Προς το περιεχόμενο

[Ερώτηση] Επίδομα Θέρμανσης


IRADev

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω ξαναεβαλα σήμερα πετρέλαιο, ρωτησα τον πρατηριουχο κάθε ποτε τα παίρναει στο συστημα, γιατι έχω κανει αιτηση για το επίδομα θέρμανσης. 

Η απάντηση του ηταν, οτι παίρνανε αυτοματα. Τα παραστατικα τα εχω κρατησει. Αλλα δεν ξερω αν ισχυει αυτο που με ειπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδη με πηρε τηλεφωνο ενας καψερος που δεν ξερει ουτε τ'ονομα του για να τον κανω αιτηση για το επιδομα για πειτε μου τι πρεπει να κανω σε πολυκατοικια.....εχει αυτονομο φυσικο αεριο σε πολυκατοικια.

Πρεπει να κανει ο ιδιος την αιτηση και να το δηλωσω οτι ειναι μονοκατοικια η θα πρεπει να το αναλαβει ο διαχειριστης?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, HERTHAN είπε

Επειδη με πηρε τηλεφωνο ενας καψερος που δεν ξερει ουτε τ'ονομα του για να τον κανω αιτηση για το επιδομα για πειτε μου τι πρεπει να κανω σε πολυκατοικια.....εχει αυτονομο φυσικο αεριο σε πολυκατοικια.

Πρεπει να κανει ο ιδιος την αιτηση και να το δηλωσω οτι ειναι μονοκατοικια η θα πρεπει να το αναλαβει ο διαχειριστης?

 

Αν ειναι αυτονομο κανει δηλωση σαν μονοκατοικια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, caveneo είπε

Δεν μπορείς να κάνεις αναζήτηση με ctrl+f;

Το εχω δοκιμασει και αυτο και δεν εβγαζε αποτελεσμα ακομα και σε περιοχη που την εγραφα ακριβως οπως την εμφανιζει το pdf.Τι να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όμως δεν μπορείς να κάνεις αναζήτηση με cntr+f στο Pdf του ΦΕΚ. Ανίκανοι as usual.

Χρησιμοποιήστε αυτή τη σελίδα του taxheaven όπου λειτουργεί η αναζήτηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω την ίδια απορία έχω, οριστική υποβολή θα κάνουμε στο τέλος; όταν τα αυγκετρωσουμε όλα ή κάθε φορά που θα βάζουμε ένα παραστατικό θα πατάμε προσωρινή αποθήκευση και μετά για το επόμενο τροποποιήτικη κοκ; 

Επίσης έχουμε αλλάξει Πάροχο σε λίγες μέρες έρθει ο καινούργιος μέσω email, σε επικοινωνία που είχα μαζί τους μου είπαν ότι ο τελικός είναι 96 ευρώ είναι δυνατόν; σας έχει τύχει κάτι αντίστοιχο; 

Η εταιρεία είναι το φυσικό αέριο ελληνική εταιρεία 

Περίοδος κατανάλωσης 1/10/21 έως 24/11/21

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Dina85 είπε

Και γω την ίδια απορία έχω, οριστική υποβολή θα κάνουμε στο τέλος; όταν τα αυγκετρωσουμε όλα ή κάθε φορά που θα βάζουμε ένα παραστατικό θα πατάμε προσωρινή αποθήκευση και μετά για το επόμενο τροποποιήτικη κοκ; 

Επίσης έχουμε αλλάξει Πάροχο σε λίγες μέρες έρθει ο καινούργιος μέσω email, σε επικοινωνία που είχα μαζί τους μου είπαν ότι ο τελικός είναι 96 ευρώ είναι δυνατόν; σας έχει τύχει κάτι αντίστοιχο; 

Η εταιρεία είναι το φυσικό αέριο ελληνική εταιρεία 

Περίοδος κατανάλωσης 1/10/21 έως 24/11/21

 

Αυτά που έχεις κάνει οριστική μέχρι στιγμής θα τα πληρωθεί μέχρι τέλη Δεκεμβρίου αλλιώς όχι και πάει λέγοντας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση σε πολυκατοικία με φυσικού αέριο κεντρική ιδιοκτήτης έκανα αίτηση εγκρίθηκε για πληρωμή το ερωτηματολόγιο έιναι πρεπει να κάνει και ο διαχειριστής κάτι για τι έβαλε για τα χιλιοστά όλους τους ενοικιαστές ιδιοκτητες αλλά δε του βγάζεις λέει την αίτηση μου εγώ πιστεύω ότι ιδιοκτήτης καο φυσικού αερίου δε χρειάζεται να κάνεις κάτι ο διαχειριστής, αύριο θα πάρω και τλφ μήπως βρω άκρη γιατι θέλει να μάθω και για τα παραστατικά τί ανεβάζεις την απόδειξη πληρωμής των κοινοχρήστων η κάτι άλλο για κάθε μήνα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, tollisth είπε

Αυτά που έχεις κάνει οριστική μέχρι στιγμής θα τα πληρωθεί μέχρι τέλη Δεκεμβρίου αλλιώς όχι και πάει λέγοντας 

 

Οπότε κάθε φορά που ανεβάζω ένα παραστατικό θα κάνω οριστική και μετά αν θέλω να βάλω καινούργιο θα κάνω τροποποιητικη, ωραίο σύστημα ποιος το σκέφτηκε; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/12/2021 στις 12:36 ΜΜ, Dantε είπε

Το εχω δοκιμασει και αυτο και δεν εβγαζε αποτελεσμα ακομα και σε περιοχη που την εγραφα ακριβως οπως την εμφανιζει το pdf.Τι να πω...

 

Δουλειά δεν είχε ο διάολος 👿.... Τα παιδιά του 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/11/2021 στις 7:18 ΠΜ, GREGORYMO είπε

Δεν μπορείς να πάρεις ΟΛΗ την επιδότηση !!!

Θα πάρεις με βάση τα χιλιοστά της πολυκατοικίας. Δηλαδή, περίπου το 1/19 άσχετα αν 2 κάνετε χρήση.

Που θα ξέρει το κράτος ποιοι και πόσοι καταναλώνουν ΛΙΓΟ η πολύ πετρέλαιο !!

Το"κράτος" θα έπρεπε να έχει μεριμνήσει ώστε εγώ να μπορώ να πάρω ΟΛΗ την επιδότηση. Το ότι δεν μπορεί να γίνει δεν φταίω εγώ αλλά το "κράτος"!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...