Προς το περιεχόμενο

[MEGATHREAD] Εξελιξη παραγγελιων των προσφορων απο ολα τα Amazons (.com, .co.uk, .de, .fr, .es, .it)


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1. Καταστημα παραγγελιας - Amazon UK (Standard)

2. ημερομηνια παραγγελιας: 15/11

3. estimate date παραλαβης: 2/12

4.  ημερομηνια και τοπος αποστολης: 18/11 απο Αγγλια

5. μεταφορικη εταιρια: Royal Mail

6. estimate date παραλαβης κατα την αποστολη: 2/12

7. κατασταση: Αναμένεται

Έπειτα από 2 επικοινωνίες με το amazon support, χθες μου πρότειναν full refund στο οποίο και προχώρησα. Πέρασα νωρίτερα και από τα ΕΛΤΑ μην τυχόν και έχει έρθει στο όνομά μου, αλλά τίποτα.

Δεν γνώριζα ότι το standard είναι untracked σε αρκετές περιπτώσεις (αλλιώς σίγουρα θα πλήρωνα το express). Το σημαντικότερο είναι ότι το ήθελα το δέμα γιατί ήταν δώρο για Χριστούγεννα αλλά που να φανταζόμουν ότι παραγγελία σχεδόν 2 βδομάδες πριν το BF να μην φτάσει ούτε παραμονές Χριστουγέννων...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, Megatontnt said:
Spoiler

εχω κανει 2 παραγγελιες:

νουμερο ενα 

Στοιχεια που βοηθουν ειναι: amazon spain

1. Καταστημα παραγγελιας - επιλογη standard ή express αποστολής. express

2. ημερομηνια παραγγελιας.  22 november

3. estimate date παραλαβης συμφωνα με αυτην Ν/Α

4.  ημερομηνια και τοπος αποστολης UPS UK

5. μεταφορικη εταιρια UPS-γενικη

6. estimate date παραλαβης κατα την αποστολη . Ν/Α

7. κατασταση (παραδοθηκε και ποτε, αναμονη ακομα κλπ) 4/12

Νουμερο 2

1. Καταστημα παραγγελιας - επιλογη standard ή express αποστολής. αμαζον UK economy

2. ημερομηνια παραγγελιας.  12 december

3. estimate date παραλαβης συμφωνα με αυτην 5 january

4.  ημερομηνια και τοπος αποστολης N/A. δεν εχει αποσταλει

5. μεταφορικη εταιρια N/A δεν εχει αποσταλει

6. estimate date παραλαβης κατα την αποστολη . 28dec-5jan

7. κατασταση (παραδοθηκε και ποτε, αναμονη ακομα κλπ)  δεν εχει αποσταλει

 

Πριν λιγο, δημιουργήθηκε η αποστολη. Θα αποσταλει με UPS απο ιταλια, με παραδωση εως 5 Γεναρη

Επεξ/σία από Megatontnt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1. Καταστημα παραγγελιας Amazon DE DHL

2. ημερομηνια παραγγελιας 5 Δεκεμβρίου 

3. estimate date 28 Δεκεμβρίου

4.  ημερομηνια και τοπος αποστολης 28 ρεθυμνο

5. μεταφορικη εταιρια ACS

6. estimate date 28/12

7. κατασταση (παραδοθηκε και ποτε, αναμονη ακομα κλπ) 22/12 (ναι ηρθε νωριτερα απο το estimate date) 

Επεξ/σία από Talixx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, aoc4000 είπε

1. Καταστημα παραγγελιας - Amazon De Standard Shipping

2. ημερομηνια παραγγελιας - 28/11

3. estimate date παραλαβης - 16/12

4. ημερομηνια αποστολης - 3/12

5. μεταφορικη εταιρια - Royal Mail-no tracking

6. estimate date παραλαβης κατα την αποστολη - 16/12

7. κατασταση ...περιμένω μπας και έρθει...

