Προς το περιεχόμενο

Γιατι η ACS κολλάει μονο χαρτάκια;


aris1986

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λογικά έχει να κάνει με την πολιτική του εκάστοτε υποκαταστήματος και όχι με της μεταφορικής γενικά. Στην περιοχή μου, Γενική Ταχυδρομική πάντα χτυπάνε μου τα φέρνουν στον 1ο όροφο, ACS μου έχουν αφήσει χαρτάκι όταν είμουν στη δουλειά, τους κάλεσα και μου το παρέδωσαν την επόμενη σε χρονικό παράθυρο που τους υπέδειξα. Καμμία από τις δύο δεν μου έχει πει ποτέ να πάω να το πάρω εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 195
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρα. Να γράψω κι εγώ την εμπειρία μου από την ACS. Παραγγελία Πέμπτη 24-11-2020 απόγευμα από you έναν κουτί υπολογιστή, δύο σκληρούς ssd κι ένα ασύρματο ποντίκι. Δευτέρα πρωί έρχεται ο courier μόνο με το κουτί και στην ερώτησή μου που είναι τα υπόλοιπα μου απάντησε ότι δεν ξέρει και μόνο αυτό έχει έρθει. Επικοινωνία με το κατάστημα (you) όπου με ενημερώνουν ότι η ACS "έσπασε" την παραγγελία σε δύο δέματα λόγω όγκου και μου δίνουν και το tracking number από το άλλο δέμα. Μέχρι και σήμερα (01-12-2020) το δέμα δεν φαίνεται να έχει αναχωρήσει από Αθήνα. Όπως και παραγγελία που έγινε Παρασκευή πρωί 25-11-2020 ακόμα δεν έχει φύγει από Αθήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, prototypegr είπε

Καλημέρα. Να γράψω κι εγώ την εμπειρία μου από την ACS. Παραγγελία Πέμπτη 24-11-2020 απόγευμα από you έναν κουτί υπολογιστή, δύο σκληρούς ssd κι ένα ασύρματο ποντίκι. Δευτέρα πρωί έρχεται ο courier μόνο με το κουτί και στην ερώτησή μου που είναι τα υπόλοιπα μου απάντησε ότι δεν ξέρει και μόνο αυτό έχει έρθει. Επικοινωνία με το κατάστημα (you) όπου με ενημερώνουν ότι η ACS "έσπασε" την παραγγελία σε δύο δέματα λόγω όγκου και μου δίνουν και το tracking number από το άλλο δέμα. Μέχρι και σήμερα (01-12-2020) το δέμα δεν φαίνεται να έχει αναχωρήσει από Αθήνα. Όπως και παραγγελία που έγινε Παρασκευή πρωί 25-11-2020 ακόμα δεν έχει φύγει από Αθήνα.

Τραγικοί δεν σκανάρουν τίποτα για να μην εχεις εικόνα που βρίσκετε  τι λέτε για ομαδικές καταγγελίες στην ΕΕΤΤ να σφίξουν λίγο οι κώλοι? Αν έβαλαν το Jumbo θέλουν σκίσιμο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, george1551 είπε

Τραγικοί δεν σκανάρουν τίποτα για να μην εχεις εικόνα που βρίσκετε  τι λέτε για ομαδικές καταγγελίες στην ΕΕΤΤ να σφίξουν λίγο οι κώλοι? Αν έβαλαν το Jumbo θέλουν σκίσιμο .

Μωρέ ας βάλαν και το Jumbo και όποια άλλη εταιρεία θέλουν. Αλλά να τηρείς αυτά που διαφημίζεις και να μην κρύβεσαι και καλά πίσω από κορονοϊούς κ.λ.π..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, prototypegr είπε

Μωρέ ας βάλαν και το Jumbo και όποια άλλη εταιρεία θέλουν. Αλλά να τηρείς αυτά που διαφημίζεις και να μην κρύβεσαι και καλά πίσω από κορονοϊούς κ.λ.π..

Δεν κατάλαβες φίλε μου αν πήραν το Jumbo με το υπάρχον προσωπικό θέλουν σκίσιμο και στρατιωτικό περίπατο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, george1551 είπε

Δεν κατάλαβες φίλε μου αν πήραν το Jumbo με το υπάρχον προσωπικό θέλουν σκίσιμο και στρατιωτικό περίπατο.

Κατάλαβα τι εννοείς γι' αυτό έγραψα ότι έγραψα. Κι αυτό στην ουσία ζητάω : αύξηση όγκου δουλειάς = αύξηση προσωπικού για να τηρείς τους χρόνους που διαφημίζεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, prototypegr είπε

Κατάλαβα τι εννοείς γι' αυτό έγραψα ότι έγραψα. Κι αυτό στην ουσία ζητάω : αύξηση όγκου δουλειάς = αύξηση προσωπικού για να τηρείς τους χρόνους που διαφημίζεις.

Ε μα, βέβαια θέλουν παραπάνω δουλειά με τα ίδια άτομα ώστε το πλεόνασμα να τους μένει και οι μάνατζερ στο τέλος του 3 μηνου να μοιάζουν θεοί με τα κέρδη που κατάφεραν..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, aris1986 said:

Ε μα, βέβαια θέλουν παραπάνω δουλειά με τα ίδια άτομα ώστε το πλεόνασμα να τους μένει και οι μάνατζερ στο τέλος του 3 μηνου να μοιάζουν θεοί με τα κέρδη που κατάφεραν..

