Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed Valhalla [PS4][PS5][Xbox One][Xbox Series X|S]


Fotis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, sanDaemon είπε

Και εγώ μετά απο 15 ώρες ενασχόληση περίπου τείνω να συμφωνήσω ότι στο Odyssey ήταν καλύτερη η μάχη , αλλά αυτό πρέπει να είναι τέρμα υποκειμενικό γιατί σε reviews που είχα διαβάσει πριν το πάρω έλεγαν ακριβώς το αντίθετο! Σε κάθε περίπτωση το βάσανο μου εμένα είναι τα raids που θεωρώ ότι είναι broken σχεδόν, το AI είναι για τα κλάματα. Λέτε να δούμε κανά update για αυτό ή να το πάρω απόφαση. Είναι κρίμα γιατί χαντακώνει ένα πολύ ωραίο setting.Γενικά φαίνεται να χρειάζεται λίγο polish παντως...

P.S. Και εγώ σε performance το παίζω αφού (φαίνεται να) δίνει 4K60 που είναι και το ζητούμενο αυτής της γενιάς. Η διαφορά με το fallen order πχ στο ιδιο mode ειναι εμφανής

τι θέμα έχεις στα raids?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το AI στα raids είναι για τα κλάματα γενικότερα, δε σε βλεπουν οι guards ενώ εισαι στο 1 μέτρο κλπ κλπ, το ίδιο και οι δικοί σου. Αλλά ακόμα και στο stealth , στο odyssey θυμάμαι αν σε έβλεπες ένας σηκωνόταν όλο το camp στο πόδι, εδώ αν σκοτώσεις τους 2-3 διπλανούς του npc που σε είδε μπορείς να συνεχίσεις το stealth σου. Αλλά οκ στο stealth πολλά games έχουν θέμα, τα raids τα θεωρώ πιο σημαντικά γιατί σε σπρώχνει το παιχνίδι να τα χρησιμοποιήσεις πολύ αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει καθόλου immersion λόγω του AI θεωρώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες το πήρα κ εγω σε ps5,είχα χρόνια να ασχοληθώ με assasins  κ μπορώ να πω ότι έχω εντυπωσιαστεί.Πολυ καλά γραφικά, φανταστική μουσική,ωραίο story, ικανοποιητικό gameplay.Σιγουρα αξίζει να το πάρετε σε μια νορμάλ τιμή.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/12/2020 στις 10:20 ΠΜ, Malthador είπε

Να πω λίγο τον πόνο μου στο συγκεκριμένο νήμα.

Δεν έχω παίξει ποτέ κανένα Assassin's Creed. Μηδέν. Nada.

Το 1ο το έπαιξα ελάχιστα και ποτέ δεν με ενθουσίασε, μου την έσπαγαν και τα controls τα οποία τα έβρισκα αλλόκοτα.

Δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα να μπω στη λογική του Odyssey ωστόσο και να το απολαύσω αφιερώνοντας γύρω στις 200 ώρες.

Θα μπορούσαν κάλλιστα να κυκλοφορούσαν το game χωρίς την ονομασία AC, αλλά σκέτο ODYSSEY! Όποτε η ιστορία γύρναγε στο τώρα και στη Layla Hassan, βαριόμουν αφόρητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αγορασα πριν λιγες μερες, εχω παιξει περιπου 4 ωρες και πολλες ειναι..το συστημα μαχης για μενα δεν ειναι για AAA τιτλο αλλα για κατι παρακμιακα indie games των 5 ευρω

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, gtsoui είπε

Το αγορασα πριν λιγες μερες, εχω παιξει περιπου 4 ωρες και πολλες ειναι..το συστημα μαχης για μενα δεν ειναι για AAA τιτλο αλλα για κατι παρακμιακα indie games των 5 ευρω

Είναι απλά απαράδεκτο το σύστημα μάχης. Ειδικά στα raids, νομίζεις ότι έχεις να κάνεις με ανθρώπους τυφλούς πσου δε ξέρουν που βρίσκονται και που πατάνε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω ότι ειναι θέμα συστήματος μάχης αλλά AI. Το σύστημα μάχης με κερδίζει όσο περνάει ο καιρός, είναι λιγο πιο αργό/πιο heavy απο odyssey αλλα νομίζω σωστά, είναι πιο κοντά στο πνεύμα των vikings νομίζω. Πάντως παρόλα τα θεματακια (έχουν αρχίσει να βγαίνουν και bugs σε κάποια quests) εγώ βλέπω οτι γυρνάω συνέχεια στο παιχνίδι. Νομίζω στα 27 ευρώ που βγαίνει απο το βραζιλιάνικο store αξίζει μια ευκαιρία λόγω του world building του κυρίως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα και το excalibur  μετα απο ενα τεραστιο quest  χωρισμενο σε τμηματα .Και  ενα αλλο υπεροπλο  στην κατηγορια   δορυ .Εκανα και φουλ σετ την armor toy Τhor .Kαι γενικοτερα εκανα σχεδον τα παντα περα απο 100% map cleaning   ,μου πηρε 144 ωρες .

Χορταστικοτατος τιτλος  τον καταευχαριστηθηκα .

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον...ειχα γραψει λιγο καιρο πριν οτι θα παραταγα το παιχνιδι λογω του συστηματος μαχης....εχοντας παιξει περιπου 70 ωρες (και εχω πολυ ακομα γιατι ψαχνω τα παντα στο χαρτη) εχω να πω οτι ειναι το καλυτερο open world rpg που εχω παιξει ποτε, πισω απο το morrowind. Για μενα ανωτερο του witcher 3, εκτος απο την ιστορια (που δεν με χαλαει καθολου) και τα side quests. Το soundtrack τα σπαει, αξιζει να ακουσετε το ravensthorpe κομματι...πραγματικα απιστευτο.

Μαλιστα, εχει ξετρελαθει τοσο πολυ η γυναικα μου με το παιχνιδι, που με πιεζει καθε μερα να παιξω για να με δει.

Επειδη ομως ειμαι τυπος που οταν τερματιζω ενα game το παραταω για παντα, το αφησαμε για τωρα μεχρι να βγει το wrath of the druids και μολις τωρα ξεκινησα να κατεβασω την gold edition του odyssey. Θα τερματιστει αυτο και μετα γυριζω πισω στο valhalla.

Επεξ/σία από gtsoui
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...