Προς το περιεχόμενο

Γιατι η ACS κολλάει μονο χαρτάκια;


aris1986

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μας βλέπω σιγά-σιγά να βάζουμε ip-cameras στην είσοδο για να τους πείσουμε ότι κάνουν «λαδιές».
Αλλά και πάλι πρέπει να τις παραγγείλουμε και αυτές online, οπότε «άστα βράστα»!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 195
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 λεπτά πριν, svartevarg είπε

Μας βλέπω σιγά-σιγά να βάζουμε ip-cameras στην είσοδο για να τους πείσουμε ότι κάνουν «λαδιές».
Αλλά και πάλι πρέπει να τις παραγγείλουμε και αυτές online, οπότε «άστα βράστα»!!!

Δε χρειαζεται,αν τους πεις απλα οτι "τον ειδα απο την καμερα" θα το πιστεψουν.

Οσο υπερασπιζομαι τους συναδελφους αυτες τις μερες,αλλο τοσο τους καταδικαζω οταν κανουν αυτη τη μ@λ@κι@.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, BackFromHell είπε

Mπα.

Η λυση σου εχει περιπου +100% εξτρα κοστος στον τελικο καταναλωτη.

Αν δωσεις το οκ στις κουριερ να σου ανεβασουν τις τιμες κατα 100%, προφανως ενα μερος των αυξησεων θα παει σε προσωπικο ικανο να βγαλει τη δουλεια και θα σε εξυπηρετουν ουτως ή αλλως χωρις να χρειαζεται αντικαταβολη.

Αυτο που συζηταμε ομως ειναι η ανικανοτητα τους να εξυπηρετησουν με το υπαρχον μοντελο/χρεωσεις κλπ κι οχι να αλλαξουμε το μοντελο παραγγελιων σε κατι με +100% κοστος στον καταναλωτή.

Ε κοίτα αυτήν τη στιγμή συμβαίνουν δύο εκβιασμοί... ο ένας είναι ότι αν θέλω το δέμα μου πρέπει να πάω εγώ να το πάρω και άμα μου αρέσει... και ο άλλος είναι ότι άμα δεν γουστάρω τον πρώτο ας πληρώσω κάτι έξτρα για να έρθει σίγουρα με αντικαταβολή.

Προτιμώ να υποκύψω στον δεύτερο. Άλλωστε το κόστος της αντικαταβολής το πληρώνω ήδη πάνω-κάτω και χωρίς να επιλέγω την αντικαταβολή! Από τη μία σε χρήματα για βενζίνη με το πήγαινε-έλα στην κούριερ και ψάχνοντας εκεί για πάρκινγκ, και από την άλλη σε χρόνο έξω και περιμένοντας στην ουρά... πλέον μαζί με υποψήφιους κορωνόπληκτους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, apos2008 said:

ο αλλος μιλησε εριστικα πρωτος

Το να ερχεσαι σε επαφη και με μαλακες ειναι μερος καθε δουλειας δυστυχως. Αν απαντουσαμε ολοι οπως θα θελαμε, θα πλακωνομασταν καθε μερα. Πρεπει να εισαι επαγγελματιας

Επεξ/σία από Kostasspil
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, stavrosd78 είπε

Ακριβώς αυτό

εγώ θα έλεγα να απαγορευτούν παραλαβές δεμάτων απο ιδιωτικές εταιρίες κουριερ στα καταστήματα τους λόγο συγχρωτισμού και να δεις μετά πως θα συμμορφωθούν !

Επεξ/σία από chrismarine
  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/11/2020 στις 12:32 ΜΜ, Γιάννης Platano είπε

Μου ηρθε πακετο απο Γενικη Ταχυδρομικη και το εφερε ταξιτζης .

Πηρε τηλ να κατεβω κατω στο δρομο

Και το ψέμα που λένε όλοι είναι ότι δεν βρίσκουν να παρκάρουν ενώ ξεκάθαρα έχει χώρο. 

Δεν θέλω να πω τίποτα και να ρισκάρω κανα μπαν στο αγαπημένο μου φορουμ, αλλά όλοι κάτι βρίσκουν να πουν σαν δικαιολογία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Petros Electron είπε

Ευχαριστούμε που καταθέτεις την εμπειρία σου!. Δεν τα βάζω με τους οδηγούς.Η πολίτικη αυτόν των εταιριών πιθανον θα ειναι το ξεζούμισμα των διανομέων με υπερβολικές απαιτήσεις!. Αντι να πάρουν επιπλέον κόσμο, που τόσος κόσμος ειναι άνεργος και ψάχνει για δουλειά. Κοιτάνε με τα μισά άτομα να καλύψουν ολη την δουλειά. Και φυσικά εκτείθονται!

