Προς το περιεχόμενο

WD myCLOUD 8TB 260euro AMAZON


jgeorgiou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια, το παρήγγειλα σημερα απο αμαζον. Η χρηση του θα ειναι καθαρα για backup και για να εχω τα αρχεια της δουλειας στο σπιτι που δουλευω καμια φορα. Αντε να κανω backup και τις φωτογραφιες του κινητου. Για τετοια απλη χρηση φανταζομαι θα με καλυψει ε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panos7 είπε

Δεν ειναι δισκος αυτος που εβαλε ο TS.

Συσκευη NAS με 2 δισκους ειναι.

το κουμπωνεις στο ρουτερ και την ιδια δουλεια κανει. τι αποθηκευτικο χωρο τι δικτυακο. δεδομενα εχει μεσα για αμεση προσβαση

11 λεπτά πριν, duke21gr είπε

καλησπερα παιδια, το παρήγγειλα σημερα απο αμαζον. Η χρηση του θα ειναι καθαρα για backup και για να εχω τα αρχεια της δουλειας στο σπιτι που δουλευω καμια φορα. Αντε να κανω backup και τις φωτογραφιες του κινητου. Για τετοια απλη χρηση φανταζομαι θα με καλυψει ε? 

τελικα τι εκανες παραγγελια ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xxatziva είπε

το κουμπωνεις στο ρουτερ και την ιδια δουλεια κανει. τι αποθηκευτικο χωρο τι δικτυακο. δεδομενα εχει μεσα για αμεση προσβαση

τελικα τι εκανες παραγγελια ?

 

Western Digital 8TB My Cloud EX2 Ultra network storage

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, duke21gr είπε

καλησπερα παιδια, το παρήγγειλα σημερα απο αμαζον. Η χρηση του θα ειναι καθαρα για backup και για να εχω τα αρχεια της δουλειας στο σπιτι που δουλευω καμια φορα. Αντε να κανω backup και τις φωτογραφιες του κινητου. Για τετοια απλη χρηση φανταζομαι θα με καλυψει ε? 

Ξέχασα να το αναφέρω.Η εφαρμογή έχει επιλογή για auto backup.Οποτε ότι καινούργια φωτο προσθέσεις ανεβαίνει σε φάκελο που έχεις επιλέξει εσύ.Πολυ βολικό για εμένα αφού 2 συσκευές που έχει η οικογένεια με το που συνδεθούν στο WiFi κάνουν αυτόματα backup 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, xxatziva είπε

το κουμπωνεις στο ρουτερ και την ιδια δουλεια κανει. τι αποθηκευτικο χωρο τι δικτυακο. δεδομενα εχει μεσα για αμεση προσβαση

η λύση που προτείνεις είναι απελπιστικά αργή

Εδώ το συγκεκριμένο και μας προβληματίζει η απόδοση που θα έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, panos7 είπε

Εγω φταιω πηγα να καθαρισω το link και εβγαλε το amazon από πωλητή.

Τι λες αξίζει;

Νομίζω αξίζει ναι και μπορείς να αναβαθμίσεις τη ram αργότερα.

Επεξ/σία από djuan1988
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jgeorgiou είπε

η λύση που προτείνεις είναι απελπιστικά αργή

Εδώ το συγκεκριμένο και μας προβληματίζει η απόδοση που θα έχει.

Είναι και εκτός θέματος και υποθετει ότι του καθενός το router έχει media server. Εμενα πχ το fritz που έχω εχει αθλιο media server. Επιεικώς για σφαλιαρες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, panos7 είπε

Είναι και εκτός θέματος και υποθετει ότι του καθενός το router έχει media server. Εμενα πχ το fritz που έχω εχει αθλιο media server. Επιεικώς για σφαλιαρες 

Φωτιές μου άναψες, ήμουν έτοιμος να κάνω δικό μου NAS, αλλά βλέπω ότι η τιμή του QNAP είναι εξαιρετική και είμαι με το δάχτυλο έτοιμο να το χτυπήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, djuan1988 είπε

Φωτιές μου άναψες, ήμουν έτοιμος να κάνω δικό μου NAS, αλλά βλέπω ότι η τιμή του QNAP είναι εξαιρετική και είμαι με το δάχτυλο έτοιμο να το χτυπήσω.

Διάβασε τελευταίο μνμ μου ,τελικά αποφάσισα να αξιοποιήσω κάτι δίσκους που είχα.

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, djuan1988 είπε

Φωτιές μου άναψες, ήμουν έτοιμος να κάνω δικό μου NAS, αλλά βλέπω ότι η τιμή του QNAP είναι εξαιρετική και είμαι με το δάχτυλο έτοιμο να το χτυπήσω.

Άσε γιατί και εγώ το ίδιο είμαι. Να πάρω και ένα 12αρι elements και να τον κάνω shuck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, panos7 είπε

Παντως εχει βαλει προσφορα με κουπονι τον QNAP TS-251D-4G.

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B083QRD6L3

Βγαινει 253.26 τελικη.

Το κουπονι που ειναι; εγω το βλεπω 360. ΕΙναι καλυτερο απο synology?

2 ώρες πριν, djuan1988 είπε

Φωτιές μου άναψες, ήμουν έτοιμος να κάνω δικό μου NAS, αλλά βλέπω ότι η τιμή του QNAP είναι εξαιρετική και είμαι με το δάχτυλο έτοιμο να το χτυπήσω.

που ειναι ρε παιδια και δε τα βλεπω; χανω κατι; 😴🤫

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mtzs είπε

Το κουπονι που ειναι; εγω το βλεπω 360. ΕΙναι καλυτερο απο synology?

που ειναι ρε παιδια και δε τα βλεπω; χανω κατι; 😴🤫

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B083QRD6L3/ref=ox_sc_saved_image_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

Στα λεφτά που βγαίνει κατά τη γνώμη μου είναι καλύτερο από το αντίστοιχο synology

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θα πω και εγω την γνωμη μου.

Ειναι το πρωτο που ειχα παρει για στην προηγούμενη δουλεια μου. 

Το ηθελα μονο για Weekly backup απο 4 pc (Καθε ΣΚ ανα 8 ωρες το ειχα βαλει διαφορά για να μην γίνεται φόρτωση δικτύου).

Η ταχυτητες ηταν ΤΡΑΓΙΚΕΣ. Παρα πολυ αργο. Ειχε αρκετα θεματακια bugs αλλα και disconnects. Τελος το εχει παρατησει η εταιρία.. Last firmware update το 2019!

Θεωρητικά αν το θελει καποιος για ενα backup ειναι οκ (αν και αν δεν κανω λαθος 1tb θα παρει κανα 4ωρο!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, newtech είπε

Η ταχυτητες ηταν ΤΡΑΓΙΚΕΣ. Παρα πολυ αργο. Ειχε αρκετα θεματακια bugs αλλα και disconnects. Τελος το εχει παρατησει η εταιρία.. Last firmware update το 2019!

είναι το  EX2 Ultra μοντέλο , όχι το φθηνό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, panos7 είπε

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B083QRD6L3/ref=ox_sc_saved_image_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

Στα λεφτά που βγαίνει κατά τη γνώμη μου είναι καλύτερο από το αντίστοιχο synology

Ναι μεν αλλά. Synology πας για software κυρίως..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...