Προς το περιεχόμενο

Γιατι η ACS κολλάει μονο χαρτάκια;


aris1986

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, xenkato είπε

Ειναι δεδομενο οτι το 90% της ευθυνης για την ανοργανωσια κ το μπαχαλο των κουριερ , το φερει ο υπευθυνος του εκαστοτε κατ/τος..Κ ειδικα οταν το καταστημα κουριερ ειναι franchise..κ προισταμενος-υπευθυνος-ιδιοκτητης ειναι ο καθε ασχετος που μεχρι προτινος- κ κυριολεκτω γιατι υπαρχει τρανταχτό παραδειγμα στην Τριπολη- ηταν γεωργός!..Κ αλοιμονο δεν εχω τιποτα με τους γεωργούς κ τα συναφή επαγγέλματα, αλλα ρε φίλε τραβα μαθε πρωτα πως μπορει να λειτουργησεις την επιχειρηση σου ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ κ ΣΩΣΤΑ κ μετα ασχολησου..

 

Αυτο το χουμε πει στα Franchise αναλαμβανει και η κουτση μαρια. που δεν εχει σχεση με το αντικειμενο. παιρνουν τους υπαλλιλακους δε τους πληρωνουν υπερωριες και κανουν οτι να νε γενικα. Υπαρχουν βεβαια και εξαιρεσεις που πολλοι απο αυτους ειναι οντως επαγγελματιες και σωστοι απεναντι στους εργαζομενους τους .απλα τους παιρνει κ αυτους η μπαλλα με ολο το χαμο . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 195
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, apos2008 είπε

 Υπαρχουν βεβαια και εξαιρεσεις που πολλοι απο αυτους ειναι οντως επαγγελματιες και σωστοι απεναντι στους εργαζομενους τους .απλα τους παιρνει κ αυτους η μπαλλα με ολο το χαμο . 

Αν η αγορά δεν έχει κανόνες δεν επιβιώνεις. Αν εσύ έχεις 5 διανομείς και ο άλλος βγάζει τη δουλειά με χαρτάκια και έναν διανομέα θα ρίξει τις τιμές και εσύ θα είσαι ακριβός και δε θα σε θέλει κανείς.

Αν υπήρχε νόμος π.χ. με 3 αποδεδειγμένες καταγγελίες (βιντεο κλπ) τόσο πρόστιμο ή κλείσιμο θα ανέβαζαν όλοι τις τιμές αλλά τουλάχιστον θα υπήρχε σωστή εξυπηρέτηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dchatz είπε

Αν η αγορά δεν έχει κανόνες δεν επιβιώνεις. Αν εσύ έχεις 5 διανομείς και ο άλλος βγάζει τη δουλειά με χαρτάκια και έναν διανομέα θα ρίξει τις τιμές και εσύ θα είσαι ακριβός και δε θα σε θέλει κανείς.

Αν υπήρχε νόμος π.χ. με 3 αποδεδειγμένες καταγγελίες (βιντεο κλπ) τόσο πρόστιμο ή κλείσιμο θα ανέβαζαν όλοι τις τιμές αλλά τουλάχιστον θα υπήρχε σωστή εξυπηρέτηση.

Αληθεια μεγαλη αυτο που λές , αλλα δυστυχώς ζουμε σ ενα κρατος που ....ασε μη γραψω τιποτα κ με μπαναρουνε..Νόμοι υπάρχουν ,οι διαδικασίες όμως είναι τόσο χαοτικές κ δαιδαλώδεις που πρεπει να καταναλωσεις πολυυυ χρόνο για να βρεις ακρη, αν βρεις κιολας..

Θα σε πιάσει θλίψη αν σου πω πως λειτουργούν τα κουριερ στην Αυστραλία και στη Γερμανία που ξερω απο δικούς μου ανθρώπους..Η διαφορά ειναι χαοτική..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, StamTheMan είπε

Aλλο ενα θεμα,ιδιο με τα αλλα,που κλαιγεστε επειδη σας αφηνουν χαρτακι χωρις να σας χτυπησουν.