Πάνε κάποια χρόνια απο τότε που ήμουνα εκεί.Συγκεκριμένα ήμουνα απο 1-10-2017 μέχρι 31-12-2017 αλλά φαντάζομαι δεν θα έχουν αλλάξει πολλά.Ήδη υπήρχε πρεσσάρισμα τότε ειδικά στις εορταστικές περιόδους πολλώ δε μάλλον εν μέσω lockdown...Θα σου πώ μόνο οτι το σταντ στο μηχανάκι είχε σπάσει 4 φορές απο το βάρος στο κουτί και πλέον όταν το άφηνα φρόντιζα να κοντράρει το κουτί σε κανα δέντρο η καμια κολώνα η κανα τοίχο μπας και γλιτώσω.Δεν ξανακάνω κούρριερ για κανένα λόγο αδερφε...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πραγματικά ξεπερασαν τον εαυτο τους!!!!

 

Εχει παραγγειλει η κοπελα μου και εχει βαλει διευθυνση αποστολης το μαγαζι μου που ειμαστε 8 το πρωι με 9 το βραδυ ανοιχτα... το γραφει και στις σημειωσεις οτι η διευθυνση παραδοσης ειναι καταστημα..

Μου ηρθε μηνυμα ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ!!!!!! Οτι περασαν το πρωι και δεν με βρηκαν. και οτι να παμε εμεις να το παραλαβουμε απο το καταστημα στον πειραια... ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟΝ ΘΕΟ ΣΟΥ.

Παιρνει τηλεφωνο η κοπελα μου τα κεντρικα της ACS την Κυριακη και της λενε το 1ο κορυφαιο. Οτι ο κουριερ δεν ειναι υποχρεωμενος να διαβαζει τις σημειωσεις περι της παραδοσης...

Παιρνει την Δευτερα την ΑCS στον πειραια και της λενε ανεδεστατα οτι δεν θα προωθησουν ξανα το δεμα και να παει να παρει το δεμα απο εκει... Περναει το απογευμα που σχολασε απο το υποκαταστημα στον πειραια... 50 ΑΤΟΜΑ ΟΥΡΑ!!!!!!! ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ;;;; Σηκωθηκε και εφυγε προφανως.

 

Πηρα τηλεφωνο την εταιρεια που ειχα κανει την παραγγελια, εκανα τα παραπονα μου για την ACS και μου ειπαν οτι θα επικοινωνησουν μαζι τους για να προωθησουν το δεμα ξανα, ειδάλλως θα μου το στειλουν με αλλη μεταφορική.

Edit. ΠΡΟΦΑΝΩΣ και την δευτερα που ηρθα, δεν υπηρχε χαρτακι του κουριερ ΠΟΥΘΕΝΑ...

Επεξ/σία από kallair
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kallair είπε

Μου ηρθε μηνυμα ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ!!!!!

Δουλεψαν και κυριακες γ αυτο δε σε βρεικαν αλλα και ανοιχτος να σουν θα σου στειλαν το SMS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δε θεωρώ μεγάλο βάρος το να πάει κάποιος στο κατάστημα να παραλάβει. Ναι "κακό" γιατί είναι υπηρεσία κούριερ, αλλά όχι dealbreaker, εκτός κι αν το υποκατάστημα είναι πολύ μακριά ή δεν υπάρχει καθόλου χρόνος για κάποιον που δουλεύει.

Γίνεται όμως dealbreaker όταν πας στο μαγαζί κι έχει αυτά τα 50 άτομα ουρά. Άμα δεν έχεις την ώρα, την υπομονή και την όρεξη να περιμένεις στο κάνουν πρακτικά αδύνατον να παραλάβεις το δέμα σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ACS έχει αναλάβει τις παραγγελίες του Jumbo... οπότε καταλαβαίνετε τι πανικός γίνεται εκεί πέρα, έχει ουρές έξω από τα καταστήματα.

Παρόλα αυτά προφανώς και είναι λάθος αυτή η τακτική με τα χαρτάκια χωρίς να χτυπήσουν, αλλά δεν την εφαρμόζουν όλα τα καταστήματα. Εμένα κανονικά μου έφερε η ACS το πακέτο μου.

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ACS ειναι πραγματικα τραγικη τουλαχιστον αυτες τις ημερες

Δεμα εντος αττικης ειναι στον δρομο απο την Πεμπτη και σημερα ειναι Τριτη χωρις να ξερουν ποτε θα ερθει.

Παραγγελια απο την Νικε ηρθε απο Ολλανδια με ups σε 7 μερες και στην ACS δεν ξερουν που ακριβως βρισκεται στην Αθηνα.

 

Καταλαβαινω τον φορτο τους αλλα να προσλαβουν ατομα, αυτα τα πραγματα ειναι απαραδεκτα γιατι ειμαι σιγουρος οτι εχουν λιωσει και οι εργαζομενοι. 

Απο εμενα εχει ηδη φαει Μαυρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...