Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed Valhalla [PS4][PS5][Xbox One][Xbox Series X|S]


Fotis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά αυτό το orlog τι σκ@τ@ παιχνίδι είναι??? Δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνω. 

Κ επίσης αυτές οι μάγισσες (Daughters of Lerion), πολύ ζόρικες. Είμαι lvl 106, το γυρνάω στο easy κ δεν μπορώ να βγάλω την goneril που ειναι lvl 90!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν μπορεί να βοηθήσει κάνεις.... είμαι στο asgard στην αποστολή extended family. Έχω βρει τα 29 απο τα 30 wealth κ στο χάρτη δεν δείχνει άλλο!!!!! Να υποθέσω ότι θα το δείξει μετά από κάποια αποστολή ή παιζει κατι αλλο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασα ολο το θεμα και ψηνομαι να το αγορασω για το ps4 μαζι με το Season Pass.Δεν το εχω κανει αυτο ουτε στο Origins ουτε στο Odyssey.To Season Pass εχει να κανει με ημερολογιακο ετος ή ειναι αοριστο ημερολογικα χωρις ημερομηνια ληξης?

Ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/12/2021 στις 11:50 ΜΜ, ilias78 είπε

Αν μπορεί να βοηθήσει κάνεις.... είμαι στο asgard στην αποστολή extended family. Έχω βρει τα 29 απο τα 30 wealth κ στο χάρτη δεν δείχνει άλλο!!!!! Να υποθέσω ότι θα το δείξει μετά από κάποια αποστολή ή παιζει κατι αλλο? 

Λογικα θα το χεις βρει μεχρι τωρα, αν οχι τοτε εχει σχεση με quest. 

Στις 15/12/2021 στις 8:37 ΜΜ, kaiadas4 είπε

Διαβασα ολο το θεμα και ψηνομαι να το αγορασω για το ps4 μαζι με το Season Pass.Δεν το εχω κανει αυτο ουτε στο Origins ουτε στο Odyssey.To Season Pass εχει να κανει με ημερολογιακο ετος ή ειναι αοριστο ημερολογικα χωρις ημερομηνια ληξης?

Ευχαριστω 

Απο οσο ξερω επειδη εχω το season pass, νομιζω δεν εχει σχεση με ετος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Επειδή το παίζω και εγώ, έχω κάποια σχόλια που έχω παρατηρήσει:

Σαν σύνολο, νιώθω ότι είναι το odyssey με skin νορβηγίας. Πολλά πράγματα είναι παρόμοια, ελάχιστες ως καθόλου αλλαγές στο combat system, παρόμοιο το exploration. Δε ξέρω αν θα περίμενα κάτι τρομερά διαφορετικό, αλλά νιώθω ότι από το AC:Origins μέχρι σήμερα, παίζουμε το ίδιο παιχνίδι με μικροαλλαγές.

Τώρα πιο συγκεκριμένα, το skills system είναι αρκετά χαοτικό, που πρέπει να σκαλίζεις αρκετά για να βρεις τα skills που θες, και δε κάνεις εύκολα respec, ενώ στο AC:Odyssey ήταν πολύ πιο ξεκάθαρα τα skill trees. Επίσης το κομμάτι του gear upgrade είναι πολύ minimal, σε σημείο να αγνοείς αρκετά τα specs του κάθε όπλου/πανοπλίας, μιας και όλα είναι περίπου στα ίδια, οπότε εγώ προσωπικά επιλέγω το όπλο που μου φαίνεται εμφανισιακά πιο ωραίο, και όχι απαραίτητα το πιο δυνατό. Τα resources μου φαίνεται ότι είναι λίγα στον κόσμο, δηλαδή σε αναγκάζει να κάνεις όλα τα missions για να καταφέρεις να κάνεις upgrade 2-3 items σε κάθε περιοχή, ενώ σου δίνει με το κιλό items συνέχεια. Επίσης και τα λεφτά είναι σχετικά λίγα, και κάποιες φορές πασχίζεις να βρεις μερικά για να κάνεις τα ψώνια σου. Δε ξέρω, συνολικά μου φάνηκε λίγο προβληματικό αυτό το κομμάτι.

