Προς το περιεχόμενο

[VPN] KeepSolid VPN Unlimited: Lifetime Subscription 15,90€


parker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πήρα και γω το Keepsolid, καλή τιμή σαφώς, αλλά ίσως βιάστηκα και δεν είδα όλα τα reviews. Βλέπω να λένε ότι έχει αρκετό logging και limited torrenting και με ανησυχεί...

Επεξ/σία από mcgerger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, 9-11 είπε

VPN Comparison by That One Privacy Guy

Ο τύπος κάνει αναλυτικά reviews των VPN παρόχων, σας συνιστώ να το διαβάστε προτού επενδύστε (ενεργοποιήστε τα φίλτρα που σας ενδιαφέρουν στο Excel sheet)

Το 90% των κριτικών που θα βρείτε σε ανάλογα sites είναι paid/sponsored και ως εκ τούτου αναξιόπιστα - κατά Σατανική σύμπτωση, τις 5 πρώτες θέσεις καταλαμβάνουν πάντα οι ίδιες εταιρείες...

Δεν βρίσκω την fastestVPN. Τόσο ξεφτίλα η εταιρία ή τόσο τυφλαμάρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Sebu είπε

Τελειωσε η προσφορα μαλλον?

Γιατι το βγαζει στα 39,99 δολαρια και με κουπονι dn40 πεφτει στα 24.

Τέλειωσε ναι, χθες βράδυ που το είχα δει έλεγε 17 ώρες ακόμα.

Έχει ακόμα κάποια VPN με lifetime συνδρομή σε προσφορά πάντως, όπως το VPNSecure, το Fastest VPN και μερικά ακόμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν ενεργοποιείτε το voucher, VPNUNLIMITED2020CHIP, για την 6μηνη δωρεάν συνδρομή να δείτε κατ’ αρχήν αν σας κάνει; Μπορεί να μην καλύπτει τις ανάγκες σας...

Αναφορά σε κείμενο

Terms of the offer:

6 months license provided: unlimited traffic for 5 devices.
The license period starts from the moment you receive the license code.
The product is intended for home, non-commercial use.
Free updates are available during the license period.
Access free technical support by emailing [email protected].

Χωρίς δεσμεύσεις, πληρωμές, ιστορίες. Αν έχετε ακόμα επιφυλάξεις -και ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ κάνετε- για τα προσωπικά σας δεδομένα, χρησιμοποιήστε αντί του κανονικού σας e-mail ένα disposable (δεν είναι βέβαιο πως θα γίνει αποδεκτό, κάποιες sites τα απορρίπτουν) ή κάποια από τα γνωστά που έχετε μόνο για SPAMοκαταστάσεις, newsletters κ.λπ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα το 6μηνο προυποθετει να το δοκιμασεις εντος του 6μηνου δλδ να σου προκυψει αναγκη.

Ενω το lifetime το αγοραζεις και το ξεχνας και αν ποτε στο μελλον προκυψει η αναγκη λες εχω καβα ενα lifetime το ανοιγω, χωρις να χανεις τοτε χρονο να ψαχνεις για δωρεαν ή περιορισμενης χρονικης δοκιμης.

Προσωπικα δλδ αν το αγοραζα θα το αγοραζα λογω της χαμηλης τιμης σαν nice to have for some future occasion

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνω ήδη κάποιες δοκιμές σε 2-3 vpn που έχω στο κινητό, μόνο όσον αφορά την ταχύτητα. Το keepsolid με server Ελλάδος σε speedtest με 4g cosmote συνήθως μου ανεβάζει γύρω στα 10 mbps με ping απο 100+. Το ίδιο και το Nord. Μου έτυχε βέβαια σε μια δοκιμή στο nord να μου ανέβει στα 80mbps με χαμηλό ping (30). Δεν γνωρίζω αν είναι λόγω φόρτου, αν έχει να κάνει με virtual servers ή αν υπάρχει κάποιος "κόφτης" απο τις εταιρίες ανάλογα με του συνδεδεμένους χρήστες.

Επίσης, το keepsolid με server αυστρίας και κάποιους άλλους μου ανεβάζει και αυτό στα 80mbps και χαμηλό Ping. Το ίδιο και το nord αλλά και το tunnelbear.

Και τα 3 που δοκιμάζω συνδέονται αυτόματα στο server, εκτός μερικές φορές απο το nord που δεν συνδέεται (κολλάει στο connecting) και πρέπει να το κλείσω να το ανοίξω.  

