Προς το περιεχόμενο

[NVME SSD] ADATA XPG GAMMIX S11 PRO 1TB, 118€ @ eshop [TEΛΟΣ]


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμενα ειναι ακομα στο " Έλεγχος Διαθεσιμότητας Προϊόντων " αλλα δε βιαζομαι περιμενω και οσο παει :P

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 290
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Εμενα ειναι ακομα στο " Έλεγχος Διαθεσιμότητας Προϊόντων " αλλα δε βιαζομαι περιμενω και οσο παει :P

Άντε, με το καλό! :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 07/12/2020 at 19:53, glazos said:

Με βλέπω να τους  shooting old west GIF by GritTV  .....

Μάλλον το ίδιο θα κάνω, θα τους στείλω για ακύρωση μιας και απ'οτι φαίνεται δεν έχουν σκοπό να τον στείλουν μέσα στην βδομάδα.

Και ας μείνουν τα λεφτά να πάνε σε καμια κάρτα απο το νέο έτος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, aekoriginal21 είπε

Μάλλον το ίδιο θα κάνω, θα τους στείλω για ακύρωση μιας και απ'οτι φαίνεται δεν έχουν σκοπό να τον στείλουν μέσα στην βδομάδα.

Και ας μείνουν τα λεφτά να πάνε σε καμια κάρτα απο το νέο έτος.

Έχεις πληρώσει η είναι με αντικαταβολή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, glazos said:

Έχεις πληρώσει η είναι με αντικαταβολή;

Με αντικαταβολή, έπεσε μόλις η ακύρωση. Μεγειές σε όσους παραλάβουν, άλλες φορές ας βάζουν σωστό χρόνο αναμονής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, aekoriginal21 είπε

Με αντικαταβολή, έπεσε μόλις η ακύρωση. Μεγειές σε όσους παραλάβουν, άλλες φορές ας βάζουν σωστό χρόνο αναμονής.

Αυτό σημαίνει ότι απλά δεν τον χρειάζεσαι... 

Οπότε καλύτερα που σε καθυστέρησαν και ακύρωσες

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτάω εδώ, που είμαστε πολλοί ενδιαφερόμενοι μαζεμένοι:

Ώρες ώρες, σα να "χάνεται" ο S11.

Για την ακρίβεια, τον βλέπω στον file explorer, βλέπω τα περιεχόμενά του, αλλά είναι κατά τα άλλα μη-προσβάσιμος (write).

Τα ίδια τα περιεχόμενα, έχουν γίνει "read-only" στις ιδιότητές τους.

Το έχω αλλάξει χειροκίνητα, αλλά όταν συμβεί (στο άσχετο, δεν μπορώ να καταλάβω τι το προκαλεί), στην επανεκκίνηση (όπου έχει διορθωθεί) έχει ξαναγίνει.

Η πιο πολλή "πλάκα" είναι να συμβεί ξαφνικά σε κάποιο παιγνίδι (εκεί τα έχω όλα), όπου θα φάω BSOD με μήνυμα ότι προσπάθησε να γράψει σε read-only area (κάπως έτσι).

Συνέβη 1η φορά λίγο αφού τον πέρασα, 2η πριν 4-5 μέρες, άλλη μια φορά δεν θυμάμαι ακριβώς (όπου το κατάλαβα γιατί δεν φόρτωνε το προφίλ του FF, που επίσης είναι εκεί) και τώρα πριν 5΄, ενώ έπαιζα ήδη μια ώρα BF (σε server με 15-20 έλληνες, κιόλας).

Έχετε κάποια ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Ρωτάω εδώ, που είμαστε πολλοί ενδιαφερόμενοι μαζεμένοι:

Ώρες ώρες, σα να "χάνεται" ο S11.

Για την ακρίβεια, τον βλέπω στον file explorer, βλέπω τα περιεχόμενά του, αλλά είναι κατά τα άλλα μη-προσβάσιμος (write).

Τα ίδια τα περιεχόμενα, έχουν γίνει "read-only" στις ιδιότητές τους.

Το έχω αλλάξει χειροκίνητα, αλλά όταν συμβεί (στο άσχετο, δεν μπορώ να καταλάβω τι το προκαλεί), στην επανεκκίνηση (όπου έχει διορθωθεί) έχει ξαναγίνει.

Η πιο πολλή "πλάκα" είναι να συμβεί ξαφνικά σε κάποιο παιγνίδι (εκεί τα έχω όλα), όπου θα φάω BSOD με μήνυμα ότι προσπάθησε να γράψει σε read-only area (κάπως έτσι).