Ακριβως το ιδιο κ εγω... ξερουμε με ποια εταιρεια συνεργαζεται η royal mail στην Ελλαδα; (sry αν εχει απαντηθει ξανα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου συνέβη ένα παράξενο εμένα... Όπως έχω γράψει σε προηγούμενο post, είχα κάνει παραγγελία στις 18 Νοεμβρίου και ήταν να μου έρθει στις 4 Δεκεμβρίου... Από Amazon.de με Standard Delivery χωρίς Tracking Number με Royal Mail... Στις 11 Δεκεμβρίου επικοινώνησα μαζί τους και μου ξαναέβαλαν την παραγγελία δωρεάν για αποστολή με Express delivery... Κανονίσαμε αν ερχόταν η πρώτη παραγγελία να επικοινωνούσα μαζί τους για να τους τη στείλω πίσω... Μέχρι σήμερα δεν την έχω παραλάβει... Αλλά πριν από λίγη ώρα μου ήρθε μήνυμα από Amazon.de που με ευχαριστούν που τους έστειλα πίσω την πρώτη παραγγελία κι ότι την παραλάβανε... Πωτς γκένεν ατό; (Να 'σαι καλά Ογκουνσότο πάντα με υγεία) Σε όλο το lockdown πάντα υπάρχει άτομο στο σπίτι... Αν ερχόταν με απλό ταχυδρομείο, θα μας το άφηνε ο ταχυδρόμος στο σπίτι όπως έχει κάνει και με άλλα πράγματα... Αν ερχόταν με courrier, θα μας άφηνε σημείωμα σε περίπτωση που χτύπησε κουδούνι και δεν απάντησε κάποιος... Πράγμα λίγο απίθανο... Εγώ δεν παρέλαβα και δεν έστειλα πίσω τίποτα... Μια σκέψη είναι ότι μετά την επικοινωνία μας στις 11 Δεκεμβρίου, ήρθαν σε επαφή με τη Royal Mail και ζήτησαν πληροφορίες για την παραγγελία μου κι αφού αυτή εντοπίστηκε, ζήτησαν να σταλεί πίσω σε αυτούς, μιας και μου το ξαναστείλανε το προϊόν... Δε μου έρχεται κάτι άλλο πέρα από αυτά τα δύο... Ίσως να συμβεί και σε άλλους που έχουν πολύ μεγάλη καθυστέρηση στην παραλαβή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
48 λεπτά πριν, PcManiaC7 είπε

Μου συνέβη ένα παράξενο εμένα... Όπως έχω γράψει σε προηγούμενο post, είχα κάνει παραγγελία στις 18 Νοεμβρίου και ήταν να μου έρθει στις 4 Δεκεμβρίου... Από Amazon.de με Standard Delivery χωρίς Tracking Number με Royal Mail... Στις 11 Δεκεμβρίου επικοινώνησα μαζί τους και μου ξαναέβαλαν την παραγγελία δωρεάν για αποστολή με Express delivery... Κανονίσαμε αν ερχόταν η πρώτη παραγγελία να επικοινωνούσα μαζί τους για να τους τη στείλω πίσω... Μέχρι σήμερα δεν την έχω παραλάβει... Αλλά πριν από λίγη ώρα μου ήρθε μήνυμα από Amazon.de που με ευχαριστούν που τους έστειλα πίσω την πρώτη παραγγελία κι ότι την παραλάβανε... Πωτς γκένεν ατό; (Να 'σαι καλά Ογκουνσότο πάντα με υγεία) Σε όλο το lockdown πάντα υπάρχει άτομο στο σπίτι... Αν ερχόταν με απλό ταχυδρομείο, θα μας το άφηνε ο ταχυδρόμος στο σπίτι όπως έχει κάνει και με άλλα πράγματα... Αν ερχόταν με courrier, θα μας άφηνε σημείωμα σε περίπτωση που χτύπησε κουδούνι και δεν απάντησε κάποιος... Πράγμα λίγο απίθανο... Εγώ δεν παρέλαβα και δεν έστειλα πίσω τίποτα... Μια σκέψη είναι ότι μετά την επικοινωνία μας στις 11 Δεκεμβρίου, ήρθαν σε επαφή με τη Royal Mail και ζήτησαν πληροφορίες για την παραγγελία μου κι αφού αυτή εντοπίστηκε, ζήτησαν να σταλεί πίσω σε αυτούς, μιας και μου το ξαναστείλανε το προϊόν... Δε μου έρχεται κάτι άλλο πέρα από αυτά τα δύο... Ίσως να συμβεί και σε άλλους που έχουν πολύ μεγάλη καθυστέρηση στην παραλαβή...

