Προς το περιεχόμενο

Γιατι η ACS κολλάει μονο χαρτάκια;


aris1986

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, cumulus είπε

Σπιθα εισαι φιλε ,βουλωμενο γραμμα διαβαζεις.Κανε και εσυ ενα κοπο να διαβασεις τις εντυπωσεις μου για την acs ποσο "καλες" ειναι και υστερα σχολιαζεις .Για να σου φυγει η περιεργεια το εβαλα για να δουμε ποσο "νοιαζεται" η acs για τους πελατες της .

Δεν καταλαβαίνω τον επιθετικό σου τόνο. Απλά σου είπα ότι δεν βγαίνει κάτι κανοντας παράπονα ή περιμένοντας στην αναμονή. Τέλος παντων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 195
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 30/11/2020 στις 9:18 ΠΜ, TsoliasGR είπε

Πάνε κάποια χρόνια απο τότε που ήμουνα εκεί.Συγκεκριμένα ήμουνα απο 1-10-2017 μέχρι 31-12-2017 αλλά φαντάζομαι δεν θα έχουν αλλάξει πολλά.Ήδη υπήρχε πρεσσάρισμα τότε ειδικά στις εορταστικές περιόδους πολλώ δε μάλλον εν μέσω lockdown...Θα σου πώ μόνο οτι το σταντ στο μηχανάκι είχε σπάσει 4 φορές απο το βάρος στο κουτί και πλέον όταν το άφηνα φρόντιζα να κοντράρει το κουτί σε κανα δέντρο η καμια κολώνα η κανα τοίχο μπας και γλιτώσω.Δεν ξανακάνω κούρριερ για κανένα λόγο αδερφε...

Δικό σου μηχανάκι να φανταστώ;;

3 ώρες πριν, Alexde είπε

Καινούρια πρακτική. Τηλέφωνο για παραλαβή από το κατάστημα acs και σε διαφορετική περίπτωση παράδοση σε 10 μέρες τουλάχιστον!!!! Σημειωτέον ότι πρόκειται για παραγγελία 22/11/20.

Αν είναι συσκευές και παρόμοια αντικείμενα και όντως στο παραδίδουν σε 10 μέρες, άντε κάνεις υπομονή και περιμένεις... Αν είναι όμως φάρμακα και άλλα είδη πρώτης ανάγκης, που κινδυνεύουν να χαλάσουν από τυχόν κακομεταχείριση, τότε κάνεις υπομονή να περιμένεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, TsoliasGR είπε

Nαι.

Πάγια τακτική του εργοδότη για να γλυτώνει τα επιπλέον έξοδα, μιας και όπως λέει σου πληρώνει την ασφάλεια.

Επεξ/σία από svartevarg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, svartevarg είπε

Πάγια τακτική του εργοδότη για να γλυτώνει τα επιπλέον έξοδα, μιας και όπως λέει σου πληρώνει την ασφάλεια.

Εδινε 600 το μηνα και 3 την μέρα για βενζίνη σε δικό του πρατήριο.Όχι ιδιοκτησίας του αλλά είχε συμφωνία.Ποιά ασφάλεια λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/11/2020 στις 4:29 ΠΜ, qwerty99 είπε

Στη δική μας περιοχή (Χολαργός), τα χειρότερα είναι τα ΕΛΤΑ.
΄Έχω πετύχει ελτατζή να αφήνει πακέτο με χαρτάκια για συστημένα στην είσοδο της πολυκατοικίας. Το κάνουν συστηματικά, και πριν τον κορωνοϊό. Έχει μειωθεί το προσωπικό τους και το είχαν βρει σύστημα από πριν.

To έκανα και σε εμένα αυτό , οπότε πήρα την εταιρεία που είχα παραγγείλει αφού πέρασαν 14 ημέρες και μου έφεραν χαρτάκι με συστημένο ενώ είχα πληρώσει έξοδα μεταφορικής και ακύρωσα την παραγγελία.