Συνέβη 1η φορά λίγο αφού τον πέρασα, 2η πριν 4-5 μέρες, άλλη μια φορά δεν θυμάμαι ακριβώς (όπου το κατάλαβα γιατί δεν φόρτωνε το προφίλ του FF, που επίσης είναι εκεί) και τώρα πριν 5΄, ενώ έπαιζα ήδη μια ώρα BF (σε server με 15-20 έλληνες, κιόλας).

Έχετε κάποια ιδέα?

Εφυγες RMA.Ελαττωματικος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Dantε είπε

Εφυγες RMA.Ελαττωματικος

Με τσακίζεις...

Είναι η πλέον ακατάλληλη περίοδος για να μπλέξω με πέρα-δώθε (χώρια που δεν το κάνει συνέχεια οπότε δεν έχω και πολλές ελπίδες να το πετύχουν στον ελάχιστο ττυπικό  τους έλεγχο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ την πάτησα, έχουν βάλει μέσα τον αρχαίο σκέτο SM2262 ούτε EN ούτε ENG ούτε καν G. Χειρότερες επιδόσεις από όλους..... σαν τον απλό SX8200 (όχι Pro).

Δεν είναι ότι η διαφορά ταχύτητας θα είναι αισθητή (προορίζεται για το gaming pc που έχω φτιάξει στα ανίψια μου) αλλά είναι άσχημο να νοιώθεις ότι σε έκλεψαν στεγνά.

Θεωρώ χοντρό που στο επίσημο site της Adata έχει στα specs: Read 3500MB/s , Write 3000MB/s Maximum 4K random read/write IOPS : up to 390K/380K και βάζουν μέσα τον πιο αργό controller που δεν τα πλησιάζει :

Edit: Μπορεί να μην διάβασε σωστά τον controller το AIDA και οι ταχύτητες να οφείλονται στο M2 slot που χρησιμοποίησα, θα το ερευνήσω περισσότερο.

Adata_S11_Pro2.png.8acb5fae6b4bf4404acc0fa39cad455b.png

 

Adata_S11_Pro.png.3bf8c2f018e81ea03e9f8cd7ffd753fb.png

Adata_S11_Pro3.png.665eb06073dd6846a4a7f2cb16b627e4.png

Επεξ/σία από elpenor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, glazos είπε

Επιστροφή;

Έστειλα email στο eshop αλλά δεν πιστεύω ότι θα μου επιστρέψουν πάνω από το μισό ποσό αφού τον έχω χρησιμοποιήσει, θα ενημερώσω όταν και αν μου απαντήσουν.

28 λεπτά πριν, cleeverblade είπε

με ποιο πρόγραμμα είναι αυτό

AIDA64 Extreme -> Devices -> PCI Devices

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, elpenor είπε

Εγώ την πάτησα, έχουν βάλει μέσα τον αρχαίο σκέτο SM2262 ούτε EN ούτε ENG ούτε καν G. Χειρότερες επιδόσεις από όλους..... σαν τον απλό SX8200 (όχι Pro).

Δεν είναι ότι η διαφορά ταχύτητας θα είναι αισθητή (προορίζεται για το gaming pc που έχω φτιάξει στα ανίψια μου) αλλά είναι άσχημο να νοιώθεις ότι σε έκλεψαν στεγνά.

Θεωρώ χοντρό που στο επίσημο site της Adata έχει στα specs: Read 3500MB/s , Write 3000MB/s Maximum 4K random read/write IOPS : up to 390K/380K και βάζουν μέσα τον πιο αργό controller που δεν τα πλησιάζει :

Adata_S11_Pro2.png.8acb5fae6b4bf4404acc0fa39cad455b.png

 

Adata_S11_Pro.png.3bf8c2f018e81ea03e9f8cd7ffd753fb.png

Adata_S11_Pro3.png.665eb06073dd6846a4a7f2cb16b627e4.png

Mόλις τσέκαρα με το AIDA κι εγώ και βγάζει και σε εμένα ακριβώς τα ίδια με εσένα (2262 σκέτο).

Κοίταξα πάλι με το Sentinel, όμως, και επιμένει πως είναι ο 2262ΕΝ ο δικός μου.

Ρίξε μια ματιά και εσύ με δαύτο, μήπως είναι θέμα διαβάσματος (και δείχνει μόνο "κατηγορία" το ΑIDA και όχι όλη την ονομασία).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...