Λογικα γυρισε πισω σε αυτους χωρις να φτασει σε σενα. Πχ, μπορει να ειχαν σβηστει τα στοιχεια σου και να μην μπορουσε να φτασει σε σενα, οποτε το γυρισαν πισω.

1 ώρα πριν, ma3stros είπε

Ακριβως το ιδιο κ εγω... ξερουμε με ποια εταιρεια συνεργαζεται η royal mail στην Ελλαδα; (sry αν εχει απαντηθει ξανα)

Απλο ελτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω τη γνώμη σας.

Παραγγελία amazon.es στις 22/11 και αποστολή στις 26/11 με παράδοση έως 08/12.

Στις 18/12 επικοινωνία με amazon και μου λένε ότι έχουν στείλει email στο royal mail το οποιο θα έρθει σε επικοινωνία μαζί μου εντός 48 ωρών. Αυτό δε συμβαίνει ποτέ.

Στις 22/12 μου στέλνει η amazon ότι έχει ξεκινήσει τη διαδικασία επιστροφής χρημάτων την οποία ποτέ δε ζήτησα.

Το θέμα είναι ότι ήθελα οποσδήποτε τα ακουστικά Sennheiser HD599se τα οποία ήταν σε τιμή 94,85 ευρώ. Τώρα πιά δεν είναι διαθέσιμα στο amazon και απο αλλού πρέπει να δώσω πάρα πολλά παραπάνω χρήματα. Δεν έπρεπε να μου προτείνουν κάποια άλλη λύση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
23 λεπτά πριν, radpilot είπε

Το θέμα είναι ότι ήθελα οποσδήποτε τα ακουστικά Sennheiser HD599se τα οποία ήταν σε τιμή 94,85 ευρώ. Τώρα πιά δεν είναι διαθέσιμα στο amazon και απο αλλού πρέπει να δώσω πάρα πολλά παραπάνω χρήματα. Δεν έπρεπε να μου προτείνουν κάποια άλλη λύση;

Δεν δουλευει ετσι η αμαζον. Ουτε αλλαγη σε νουμερο ρουχου πχ δεν σου κανει. Παιρνεις τα λεφτα πισω και μετα "κοψε το λαιμο σου".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, matrixxx είπε

Εφυγε απο Γερμανια με ACS;;;;

Επισης εφυγε 28 ενω η παραγγελια εγινε 5-12;

μαλλον τα μπερδεψα λιγο εφυγε απο amazon de DHL στις 5 δεκεμβριου και μου ελεγε οτι κανονικα θα το εχω το δεμα στις 28/12 τελικα ηρθε στισ 22/12 :) στην κρητη δεν εχουμε DHL και ηρθε με acs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

1. Καταστημα παραγγελιας  amazon.de  - standard delivery

2. ημερομηνια παραγγελιας 24/11/2020

3. estimate date παραλαβης  11/12/2020

4.  ημερομηνια και τοπος αποστολης Aθηνα

5. μεταφορικη εταιρια Delivery By Royal Mail

6. estimate date παραλαβης κατα την αποστολη 11/12/2020

7. κατασταση  ακομα τιποτα και απο tracking Unfortunately, we do not have tracking updates for this delivery. If you need information about your delivery, please contact Royal Mail.

Επεξ/σία από Aias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παραγγελία από amazon.de

1. Ημερομηνία παραγγελίας 29/11/2020

2. estimate date παραλαβης  15/12/2020

3.  Τόπος αποστολής Καστοριά

4. Delivery By Royal Mail

 

Η παραγγελία στάλθηκε σε 3 κομμάτια. Το τελευταίο το παρέλαβα σήμερα. Δεν τους ενόχλησα γιατί ξέρω πόσο @@@@@ είναι τα ΕΛΤΑ. Απλά έκανα υπομονή. Στην καρτέλα μου δεν φαίνεται ότι παραδόθηκαν.

Επεξ/σία από achilles_g_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...