Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, tliako είπε

Update μόλις απο Γερμανό . Με πήραν τηλέφωνο οτι η τιμή του bundle ήταν λάθος στο site (μου φάνηκε παράξενο εξ αρχής ότι ήταν 30 ευρώ κάτω από τα αντίστοιχα Κότσου, Πλαισίου κλπ) και μου πρότειναν να προχωρήσει η παραγγελία με τη νέα τιμή 639 ευρώ απο 609 για το bundle. Το δέχτηκα αλλα με προϋπόθεση να πληρώσω στο κατάστημα κατα την παραλαβή για να μην ξαναέχουμε τα ίδια και το δέχτηκαν . Θα με ενημερώσουν λένε να πάω να παραλάβω. Κάντε ενα κόπο όσοι παραγγείλατε να τους πάρετε τηλέφωνο μήπως και σας γίνει αντίστοιχη αντιπρόταση. 

Καλησπέρα παιδια, μολις με πήραν και εμένα τηλεφωνο και μου ειπαν τον ιδιο λόγο περι λανθασμένης τιμής χωρις να μ προτείνουν νέα τιμή. Μ είπαν οτι θα με ξανακαλέσουν απο το αρμόδιο τμήμα για να με ενημερώσουν ξανά παρόλα αυτα. Το άσχημο στην υπόθεση της ακύρωσης της παραγγελίας είναι οτι αν δεν μου προτείνουν νέα τιμή που είμαι διατεθιμένος να δεχτώ, τα χρήματα επιστρέφονται σε 15 μερες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ICE-T είπε

τηλεφωνο επιβεβαιωσης επρεπε να ειχες κανει αμεσως μετα την ηλεκτρονικη παραγγελια και εφωσον σου ελεγαν υπαρχει θα τους επαιρνες το σκαλπ,τωρα τσαμπα θα το τραβηξεις

Μου έστειλαν 2 εμαιλ επιβεβαίωσης!!!!! Η αγορά μου έγινε άμεσα με το που ανέβηκε το προϊόν  στη σελίδα τους. Πρόκειται για λαμογια. Πολύ πιθανό οι ίδιοι υπάλληλοι να τα πουλάνε μετά στο ίντερνετ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ICE-T είπε

τηλεφωνο επιβεβαιωσης επρεπε να ειχες κανει αμεσως μετα την ηλεκτρονικη παραγγελια και εφωσον σου ελεγαν υπαρχει θα τους επαιρνες το σκαλπ,τωρα τσαμπα θα το τραβηξεις

και εγω που ειχα κανει , μου ειχαν πει οτι θα δρομολογηθει κανονικά και σημερα μου ηρθε μειλ ακύρωσης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποψιάζομαι και θέμα με την αξία των bundles. Εγώ πχ πήρα το θεωρητικά χειρότερο bundle με Rachet + destruction all stars ( αξία 5 ευρώ στο σκρουτζ) γιατί αυτό πρόλαβα (Αν και το Rachet δεν με χαλάει καθόλου) . Αν δει κάποιος την αξία των παιχνιδιών στα bundles δεν είναι αντίστοιχη , ούτε η απήχηση τους προφανώς  οπότε εγώ ριγμένος είμαι κατά κάποιο τρόπο γιατί ξεφορτώνονται και μια κόπια παιχνιδιού που δεν θα έφευγε αλλιώς από τα ράφια πατώντας στην ανάγκη μου να προλάβω . Πιθανολογώ ότι πολλοί περισσότεροι επέλεξαν τα "καλά" bundles και πέφτουν και περισσότερα άκυρα ως αποτέλεσμα. Όπως και να έχει , απαράδεκτη στάση για άλλη μια φορά με δεσμεύσεις χρημάτων για αέρα κοπανιστό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Anetos22 είπε

Μου έστειλαν 2 εμαιλ επιβεβαίωσης!!!!! Η αγορά μου έγινε άμεσα με το που ανέβηκε το προϊόν  στη σελίδα τους. Πρόκειται για λαμογια. Πολύ πιθανό οι ίδιοι υπάλληλοι να τα πουλάνε μετά στο ίντερνετ 

δεν διαφωνω φιλε  μαζι σου αλλα ο συνηγορος του καταναλωτη σφυραει αδιαφορα για τον καταναλωτη, και εμενα μου εχουν ακυρωσει 2 παραγγελιες σε διαφορετικα ηλεκτρονικα ειδη με email επιβεβαιωσης κτλ και παει λεγοντας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμενα μου ακυρωθηκε η παραγγελια λογο της τιμης οπως σε ολους εδω, πηρα εγω τηλεφωνο γιατι δεν με εχουν παρει ακομα καποιο τηλεφωνο και μου ειπε οτι η κανονικη τιμη ειναι στα 649 και οχι στα 609, μαλιστα...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις ανέβηκαν 3 bundle στο πλαίσιο. Αυτό που μου ακύρωσαν από τον γερμανό,το έχουν +50 ευρώ🙃