Εκ πρώτης όψης φαίνεται αξιόπιστο με την έννοια ότι συνδέεται αμέσως και σε απλό browsing δεν έχω καταλάβει οποιοδήποτε lagging ακόμη και με τον server ελλάδος. To speedtest μου δείνει για το nord ότι συνδέεται σε server αθήνας (easy by europlanet) και το keepsolid μου δίνει πάλι server αθήνας (lancom ltd). Με μια απλή αναζήτηση φαίνονται αξιόπιστες οι εταιρίες αυτές (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο βέβαια)

Αυτά προς το παρόν, θα επανέλθω αν υπάρχει κάτι νεότερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάνω ένα mini review για το VPNSecure που αγόρασα σήμερα το πρωί (lifetime subscription βγήκε 10.38€ με μετατροπή paypal - ισχύει για άλλες 3 μέρες η προσφορά).

Συνδεσιμότητα

Κατ' αρχάς η σύνδεση σε όλους τους servers που δοκίμασα γίνεται σε δευτερόλεπτα από τη στιγμή που κάνεις 'κλικ' για να συνδεθεί. Μόνο μια φορά, μετά από πολλές συνδέσεις κι αποσυνδέσεις σε πολλούς servers (λόγω των test που έκανα), το client app κολλησε στο "connecting" σε μία σύνδεση κι έπρεπε να το κλείσω και να το ξανανοίξω για να συνδεθώ ξανά. Από εκεί και μετά δεν ξανασυνάντησα κάποιο θέμα..

Ασφάλεια/Ιδιωτικότητα

H ιστοσελίδα https://whatismyipaddress.com/ σε όλες τις περιπτώσεις έδειχνε την σωστή τοποθεσία με βάση το server/περιοχή που είχα συνδεθεί.

Επίσης, η ιστοσελίδα https://www.dnsleaktest.com/ σε όλες τις περιοχές που δοκίμασα έδειχνε οτι το VPN δεν έχει dns leaks, τόσο σε simple όσο και σε extended test. Ωστόσο, όταν απενεργοποιούσα την ρύθμιση "Leak Fix" από τα Settings του client app, η ιστοσελίδα έβρισκε την χώρα μου (Ελλάδα) από dns leak.

Στα settings του client app των Windows υπάρχει επιλογή για "killswitch" (Disable Internet on disconnect) έτσι ώστε να σταματάει αυτόματα η σύνδεση του pc στο διαδίκτυο αν για κάποιο λόγο αποσυνδεθείς από τον VPN server, έτσι ώστε να μην εκτεθεί πουθενά η πραγματική σου διεύθυνση.

Σε σελίδες με διαφημίσεις που άνοιγα από incognito, όπου δεν λειτουργεί ο ad blocker του browser, οι διαφημίσεις φόρτωναν κανονικά, επομένως το VPN δεν παρέχει ad blocking υπηρεσίες όπως άλλα VPNs... Επίσης, παρέχονται και κάποιες ακόμα επιλογές στις ρυθμίσεις του client app και μέσω του account στην ιστοσελίδα τους όπως Stealth VPN, Smarter DNS, κ.α. αλλά δεν έκατσα να ψάξω περισσότερο την χρησιμότητά τους.

Περιοχές/Servers

Πλήρης λίστα εδώ: https://www.vpnsecure.me/vpn-locations/

Σημείωση: 2 από τους 19 που δοκίμασα δεν λειτουργούσαν 100% σωστά, είτε ήταν πάρα πολύ αργοί είτε δεν έκρυβαν την τοποθεσία σου.

Ταχύτητες/Torrenting

Τώρα, όσον αφορά τις ταχύτητες, δυστυχώς δεν έχω τη δυνατότητα να κάνω speed test με εντελώς "ελεύθερο" το δίκτυο αυτή τη στιγμή καθώς υπάρχουν κι άλλα άτομα συνδεδεμένα. Αναφορικά, κατά τη διάρκεια των test υπήρχαν στο δίκτυο 1 έως 3 άτομα κάθε στιγμή σε τηλε-εργασία μέσω εικόνας/ήχου, οπότε ο φόρτος δεν ήταν κι ασήμαντος. Όλα τα test εγιναν μέσω της ιστοσελίδας https://www.speedtest.net/
 

