Προς το περιεχόμενο

[ΚΑΡΕΚΛΑ] δρομέας reflex d 227€ [ΤΕΛΟΣ]


artlu

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, gbouros είπε

Έψαξα αλλά δεν μπόρεσα να βρω πόσο βάρος αντέχει.

Ξέρει κανεις το μεγιστο βαρος ατόμου που μπορει να κάτσει πανω;

Συγκεκριμένα μου είχαν πει στην έκθεση , εφόσον χώρας σε αντέχει 😛

Επειδή θέλαμε να την κάνουμε δώρο σε έναν φίλο που είναι 130-140 κιλά 

 

Επεξ/σία από Billator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για το θέμα ΣΟΒΑΡΗ καρέκλα γραφείου είχα γράψει και πριν χρόνια που έψαχνα :

1.  Marcus ΙΚΕΑ  = τίμια πρόταση όταν δεν υπάρχει κάποια σοβαρή προσφορά στην αγορά. Μέτρια απόδοση και ρυθμίσεις.

2. Ergohuman Plasio = Μια κινεζιά που πουλούσε το πλαίσιο πριν 7-8 χρόνια στα 499 και με έκπτωση στα 349-399 την ανέβασαν ξαφνικά στα 650 και την πουλάνε ως premium. ΜΑΚΡΙΑ

3. Gaming καρέκλες , μην τις κοιτάξετε καν. 99/100 είναι marketing ενώ στοχεύουν στο πουλμουρ effect και όχι στο να είναι ανατομικές.

 

Αν δε θέλετε να τα σκάσετε ΧΟΝΤΡΑ σε καρέκλα τύπου Herman Miller , Steelcase , Humanscale , κλπ , ΠΑΡΤΕ αυτή του δρομέα ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ τα μάτια.

Τόσες ρυθμίσεις σε καρέκλα κάτω του 500αρικου ΔΕ θα βρείτε σε ΟΤΙ ποιότητα και αν ψάχνετε..

Δείτε και ένα βίντεο για το ΠΩΣ θα πρέπει να ρυθμίσετε την καρέκλα σας για πολύωρη χρήση.

https://www.youtube.com/watch?v=YKGc08Rer1w

 

Επεξ/σία από Looter
  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση που ίσως φανεί και αστεία...

Είμαι 1.80 εγώ αλλά την καρέκλα θελω να την χρησιμοποιεί και ο 9χρονος γιος μου για ένα 3ωρο τώρα με τα ιντερνετικά μαθηματα. Θα την παλεύει ο μικρός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Giannis9700 said:

Εγώ να ρωτήσω, δίχτυ μαύρο ή mesh μαύρο ή τελικά να δωσω και αλλα 10€ για επένδυση;

Απο άποψη αντοχής αλλα και ομορφιάς

Ακριβώς την ίδια απορία είχα και τελικά πήρα με επένδυση.

Επίσης ρώτησα στο chat και μου είπαν ότι μπορώ να παραλάβω από το κατάστημά τους στην Αθήνα (Λεωφόρος Κηφισίας 324α) και να αποφύγω τα μεταφορικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι πλεονέκτημα μόνο οι πολλές ρυθμίσεις, αλλά και η ποιότητα του μηχανισμού+μπουκάλας και σε αυτά η συγκεκριμένη μάρκα φαίνεται πολύ καλή.

Στις πρόσθετες επιλογές όμως για το υλικό της καρέκλας, δεν διευκρινίζει τι υλικό είναι η κάθε επιλογή 1-5.Μόνο για την δερματίνη που ξεφτίζει και το δέρμα που κοστίζει όσο η καρέκλα.Τέτοια καρέκλα θα είναι άσχημη όταν χαλάσει η δερματίνη, καλύτερα να επιλέξετε κάποιο καλύτερο υλικό.

Επίσης η τιμή αλλάζει στις ίδιες επιλογές υλικού ανάμεσα σε πλάτη με δίχτυ και με επένδυση, λογικό.

Θα μπορούσε να είχε λίγο μεγαλύτερα μπράτσα.

Εχω 3 καρέκλες αλλά σαν αυτή δεν είναι.Η 1 είναι μικρή Dromeas αλλά ανώτερη απο άλλες αντίστοιχες μικρές, όμως έχει χαλάσει η επένδυση που είναι σαν πλεχτό ύφασμα και θέλω να βάλω άλλο που να καθαρίζει εύκολα με λεία επιφάνεια.Σημαντικό αυτό, όταν το υλικό είναι πορώδες, μαζεύει βρωμιά και δεν καθαρίζεται εύκολα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, dinosz750 είπε

Ξέρουμε τι είναι τα τυπος 1, τυπος 2 κλπ στους Τύπους Επενδύσεων; Κατέβασα το pdf αλλά δεν γράφει τυπος 1, 2, 3.

εγώ κοιτάζω από δω

https://dromeasprs.gr/wp-content/uploads/2020/10/ΧΡΩΜΑΤΟΛΟΓΙΟ-03-20.pdf

Επεξ/σία από V-a-c
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, V-a-c είπε

Τέλεια! Σ ευχαριστώ πολυ! Απ' ότι καταλαβαίνω απλά αλλάζει λίγο το σχέδιο κ η πλέξη μεταξύ των τύπων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, deltaf είπε

Αλλάζει και η αντοχή στην τριβή, από 150.000 κύκλους μέχρι 85.000 κύκλους

Nαι όντως, τώρα κατάλαβα πως λειτουργούν οι κωδικοί σε κάθε τύπο. Ευχαριστώ!
Για πλάτη ξέρει κανεις αν ειναι καλύτερο το απλό δίχτυ ή το mesh?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, foler79 είπε

Ερώτηση που ίσως φανεί και αστεία...

Είμαι 1.80 εγώ αλλά την καρέκλα θελω να την χρησιμοποιεί και ο 9χρονος γιος μου για ένα 3ωρο τώρα με τα ιντερνετικά μαθηματα. Θα την παλεύει ο μικρός;

Μην περιμένεις να λειτουργεί σωστά η ανάκλιση με το βάρος του μικρού.

Κατά τα άλλα μια χαρά θα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.Πέρυσι τετοια εποχή είχε ξανα παιξει προσφορά ο δρομέας αλλά δεν θυμάμαι αν ήταν αυτό το μοντέλο.Τετοιες καρέκλες σε αυτές τις τιμές είναι πολύ μεγάλη ευκαιρία.Στο ευρος τιμων 100-300 μην νομίζεται ότι θα βρείτε τέτοιες καρέκλες με εγγυηση ,ρυθμίσεις και τα λοιπά.Δυστυχώς εγω πέρυσι άργησα να αποφασίσω αν θα πάρω καρέκλα και ποια,είχα επιλέξει απο sigma office(που προτείνω να περάσετε μια βόλτα απο τη σελίδα τους και να τους ρωτήσετε για τιμέ)την vida στα 4 εκατοστάρικα περίπου με 5 χρόνια εγγύηση.Μην επιλξετε δέρμα αν προοριζετε για πολώρη εργασία θα ιδρώνετε συνεχεία.Το καλύτερο ύφασματινο δίκτυ ή το κλασσικο που είναι σαν μαξιλάρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...