Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετα απο πολλα τηλεφωνα Media Markt που δεν μου λεγανε γιατι εμφανιστηκε η παραγγελια μου ως "ΠΑΡΕΛΗΦΘΗ", στης 8:30 μου ηρθε μηνυμα για αποστολη αυριο. Η πλακα ποια ειναι και το παρατηρησα μολισ? ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ Η ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΑΡΙΘΜΟ ********* ΔΡΟΜΟΛΟΓΗΘΗΚΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΑΥΡΙΟ 19 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2020 9:00-12:00 ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ. 

Επεξ/σία από katsiko85
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, steve_tash είπε

Μακάρι φίλε! Πάντως όντως η συνεννόηση που γίνεται με τους υπαλλήλους του Κωτσόβολου είναι ότι να ναι. Δε βγάζεις άκρη. Βλέπω τα screenshots από παιδιά που είναι κυριολεκτικά πρώτοι και δε τους έχουν ανανεώσει την πορεία παραγγελίας και καταλαβαίνω την αγανάκτηση τους. Φίλος μου που προπαρήγειλε στις 23/9 και έδωσε προκαταβολή στις 30/9 μόλις έλαβε tracking number από Κώτσο... και δεν είχε καμία άκρη από μέσα κτλ... μόλις του ήρθε το sms φρίκαρε ακόμα και ο ίδιος...

ε ενταξει νομιζω πως μετα κ απο αυτο π διαβασα μολις δεν αντεχω να μεινω αλλο στη σελιδα.. τι καθησαμε κ τρεξαμε ολοι στις 17/9? νιωθω το λιγοτερο ηλιθιος π παρηγγειλα 1η μερα απο ψευτοβολο

  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

Για δες τα email σου.Οπως ποσταρανε καποια παιδια πιο πισω και μενα μου ηρθε email που λεει :

"Θα παραλάβετε 19-20/11 εάν είστε σε μεγάλο αστικό κέντρο αλλιώς θα παραλάβετε μέχρι την Τετάρτη 25/11 ανάλογα την περιοχή σας"

Αντε βγαλε ακρη τωρα τι ισχυει

Thanks φίλε δεν έχω πάρει κάποιο e-mail ακόμα. Μακάρι να παραλάβεις σύντομα αν ισχύει το e-mail γιατί

παίζει να ισχύει και για αρκετούς απο εμάς..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παρατηρώ πάντως ότι από Κωτσόβολο όσοι είχαν δώσει μια μικρή προκαταβολή ή και καθόλου λεφτά, θα το παραλάβουν πριν από αυτούς που έδωσαν 150άρια ή πλήρωσαν όλο το ποσό από την αρχή. Μπορεί να λέω και χαζομάρες βέβαια αλλά από όσα βλέπω εδω, στο facebook αλλα και από φίλους μου, καταλήγω σε αυτό το συμπέρασμα.

ΥΓ. Αύριο ξεκινάνε οι προσφορές της Black Friday στον Κωτσόβολο. Ακόμα και αύριο να μου έχουν στείλει το PS5, δε μπαίνω στο σάιτ τους ούτε για μια γρήγορη ματιά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα παραγγελία public καλλιθεα 18/9,έλαβα μήνυμα ότι η παραγγελία είναι υπό επεξεργασία και τελικά έφαγα άκυρο για τέλη δεκεμβρίου.τωρα έχω βγει στο κυνήγι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, Avgeris Fragos said:

Και εγώ έχω πληρώσει! Με είχαν πάρει τηλ για προκαταβολή και μετά για κατάθεση! Τι να πω 

Τότε δες γιατί ίσως να μην φαίνεται η πληρωμή σου, εμένα άλλαξε το στάτους στην πληρωμή και έγινε επιβεβαιωμένο, και ας έγινε πάλι τα @@ μου πήρα βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, GeorgeHiken είπε

Εγώ φίλε έκανα προπαραγγελια από Κωτσοβολο με επιλογή αντικαταβολής στις 23/9.

Αλλά δεν μου είχε ζητήσει κανεις κάποια προκαταβολή...Και σίγουρα υπάρχουν πολλα άτομα πριν από μένα οπότε περιμένω την σειρά μου(λογικά δεύτερο κύμα).

Ο φίλος σου τι φάση;

Τι να σου πω φίλε... ότι ξέρεις, ξέρω... είναι ότι να ναι εκεί πέρα. Εμένα ευτυχώς δε μου φάγανε τη σειρά και θα τη δώσουν στον κούριερ λογικά αύριο (προπαρήγγειλα 17/9 μεσημέρι). Ο φίλος μου έπαθε σοκ... νόμιζε ότι θα πάρει ps5 απο Δεκέμβριο και τώρα τρέχει να αγοράσει παιχνίδια....

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, themdro είπε

Σε αντίστοιχη παραγγελία από Κώτσο για περιφερειακά ps5, πριν λίγες μέρες πάλι έστειλαν ένα άκυρο voucher και τελικά το έφερε εταιρία leasing (instacar) σε μισή μέρα. Στείλτε τους στο chat και ρωτήστε.

Για του λόγου το αληθές μόλις άλλαξε και η δίκη μου σε αποστολή με ένα ακυρο voucher όπως την προηγούμενη φορά (αρχίζει από 91ΧΧ). Μόνο θετικό είναι αυτό γιατί θα δεν πάει σε κούριερ, πρακτικά σαν να το φέρνουν οι ίδιοι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Thatblondegirl1999 είπε

Εγώ είχα παραγγελία public καλλιθεα 18/9,έλαβα μήνυμα ότι η παραγγελία είναι υπό επεξεργασία και τελικά έφαγα άκυρο για τέλη δεκεμβρίου.τωρα έχω βγει στο κυνήγι

Εγω έκανα παραγγελία 15/10 απο το Public και μου είπαν οτι το δευτερο κύμα είναι για 5-10 Δεκεμβρίου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, klainmaingr είπε

Εσκασε sms και tracking της ταχυδρομικης και ειναι στο δρομο προς θεσ/νικη. Οπως το βλεπω αυριο θα ειναι εδω. Στην χειρότερη θα παω να την παρω απο κεντρικα οπως το Χ. 

Ποια εννοείς κεντρικά της Γενικής? Το Hub που μαζεύονται πριν πάνε στα καταστήματα? Αν ναι που βρίσκονται και σε αφήνουν να παραλάβεις από εκεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...