Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed Valhalla [PS4][PS5][Xbox One][Xbox Series X|S]


Fotis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Fotis13 είπε

Δεν εχεις παιξει ποτε κανενα  AC? 

Το αν αξιζει ειναι σχετικο, για μενα που το πηρα  στα 70   αξιζει δεν ειχα κατι αλλο να παιξω μολις ειχα παρει το ps5  day one   και εβγαλα σχεδον ολη την καραντινα  και ακομα αυτο παιζω με πανω απο 100 ωρες .Φυσικα εχω παιξει και ολα τα προηγουμενα .

Δες καποια videakia στο youtube  αν σου αρεσει αυτο το στυλ του open world ,action  rpg  και σε ελκυει η θεματολογια των Vikings   τοτε παρτο με κλειστα ματια .

Εχω παίξει μόνο το πρώτο το 2ο και το trial του odyssey στο ps4 pro. 

Το season pass τι ακριβώς είναι στην gold έκδοση? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Εχω παίξει μόνο το πρώτο το 2ο και το trial του odyssey στο ps4 pro. 

Το season pass τι ακριβώς είναι στην gold έκδοση? 

Μην μπλεκεις με gold  και  ιστοριες την απλη εκδοση παρε .Η τιμη με την εκπτωση  στο store ειναι πολυ καλη .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά τερμάτισα το Odyssey αλλά με κούρασε προς το τέλος, έγινε τρομερά repetitive και πολύ εύκολο το combat, και εγώ σκέφτομαι για την αγορά του νέου για το PS5 με την έκπτωση, το λάτρεψα το προηγούμενο για τις πρώτες 30-40 ώρες, μετά μου τα χάλασε.. θα το μετανιώσω να πάρω αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, simplemaths είπε

Προσωπικά τερμάτισα το Odyssey αλλά με κούρασε προς το τέλος, έγινε τρομερά repetitive και πολύ εύκολο το combat, και εγώ σκέφτομαι για την αγορά του νέου για το PS5 με την έκπτωση, το λάτρεψα το προηγούμενο για τις πρώτες 30-40 ώρες, μετά μου τα χάλασε.. θα το μετανιώσω να πάρω αυτό;

Στο odyssey ειχα ακριβως το ιδιο συναισθημα το αγαπησα στην αρχη αλλα τοσο επαναληψη που απλα το παρατησα στο τελος.

Το valhalla προσωπικα το θεωρω καλυτερο σε στορυ χειροτερο σε μαχη. Αν μου ελεγες ποιο ειναι καλυτερο θα σου ελεγα  valhalla.  Αλλα μετα απο το odyssey  θα σου προτεινα να κανεις γιατι βασιλα ειναι το ιδιο παιχνιδι με μικρες αλαγες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες το αγόρασα από το store και μου βγήκε 42.90 γιατί αγόρασα 50αρα κάρτα από την eneba.. 

Το έπαιξα κανένα 2ωρο και μου άρεσε πάρα πολύ. 

Μπορει κάποιος να μου πει τις διαφορές performance με quality? 

Ευχαριστώ πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω για εσάς, πάντως σε αντίθεση με το odyssey στο οποίο μου άρεσαν τα πάντα. Το valhalla δεν μπορώ να το συνηθίσω, το story χλιαρό και το σύστημα μάχης, απλό μεν αλλά όχι σαν το odyssey η το sekiro για παράδειγμα 

 

Λογικά θα το συνηθίσω με τον καιρό 

Επεξ/σία από panozit
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panozit είπε

Δεν ξέρω για εσάς, πάντως σε αντίθεση με το odyssey στο οποίο μου άρεσαν τα πάντα. Το valhalla δεν μπορώ να το συνηθίσω, το story χλιαρό και το σύστημα μάχης, απλό μεν αλλά όχι σαν το odyssey η το sekiro για παράδειγμα 

 

Λογικά θα το συνηθίσω με τον καιρό 

Στο συστημα μαχης συμφωνω καλυτερο ειναι το Odyssey (sekiro ειναι πολυ καλυτερο και απο τα δυο). Αλλα το story του odyssey ηταν πολυ μετριο και προβλεψιμο για μενα. Το valhalla το θεωρω ανωτερο σαν story. Toυλαχιστον εδω υπαρχουν oi hidden ones που ενωνουν ωραια την ιστορια και προσθετουν μυστήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/12/2020 στις 10:25 ΠΜ, johnnyman είπε

Χθες το αγόρασα από το store και μου βγήκε 42.90 γιατί αγόρασα 50αρα κάρτα από την eneba.. 

Το έπαιξα κανένα 2ωρο και μου άρεσε πάρα πολύ. 

Μπορει κάποιος να μου πει τις διαφορές performance με quality? 

Ευχαριστώ πολύ 

Εγώ το έβαλα performance για να έχω framerate. Στο quality είναι unplayable το παιχνιδι. Τραγικό framerate 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και άλλους δε τους πειράζει στα 24 και με framedrops, δε σημαίνει ότι είναι ομαλό. Το έβαλα και έφριξα. Συνηθισμένος στα 60 βέβαια λόγω pc και ματωσανε τα μάτια μου. Στο performance είναι άψογο και δε βλέπεις τραγικές διάφορες στην εικόνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, Billie13 είπε

Και άλλους δε τους πειράζει στα 24 και με framedrops, δε σημαίνει ότι είναι ομαλό. Το έβαλα και έφριξα. Συνηθισμένος στα 60 βέβαια λόγω pc και ματωσανε τα μάτια μου. Στο performance είναι άψογο και δε βλέπεις τραγικές διάφορες στην εικόνα.

Θα δοκιμάσω το βράδυ πάλι performance να δω άμα θα δω ουσιαστικές διάφορες πέρα από το frame rate! 

Πάντως μέχρι στιγμής είναι παιχνιδαρα και μου αρέσει πολύ. 

8+ ωρες είμαι ακόμη στην αρχή κάνω εξερεύνηση και ψάχνω διάφορα. 

Eχει πολύ ψωμί. 

Τα χιονισμένα τοπία απλά υπέροχα! 

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ μετά απο 15 ώρες ενασχόληση περίπου τείνω να συμφωνήσω ότι στο Odyssey ήταν καλύτερη η μάχη , αλλά αυτό πρέπει να είναι τέρμα υποκειμενικό γιατί σε reviews που είχα διαβάσει πριν το πάρω έλεγαν ακριβώς το αντίθετο! Σε κάθε περίπτωση το βάσανο μου εμένα είναι τα raids που θεωρώ ότι είναι broken σχεδόν, το AI είναι για τα κλάματα. Λέτε να δούμε κανά update για αυτό ή να το πάρω απόφαση. Είναι κρίμα γιατί χαντακώνει ένα πολύ ωραίο setting.Γενικά φαίνεται να χρειάζεται λίγο polish παντως...

P.S. Και εγώ σε performance το παίζω αφού (φαίνεται να) δίνει 4K60 που είναι και το ζητούμενο αυτής της γενιάς. Η διαφορά με το fallen order πχ στο ιδιο mode ειναι εμφανής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...