Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, venomawakens7 είπε

ε ε έρχεται!!! Μόλις ανανεώθηκε η παραγγελία μου στον Κωτσόβολο με tracking no γενικής ταχυδρομικής. Είμαι σε νησί , εδώ τουλάχιστον τα πράγματα έρχονται πάντα πιο γρήγορα από Αθήνα με γτ. Ίδια μέρα προχθές παραγγελία δύο πράγματα τό ένα με acs(DeS) το άλλο με γενική ταχυδρομική. Σήμερα το πρωί παρέλαβα από γενική η acs άφαντη χωρίς καμία ανανέωση από τις 16/11.   

πιο νησι\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, James. είπε

Παιδια επεσε τρελο μεσον.. Μονο τους υπαλληλους και τα στελεχη που δουλευουν σε ολες αυτες τις αλυσιδες καταστηματων και μη, τους στενους σε κυκλο συγγενεις γνωστους κτλ. Φανταστειτε λοιπον ποσα λιγα κομματια εμειναν για τους υπολοιπους. Αρχιζω να πιστευω οτι το συστημα σε Γερμανο χτες και σημερα που ανοιξε ηταν για να παραγγειλουν καποιοι δικοι τους. Δεν ανοιγει ενα συστημα απο λαθος. Επισης σημερα ειχε και διαχωρισμο στην digital με την απλη εκδοση. Στη μια ελεγε διαθεσιμο και στην αλλη περιορισμενα τεμαχια.. Ε δεν ειναι καταλαθος αυτα. Τι να πω, απλα υπομονη

Και εγώ αυτό σκέφτηκα, ότι μας της ακύρωσαν με το έτσι θέλω ενώ όταν τους πήρα τηλ είχανε απόθεμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, alex_9090 είπε

Μπορείς σε παρακαλώ να βάλεις ένα screenshot, με τα προσωπικά σου στοιχεία σβησμένα φυσικά, για να το χρησιμοποιήσω σε περίπτωση δεν παραλάβω αύριο? Θα βοηθούσε πολύ. 

Από 17/9 παραγγελία και εξόφληση του ποσού σε κατάστημα μια μέρα πριν το lockdown, και ακόμα άνθρωποι τους εργάζονται σκληρά για μένα και τα προϊόντα μου.... 

Στο τηλέφωνο ο καθένας μου λέει και κάτι διαφορετικό. Φυσικά διατηρώ την ψυχραιμία μου, καθώς δε μου φταίνε οι υπάλληλοι που δεν υπάρχει καμία συνεννόηση κι οργάνωση εκεί μέσα.

Κάτι μου λέει πως όσοι είχαμε επιλέξει παραλαβή από κατάστημα την πατήσαμε και αυτό μου είπε και κάποιος υπάλληλος. Ότι πρώτα θα στείλουν σε όσους είχαν επιλέξει αποστολή στο χώρο τους. Αν ισχύει, που σύμφωνα με άλλον συνάδελφο δεν ισχύει, πήγαν περίπατο προτεραιότητες και όλα. Απαράδεκτοι πραγματικά. 

Παρακαλώ όποιος έχει ενημέρωση από Media να το ποστάρει, και να αναφέρει και τι τρόπο παράδοσης είχε επιλέξει. 

Να παίρνουν τηλέφωνο για προκαταβολή και να υπόσχονται day 1 παράδοση ξέρουν. Να τηρήσουν τη δική τους μεριά της συμφωνίας όμως δυσκολεύονται.... 

 

Screenshot_20201118_211015.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς όσους έχουν λάβει το sms του Κώτσου... σε εσάς έγραφε εκεί ποιά εταιρεία courrier το έχει; Σε μένα δεν γράφει ποιά είναι, ούτε στο sms ούτε στο site... μόνο το voucher στείλανε... Τι έγραφε ρε παιδιά σε εσάς;;;

image.png.fa15f1108fa195848b1113d49b9b255f.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Thatblondegirl1999 είπε

Μακάρι αλλά Μ κάνει πολύ καλό γ ν ναι αληθινό.μηπως εννοούν προπαραγγελιες;γτ αν έχουν ετοιμοπαραδωτα τεμάχια οριακά έμφραγμα έτσι όπως έγιναν τ πράγματα

όχι, δεν δέχονται προπαραγγελίες, για να αποφύγουν αυτό το χαμό που γίνεται τώρα. τουλάχιστον αυτό μου είπαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, alex_9090 είπε

Μπορείς σε παρακαλώ να βάλεις ένα screenshot, με τα προσωπικά σου στοιχεία σβησμένα φυσικά, για να το χρησιμοποιήσω σε περίπτωση δεν παραλάβω αύριο? Θα βοηθούσε πολύ. 

