Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 25/1/2022 στις 3:17 ΜΜ, tomtsir είπε

Τελικός λογαριασμός από EFA energy , καλά τα βλέπω , αυτή η χρέωση διανομής τόσο βγαίνει;

Υποθέτω ότι σε επόμενο διορθωτικό λογαριασμό θα μου βάλουν και την έκπτωση Δεκεμβρίου 0.034 , δικαιούμαι κάτι άλλο από τα νέα μέτρα που ανακοίνωσαν;

received_1332536403928069.jpeg

@korakios

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, tomtsir είπε

δικαιούμαι κάτι άλλο από τα νέα μέτρα που ανακοίνωσαν;

τα νέα μέτρα υποθέτω οτι είναι για Ιανουάριο και μετά (0,02 συν 0,02 απο ΔΕΠΑ) ,δεν έχει δει ΦΕΚ

2 λεπτά πριν, tomtsir είπε

αυτή η χρέωση διανομής τόσο βγαίνει;

ναι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, εντελώς νέο μέλος, ευχαριστώ που μου ανοίξατε τα μάτια..Λογαριασμός φυσικό αέριο Ηρων 297 ευρώ εκ των οποίων τα 235 ΔΑΦΑ....υπάρχει κανείς δικαιωμένος από τις καταγγελίες σε Ηρων και Ραε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, mirbuys είπε

Καλησπέρα, εντελώς νέο μέλος, ευχαριστώ που μου ανοίξατε τα μάτια..Λογαριασμός φυσικό αέριο Ηρων 297 ευρώ εκ των οποίων τα 235 ΔΑΦΑ....υπάρχει κανείς δικαιωμένος από τις καταγγελίες σε Ηρων και Ραε? 

Εκκαθαριστικός να υποθέσω ???

Τι διάστημα καλύπτει ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, mirbuys είπε

υπάρχει κανείς δικαιωμένος από τις καταγγελίες σε Ηρων και Ραε? 

κανένας

(μέχρι στιγμής)

((απο τους 2 που έκαναν καταγγελία))

(((μπορεί και ένας , δε θυμάμαι)))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους,

μπορεί κάποιος να μας ενημερώσει, που είναι στο σταθερό της ΔΕΗ με τα 0.05 ευρώ τι άλλες χρεώσεις έχει;

Εάν υπάρχει και κάποιος λογαριασμός ακόμα καλύτερα

Ευχαριστώ,
Βασίλης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τελευταίος λογαριασμός της Ζενίθ που έχω είναι απο 25/10.  Συνήθως τον δεκέμβριο είχε βγει και ο επόμενος λογαριασμός.

Επίτηδες το κάνουν για να μην μας μας τρομάξουν και να μας δώσουν δυνατότητα να αποχωρήσουμε ή υπάρχει κάποιο άλλο ζήτημα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, g_kor06 είπε

Εκκαθαριστικός να υποθέσω ???

Τι διάστημα καλύπτει ???

Καλύπτει 64 μέρες μέχρι 20 Δεκέμβρη, είναι εκκαθαριστικός ναι...

9 ώρες πριν, korakios είπε

κανένας

(μέχρι στιγμής)

((απο τους 2 που έκαναν καταγγελία))

(((μπορεί και ένας , δε θυμάμαι)))

είμαι μάλλον η 3η καταγγελία, έστειλα στον Ηρων το έντυπο και παράλληλα άνοιξα και στο my rae οπου τους επισυναψα τη συμβαση, το εντυπο του Ηρωνα και το λογαριασμο..

Τώρα ζητάω να φύγω και παω κι εγώ ΔΕΗ? να ξεκινήσω διαδικασίες πριν λάβω απάντηση στις καταγγελίες?

Ευχαριστώ και πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, korakios είπε

κανένας

(μέχρι στιγμής)

((απο τους 2 που έκαναν καταγγελία))

(((μπορεί και ένας , δε θυμάμαι)))

Καλημέρα, έκανα και εγώ καταγγελία στον ΗΡΩΝα πριν 10 εργάσιμες και ακόμα απάντηση δεν πήρα. Στη σύμβαση που υπέγραψα το Μάιο του 2020 (πρόγραμμα Double FIX ή F/X Economy) δεν είδα κάποια αναφορά σε ΔΑΦΑ, ρήτρες κτλ. Θα κάνω και την καταγγελία στη ΡΑΕ και θα ενημερώσω για το αποτέλεσμα.