Spoiler

Test χωρίς VPN
Ping (ms): 60
Download (Mbps): 22.95
Upload (Mbps): 4.68

Romania
Ping (ms): 108
Download (Mbps): 22.01
Upload (Mbps): 4.55

Italy
Ping (ms): 106
Download (Mbps): 24.15
Upload (Mbps): 4.22

Czech
Ping (ms): 109
Download (Mbps): 15.65
Upload (Mbps): 3.42

Bulgaria
Ping (ms): 146
Download (Mbps): 11.85
Upload (Mbps): 4.00

Germany
Ping (ms): 79
Download (Mbps): 14.86
Upload (Mbps): 4.14

Netherlands 1
Ping (ms): 64
Download (Mbps): 24.66
Upload (Mbps): 4.29

Russia
Ping (ms): 144
Download (Mbps): 24.62
Upload (Mbps): 4.68

Belgium 1
Ping (ms): 73
Download (Mbps): 10.18
Upload (Mbps): 4.75

Canada
Ping (ms): 217
Download (Mbps): 15.32
Upload (Mbps): 4.17

United States 1 - East
Ping (ms): 199
Download (Mbps): 18.78
Upload (Mbps): 4.51

Australia
Ping (ms): 554
Download (Mbps): 10.76
Upload (Mbps): 3.00

Singapore
Ping (ms): 380
Download (Mbps): 11.51
Upload (Mbps): 4.19

Brazil
Ping (ms): 464
Download (Mbps): 9.64
Upload (Mbps): 3.49

Ωστόσο, από τους όσους ευρωπαϊκούς servers και τον USA που δοκίμασα, όλες οι ιστοσελίδες ανοίγουν σχεδόν άμεσα και τα videos στο youtube πάιζουν χωρίς κολλήματα/φορτώματα. 

Σε torrent download συνδεδεμένο στους server Netherlands, Romania και USA έπιασε άνετα ταχύτητα 3.1 Mb/s, 3.1 Mb/s και 2.9 Mb/s αντίστοιχα, όσο πιάνει και χωρίς σύνδεση σε VPN δηλαδή.

Netflix/Region Locked περιεχόμενο

To Netflix δούλεψε κανονικά μόνο σε 1 από τους 10 US servers που υπάρχουν διαθέσιμοι (United States 5 - West), ενώ δεν δούλεψε σε κανένα server από Καναδά (αν και σε review που είχα διαβάσει έλεγε το ανάποδο, δηλ. οτι δεν δουλεύει σε κανέναν αμερικάνικο αλλά δουλεύει με καναδικό server).

Σε σύνδεση μέσω UK server, μου ξεκλείδωσε κάποιες region locked ιστοσελίδες όπως την σελίδα του skysports με highlights από αγώνες ποδοσφαίρου από Premier League, Championship, κτλ.

Client app

Το client app για Windows 10 είναι πολύ απλοϊκά σχεδιασμένο, έχει μόνο τα απολύτως απαραίτητα χωρίς να μπερδεύει. Τίποτα ιδιαίτερο και φανταστικό από εμφάνιση βέβαια, απλό και εύχρηστο. Το μόνο μειωνέκτημα που βρήκα είναι οτι αφού συνδεθείς, δεν σου δείχνει πουθενά πληροφορίες για το ποιός λογαριασμός είναι συνδεδεμένος, το μόνο στοιχείο που φαίνεται για τον συνδεδεμένο λογαριασμό είναι το υπόλοιπο χρήσης που μένει σε μέρες.

Support

Τέλος, το support τους είναι φανταστικό. Είναι από τα καλύτερα support που έχω συναντήσει σε online υπηρεσία. 3 φορές που χρειάστηκε να επικοινωνήσω μαζί τους για προβλήματα με τον λογαριασμό μου ή με την σύνδεσή μου σε servers, είτε μέσω email είτε μέσω live chat, η ανταπόκριση ήταν πάρα πολύ γρήγορη και μου έδωσαν απαντήσεις ή λύσεις σε ότι κι αν τους ζήτησα. Πραγματικά, δεν περίμενα τόσο καλή εξυπηρέτηση. Επίσης σημαντικό οτι ο τύπος που μίλαγα στο support δεν μου έκανες τις γνωστές "χαζές" ερωτήσεις τύπου "βεβαιώσου οτι λειτουργεί το ιντερνέτ σου, βεβαιώσου οτι είναι ανοιχτός ο υπολογιστής σου, κλείστο και ξανάνοιξέ το" κτλ, αλλά μου έδινε στοχευμένες απαντήσεις σε κάθε πρόβλημα που του έλεγα.

