταία στιγμή θα μας γκαστρώσουν.. ΤΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΡΕ??!!

Επεξ/σία από GeorgeX77
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω πως μερικοί παραλαμβάνουν κονσόλες από Κωτσόβολο με παραγγελίες Ιανουάριου και Φεβρουαρίου, εγώ πάντως ακόμα περιμένω. 9η δόση και συνεχίζουμε(Πρώτα ξεχρεώνουμε και μετά παραλαμβάνουμε; Έτσι πάει η φάση;🤬). Μέχρι να παραλάβω θα έχει βγει το 6🤪

image.png.ef0299e4994d9c874d2c5682e86103f2.png

Επεξ/σία από tasosg7
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tasosg7 είπε

Δεν ξέρω πως μερικοί παραλαμβάνουν κονσόλες από Κωτσόβολο με παραγγελίες Ιανουάριου και Φεβρουαρίου, εγώ πάντως ακόμα περιμένω. 9η δόση και συνεχίζουμε(Πρώτα ξεχρεώνουμε και μετά παραλαμβάνουμε; Έτσι πάει η φάση;🤬). Μέχρι να παραλάβω θα έχει βγει το 6🤪

image.png.ef0299e4994d9c874d2c5682e86103f2.png

Είναι επειδή είναι digital

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, 

Παρακολουθώ και εγώ το συγκεκριμένο θέμα απο τον Μάρτιο περίπου, έχω κάνει παραγγελία disc απο κωτσόβολο 30/1 με πλάνο δόσεων. Χθές με κάλεσαν να πάω να εξοφλήσω την προκαταβολή που χρωστούσα για να μου το αποστείλουν όπως και έκανα. Η ενημέρωση τους είναι οτι θα δρομολογηθεί η αποστολή του απο σήμερα 19/8. Οπότε ελπίζω οτι θα λήξει η αναμονή μετά απο 7 μήνες. Ελπίζω το ίδιο και σε όσους ακόμα περιμένουν να παραλάβουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Vasilis-Original είπε

Παραγγελια PS5 Disc 17/8/21 απο Γερμανο εγινε η παραλαβη σημερα 19/8/21 ολα τελεια

Ε ρε φίλε, από Public παρήγγειλα disk σκέτο χωρίς bundle και εγώ την Τρίτη με εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης σήμερα και αύριο και μου λέει ακόμα στην κατάσταση 'Σε διαδικασία συλλογής'. 

Όποιος ξέρει αν αυτό είναι νορμάλ, παρακαλώ να με καθησυχάσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, closetkeeper είπε

Είναι επειδή είναι digital

Τότε μήπως ξέρεις εσύ η κάποιος άλλος που μπορεί να βρίσκονται τα digital? Εχω αρχίσει να χάνω την υπομονή μου με την κατάσταση🤨

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επιτέλους παρέλαβα. Η πλάκα είναι ότι ο οδηγός της μεταφορικής σήμερα πήγε να μου κάνει ντρίπλα, γιατί μου είπε ότι έχει βγει το δρομολόγιο και ότι τον βγάζω από το πορεία του, για να πάει στη μητέρα μου να μου το αφήσει, μιας και εγώ ήμουν στη δουλειά. Πήγαν να μου πέσουν τα μαλλιά, αλλά οκ ευτυχώς το πήγε. Αυτό έλειπε δηλαδή. Πάντως δε ξεχνάμε τι περάσαμε, ούτε καν τηλ δε με πήραν(!) να μου πουν αν ήθελα να ακυρώσω ή να ζητήσουν μια έστω συγγνώμη για τη πολύμηνη καθυστέρηση. Η δικαιολογία τους ήταν ότι το λοκνταουν τους έκανε να καθυστερήσουν, λες και οι άλλες αλυσίδες δεν είχαν το ίδιο πρόβλημα. Τεσπα το πάθημα έγινε μάθημα, από εδώ και πέρα ούτε μπαταρία από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Παρήγγειλα προχθές 17/8 από Γερμανό και σήμερα παρέλαβα. Ευχαριστώ το φόρουμ για την ενημέρωση όλον αυτόν τον καιρό και συγκεκριμένα τον χρήστη johnnyman για την ενημέρωση και το link!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, tasosg7 είπε

Τότε μήπως ξέρεις εσύ η κάποιος άλλος που μπορεί να βρίσκονται τα digital? Εχω αρχίσει να χάνω την υπομονή μου με την κατάσταση🤨

Τώρα φίλε έφτασες στη πηγή. Λίγο υπομονή ακόμα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, kwstakisii είπε

Για όποιον ενδιαφέρεται με ghost of tsushima director's cut

Thanks για το λινκ!! Το έριξα παραγγελία με παραλαβή από κατάστημα και πληρωμή επί τόπου. Δίπλα μου έχω public οπότε βολεύει. Εκτιμώμενη παράδοση 23-24/8 λέει, για να δούμε!! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...