Από 17/9 παραγγελία και εξόφληση του ποσού σε κατάστημα μια μέρα πριν το lockdown, και ακόμα άνθρωποι τους εργάζονται σκληρά για μένα και τα προϊόντα μου.... 

Στο τηλέφωνο ο καθένας μου λέει και κάτι διαφορετικό. Φυσικά διατηρώ την ψυχραιμία μου, καθώς δε μου φταίνε οι υπάλληλοι που δεν υπάρχει καμία συνεννόηση κι οργάνωση εκεί μέσα.

Κάτι μου λέει πως όσοι είχαμε επιλέξει παραλαβή από κατάστημα την πατήσαμε και αυτό μου είπε και κάποιος υπάλληλος. Ότι πρώτα θα στείλουν σε όσους είχαν επιλέξει αποστολή στο χώρο τους. Αν ισχύει, που σύμφωνα με άλλον συνάδελφο δεν ισχύει, πήγαν περίπατο προτεραιότητες και όλα. Απαράδεκτοι πραγματικά. 

Παρακαλώ όποιος έχει ενημέρωση από Media να το ποστάρει, και να αναφέρει και τι τρόπο παράδοσης είχε επιλέξει. 

Να παίρνουν τηλέφωνο για προκαταβολή και να υπόσχονται day 1 παράδοση ξέρουν. Να τηρήσουν τη δική τους μεριά της συμφωνίας όμως δυσκολεύονται.... 

Βοήθησε αυτό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα να ρωτήσω στη vodafone τηλεφωνικώς:

με ρωτάει, -έχετε κάνει την παραγγελία σας πρίν τις 7/11?

 -ναι την έκανα 3/11.

-τότε θα παραλάβετε αύριο

-μα δεν μου έχετε στείλει κάποια ειδοποίηση ούτε εσείς ούτε κάποια μεταφορική

-θα σας στείλουν μόλις είναι έτοιμη για παράδοση η παραγγελία.

 

νομίζω οτι έχω αρχίσει και ανησυχώ...

 

  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, larryourwaiter είπε

όχι, δεν δέχονται προπαραγγελίες, για να αποφύγουν αυτό το χαμό που γίνεται τώρα. τουλάχιστον αυτό μου είπαν

Sorry αν γίνομαι σπαστική αλλά σου είπαν ξεκάθαρα ότι έχουν τεμάχια έτοιμα για παράδοση;έτσι όπως έχω καει φυσάω κ τ γιαούρτι

Επεξ/σία από Thatblondegirl1999
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, chrisgewrgi είπε

Μλκ χαμος γινεται εδω μεσα χαχαχα

μόνο τώρα;; έτσι είμαστε εδώ και 2-3 μέρες... χύνουμε ιδρώτα στα πληκτρολόγια και τα κινητά... 😅

Επεξ/σία από nikosgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nikosgr είπε

Προς όσους έχουν λάβει το sms του Κώτσου... σε εσάς έγραφε εκεί ποιά εταιρεία courrier το έχει; Σε μένα δεν γράφει ποιά είναι, ούτε στο sms ούτε στο site... μόνο το voucher στείλανε... Τι έγραφε ρε παιδιά σε εσάς;;;

image.png.fa15f1108fa195848b1113d49b9b255f.png

Εγώ τον αριθμό πάτησα και μου ανοιξε το site της γενικής ταχυδρομικής 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μαγκες εσεις που εχετε προπαραγγειλει απο σεπτεμβρη αραξτε θα παραλαβετε πολυ συντομα τι να πουμε λαι εμεις που περιμενουμε γιορτες και αν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...