Προφανώς και δεν φταίει το κατάστημα

Προφανώς και γίνεται πανικός και καταλαβαίνω την κατάσταση

Πλήρωσα όμως μεταφορική , αν ήταν έτσι θα πλήρωνα απλό ταχυδρομείο για να πάω να παραλάβω εγώ (ειδικά στην περίπτωση μου ήταν απλά ένα καλώδιο , ας μου το έστελνε με φάκελο και πιο φθηνά θα ήταν και θα είχα παραλάβει)

Οπότε ναι πνίγονται το καταλαβαίνουμε , δεν έχει όμως καμία σχέση με την κοροϊδία που αφήνουν τα χαρτάκια και λένε ότι χτύπησαν γιατί και απο ACS μου το έκανα 2 φορές και πριν τον κορωνοϊό

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Dannie είπε

Εγω παντως καποια πραγματα που ηρθαν με ACS μια χαρα.Παλια βεβαια μια φορα ενω ημουν σπιτι αφησαν χαρτι κ τους εκανα φασαρια κ μου το εφεραν την επομενη.Εμενα συνηθως το προβλημα ειναι οτι δεν δεχονται χαρτονομισμα των 100 ευρω ευκολα ξενερωνουν λες κ ειναι ψευτικο.Δεν θα επρεπε να εχουν μηχανημα μαζι τους,

Εννοειται ότι ο έλεγχος των χαρτονομισματων είναι δικό τους θέμα, με ότι θέλεις πληρώνεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, kallair είπε

Το μεγαλο θεμα ειναι οτι δεν επαναπροωθουν την παραγγελια για παραδοση. 1 φορα και τελος. μετα να πας να στηθεις μαζι με αλλους 50, μεσα στο κρυο και στον κορωνοιο, να περιμενεις 2 ωρες στην ουρα εξω απο το καταστημα τους. ΤΡΑΓΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. Αυτο σηκωνει καταγγελια για διασπορα του ιου. δεν γινεται να σου λενε απαγορευση κυκλοφοριας και οι "κυριοι" να σε εχουν  να πρεπει να πας να παραλαβεις το δεμα μονος σου. Αν ηταν ρε φιλε ανοιχτα τα μαγαζια θα πηγαινα κατευθειαν στο καταστημα να το παρω. Δεν θα το παρεγγελνα για να περιμενω μαζι με αλλους 50 εξω απο το ....ρδελο σου για να παραλαβω την παραγγελια.

Δε ξερω αν ξερεις αλλα H acs εχει βγαλει πλεον 1 προσπαθεια παραδοσης και παραλαβη απο το καταστημα σε 5 μερες. Δε γινεται με το χαμο που γινεται επειδη υπαρχει υπερκαταναλωτισμος και με κλειστη ολη την αγορα  να γινονται αποθηκες τα πρακτορια και να μην χωραν τα δεματα  εκανε τη καλυτερη δουλεια για μενα αν το βιαζεσαι  κυριε σου λεει ελα παρτο. Εσφαλμενη τακτικη για εσας αλλα εγω τι βλεπω σωστη να σταματησει ολο το χαμο και να καταλαβουν οι ηλιθιοι ελληνες τι παιζει . και μη μου λες για τον  κορωνοιο στο Super market Καλα θα πας ,στη τραπεζα καλα θα πας. στη κουριερ κλεγαισε να πας ομως και σε πειραζει .Τελευταια φορα θα το πω Παιδια υπαρχει πανδημια σας λεει κατι η λεξη ? παντου ολος ο πλανητης εχει θεμα. Κινεζοι ξε κινεζοι αμερικανοι παντου υπαρχει προβλημα και εσεις καθεστε κλαιγεστε για τις κουριερ.ΟΛΑ ΥΠΟΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΜΑ ΟΛΑ ΟΜΩΣ

Επεξ/σία από apos2008
  • Confused 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, apos2008 said:

Δε ξερω αν ξερεις αλλα H acs εχει βγαλει πλεον 1 προσπαθεια παραδοσης και παραλαβη απο το καταστημα σε 5 μερες. Δε γινεται με το χαμο που γινεται επειδη υπαρχει υπερκαταναλωτισμος και με κλειστη ολη την αγορα  να γινονται αποθηκες τα πρακτορια και να μην χωραν τα δεματα  εκανε τη καλυτερη δουλεια για μενα αν το βιαζεσαι  κυριε σου λεει ελα παρτο. Εσφαλμενη τακτικη για εσας αλλα εγω τι βλεπω σωστη να σταματησει ολο το χαμο και να καταλαβουν οι ηλιθιοι ελληνες τι παιζει . και μη μου λες για τον  κορωνοιο στο Super market Καλα θα πας ,στη τραπεζα καλα θα πας. στη κουριερ κλεγαισε να πας ομως και σε πειραζει .Τελευταια φορα θα το πω Παιδια υπαρχει πανδημια σας λεει κατι η λεξη ? παντου ολος ο πλανητης εχει θεμα. Κινεζοι ξε κινεζοι αμερικανοι παντου υπαρχει προβλημα και εσεις καθεστε κλαιγεστε για τις κουριερ.ΟΛΑ ΥΠΟΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΜΑ ΟΛΑ ΟΜΩΣ

Στην δικιά μου περίπτωση τι γίνεται?

