Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 ώρες πριν, kundi είπε

τα αρπάξανε τα κατάστηματα scalpers  και χωρις φπα με τιμολογιο ,  740 το πιο φτηνω στοskroytz βγαζουνε μια 300 ανετα 

Και εγώ πρόλαβα πήρα από τον Κωτσόβολο, εντελώς τυχαία κάνοντας query στο google "kotsovolos ps5" και αυτή την φορά έβγαλε διαθεσιμότητα. Το έκανα κάθε μέρα από ένα refresh. Αποτι κατάλαβα Δευτέρα κάνουν restock. Πήρα αυτό με το uncharted και το returnal. Τον μοχλό σίγουρα θα τον πουλήσω γιατί είχα ήδη έναν. Πάντως μέχρι να μπω στο site να το αναφέρω το είχαν κάνει ήδη sold out.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, yannisgr είπε

Και εγώ πρόλαβα πήρα από τον Κωτσόβολο, εντελώς τυχαία κάνοντας query στο google "kotsovolos ps5" και αυτή την φορά έβγαλε διαθεσιμότητα. Το έκανα κάθε μέρα από ένα refresh. Αποτι κατάλαβα Δευτέρα κάνουν restock. Πήρα αυτό με το uncharted και το returnal. Τον μοχλό σίγουρα θα τον πουλήσω γιατί είχα ήδη έναν. Πάντως μέχρι να μπω στο site να το αναφέρω το είχαν κάνει ήδη sold out.

Και εγώ τις τελευταίες μέρες ανοιχτές καρτέλες Γερμανός - Πλαίσιο - Κωτσόβολος - Mediamarkt - Public και refreshοχαμούλης.

Πρόλαβα Γερμανό σήμερα (του Κωτσόβολου χθες δεν με έψηναν...) με 2ο χειριστήριο, Uncharted και Miles Morales. Το "πρόλαβα" βέβαια το λέω με επιφύλαξη μέχρι να μου έρθει email του στυλ "έλα πάρε το" (έβαλα παραλαβή από κατάστημα).

Επεξ/σία από FCastor
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, FCastor είπε

Και εγώ τις τελευταίες μέρες ανοιχτές καρτέλες Γερμανός - Πλαίσιο - Κωτσόβολος - Mediamarkt - Public και refreshοχαμούλης.

Πρόλαβα Γερμανό σήμερα (του Κωτσόβολου χθες δεν με έψηναν...) με 2ο χειριστήριο, Uncharted και Miles Morales. Το "πρόλαβα" βέβαια το λέω με επιφύλαξη μέχρι να μου έρθει email του στυλ "έλα πάρε το" (έβαλα παραλαβή από κατάστημα).

Πέρα από το κλασικό αυτόματο email επιβεβαίωσης παραγγελίας , έχεις λάβει κάτι άλλο ή έχει προχωρήσει η κατάσταση από το "σε επεξεργασία" ; Προσπαθώ να ζυγίσω τις πιθανότητες να φάω άκυρο τις επόμενες μέρες και να τους κυνηγάω για τα λεφτά , το οποίο από όσο διαβάζω στο forum παίζει πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tliako είπε

Πέρα από το κλασικό αυτόματο email επιβεβαίωσης παραγγελίας , έχεις λάβει κάτι άλλο ή έχει προχωρήσει η κατάσταση από το "σε επεξεργασία" ; Προσπαθώ να ζυγίσω τις πιθανότητες να φάω άκυρο τις επόμενες μέρες και να τους κυνηγάω για τα λεφτά , το οποίο από όσο διαβάζω στο forum παίζει πολύ.

Μου ήρθαν δύο emails το ένα μετά το άλλο:

Θα θέλαμε να επιβεβαιώσουμε ότι έχουμε λάβει την παραγγελία σου. Ο αριθμός παραγγελίας είναι "μπλα μπλα".

Η παραγγελία σου με αριθμό "μπλα μπλα" έχει φτάσει σε εμάς και φροντίζουμε για την άμεση αποστολή της. Σύντομα θα έχεις νέα μας για την πρόοδο της παράδοσης με SMS και email.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, FCastor είπε

Μου ήρθαν δύο emails το ένα μετά το άλλο:

Θα θέλαμε να επιβεβαιώσουμε ότι έχουμε λάβει την παραγγελία σου. Ο αριθμός παραγγελίας είναι "μπλα μπλα".

Η παραγγελία σου με αριθμό "μπλα μπλα" έχει φτάσει σε εμάς και φροντίζουμε για την άμεση αποστολή της. Σύντομα θα έχεις νέα μας για την πρόοδο της παράδοσης με SMS και email.

Χμμ, κατάλαβα . Εγώ είμαι στο 1 email (και το ίδιο sms στο κινητό) χωρίς update . Με όλη αυτή τη παράνοια και να θες να είσαι αισιόδοξος δεν σε αφήνουν. Τέλος πάντων ελπίζω όλοι όσοι ολοκληρώσαμε παραγγελία με τα bundle διαθέσιμα να παραλάβουμε κιόλας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, FCastor είπε

Ακυρωμένη η παραγγελία από το Γερμανό...

Με πρόλαβες για λίγο , μόλις μου ακύρωσαν και εμένα. Όχι ότι είχα ιδιαίτερες ελπίδες. 