Αυτό ειναι λάθος γιατί δυσφημίζουν  την εταιρία τους όταν Χανιά Αθήνα ειναι 1-2 μέρες τα δέματα κανονικά και τώρα πάνω από εβδομάδα δεν έχουν παραδώσει τίποτα και ούτε καν σκανάρουν τα δέματα να δεις που ειναι για να μην πλακώσουν στο κατάστημα  συγνώμη αλλά η καταγγελία μου ειναι έτοιμη στην ΕΕΤΤ  για να φάνε το πρόστιμο. Κύριοι αν δεν μπορείτε να δεχτείτε τον όγκο αυτόν απλά ενημερώστε σωστά το κόσμο για τους χρόνους παράδοσης όχι να μην τα σκανάρουν όπως κανουν τώρα , αυτό το λέω στρουθοκαμηλισμό, ή θα την φάω εγώ για να οικονομήσει ο Βακάκης του Jumbo που δε λέω κύριος ειναι αλλά δεν φταίω εγώ που θέλει να πουλήσει τις Κινεζιές και τα φτηνιάρικα Τούρκικα προϊόντα του και  έχει μπλοκάρει όλη την αγορά των μεταφορών.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, apos2008 είπε

Δουλεψαν και κυριακες γ αυτο δε σε βρεικαν αλλα και ανοιχτος να σουν θα σου στειλαν το SMS

Το μεγαλο θεμα ειναι οτι δεν επαναπροωθουν την παραγγελια για παραδοση. 1 φορα και τελος. μετα να πας να στηθεις μαζι με αλλους 50, μεσα στο κρυο και στον κορωνοιο, να περιμενεις 2 ωρες στην ουρα εξω απο το καταστημα τους. ΤΡΑΓΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. Αυτο σηκωνει καταγγελια για διασπορα του ιου. δεν γινεται να σου λενε απαγορευση κυκλοφοριας και οι "κυριοι" να σε εχουν  να πρεπει να πας να παραλαβεις το δεμα μονος σου. Αν ηταν ρε φιλε ανοιχτα τα μαγαζια θα πηγαινα κατευθειαν στο καταστημα να το παρω. Δεν θα το παρεγγελνα για να περιμενω μαζι με αλλους 50 εξω απο το ....ρδελο σου για να παραλαβω την παραγγελια.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καινούρια πρακτική. Τηλέφωνο για παραλαβή από το κατάστημα acs και σε διαφορετική περίπτωση παράδοση σε 10 μέρες τουλάχιστον!!!! Σημειωτέον ότι πρόκειται για παραγγελία 22/11/20. 

Εντωμεταξύ αν πεσει αναδουλεια κάνα μήνα θα αρχίσουν απολύσεις. Για πρόσληψη ούτε λόγος. Ουστ από δω! Πότε ξανά

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως καποια πραγματα που ηρθαν με ACS μια χαρα.Παλια βεβαια μια φορα ενω ημουν σπιτι αφησαν χαρτι κ τους εκανα φασαρια κ μου το εφεραν την επομενη.Εμενα συνηθως το προβλημα ειναι οτι δεν δεχονται χαρτονομισμα των 100 ευρω ευκολα ξενερωνουν λες κ ειναι ψευτικο.Δεν θα επρεπε να εχουν μηχανημα μαζι τους,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως είναι παγκόσμιο το ζήτημα με τον κορωνοιό και όχι ελληνικό φαινόμενο.

Εδώ αργούνε ακόμη και οι κινέζοι πωλητές να ανταποκριθούν στον μεγάλο όγκο παραγγελιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, cumulus είπε

Τι μας το κοτσαρες αυτό τώρα. Νομίζεις ότι θα ιδρώσει το αυτί τους. Κάνε ένα κόπο να δεις ποιος έχει την acs κ θα καταλάβεις. Μην ξεχνάμε και την αύξηση που πήγαν να επιβάλλουν κατά το πρώτο κύμα και το πήραν πίσω μετά από την κατακραυγή.. Από εδώ κ στο εξής αν η συνεργαζόμενη κούριερ είναι αυτή, ακυρώνεται η παραγγελία

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Alexde είπε

Τι μας το κοτσαρες αυτό τώρα. Νομίζεις ότι θα ιδρώσει το αυτί τους. Κάνε ένα κόπο να δεις ποιος έχει την acs κ θα καταλάβεις. Μην ξεχνάμε και την αύξηση που πήγαν να επιβάλλουν κατά το πρώτο κύμα και το πήραν πίσω μετά από την κατακραυγή.. Από εδώ κ στο εξής αν η συνεργαζόμενη κούριερ είναι αυτή, ακυρώνεται η παραγγελία

Σπιθα εισαι φιλε ,βουλωμενο γραμμα διαβαζεις.Κανε και εσυ ενα κοπο να διαβασεις τις εντυπωσεις μου για την acs ποσο "καλες" ειναι και υστερα σχολιαζεις .Για να σου φυγει η περιεργεια το εβαλα για να δουμε ποσο "νοιαζεται" η acs για τους πελατες της .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...