Αληθεια,ΔΕ ΒΑΡΕΘΗΚΑΤΕ τοσες μερες τα ιδια και τα ιδια;

Δεν αλλαζει κατι με το να λετε ξανα και ξανα τα ιδια και τα ιδια

Μπορείς εύκολα να μην συμμετέχεις σε ένα θέμα, αν σε ενοχλεί το περιεχόμενο του. 

Και δεν έχω καταλάβει αν παίρνεις ποσοστά από κάποια εταιρεία και θίγεσαι σε κάθε θέμα σχετικό με αυτό που ανοίγει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, apos2008 said:

Και μια μικρή ιστοριούλα για να δετέ τi ζώα είναι καπoioi !!!

Screenshot 2020-11-29 151036.jpg

Να με συγχωρεις, αλλα τα ζωα σε αυτη την ιστορια ειναι 2. Το "Ναι οκ βασικα δε με απασχολει" δεν ειναι απαντηση. 

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έγινε και σε εμένα πριν 2 μέρες απο ACS το ιδιο πράγμα. ..... Κόλλησαν χαρτάκι οτι πέρασαν 12.30.....άσχετα που ημουν σπίτι και ειχα κατεβει για σκουπίδια στις 15.30 και δεν υπήρχε χαρτάκι στην είσοδο!!!!!
 Αλλα το ειδα στις 17.00 που εβγαινα για ψώνια. ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΟ ΚΑΤΆΣΤΗΜΑ..... οπου με είχαν στην αναμονή 9 λεπτα μεχρι που δεν βγηκε κανεις να μιλήσει και εκλεισαν την γραμμή !!!!! Πηγα απο εκει να το παραλάβω με κλασική ουρά 20 άτομα απέξω..... Χαρτάκια ολοι..... Μπιλιετακια.

Τους εστειλα και mail με παράπονα πως πλέον οτι κι αν παραγγείλω αν δω οτι στελνουν με ACS, απλα διαλέγω αλλο μαγαζί να αγοράσω αυτό που θέλω. Ουτε κατάρα δεν στέλνω πλέον με ACS.... 😂😂😂
 Δεν νομίζω να λάβουν σοβαρά υπόψη τους το mail μου....ΔΕΝ ΜΕ ΠΟΛΥΝΟΙΑΖΕΙ.

ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ που μπορεί να γίνει ειναι να πάψουν καποια μαγαζιά να στέλνουν με αυτούς.... Και να κόψουν κάθε συνεργασία.... Επειδη οι πελατες τους διαλέγουν κάποιο άλλο μαγαζί λόγω αυτού.

 

***παραβλέπω και το γεγονός, οτι μια κάρτα μνήμης κόβει βολτες στην Αθήνα 6 μερες μέχρι να ερθει σε εμενα. Σε αλλη παραγγελία, αγορασα κινητό απο το ΠΛΑΙΣΙΟ Παρασκευή..... Και την Κυριακή το μεσημέρι το είχα σπίτι μου.

 

Tyn  ACS

Επεξ/σία από arislimp
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 28/11/2020 at 11:37, aris1986 said:

Επιασα στην καμερα τον ντελιβερα να κολλαει χαρτί, σφαιράτος και να φευγει, ωστε να το παραλαβω εγω με χρεωση αλλη μερα. Πηρα τηλεφωνο και με εβγαλε τρελο μια γυναικα εκει. 

Εμενα αυτα μου τα ελεγε ο διανομεας. Ηρθε μηνυμα απο ΕΛΤΑ Courier oτι δε με βρηκαν, ενω δεν εφυγα απ το γραφειο καθολου. Παω απο εκει και τους λεω το σκηνικο και πεταγεται διανομεας και λεει "χτυπησα το κουδουνι", του λεω 1ον ειναι γραφειο και 2ον εχει καμερες. Γιατι το συνεχιζεις; Εκει μαζευτηκε. Για ονομα του Θεου, ζητανε κατανοηση οταν σε δουλευουνε ψιλο γαζι. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, fysikos είπε

