Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 21/1/2022 στις 10:19 ΜΜ, korakios είπε

10 εργάσιμες περιμένεις , μετά συνεχίζεις ΡΑΕ στο myrae

εγώ τα έκανα , έκανα και στην ΡΑΕ αναφορά και τότε μέσα σε 2 ώρες με πήραν τηλέφωνο αλλά τις προηγούμενες 10 μέρες που είχα στείλει την διαμαρτυρία ούτε φωνή ούτε ακρόαση.

και στην γραπτή απάντηση και όταν με πήρανε τηλέφωνο είχαν την καραμέλα για αυξήσεις , δεν φταίμε εμείς , οι αγορές κτλπ. στην ουσία της ερώτησης για το πακέτο και την ηχογράφηση της κλήσης που μου κάνανε την προσφορά δεν μιλήσανε καθόλου.

προχώρησα και σε καταγγελία στον συνήγορο του καταναλωτή. Έχει κάνεις εμπειρία από τον συνήγορο να μου πει ποσό καιρό κάνουν να απαντήσουν? να μας πει την εμπειρία του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, jt1973 είπε

προχώρησα και σε καταγγελία στον συνήγορο του καταναλωτή. Έχει κάνεις εμπειρία από τον συνήγορο να μου πει ποσό καιρό κάνουν να απαντήσουν? να μας πει την εμπειρία του

μπορεί και τρίμηνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μου ήρθε το φιρμανι από ήρων, για πείτε τώρα πιες διαδικασίες ακολουθώ; και για να ακολουθήσω της διαδικασίες πληρώνω πρώτα τον λογαριασμό η όχι; 

Screenshot_20220123-215537.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, teopanta1 είπε

Μόλις μου ήρθε το φιρμανι από ήρων, για πείτε τώρα πιες διαδικασίες ακολουθώ; και για να ακολουθήσω της διαδικασίες πληρώνω πρώτα τον λογαριασμό η όχι; 

Screenshot_20220123-215537.jpg

Φωτιά & Λαύρα ο Ηρων ... Περιμένω να μου έρθει & εμένα εκκαθαριστικό φιρμάνι το προσεχές διάστημα...

Δεν βλέπω να έχουν βάλει στον λογαριασμό την κρατική επιχορήγηση...

Προτείνω να ξεκινήσεις απο εκεί τις ενέργειες σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, teopanta1 είπε

και για να ακολουθήσω της διαδικασίες πληρώνω πρώτα τον λογαριασμό η όχι; 

Φυσικά πληρώνεις πρώτα το λογαριασμό και κινείς παράλληλα διαδικασίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, g_kor06 είπε

Φωτιά & Λαύρα ο Ηρων ... Περιμένω να μου έρθει & εμένα εκκαθαριστικό φιρμάνι το προσεχές διάστημα...

Δεν βλέπω να έχουν βάλει στον λογαριασμό την κρατική επιχορήγηση...

Προτείνω να ξεκινήσεις απο εκεί τις ενέργειες σου...

Εννοείς εκεί που λέει χρέωση δυναμικοτητας διανομής και χρέωση ενέργειας διανομής; 

1 ώρα πριν, DownUNDERground είπε

Φυσικά πληρώνεις πρώτα το λογαριασμό και κινείς παράλληλα διαδικασίες.

Ποιες διαδικασίες πρέπει να κάνω και με ποια σειρά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, teopanta1 είπε

Εννοείς εκεί που λέει χρέωση δυναμικοτητας διανομής και χρέωση ενέργειας διανομής; 

Το "καπέλο' στις χρεώσεις το έχουν βαφτίσει ώς Δ.Α.Φ.Α. στις συμπληρωματικές χρεώσεις / πιστώσεις

Την κρατική επιχορήγηση δεν ξέρω πως την εχουν "βαφτίσει" αλλά σίγουρα θα την δείς στους επόμενους λογαριασμούς ως ποσό πίστωσης..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Έχω κάνει νέα σύνδεση στην ΔΕΗ από 24/11 και ακόμα δεν μου έχει έρθει λογαριασμός. Υπάρχει κανένα mail να στείλω μπας και μου βγάλουν ή να περιμένω ακόμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα

εγώ έχω υπογράψει στην ΔΕΗ από 23/9/2021, στις  23/11/2021 μου έστειλαν μαιλ, με την σύμβαση, και στο ebill φαίνεται κανονικά η σύνδεση του αερίου! 