Στα θετικά είναι σίγουρα τα γραφικά, τις πιο πολλές φορές χαζεύω τα χρώματα και τις αντανακλάσεις, έχει "πλάκα" το κομμάτι του raid, το ξύλο με τα bosses είναι ωραίο, και τα feasts έχουν ένα ενδιαφέρον που παίζεις διάφορα παιχνιδάκια.

Γενικά μέτρια συναισθήματα, δε νομίζω να πληρώσω και για expansion, γιατί προβλέπω πάλι αρκετό grind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα εγκατάσταση σε PS5 disk και μου κατέβασε όλα τα update.

Όταν ολοκληρώθηκε η εγκατάσταση πάτησε έναρξη και έβγαλε error ce 100095 5

Έχει συμβεί σε κάποιον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/12/2021 στις 8:37 ΜΜ, kaiadas4 είπε

Διαβασα ολο το θεμα και ψηνομαι να το αγορασω για το ps4 μαζι με το Season Pass.Δεν το εχω κανει αυτο ουτε στο Origins ουτε στο Odyssey.To Season Pass εχει να κανει με ημερολογιακο ετος ή ειναι αοριστο ημερολογικα χωρις ημερομηνια ληξης?

Ευχαριστω 

To season pass σου δίνει απεριόριστα (χρονικά) πρόσβαση στα DLC για το main game που έχουν ήδη βγει, ήτοι τα εξής: 

The Legend of Beowulf quest

Wrath of the Druids expansion

The Siege of Paris expansion

Δεν σου δίνει πρόσβαση σε μελλοντικά DLC από όσο γνωρίζω, ένα εκ των οποίων θα βγει σύντομα (Dawn of Ragnarok). Πιθανότατα τα επόμενα DLC θα μαζευτούν σε ένα Season Pass 2. 

https://www.ubisoft.com/en-us/help/assassins-creed-valhalla/article/contents-of-the-assassins-creed-valhalla-season-pass/000079354

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θεωρητικά το season pass περιλαμβάνει όλα τα DLC, και αυτά που έχουν βγει και αυτά που θα βγουν. Δεν έχω δει κανένα AC ως τώρα που το Season Pass του να εξαιρεί κάποιο DLC. Δεν ξέρω βέβαια τι γράφουν τα ψιλά γράμματα για μελλοντικά DLC, ίσως μια ερώτηση στη Ubisoft θα έλυνε την απορία.

Όντως πάντως το Dawn of Ragnarok δε φαίνεται να περιλαμβάνεται, μπορεί να το προσθέσουν στο μέλλον

Επεξ/σία από thagkol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thagkol είπε

Θεωρητικά το season pass περιλαμβάνει όλα τα DLC, και αυτά που έχουν βγει και αυτά που θα βγουν. Δεν έχω δει κανένα AC ως τώρα που το Season Pass του να εξαιρεί κάποιο DLC. Δεν ξέρω βέβαια τι γράφουν τα ψιλά γράμματα για μελλοντικά DLC, ίσως μια ερώτηση στη Ubisoft θα έλυνε την απορία.

Όντως πάντως το Dawn of Ragnarok δε φαίνεται να περιλαμβάνεται, μπορεί να το προσθέσουν στο μέλλον

Kανονικά έτσι θα ήταν, μέχρι που λόγω $$$ η συνήθης πρακτική άλλαξε και πλέον τα "seasons" των DLC είναι πολλά, οπότε έχεις Season Pass 1, Season Pass 2, κτλ, με το πρώτο να περιλαμβάνει κάποια και το δεύτερο κάποια μεταγενέστερα. Δυστυχώς είναι διασταυρωμένο ότι αυτή η τακτική θα ακολουθηθεί και από την Ubisoft στο Valhalla. 

https://www.pushsquare.com/news/2021/12/assassins-creed-valhalla-dawn-of-ragnarok-costs-usd40-not-included-in-the-season-pass

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσιμπισα το Valhalla μεταχειρισμένο, αλλά την PS4 έκδοση, αυτό βλέπω έχει δωρεάν upgrade σε ps5 και δεν το βρίσκω πουθενά να το κατεβάσω, σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο με το συγκεκριμένο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικά θα σου κατεβάσει την PS5 έκδοση από μόνο του αλλά αν όχι μπες στο store με το δισκάκι μέσα εννοείται κ θα δεις εκεί την επιλογή έκδοσης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...