Και προφανώς δεν φτάέι ο άνθρωπος που το φέρνει αλλά η πολιτική των courier

Συνδιασμος αυτών. Κυρίως της εταιρίας που δεν κάνει έναν στοιχειώδη έλεγχο, αλλά και του ανθρώπου που εξυπηρετεί στο υποκατάστημα. Στην τελική αν δεν θες να πιάσεις δουλειά σε αυτόν τον κλάδο επειδή βαριέσαι, μην ασχοληθείς. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Ναι οκ βασικα δε με απασχολει

Δεν ειναι απαντηση αλλα ο αλλος μιλησε εριστικα πρωτος Δε σεβαστηκε που σε ολο αυτο το χαμο ο κουριερ δουλεψε και κυριακη αλλα φυσικα τι τον ενιαζε ? να κραξει καποιον ηθελε επειδη ειχε ορεξουλες και τιν πατησε ο καημενος ο κουριερ... και ναι φυσικα δεν τον νοιαζει γιατι δε θα καθεται να ασχοληται με εναν ηλιθιο εχει 100 δεματα μπροστα του  γιατι στις κουριερ δε μπορεις να κλησεις ραντεβου η οτι ωρα θελει ο καθενας να στο φερει ο διανομεας. Περασε δε σε βρεικε εφυγε και τελειωσε. Αν ειχαν 10 δεματα στο δρομολογιο να πω οκ να το ψυρισουν το θεμα .

Επεξ/σία από apos2008
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά μια σκέψη - αυτό με τα franchise δηλ. ότι συνήθως είναι franchise όταν κάνουν ό,τι γουστάρουν, δεν νιώθω ότι μπορώ να το δεχτώ ως δικαιολογία για την μαμά εταιρεία. Υπάρχουν και μαμάδες εταιρείες που κάνουν enforce τα standards τους στα franchise τους ανά τον κόσμο. Μήπως να προσλάβει η ΕΕΤΤ έναν manager των McDonald's για να κάνει σεμινάρια στις κούριερ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι και οι μητρικές εταιρείες έχουν σοβαρά προβλήματα κ θέματα..Οπως σχεδόν τα πάντα στην Ελλάδα..

Τα περισσότερα ξεκινανε από την έλλειψη σεβασμού στον πελάτη τους, ιδιώτη ή επαγγελματία.

Αλλα πες μου , τι λειτουργεί επαγγελματικά κ σωστά στην Ελλάδα..

Αλλα αυτό το θέμα με το χαρτάκι στο κουδούνι που ολοσωστα ξεκίνησε ο συντάκτης ΜΟΝΟ με δική μας αντίδραση θα αλλάξει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, papoys1 είπε

Το ότι χτυπάνε το κουδούνι Βασίλη είναι αυτονόητο. Δεν νομίζω να υπάρχει κανείς που να μην χτυπάει κουδούνι άλλο τι λένε κάποιοι να διώξουν τη δική τους ευθύνη ήρθε και δεν χτύπησε. Έχει τίποτε προηγούμενα να μην σου χτυπήσει;;;; Άλλο αν εσύ είσαι στο pc παίζοντας με τα ακουστικά στο αυτί ή έχεις βάλει το Ρέμο τέρμα την ένταση και δεν  το άκουσες.

Αυτο ειναι 100% οτι γινεται,ειναι συνηθισμενη μεθοδος,ειδικα της acs,αλλα το κανουν και ολες οι αλλες.

 

11 ώρες πριν, papoys1 είπε

Δε σου φταίει ο ντελιβεράς  διανομεας,

fixed.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, randomcat είπε

Απλά μια σκέψη - αυτό με τα franchise δηλ. ότι συνήθως είναι franchise όταν κάνουν ό,τι γουστάρουν, δεν νιώθω ότι μπορώ να το δεχτώ ως δικαιολογία για την μαμά εταιρεία. Υπάρχουν και μαμάδες εταιρείες που κάνουν enforce τα standards τους στα franchise τους ανά τον κόσμο. Μήπως να προσλάβει η ΕΕΤΤ έναν manager των McDonald's για να κάνει σεμινάρια στις κούριερ;

Εμένα που το κάνουν τα κεντρικά της acs στη Π. Ράλλη τι να πω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...