Προς το περιεχόμενο

[VPN] KeepSolid VPN Unlimited: Lifetime Subscription 15,90€


parker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, nickk0kkav είπε

@thomason993

Μπράβο εξαιρετική παρουσιαση. 

Από που αγόρασες το lifetime σε αυτή τη τιμή 

 

Επίσης μια γενικότερη ερώτηση. Με το Netflix τι παιζει . Έχει καποιο νόημα μέσω vpn για κάποιον που έχει κανονική / ελληνικη συνδρομή? Ή βολευει μονο για νέες συνδρομές σε χαμηλότερη τιμή? Υποθέτω το 2ο αλλά ρωτάω έτσι κι αλλιώς 

Από εδώ: https://stacksocial.com/sales/vpnsecure-lifetime-subscription-2 με κουπόνι CMSAVE40 βγαίνει 12$.

Ο λόγος που πολλοί ψάχνουν VPN με υποστήριξη Netflix από US servers είναι επειδή ένα μεγάλο μέρος από το περιεχόμενο της υπηρεσίας (ταινίες και σειρές) δεν είναι διαθέσιμο εκτός ΗΠΑ και Καναδά, κι ο μόνος τρόπος να έχεις πρόσβαση σε αυτά είναι μέσω αμερικάνικης/καναδικής IP όταν συνδέεσαι στην υπηρεσία. Ωστόσο, και πάλι οι περισσότεροι servers των VPN υπηρεσιών αν και δίνουν IP αμερικής, το Netflix το αναγνωρίζει και δεν σου δίνει πρόσβαση στο περιεχόμενο αυτό..

Αν κάποιον τον ενδιαφέρει μόνο το Netflix θεωρώ καλύτερο VPN το Keepsolid για το οποίο αρχικά άνοιξε το θέμα, μιας κι από το trial των 6 μηνών που έβαλα και δοκίμασα δούλευαν παραπάνω από 1 αμερικάνικος server αλλά και καναδικός server στο Netflix.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, thomason993 είπε

Από εδώ: https://stacksocial.com/sales/vpnsecure-lifetime-subscription-2 με κουπόνι CMSAVE40 βγαίνει 12$.

Ο λόγος που πολλοί ψάχνουν VPN με υποστήριξη Netflix από US servers είναι επειδή ένα μεγάλο μέρος από το περιεχόμενο της υπηρεσίας (ταινίες και σειρές) δεν είναι διαθέσιμο εκτός ΗΠΑ και Καναδά, κι ο μόνος τρόπος να έχεις πρόσβαση σε αυτά είναι μέσω αμερικάνικης/καναδικής IP όταν συνδέεσαι στην υπηρεσία. Ωστόσο, και πάλι οι περισσότεροι servers των VPN υπηρεσιών αν και δίνουν IP αμερικής, το Netflix το αναγνωρίζει και δεν σου δίνει πρόσβαση στο περιεχόμενο αυτό..

Αν κάποιον τον ενδιαφέρει μόνο το Netflix θεωρώ καλύτερο VPN το Keepsolid για το οποίο αρχικά άνοιξε το θέμα, μιας κι από το trial των 6 μηνών που έβαλα και δοκίμασα δούλευαν παραπάνω από 1 αμερικάνικος server αλλά και καναδικός server στο Netflix.

Με τι συνδρομή Netflix? Την ελληνική? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nickk0kkav είπε

Με τι συνδρομή Netflix? Την ελληνική? 

Ναι, δεν παίζει ρόλο η χώρα της συνδρομής για το περιεχόμενο που σου γίνεται διαθέσιμο, αλλά η IP σου όταν συνδέεσαι στην υπηρεσία. Προσωπικά δεν έχω Netflix, αλλά από αυτά που έχω διαβάσει κι έχω δοκιμάσει, αυτό έχω καταλάβει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, thomason993 είπε

Ναι, δεν παίζει ρόλο η χώρα της συνδρομής για το περιεχόμενο που σου γίνεται διαθέσιμο, αλλά η IP σου όταν συνδέεσαι στην υπηρεσία. Προσωπικά δεν έχω Netflix, αλλά από αυτά που έχω διαβάσει κι έχω δοκιμάσει, αυτό έχω καταλάβει..

