Προς το περιεχόμενο

Ελλάδα: Μειώθηκε η χρήση παράνομου online περιεχομένου


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδω να πουμε οτι υπαρχει και απειρο free content στο youtube που μπορεις να περασεις ευχαριστα την ωρα σου. Εχω δει ενα καρο ντοκιμαντερ εκπομπες ακομα και ταινιες εκει δωρεαν και νομιμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σίγουρα μεγάλο ρόλο έχουν παίξει τα συνδρομητικά μοντέλα στις ταινίες και στο gaming αλλά και από την άλλη δεν υπάρχει καταγραφή πλέον καθώς όσοι επισκέπτονται torrent το κάνουν είτε μέσω vpn είτε μέσω tor.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρέπει να είμαι είδος προς εξαφανίσει που ακόμα γουστάρω και αγοράζω  blu-ray-4k ταινίες και δεν streaming καθόλου,έχω το κώλυμα όταν πληρώνω κάτι να θέλω να μου ανήκει.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την χρήση υπηρεσιών iptv την μέσω mag κλπ την έχουν συμπεριλάβει στις μετρήσεις τους;

Επεξ/σία από panagiotis1988
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, Choulio said:

Ο φίλος δεν μίλησε για το internet γενικά αλλά για το πειρατικό περιεχόμενο

Βασικά για το internet μίλησε. Διάβασε το τι έγραψε.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, sir ImPeCaBlE είπε

Tbh εγώ τα έκοψα τα πολλά πολλά. Με το χαλκό του ΟΤΕ κολλάει ακόμα και το youtube. Τι παράνομες πηγές, streaming και μπαρμπούτσαλα? Οι συνδέσεις έχουν μείνει στα 10Mbps και τα games έχουν φτάσει τα 100gb. Και μέχρι να κατέβει, έχουν βγει patches άλλα 50gb.

Θα περιμένω το 5g :lol:

Ο χαλκος αποδειχθηκε χρυσος με την τεχνολογια VDSL ,κατα περιπτωση χτυπαει και τα 200 Mbit/s.

Πολλες καλωδιωσεις μας , ρουτερς , καρτες δικτυου ,TvBoxes κτλπ εχουν ξεμεινει στα 100 Mbit.

Αρχισε να ψαχνεις το δικτυο σου , ο ασθενεστερος κρικος δινει την τελικη ταχυτητα.

Βεβαιως ολα αυτα ειναι ημιμετρα μεχρι να φτασει καποτε η Gigabit οπτικη ινα στο παραθυρι μας ,

υπομονη .

Ετσι θα δικαιωθει και η φραση "Network is the Computer."

Επεξ/σία από nepomuk
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή όλοι μας γνωρίζουμε κάποιους από το 6% στον στενό μας κύκλο?

Ε ρε κάτι συμπτώσεις....

Ο παράνομος δηλαδή σε μια έρευνα περί παρανομίας θα ομολογήσει χαλαρά και άνετα την παρανομία του.....

Γελάνε και τα βότσαλα όχι μόνο τα τσιμέντα

ΥΓ : Το ότι δεν βγαίνουν ταινίες εδώ και ένα χρόνο λόγω covid παίζει ρόλο στην έρευνα?

Αν φυσικά διαμορφώθηκαν σωστά οι ερωτήσεις της έρευνας...γιατί παράνομο δε θεωρείται μόνο η ταινία / σειρά από τα torrents

Τσιπαρισμενες κονσόλες, τα mag,  τα αντίγραφα προγραμμάτων (που χρησιμοποιούν ακόμη και οι εταιρείες), αντίγραφα games / dvd κτλ αποτελούν ένα μικρό δείγμα του 6%

Ελεος πια με την προσπάθεια διαμόρφωσης των μαζών και της κοινωνικής γνώμης

Καλές γιορτές σε όλους και καλή δύναμη

 

 

 

  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Nemo1776 είπε

πρέπει να είμαι είδος προς εξαφανίσει που ακόμα γουστάρω και αγοράζω  blu-ray-4k ταινίες και δεν streaming καθόλου,έχω το κώλυμα όταν πληρώνω κάτι να θέλω να μου ανήκει.

Χωρίς ιδιωτικότητα και χωρίς ιδιοκτησία: Ο κόσμος το 2030 Σύμφωνα με το WEF - Ελεύθερη Αγορά (eleytheriagora.gr)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, liacoCc είπε

Ωραία κάντε και μια ανάλυση πόσοι Έλληνες κάναν αγορές σε VPN  ...

Αλλιώς το δωρεάν addon της Mozilla.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, tilaverboy είπε

Όταν ο μέσος μισθός είναι χαμηλός κοιτάς να κόψεις από παντού.
Το Ίντερνετ αποτελεί πολυτέλεια. Δεν είναι δικαιολογία ο μέσος μισθός είναι 417 ευρώ οπότε και κλέβω. Η λύση είναι απέχω από την κλοπή γιατί δεν έχω.  

To Internet αποτελεί βασικό αγαθό πλέον. Εκπαίδευση παιδιών, συνταγογράφηση, ψώνια, ενημέρωση κ.α.
Τον όρο κλοπή τον έχει καπαρώσει η ΑΕΠΙ και οι πολιτικοί στην Ελλάδα και όχι ο απλός λαός.

αεπι.jpg

Επεξ/σία από NewGascp
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, dum83 είπε

Αλλιώς το δωρεάν addon της Mozilla.

Το θέμα είναι "δεν θυμάμαι καλά" τι  ανωνυμία σου προσφέρει σε torrent γιατί το Mozilla  όπως και το opera σου προσφέρουν δωρεάν ανωνυμία μόνο στο πρόγραμμα περιήγησης (δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ ούτε το έχω ψάξει...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά η πειρατεία δεν είναι κλοπή, είναι παραβίαση πνευματικών δικαιωμάτων, για κάποιους εδώ που δεν καταλαβαίνουν την διαφορά. Επίσης το να θεωρεί κάποιος το ίντερνετ και ακόμα και την διασκέδαση ή ψυχαγωγία πολυτέλεια, για μένα  είναι απαράδεκτο. Οπότε ναι θεωρώ αποδεκτή την πειρατεία όταν κάποιος δεν έχει λεφτά, αντίθετη άποψη πιστεύω έχουν μόνοι όσοι πάντα είχανε.

Ο παραγωγός μόνο κερδίζει από τέτοια άτομα γιατί βλέπουν περισσότεροι το έργο του, είτε ταινίες/σειρές είτε παιχνίδια, χωρίς την πειρατεία στην καλύτερη δεν θα κέρδιζε τίποτα.

Τώρα και εγώ σειρές και ταινίες που δύσκολα μπορείς να βρεις στην Ελλάδα προφανώς και κατεβάζω πειρατικά, και κάποια ακριβά προγράμματα σπανίως.

Παιχνίδια ευτυχώς ακόμα βρίσκεις εύκολα σε προσιτές τιμές ακόμα και λίγο καιρό μετά την κυκλοφορία τους.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...