Βέβαια δεν μπορώ καν να προσπαθήσω ξανά αφού τα χρήματά μου είναι δεσμευμένα

...Screenshot (121).png

Επεξ/σία από SavvasMavros
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταγγελία στο συνήγορο του καταναλωτή και δυσφήμιση του μαγαζιού. Αλλιώς είμαι άξιοι της παραπλάνησης.  Είναι απαράδεκτο να ζητάνε έξτρα 30ε. Αν έκαναν λάθος πρόβλημα τους. Προφανώς κάποιοι μέσα από τον Γερμανό τα αγοράζουν και τα πουλάνε μετά με καπελο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tliako είπε

Υποψιάζομαι και θέμα με την αξία των bundles. Εγώ πχ πήρα το θεωρητικά χειρότερο bundle με Rachet + destruction all stars ( αξία 5 ευρώ στο σκρουτζ) γιατί αυτό πρόλαβα (Αν και το Rachet δεν με χαλάει καθόλου) . Αν δει κάποιος την αξία των παιχνιδιών στα bundles δεν είναι αντίστοιχη , ούτε η απήχηση τους προφανώς  οπότε εγώ ριγμένος είμαι κατά κάποιο τρόπο γιατί ξεφορτώνονται και μια κόπια παιχνιδιού που δεν θα έφευγε αλλιώς από τα ράφια πατώντας στην ανάγκη μου να προλάβω . Πιθανολογώ ότι πολλοί περισσότεροι επέλεξαν τα "καλά" bundles και πέφτουν και περισσότερα άκυρα ως αποτέλεσμα. Όπως και να έχει , απαράδεκτη στάση για άλλη μια φορά με δεσμεύσεις χρημάτων για αέρα κοπανιστό.

και ο μονο η πρακτικη δεσμευσης χρηματων για το τιποτα και να ζητανε 30 ευρω αερα μετα μονο εδω γινονται με τις πλατες του κρατους παντα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SavvasMavros είπε

Μόλις ανέβηκαν 3 budle στο πλαίσιο. Αυτό που μου ακύρωσαν από τον γερμανό,το έχουν +50 ευρώ🙃

Screenshot (121).png

Υπερβάλλεις. 49,90 βρε συ. Άκου 50.

(Το ίδιο bundle είχα επιλέξει και εγώ...)

Πάντως το super bundle το έχουν νομίζω 10 ευρώ φτηνότερο από το Γερμανό αν θυμάμαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, FCastor είπε

Υπερβάλλεις. 49,90 βρε συ. Άκου 50.

(Το ίδιο bundle είχα επιλέξει και εγώ...)

Πάντως το super bundle το έχουν νομίζω 10 ευρώ φτηνότερο από το Γερμανό αν θυμάμαι καλά.

Πάντως το ¨καλό¨ απο τα απλά bundle με spiderman+uncharted το έβαλαν 50 ευρώ πάνω απο το χτεσινό του Γερμανού. Παρεάκι όλα τα καταστήματα με τις τιμές και χορεύει ο καταναλωτής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να ζητάνε αύξηση της τιμής είναι απαράδεκτο.  Έχουν διαθέσιμα και λένε ψεματα πως δεν έχουν για να βγάλουν έξτρα 30ε. Λαμογια. Ούτε 1ε. Να στείλουν τις παραγγελίες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είτε έχουν είτε όχι, μόνο αυτοί μπορούν να το ξέρουν. Μεταπωλητές είναι ό,τι θέλουν κάνουν. Το πρόβλημα είναι ότι το κράτος απουσιάζει για άλλη μία φόρα,κάνοντας τα στραβά μάτια στις shady πρακτικές των μεταπωλητών. Βέβαια ο κρατικός μηχανισμός απουσιάζει και από σημαντικότερα θέματα,οπότε ήταν αναμενόμενο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτε τηλέφωνο Sony center Γλυφάδας και κάντε κράτηση είναι το πιο σίγουρο.

Επίσης τηλεφωνικά στο console club το οποίο σας δίνει σκέτη κονσόλα χωρίς τα έξτρα bundles, ότι περιέχει το κουτί.

Και όποτε έρθει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...