Παρόλα αυτά δεν έχει εκδοθεί ακόμη λογαριασμός, με την καταμέτρηση να έχει γίνει στις 3/12/2021 και η ΕΔΑ τούς έχει στείλει την μέτρηση από 8/12/2021!!!

Τους έχω πάρει μέχρι 5 φορές τηλέφωνο έως τώρα, και η απάντηση τους είναι ότι ο λογαριασμός θα εκδοθεί από μέρα σε μέρα!!!! Έχει κανένας πληροφόρηση γιατί υπάρχει αυτή η καθυστέρηση στην ΔΕΗ, και αν μπορούμε να κάνουμε κάτι εμείς? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, teopanta1 είπε

για πείτε τώρα πιες διαδικασίες ακολουθώ;

αμφισβήτηση λογαριασμού (στα χρήσιμα έγγραφα του ΗΡΩΝ)

περιμένεις 10 εργάσιμες  και μετά εγγραφή στο myrae και καταγγελία

17 λεπτά πριν, tsirvoul είπε

καλημέρα

εγώ έχω υπογράψει στην ΔΕΗ από 23/9/2021, στις  23/11/2021 μου έστειλαν μαιλ, με την σύμβαση, και στο ebill φαίνεται κανονικά η σύνδεση του αερίου! 

Παρόλα αυτά δεν έχει εκδοθεί ακόμη λογαριασμός, με την καταμέτρηση να έχει γίνει στις 3/12/2021 και η ΕΔΑ τούς έχει στείλει την μέτρηση από 8/12/2021!!!

Τους έχω πάρει μέχρι 5 φορές τηλέφωνο έως τώρα, και η απάντηση τους είναι ότι ο λογαριασμός θα εκδοθεί από μέρα σε μέρα!!!! Έχει κανένας πληροφόρηση γιατί υπάρχει αυτή η καθυστέρηση στην ΔΕΗ, και αν μπορούμε να κάνουμε κάτι εμείς? 

μια απο τα ίδια , απλά τους έστειλα 3-4 email αναφέροντας νόμιμες ενέργειες σε περίπτωση που έχει εκδοθεί και δεν το πήραν χαμπάρι και χάσω την έκπτωση συνέπειας

τουλάχιστον έχεις ebill

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ebill είχα από τον λογαριασμό του ρεύματος, άπλα φάνηκε και του αερίου κάποια στιγμή,  και φαίνεται μόνο ένας αριθμός ( μάλλον σύμβασης) και κανένας λογαριασμός!

θα τους στείλω και εγώ κανένα mail για να έχω και κάτι γραπτό!.

Η εντύπωση πάντως που έχω αποκομίσει, είναι ότι το τμήμα αερίου της ΔΕΗ πρέπει να στήθηκε πολύ βιαστικά και πρέπει να τους λείπουν και υπάλληλοι για να λειτουργήσει σωστά. Σε συνδυασμό με τις πολλές αιτήσεις που δεχθήκαν λόγω του σταθερού τους προγράμματος,  πρέπει να έχουν πελαγώσει!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΕΙΜΑΙ ΠΕΛΑΤΗΣ ΤΟΥ ΗΡΩΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ DOUBLE FIX 2 ΚΑΙ ΓΙΑ ΡΕΥΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΕΡΙΟ. ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ Δ.Α.Φ.Α ΠΟΥ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΡΗΤΡΑ ΑΝΑΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗΣ. ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΔΥΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ ΗΡΘΑΝ ΠΕΡΙΠΟΥ ΔΙΑΚΟΣΙΑ ΕΥΡΩ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΑΙ Η ΦΟΥΣΚΩΜΕΝΗ ΧΡΕΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ Δ.Α.Φ.Α. ΟΙ ΑΠΟΡΙΕΣ Μ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΞΗΣ:

1)ΚΑΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΤΗΝ ΛΑΜΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟ DOUBLE FX 2 ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

2)ΚΑΠΟΙΟΙ ΛΕΤΕ ΠΩΣ Η ΔΕΗ ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΑΚΕΤΟ ΓΙΑ ΑΕΡΙΟ ΧΩΡΙΣ ΡΥΘΜΙΖΟΜΕΝΕΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ

3)ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΕΙΡΙΣΤΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΑΚΡΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...