Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Thresh είπε

Η "ρήτρα" είναι ενσωματωμένη μέσα στη κυμαινόμενη χρέωση.

Χρ.Προμήθειας 01/11/2021-30/11/2021 30 13,798 11,55900 159,49 0,10292 €16,41
Χρ.Προμήθειας 01/12/2021-09/12/2021 9 5,380 11,62800 62,56 0,10181 €6,37

Αυτό τον Νοέμβριο και Δεκέμβριο του 2020 ήταν 0.013-0.014, το  Νοέμβριο και Δεκεμβριο του 2021  είναι σχεδόν 8πλασίο!

Λόγω μικρής κατανάλωσης βλέπεις το τελικό ποσό και υποθέτεις ότι είναι ok.

Κατατοπιστικότατος & πλέον ενημερωμένος...

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Thresh είπε

Λόγω μικρής κατανάλωσης βλέπεις το τελικό ποσό και υποθέτεις ότι είναι ok.

Ακριβώς ό,τι περίμενα να συμβαίνει.

Γι' αυτό σε «έσπρωξα» @g_kor06 να γράψεις κάτι παραπάνω. Έχει πάρει φωτιά η αγορά. Αποκλείεται να στη χαρίζανε εσένα.

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός ο φάκελος είναι έτοιμος στη ΔΕΗ εδώ και μια βδομάδα και ακόμα δεν τον πήγαν στην εδα να έρθουν να μου βάλουν τον μετρητή. Κάθε μέρα τους περνώ τηλέφωνο και μου λένε είναι ολοκληρωμένος και θα σταλεί μέρα με τη μέρα. Τραγικοί 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν γνωριζω αν ειναι σχετικο με το εντυπο αμφισβητησης λογαριασμο , μου έστειλε ο ηρων το παρακατω.

 

Σας ενημερωνουμε πως στο πλαισιο ελαφρυνσης των επιπτωσεων των ανατιμησεων του φ.α. λογω της διεθνους κρισης αναστελεται η καταβολη χρεωσεων χρησης δικτυου διανομης στο λογοαριασμο σας φ.α για καταναλωση 1/11-31/12. η αναδρομικη χρεωση του ποσου που αναστελλεται θα δρομολογηθει σε επομενους λογαριασμους με εκδοση απο 1/4/22 κ επειτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, kostakiss είπε

δεν γνωριζω αν ειναι σχετικο με το εντυπο αμφισβητησης λογαριασμο , μου έστειλε ο ηρων το παρακατω.

 

Σας ενημερωνουμε πως στο πλαισιο ελαφρυνσης των επιπτωσεων των ανατιμησεων του φ.α. λογω της διεθνους κρισης αναστελεται η καταβολη χρεωσεων χρησης δικτυου διανομης στο λογοαριασμο σας φ.α για καταναλωση 1/11-31/12. η αναδρομικη χρεωση του ποσου που αναστελλεται θα δρομολογηθει σε επομενους λογαριασμους με εκδοση απο 1/4/22 κ επειτα.

Καμία σχέση, είναι κυβερνητική απόφαση να ανασταλουν οι χρεώσεις διανομής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, ekrepali said:

Καμία σχέση, είναι κυβερνητική απόφαση να ανασταλουν οι χρεώσεις διανομής.

Στην αμφισβήτηση πάντως , έχουν περάσει καμία 20 μέρες . Ούτε φωνή , ούτε ακρόαση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, kostakiss είπε

Στην αμφισβήτηση πάντως , έχουν περάσει καμία 20 μέρες . Ούτε φωνή , ούτε ακρόαση 

10 εργάσιμες περιμένεις , μετά συνεχίζεις ΡΑΕ στο myrae

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μέσα στη βδομάδα περνάνε οι δύο μήνες που έχω περιθώριο να λειτουργήσει το αέριο από την ολοκληρωση κατασκευής και στη ΔΕΗ ή αίτηση που έκανα εδώ και ένα μήνα ακόμα δεν πήγε στην εδα. Έκανα τηλεφωνικά την αίτηση. Μπορώ να πάω απτή δεη να κάνω εκεί αίτηση? Θα πάει απευθείας στην εδα ή θα πάρει κάνα μήνα ακόμα και θα έχω μπέρδεμα? Εσείς από τη στιγμή που κάνατε σύμβαση στην εταιρία αερίου πόσες μέρες έκανε να έρθουν να σας βάλουν τον μετρητή? Πήγε απευθείας η αίτηση εκεί ή άργησε και σε εσάς? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PCEXPERT2012 είπε