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SavvasMavros είπε

Δυστυχώς ακύρωσαν και την δική μου,better luck next time i guess 😕

Το fb marketplace θα γεμίσει με τα συγκεκριμένα bundle σφραγισμένα 🙃

Και οι αγγελίες του Insomnia μη σου πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους πηρα τηλέφωνο. Τελείωσε λέει το απόθεμα που είχαν. Απατεωνες. Τους είπα πως προφανώς την δική μου παραγγελία την πήρα κάποιος μέσα από τον Γερμανό ή απλά αυτός που ανεβάζει τα προϊόντα στη σελίδα ενημερώνει τους γνωστούς άγνωστους που πουλάνε το προϊόν με καπέλο. Μου είπαν από τον Γερμανό πως κρατάνε λίστα προτεραιότητας. Ζήτησα να την δω. Φυσικα δεν την δείχνουν. Προφανώς θα καταφύγω σε μήνυση στον συνήγορο του καταναλωτή και θα κάνω δυσφήμιση του Γερμανού στο ίντερνετ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update μόλις απο Γερμανό . Με πήραν τηλέφωνο οτι η τιμή του bundle ήταν λάθος στο site (μου φάνηκε παράξενο εξ αρχής ότι ήταν 30 ευρώ κάτω από τα αντίστοιχα Κότσου, Πλαισίου κλπ) και μου πρότειναν να προχωρήσει η παραγγελία με τη νέα τιμή 639 ευρώ απο 609 για το bundle. Το δέχτηκα αλλα με προϋπόθεση να πληρώσω στο κατάστημα κατα την παραλαβή για να μην ξαναέχουμε τα ίδια και το δέχτηκαν . Θα με ενημερώσουν λένε να πάω να παραλάβω. Κάντε ενα κόπο όσοι παραγγείλατε να τους πάρετε τηλέφωνο μήπως και σας γίνει αντίστοιχη αντιπρόταση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Anetos22 είπε

Τους πηρα τηλέφωνο. Τελείωσε λέει το απόθεμα που είχαν. Απατεωνες. Τους είπα πως προφανώς την δική μου παραγγελία την πήρα κάποιος μέσα από τον Γερμανό ή απλά αυτός που ανεβάζει τα προϊόντα στη σελίδα ενημερώνει τους γνωστούς άγνωστους που πουλάνε το προϊόν με καπέλο. Μου είπαν από τον Γερμανό πως κρατάνε λίστα προτεραιότητας. Ζήτησα να την δω. Φυσικα δεν την δείχνουν. Προφανώς θα καταφύγω σε μήνυση στον συνήγορο του καταναλωτή και θα κάνω δυσφήμιση του Γερμανού στο ίντερνετ 

τηλεφωνο επιβεβαιωσης επρεπε να ειχες κανει αμεσως μετα την ηλεκτρονικη παραγγελια και εφωσον σου ελεγαν υπαρχει θα τους επαιρνες το σκαλπ,τωρα τσαμπα θα το τραβηξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Anetos22 είπε

Τους πηρα τηλέφωνο. Τελείωσε λέει το απόθεμα που είχαν. Απατεωνες. Τους είπα πως προφανώς την δική μου παραγγελία την πήρα κάποιος μέσα από τον Γερμανό ή απλά αυτός που ανεβάζει τα προϊόντα στη σελίδα ενημερώνει τους γνωστούς άγνωστους που πουλάνε το προϊόν με καπέλο. Μου είπαν από τον Γερμανό πως κρατάνε λίστα προτεραιότητας. Ζήτησα να την δω. Φυσικα δεν την δείχνουν. Προφανώς θα καταφύγω σε μήνυση στον συνήγορο του καταναλωτή και θα κάνω δυσφήμιση του Γερμανού στο ίντερνετ 

 

1 λεπτό πριν, tliako είπε

Update μόλις απο Γερμανό . Με πήραν τηλέφωνο οτι η τιμή του bundle ήταν λάθος στο site (μου φάνηκε παράξενο εξ αρχής ότι ήταν 30 ευρώ κάτω από τα αντίστοιχα Κότσου, Πλαισίου κλπ) και μου πρότειναν να προχωρήσει η παραγγελία με τη νέα τιμή 639 ευρώ απο 609 για το bundle. Το δέχτηκα αλλα με προϋπόθεση να πληρώσω στο κατάστημα κατα την παραλαβή για να μην ξαναέχουμε τα ίδια και το δέχτηκαν . Θα με ενημερώσουν λένε να πάω να παραλάβω. Κάντε ενα κόπο όσοι παραγγείλατε να τους πάρετε τηλέφωνο μήπως και σας γίνει αντίστοιχη αντιπρόταση. 

Και σε εμένα μου είπαν για λανθασμένη τιμή. Εν τω μεταξύ λανθασμένη τιμή my ass. Εδώ έλεγαν χθες στο site ότι ίσχυε μόνο για 1/2/2022, είχαν και αρχική τιμή και πόσα κέρδιζες με τη μειωμένη τιμή...

Πάντως δε μου πρότειναν να προχωρήσω με τη νέα τιμή αλλά μου είπαν ότι θα ανέβουν πάλι στο site τους.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...