  

On 29/11/2020 at 14:45, Thresh said:

Πήρα από Καυκά, μου ήρθε σε 7-8 μέρες (μια χαρά), αυτοκόλλητο κανονικά τα στοιχεία μου (Αθήνα), απόδειξη αγοράς άλλο όνομα στη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ κι ασφαλώς άλλα προϊόντα από αυτά που είχα παραγγείλει. Παρέλαβε άλλος κι έτσι δεν μπορεσα να τα ελέγξω εγώ και να αρνηθώ κατευθείαν.

Ο Καυκάς μου λέει ότι είναι λάθος της ACS.

30-40 λεπτά αναμονή στο τηλέφωνο για ACS, τίποτα. Παίρνω τηλέφωνο που είδα στα στοιχεία του άλλου, τον ενημερώνω (ξενερώνει, 15 μέρες περίμενε), κάνει άρνηση παραλαβής (του ήρθαν τα δικά μου) και τους ενημερώνει παράλληλα.

Είπαν ότι θα το φροντίσουν, θα δούμε, προς το παρόν έχουν περάσει 6 μέρες. Κι οι 2 μας έχουμε πληρώσει με κάρτα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Thresh είπε

Στην δικιά μου περίπτωση τι γίνεται?

 

Κακως που παρελαβε αλλος δε μπορεις να κανεις κατι εκτος αν ξερεις αυτον τον αλλον . Μονο ισως αν σε αποζημιωνε ο καυκας.η αν ειναι λαθος να τα γυρισεις πισω και να σου στειλουν τα σωστα.εκτος να εγινε κρις κρος το δεμα και πηγε στον αλλον το δικο σου και το δικο του σε εσενα. αν εγινε αυτο δε ξερω πρεπει να δεσεις και να το στειλεις πισω με δικα τους εξοδα για να σου στειλουν τα σωστα

Επεξ/σία από apos2008
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, apos2008 said:

Κακως που παρελαβε αλλος δε μπορεις να κανεις κατι εκτος αν ξερεις αυτον τον αλλον . Μονο ισως αν σε αποζημιωνε ο καυκας.η αν ειναι λαθος να τα γυρισεις πισω και να σου στειλουν τα σωστα 

Δεν παρέλαβε ο άλλος (γράφω ότι έκανε άρνηση παραλαβής), τον είχα προειδοποιήσει, μόνο εγώ τα δικά του γιατί δεν το πήρα χαμπάρι μέχρι να ανοίξω το κουτί.

Να πήγαινα στον Καυκά για να το επιστρέψω ok, αλλα δέχονται μόνο επαγγελματίες τώρα. Να πληρώσω κιόλας για να πάει ταχυδρομικώς δεν προβλέπεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, apos2008 είπε

Δε ξερω αν ξερεις αλλα H acs εχει βγαλει πλεον 1 προσπαθεια παραδοσης και παραλαβη απο το καταστημα σε 5 μερες. Δε γινεται με το χαμο που γινεται επειδη υπαρχει υπερκαταναλωτισμος και με κλειστη ολη την αγορα  να γινονται αποθηκες τα πρακτορια και να μην χωραν τα δεματα  εκανε τη καλυτερη δουλεια για μενα αν το βιαζεσαι  κυριε σου λεει ελα παρτο. Εσφαλμενη τακτικη για εσας αλλα εγω τι βλεπω σωστη να σταματησει ολο το χαμο και να καταλαβουν οι ηλιθιοι ελληνες τι παιζει . και μη μου λες για τον  κορωνοιο στο Super market Καλα θα πας ,στη τραπεζα καλα θα πας. στη κουριερ κλεγαισε να πας ομως και σε πειραζει .Τελευταια φορα θα το πω Παιδια υπαρχει πανδημια σας λεει κατι η λεξη ? παντου ολος ο πλανητης εχει θεμα. Κινεζοι ξε κινεζοι αμερικανοι παντου υπαρχει προβλημα και εσεις καθεστε κλαιγεστε για τις κουριερ.ΟΛΑ ΥΠΟΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΜΑ ΟΛΑ ΟΜΩΣ