Επειδή μέσα στη βδομάδα περνάνε οι δύο μήνες που έχω περιθώριο να λειτουργήσει το αέριο από την ολοκληρωση κατασκευής και στη ΔΕΗ ή αίτηση που έκανα εδώ και ένα μήνα ακόμα δεν πήγε στην εδα. Έκανα τηλεφωνικά την αίτηση. Μπορώ να πάω απτή δεη να κάνω εκεί αίτηση? Θα πάει απευθείας στην εδα ή θα πάρει κάνα μήνα ακόμα και θα έχω μπέρδεμα? Εσείς από τη στιγμή που κάνατε σύμβαση στην εταιρία αερίου πόσες μέρες έκανε να έρθουν να σας βάλουν τον μετρητή? Πήγε απευθείας η αίτηση εκεί ή άργησε και σε εσάς? 

Εγω φιλε πρεπει να ημουν απο τα κουφα.

Εκανα αιτηση,σε δυο μερες ηρθαν μου βαλανε μετρητη και την επομενη εκανα αιτηση στο φυσικο αεριο ελλαδος.

Ηρθαν τσεκαρανε εγκατασταση σε μια βδομαδα και την επομενη εβδομαδα ειχα αεριο.Τον περσινο Μαρτιο ολα αυτα στην Αθηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Giannis80x είπε

Εγω φιλε πρεπει να ημουν απο τα κουφα.

Εκανα αιτηση,σε δυο μερες ηρθαν μου βαλανε μετρητη και την επομενη εκανα αιτηση στο φυσικο αεριο ελλαδος.

Ηρθαν τσεκαρανε εγκατασταση σε μια βδομαδα και την επομενη εβδομαδα ειχα αεριο.Τον περσινο Μαρτιο ολα αυτα στην Αθηνα.

Την αίτηση την έκανες ο ίδιος στην εταιρία ή τηλεφωνικά? Δηλαδή έκανες σήμερα την αίτηση και σε δύο μέρες ήρθαν βάλανε μετρητή? Στη ΔΕΗ το έκανες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, PCEXPERT2012 είπε

Την αίτηση την έκανες ο ίδιος στην εταιρία ή τηλεφωνικά? Δηλαδή έκανες σήμερα την αίτηση και σε δύο μέρες ήρθαν βάλανε μετρητή? Στη ΔΕΗ το έκανες? 

Ναι ο ιδιος.

Οχι στην Δεη,στην Δεπα Αττικης.

Αλλωστε απο εκει πρεπει να ξεκινησεις για ρολοι αν εισαι Αττικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ Θεσσαλία είμαι. Μάλλον θα πρέπει να πάω Δευτέρα πρωί στη ΔΕΗ να κάνω καινούρια αίτηση μπας και τη πάνε αυθημερόν στην εδα να έρθουν να μου βάλουν τον μετρητή. Αλλά η άλλη αίτηση που έκανα τι θα γινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, PCEXPERT2012 είπε

Εγώ Θεσσαλία είμαι. Μάλλον θα πρέπει να πάω Δευτέρα πρωί στη ΔΕΗ να κάνω καινούρια αίτηση μπας και τη πάνε αυθημερόν στην εδα να έρθουν να μου βάλουν τον μετρητή. Αλλά η άλλη αίτηση που έκανα τι θα γινει

Φιλε εγω νομιζω πως πρωτα κανεις αιτηση για ρολοι και μετα σε παροχο.

Αν θυμαμαι καλα παροχο τελευταιο ειχα διαλεξει πριν περασω τον ελεγχο εγκαταστασης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τελείωσα την εγκατάσταση περάσανε απτήν εδα θεσσ κάνανε τον έλεγχο και μου είπαν να υπογράψω σύμβαση σε παροχο και μόλις υπογράψω σε 2 3  μερες θα έρθουν να συνδέσουν τον μετρητή. Τη σύμβαση την υπέγραψα αλλά η δεη άργησε να πάει τον φάκελο στην εδα εδώ και 10 μέρες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, PCEXPERT2012 είπε

Εγώ τελείωσα την εγκατάσταση περάσανε απτήν εδα θεσσ κάνανε τον έλεγχο και μου είπαν να υπογράψω σύμβαση σε παροχο και μόλις υπογράψω σε 2 3  μερες θα έρθουν να συνδέσουν τον μετρητή. Τη σύμβαση την υπέγραψα αλλά η δεη άργησε να πάει τον φάκελο στην εδα εδώ και 10 μέρες 

Πηγαινε απο κανα καταστημα της δεη και χωσε γκαζια.

Καμια φορα χρειαζεται και η φωνη.

Φωναζε μες στον κοσμο,εγω κρυωνω κανω ρανω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...