Δικιο έχεις τελικά το δοκίμασα με μια free windscribe. Μπαίνεις κανονικά κ βγάζει κ άλλες σειρές (πχ Dexter)  αλλά μόλις βγεις από το vpn σε πετάει. Δε συμφέρει με free  έφαγε 200 mb σε δευτερόλεπτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nickk0kkav είπε

Δικιο έχεις τελικά το δοκίμασα με μια free windscribe. Μπαίνεις κανονικά κ βγάζει κ άλλες σειρές (πχ Dexter)  αλλά μόλις βγεις από το vpn σε πετάει. Δε συμφέρει με free  έφαγε 200 mb σε δευτερόλεπτα

Όχι, δεν συμφέρει με free σε καμία περίπτωση. Αν σε ενδιαφέρει πάντως να βλέπεις αυτές τις σειρές που είναι διαθέσιμες μόνο σε ΗΠΑ/Καναδά (χωρίς ελληνικούς υπότιτλους όμως) αξίζει ένα 10άρικο περίπου για lifetime συνδρομή σε κάποιο VPN που υποστηρίζει Netflix..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την Windscribe (που προσωπικά θεωρώ πως υπερέχει της KeepSolid) υπήρξε προσφορά τέτοιο καιρό πριν 2 χρόνια και αφορούσε τριετείς συνδρομές στα $14,40 και lifetime γύρω στο τριαντάρι. Πάλι μέσω του StackSocial με ό,τι αυτό συνεπάγεται (δηλ. πληρωμές μόνο με debit/credit cards ή PayPal). Προτίμησα το πρώτο πακέτο και σε γενικές γραμμές δηλώνω ικανοποιημένος - για τα λεφτά που δαπάνησα πάντα (€12,70 με την τότε ισοτιμία).

Το πρόβλημά τους είναι πως λόγω του μεγάλου αριθμού πελατών, οι servers τους γίνονται συχνά blacklisted και σε περίπτωση που θελήσετε να κάνετε π.χ. μια απλή αναζήτηση στο google, θα βαρεθείτε να λύνετε CAPTCHAs!

Αν δε, επισκεφτείτε υπηρεσίες Honeypots είναι σχεδόν σίγουρο πως θα βρείτε καταγεγραμμένες κακόβουλες ενέργειες (από SPAMing μέχρι... αφήστε την φαντασία σας ελεύθερη) για τις IP που δίνει και ΕΣΕΙΣ χρησιμοποιείτε.

Τα μεγάλα μαγαζιά δεν κάθονται να κόβουν μία-μία τις IP addresses, πέφτει τσεκούρι σε ολόκληρα blocks και όπως είναι αναμενόμενο παίρνει και εσάς η μπάλα. Ένας πάροχος μικρότερου βεληνεκούς, που εξυπηρετεί λιγότερους πελάτες και όχι  20 εκατομμύρια έχει διαθέτει μεγαλύτερη ευελιξία αποφεύγοντας τα red flags. Είναι καθαρά θέμα αριθμών. Αν πλακώσει κι εκεί η Σάρα, η Μάρα και το κακό συναπάντημα είναι πολύ πιθανόν να συμβεί ό,τι και στους providers που σπρώχνουν χρήμα για να φιγουράρουν πάνω-πάνω στα σχετικά sites. Το θέμα είναι να βρείτε τη χρυσή τομή.

Σε περίπτωση που δεν το γνωρίζατε υπάρχει και πάροχος με έδρα στην Πάτρα (όπως επίσης και κυπριακός, αλλά και τουρκικός στα κατεχόμενα) αλλά προσωπικά βρήκα τον client τους προβληματικό και εγκατέλειψα οριστικά μετά από 5-6 αποτυχημένες προσπάθειες (δεν αποκλείω την πιθανότητα conflicts με τόσο πρωτόκολλα OpenVPN και κέρατα). Free plan με 2GB το μήνα για όποιον θέλει να δοκιμάσει εγχώριο προϊόν.

Μήπως να ανοίγαμε ένα νήμα αφιερωμένο σε VPN υπηρεσίες με Pros & Cons και αναλύσεις συνδρομητών;

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...