Οτι να ναι πραγματικά. Εδω λέμε ότι αφήνουν χαρτακια χωρίς να χτυπάνε κουδούνια και εσύ πας να τους δικαιολογησεις και από πάνω. Δεν έχει σημασία αν βιάζεσαι η όχι αλλά να μην αναγκαστείς να περάσεις από εκει. Έχουμε πληρώσει για να έρθει το προϊόν που θέλουμε στο σπίτι. Όλα τα υπόλοιπα που λες δεν έχουν σημασία και είναι να χαμε να λέγαμε. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Thresh είπε

Να πήγαινα στον Καυκά για να το επιστρέψω ok, αλλα δέχονται μόνο επαγγελματίες τώρα. Να πληρώσω κιόλας για να πάει ταχυδρομικώς δεν προβλέπεται.

Οχι να το βαλεις χρεωση παραληπτη και πισω στον καυκα . αυτο λεω . 

Επεξ/σία από apos2008
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, apos2008 είπε

Δε ξερω αν ξερεις αλλα H acs εχει βγαλει πλεον 1 προσπαθεια παραδοσης και παραλαβη απο το καταστημα σε 5 μερες. Δε γινεται με το χαμο που γινεται επειδη υπαρχει υπερκαταναλωτισμος και με κλειστη ολη την αγορα  να γινονται αποθηκες τα πρακτορια και να μην χωραν τα δεματα  εκανε τη καλυτερη δουλεια για μενα αν το βιαζεσαι  κυριε σου λεει ελα παρτο. Εσφαλμενη τακτικη για εσας αλλα εγω τι βλεπω σωστη να σταματησει ολο το χαμο και να καταλαβουν οι ηλιθιοι ελληνες τι παιζει . και μη μου λες για τον  κορωνοιο στο Super market Καλα θα πας ,στη τραπεζα καλα θα πας. στη κουριερ κλεγαισε να πας ομως και σε πειραζει .Τελευταια φορα θα το πω Παιδια υπαρχει πανδημια σας λεει κατι η λεξη ? παντου ολος ο πλανητης εχει θεμα. Κινεζοι ξε κινεζοι αμερικανοι παντου υπαρχει προβλημα και εσεις καθεστε κλαιγεστε για τις κουριερ.ΟΛΑ ΥΠΟΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΜΑ ΟΛΑ ΟΜΩΣ

πιστεψε με αν ηξερα οτι πλεον αυτή ειναι η πρακτική της, σαφως και δεν θα παρεγγελνα απο αυτη. αλλα 3 δεματα που ειχα βαλει παραγγελια, ευτυχως δεν ειχαν φυγει και ζητησα να αλλαξουν μεταφορική που θα τα στειλουν.

Τελος, πολυ ευκολο το εχεις εσυ να φευγεις απο το σπιτι σου, να τρεχεις πειραια κεντρο, να ψαχνεις 1 ωρα να παρκαρεις και αλλες 2 ωρες να περιμενεις μαζι με 50 ατομα στην ουρα μες στο κρυο επειδη δεν κανουν σωστα την δουλεια τους καποιοι. απο ολα που εγραψες, μονο σουπερ μαρκετ παω που ειναι κατω απο το σπιτι μου κ δεν εχει και κοσμο τις ωρες που παω. δεν μεταναστευω και περιμενω στην ουρα με αλλα 50 ατομα για να παραλαβω κατι για το οποιο εχω πληρωσει μεταφορικα να μου το φερουν στο χωρο εργασιας μου ο οποιος ειναι 13 ωρες συνεχομενα ανοιχτος, και στο τελος το φερνουν (; ) κυριακη.  οταν πληρωνεις για παραδοση στο χωρο σου, πληρωνεις για αυτο. οχι για να στηθεις στην ουρα.

και ο χαρακτηρισμος "ηλιθιος" μαλλον περιγραφει την δικη σου συμπεριφορα που ανεχεσαι και να δικαιολογεις την acs να σε κοροιδευει και να μην προσλαμβανει ατομα, και να κανει τετοιες απαραδεκτες πρακτικες. Απο ολες τις εταιριες που εχω δεχθει δεμα (και μου ερχονται 2-3 την εβδομαδα περιπου) η μοναδικη που εχω τοσο συχνα προβλημα ειναι ΜΟΝΟ η ACS. δεν νομιζω να ειναι τυχαιο.

  • Like 2
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...