[edit: την 24-μηνη σύμβαση την υπέγραψα Μάιο του 2020, δηλ. είναι ακόμα σε ισχύ]

Επεξ/σία από iiiiii
Διόρθωση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έκανα αίτηση μεταβασης στην ΔΕΗ απο τον ΗΡΩΝ μιας &  μέχρι να βγάλει εκκαθαριστικό λογαριασμό ο ΗΡΩΝ θα περάσει ο μισος χειμώνας !!!

Την κεραμίδα θα την φάω αυτό είναι σίγουρο τουλάχιστόν να σώσω ότι σώζεται !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα σε ισχύ είναι ακόμα αλλά και να μην με αφήσουν να φυγω χωρίς το penalty νομιζω ειναι 40 ευρω μιας και ειμαι στο δευτερο χρονο...τα δινω αν ειναι να μην με κοροιδευουν...τρομερη απατη...μου ειπε και ο τεχνικος του καυστηρα μου οτι διακοψανε τη συνεργασια με ηρων γιατι ειχαν το τελευταιο χρονο παρα πολλα παραπονα για περιεργες χρεωσεις κλπ...κριμα γιατι ειμαι πελατισσα στο φυσικο 4 χρονια και ημουν πολυ ευχαριστημενη...

5 λεπτά πριν, g_kor06 είπε

Εγώ έκανα αίτηση μεταβασης στην ΔΕΗ απο τον ΗΡΩΝ μιας &  μέχρι να βγάλει εκκαθαριστικό λογαριασμό ο ΗΡΩΝ θα περάσει ο μισος χειμώνας !!!

Την κεραμίδα θα την φάω αυτό είναι σίγουρο τουλάχιστόν να σώσω ότι σώζεται !!!

λεω να κάνω κι εγώ αίτηση στη ΔΕΗ για φυσικό και να μην περιμένω απάντηση από τις καταγγελίες...ΔΕΗ έχω και το ρεύμα μου το παλιό, το κλασσικο, χωρίς κανένα πρόγραμμα κλπ έχει νόημα να κάνω συνδυαστική με αέριο αν πάει και αυτό ΔΕΗ ?(ψυχανεμίζομαι πως όχι)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έχουν βάλει μετρητή ψηφιακό από την εδαθεσσ. Δεν γράφει όμως τίποτα πάνω σαν σβηστό φαίνεται. Πρέπει να πατήσω κανένα κουμπί για να δείξει? Το αέριο λειτουργεί κανονικά ομως

MeterSit-hydrogen-meter.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, PCEXPERT2012 said:

Μου έχουν βάλει μετρητή ψηφιακό από την εδαθεσσ. Δεν γράφει όμως τίποτα πάνω σαν σβηστό φαίνεται. Πρέπει να πατήσω κανένα κουμπί για να δείξει? Το αέριο λειτουργεί κανονικά ομως

MeterSit-hydrogen-meter.jpg

Λοιπόν μετά από αρκετά τηλέφωνα στην ΕΔΑ γιατί με ενδιαφέρει η τηλεμετρηση μου εξήγησαν ότι οι μετρητες είναι σβηστοί για οικονομία. Αν πατήσεις το κουμπάκι θα σου βγάλει τα κυβικά. Εδώ και 10 μέρες περιμένω να μου πουν εάν γίνεται και ποσό θα είναι το τελικό κόστος της τηλεμετρησης για να τους δώσω αν είναι το οκ και να τους στείλω την υπεύθυνη δήλωση από το gov

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, marmagia είπε

Λοιπόν μετά από αρκετά τηλέφωνα στην ΕΔΑ γιατί με ενδιαφέρει η τηλεμετρηση μου εξήγησαν ότι οι μετρητες είναι σβηστοί για οικονομία. Αν πατήσεις το κουμπάκι θα σου βγάλει τα κυβικά. Εδώ και 10 μέρες περιμένω να μου πουν εάν γίνεται και ποσό θα είναι το τελικό κόστος της τηλεμετρησης για να τους δώσω αν είναι το οκ και να τους στείλω την υπεύθυνη δήλωση από το gov

Ποιο απτά δύο κουμπιά πατάμε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...