Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, Ersza είπε

Μόλις ήρθε από πλαίσιο μέιλ ότι η παραγγελία έχει δρομολογηθεί για αύριο ^^

το ίδιο και σ'εμένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, teoangel είπε

Έχει κανείς ενημέρωση απο τα Public για τα τελευταία κομμάτια που έβγαλε διαθέσιμα την προηγούμενη Τετάρτη;

Εμένα μου ήρθε σήμερα αυτό παραγγελία Πέμπτη νομίζω 

Η παραγγελία σου είναι έτοιμη προς παραλαβή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, sp3cial είπε

Βρε παιδιά τι γίνεται με το digital? Δεν το βλέπω πουθενά. Τι στο καλό πια.

Το ίδιο κι εγώ. Είναι λες και δεν κατασκευαζουν τη συγκεκριμένη κονσόλα, τι να πεις.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Public από παραγγελία 20/8 παράδοση ~> 23-24/8 πολύ ήσυχο είναι προς το παρόν....

Αν δεν έχω νέα θα τους ενοχλήσω αύριο. Γιαυτό πάντως έβαλα παραλαβή/πληρωμή από κατάστημα! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, MaFiOzOs_88 είπε

To Public από παραγγελία 20/8 παράδοση ~> 23-24/8 πολύ ήσυχο είναι προς το παρόν....

Αν δεν έχω νέα θα τους ενοχλήσω αύριο. Γιαυτό πάντως έβαλα παραλαβή/πληρωμή από κατάστημα! ;)

Γνωστός μου, παραγγελία 18/8 από Public, παράδοση 19-20/8. Η κατάσταση της παραγγελίας είναι μερικώς έτοιμη για παραλαβή (το δισκάκι) από 19/8... Εννοείται και αυτός πληρωμή-παραλαβή στο κατάστημα.

Το Πλαίσιο πάντως έδωσε κονσόλες αλλά δεν είχε επιλογή για παραλαβή από κατάστημα. Ίσως το έκαναν γιατί γνώριζαν ότι αρκετοί θα επέστρεφαν το παιχνίδι μιας και δεν πρόκειται για bundle.

H όλη φάση πάντως είναι κατάντια και μόνο που σε εξαναγκάζουν να αγοράσεις και κάποιο δισκάκι μαζί πατώντας στη διαθεσιμότητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή δεν βρίσκομαι σπίτι και παρέλαβε κάποιος άλλος την κονσόλα για εμένα (παραγγελία χθεσινή από πλάισιο), μπορεί κάποιος να εξηγήσει τι ακριβώς εννοεί ότι δεν είναι bundle του πλαισίου; Δηλαδή τι ακριβώς συμβάινει; Είναι ξεχωριστά η κονσόλα και ξεχωριστά το παιχνίδι; είναι κλειδί για digital edition; 

αν μπορεί κάποιος να δώσει λεπτομέρειες..

Το PS5 είναι κανονικά μέσα στο κουτί του;

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπράβο, επιτέλους κάτι κουνιέται. Είμαστε στο σωστό δρόμο για το δεδομένο (μαζική διαθεσιμότητα στα ράφια).
Άντε να βγάλουν και κάνα slim γιατί αυτό δεν παλεύεται σε μέγεθος σε καμία 2ετία που θα έχουν τελειώσει οι δόσεις της τηλεόρασης για να το βάλω αυτό σε δόσεις 🤣
Στο μεταξύ να φύγει και πολύ backlog που έχω από το 4...

 

2 minutes ago, DiAvOl said:

Επειδή δεν βρίσκομαι σπίτι και παρέλαβε κάποιος άλλος την κονσόλα για εμένα (παραγγελία χθεσινή από πλάισιο), μπορεί κάποιος να εξηγήσει τι ακριβώς εννοεί ότι δεν είναι bundle του πλαισίου; Δηλαδή τι ακριβώς συμβάινει; Είναι ξεχωριστά η κονσόλα και ξεχωριστά το παιχνίδι; είναι κλειδί για digital edition; 

αν μπορεί κάποιος να δώσει λεπτομέρειες..

Το PS5 είναι κανονικά μέσα στο κουτί του;

Εννοεί ότι το παιχνίδι είναι ξεχωριστά και το πληρώνεις και full price, προκειμένου να σε αναγκάσουν να πληρώσεις το 70ρικάκι παραπάνω και να μην τσιμπάνε σκέτα 499ευρα... Μην αγχώνεσαι, δε σου δίνουν ανοιγμένη κονσόλα. :-) 

Επεξ/σία από GeorgeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, Basilhs1982 είπε

Γνωστός μου, παραγγελία 18/8 από Public, παράδοση 19-20/8. Η κατάσταση της παραγγελίας είναι μερικώς έτοιμη για παραλαβή (το δισκάκι) από 19/8... Εννοείται και αυτός πληρωμή-παραλαβή στο κατάστημα.

Το Πλαίσιο πάντως έδωσε κονσόλες αλλά δεν είχε επιλογή για παραλαβή από κατάστημα. Ίσως το έκαναν γιατί γνώριζαν ότι αρκετοί θα επέστρεφαν το παιχνίδι μιας και δεν πρόκειται για bundle.

H όλη φάση πάντως είναι κατάντια και μόνο που σε εξαναγκάζουν να αγοράσεις και κάποιο δισκάκι μαζί πατώντας στη διαθεσιμότητα.

Είχα διαβάσει παρόμοια περίπτωσή και εδώ στο forum που λέγαν για ξεχωριστή παράδοση παιχνιδιού και κονσόλας από public, γιαυτό δεν την πλήρωσα με κάρτα και με φέρουν προ τετελεσμένου. Πάντως το "bundle" παιχνίδι + κονσόλα δεν είναι κακό κατά τη γνώμη μου ειδικά αν το είχε κάποιος στο wishlist του.

Κατακριτέο φυσικά που δεν υπάρχει η δυνατότητα (έστω και με το σταγονόμετρο) απλής αγοράς κονσόλας... 👎

Επεξ/σία από MaFiOzOs_88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρέλαβα κι εγώ από public με παραγγελία την Πέμπτη κι όπως έκανε ο φίλος είπα στην κοπέλα μπορώ να πάρω μόνο την κονσόλα κ μου είπε βέβαιος κ άφησα το ratchet and clank οποτε μου βγήκε κανονικά 497€!!

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...