Αρνητικά

Στα αρνητικά που πρέπει να σημειώσω είναι κυρίως τα τεχνικά προβλήματα που αντιμετώπισα είτε με τον λογαριασμό μου είτε με την σύνδεσή μου σε servers, τα οποία όμως όπως προανέφερα, το support τους μου έλυσε κυριολετικά μέσα σε μερικά λεπτά. Μερικά από αυτά, π.χ. επειδή είχα συνδεδμένο προηγούμενο account στο client app των windows κι έκανα νέο account για να κάνω redeem το lifetime subscription code από το stacksocial, αρχικά δεν μπορούσα να συνδεθώ με το νέο account επειδή δεν είχαν ανανεωθεί τα "κλειδιά" του client app από το παλιό account, και από το support μου είπαν πως να το διορθώσω αλλά και πως να διορθώνω παρόμοια προβλήματα συνδεσιμότητας στο μέλλον. Ή σε μερικούς servers που δεν μπορούσα να συνδεθώ, π.χ. στους 2 από τους 3 UK servers, μου έδωσε οδηγίες για το πως αλλάζω cipher type και έπειτα συνδέθηκα κανονικά, ενώ σε servers που συνδέθηκα αλλά είτε δεν φόρτωναν καμία σελίδα είτε δεν έκρυβαν την τοποθεσία μου, είτε μου είπαν οτι είναι ενήμεροι και θα το επιδιορθώσουν είτε οτι θα το προωθήσουν το feedback στο service team. Γενικά, τα τεχνικά προβλήματα καλό θα ήταν να μην υπήρχαν, αλλά πραγματικά μπορώ να πω οτι το support με κάλυψε κατά 99%. Ένα τελευταίο που με χάλασε λίγο αλλά δεν ήταν μεγάλο θέμα είναι το οτι δεν σου δίνει δυνατότητα να κάνεις redeem τον lifetime subscription κωδικό σε ήδη υπάρχον λογαριασμό αλλά μόνο κατά το register νέου account. Ωστόσο μετά από το mail που έστειλα για να ρωτήσω γι αυτό το θέμα, μου πρότειναν διαγραφή του ήδη υπάρχοντος λογαριασμού για να ξαναγίνουν διαθέσιμα τα στοιχεία (email και username), τους είπα να το προχωρήσουν, κι έτσι μέσα σε λιγότερο από 2 ώρες είχα ξανά διαθέσιμο το username και το email για να κάνω νέο account και redeem τον κωδικό του stacksocial.

Πιστέυω για ~10€ και lifetime συνδρομή αξίζει απίστευτα για την απλή χρήση VPN που θέλει ο μέσος χρήστης.

Επεξ/σία από thomason993
  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, drdedus είπε

Έχουν δώσει ποτέ αυτοί κάποιον για Torrents ?

Η παλιά διοίκηση έδωσε στοιχεία στο FBI.

 

3 ώρες πριν, paiktaras69 είπε

Αναφερόμουνα στο αρχείο που έδωσε ο 9-11 όπου δεν υπάρχει το FastestVPN

Επεξ/σία από parker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, parker είπε

Η παλιά διοίκηση έδωσε στοιχεία στο FBI.

Τέτοια πες μου για να ησυχάσω βραδιάτικα...!

1 ώρα πριν, parker είπε

Αναφερόμουνα στο αρχείο που έδωσε ο 9-11 όπου δεν υπάρχει το FastestVPN

Ναι το είχα ψάξει και γω να το βρω επειδή λένε ότι δεν έχει logging, αλλά τελικά δεν το βρήκα στο τεστ και έτσι πήρα το Keepsolid.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@thomason993

Μπράβο εξαιρετική παρουσιαση. 

Από που αγόρασες το lifetime σε αυτή τη τιμή ? 

 

Επίσης μια γενικότερη ερώτηση. Με το Netflix τι παιζει . Έχει καποιο νόημα μέσω vpn για κάποιον που έχει κανονική / ελληνικη συνδρομή? Ή βολευει μονο για νέες συνδρομές σε χαμηλότερη τιμή? Υποθέτω το 2ο αλλά ρωτάω έτσι κι αλλιώς 

Επεξ/σία από nickk0kkav
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...