Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, tempo είπε

μήπως γνωρίζετε αν υπάρχει και κάποια φόρμα στην οποία να βάλω τον αριθμό μετρητή φυσικού αερίου ή τον αριθμό αίτησης και να μου βγάλει την πορεία των εργασιών;

δε γνωρίζω , πάρε τηλ αν είναι

22 λεπτά πριν, Mule206 είπε

Τέτοια δυνατότητα αποστολής μετρήσεων μετρητη αερίου κάθε μηνα γίνεται και σε μας στην Αττική; 

https://edaattikis.gr/gr/tools/counter

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 6/8 έστειλα την αίτηση σύμβασης για το ήρων flex e.Μέχρι και χθες δεν είχα καμία εξέλιξη στο αίτημα μου και όταν τους κάλεσα με ενημέρωσαν ότι αναμένουν ακόμα την έγκριση της ΕΔΑ.Μίλησε ο μηχανικός μου με την ΕΔΑ,καθότι πρόκειται για αρχική αεριοδότηση,και μου είπε ότι από μέρους τους είναι έτοιμη και πως κάτι κάνει λάθος ο Ήρων.Όπως και να έχει ήθελα να μεταβώ στο gascontrol της ΔΕΗ επομένως  σε αίτημα υπαναχώρησής μου μου απάντησε ο Ήρων ότι έχει παρέλθει το 14μερο και πάω σε καθεστώς αλλαγής παρόχου αν και το ρολόι δεν έχει αποσφραγιστεί ακόμα.Για μην σας κουράζω πριν μια ώρα υπέγραψα στη ΔΕΗ όπου αυτοί θα ενημερώσουν την ΕΔΑ,η ΕΔΑ θα ρωτήσει τον Ήρων και αν δώσει το οκ θα μεταβώ κανονικά στο gas control.

Highlight ότι η υπάλληλος ήθελε να παώ στο gasbenefit με κυμαινόμενο για 24μήνες επειδή είναι πιο συμφέρον λέει.Εύχομαι να μην το μετανιώσουμε @korakios.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, diamantis k είπε

Highlight ότι η υπάλληλος ήθελε να παώ στο gasbenefit με κυμαινόμενο για 24μήνες επειδή είναι πιο συμφέρον λέει.

εμένα το αντίθετο βασικά, μου είπανε κιόλας οτι θα ακριβύνει γιαυτό καλύτερα στο gascontrol

4 λεπτά πριν, diamantis k είπε

Εύχομαι να μην το μετανιώσουμε @korakios.

αρκει να κυλάνε ομαλά οι λογαριασμοί και να μη χρειαστούμε να πάρουμε ποτέ τηλέφωνο

4 λεπτά πριν, Mule206 είπε

Τις λαμβάνουν οι πάροχοι όμως αυτές τις τιμές; 

φυσικά , είναι όπως ο ΔΕΔΔΗΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

εμένα το αντίθετο βασικά, μου είπανε κιόλας οτι θα ακριβύνει γιαυτό καλύτερα στο gascontrol

αρκει να κυλάνε ομαλά οι λογαριασμοί και να μη χρειαστούμε να πάρουμε ποτέ τηλέφωνο

φυσικά , είναι όπως ο ΔΕΔΔΗΕ

Από την nrg πάντως καλύτερη εμπειρία έχω με τη ΔΕΗ ως προς την τηλεφωνική εξυπηρέτηση.Κάτσε μα δεις που θα γυρίσουμε στην "πρώην".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, diamantis k είπε

Από την nrg πάντως καλύτερη εμπειρία έχω με τη ΔΕΗ ως προς την τηλεφωνική εξυπηρέτηση.Κάτσε μα δεις που θα γυρίσουμε στην "πρώην".

ανάλογα πως βολεύεται ο καθένας . Πχ και Ζενιθ συμπλήρωνες τον αριθμό σου και σε παίρνανε

Αυτό που μετρά για μένα είναι το chat και με την NRG (στο ρεύμα που είμαι) ειλικρινά είμαι πολύ ικανοποιημένος (και με τη σελίδα mynrg και το app). Ενώ Ζενιθ αν τους έλεγες κάτι πολύπλοκο στο chat, δεν , κατήργησαν και τα προσωπικά στοιχεία για λόγους ασφάλειας . Δηλαδή το chat τους ήταν για γενικές πληροφορίες (τουλάχιστον μέχρι Φεβρουάριο που ήμουνα στο ρεύμα)

Τώρα ΔΕΗ δεν ξέρω απο ηλεκτρονικές υπηρεσίες τι θα παίξει. Στο email που σου στέλνουν απο support πχ δεν μπορείς να απαντήσεις . Αν και tag & @ekrepali(άλλαξες logo?)
είδα οτι έχουν διαφορετικό email για το αέριο , ίσως αυτό να λειτουργεί κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tempo είπε

όταν κάνεις αίτηση για φυσικό αέριο ποιός αναλαμβάνει την επανασύνδεση/επανατροφοδότηση της παροχής με φυσικό αέριο; (περιοχή Θεσσαλονίκης αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο)

μήπως γνωρίζετε αν υπάρχει και κάποια φόρμα στην οποία να βάλω τον αριθμό μετρητή φυσικού αερίου ή τον αριθμό αίτησης και να μου βγάλει την πορεία των εργασιών;

https://www.edathess.gr/epikoinwnia/

Για Νέες Συνδέσεις/Εξυπηρέτηση Πελατών, παρακαλώ καλέστε στο 11 150 (χρέωση βάσει τιμοκαταλόγου του παρόχου κινητής και σταθερής τηλεφωνίας), εναλλακτικά στο 2310/584-444 (πατάς το 1 για Θεσσαλονίκη, το 2 για Θεσσαλία)

Το ηχητικό μενού έχει χαμηλό volume, η μουσική μετά είναι στα τέρματα. Βάλε ανοιχτή ακρόαση μη ξεκουφαθείς.

33 λεπτά πριν, diamantis k είπε

Όπως και να έχει ήθελα να μεταβώ στο gascontrol της ΔΕΗ επομένως  σε αίτημα υπαναχώρησής μου μου απάντησε ο Ήρων ότι έχει παρέλθει το 14μερο και πάω σε καθεστώς αλλαγής παρόχου αν και το ρολόι δεν έχει αποσφραγιστεί ακόμα.Για μην σας κουράζω πριν μια ώρα υπέγραψα στη ΔΕΗ όπου αυτοί θα ενημερώσουν την ΕΔΑ,η ΕΔΑ θα ρωτήσει τον Ήρων και αν δώσει το οκ θα μεταβώ κανονικά στο gas control.

Highlight ότι η υπάλληλος ήθελε να παώ στο gasbenefit με κυμαινόμενο για 24μήνες επειδή είναι πιο συμφέρον λέει.Εύχομαι να μην το μετανιώσουμε @korakios.

Ελπίζω να έχεις αίσιο τέλος, γιατί πολύ μπερδεμένη είναι η κατάσταση.

Η υπάλληλος προφανώς δεν έχει πάρει χαμπάρι πόσο ανέβηκε το κυμαινόμενο.

9 λεπτά πριν, korakios είπε

μπορείς να απαντήσεις . Αν και tag & @ekrepali(άλλαξες logo?)

είδα οτι έχουν διαφορετικό email για το αέριο , ίσως αυτό να λειτουργεί κανονικά

Για να ξεχωρίζω τα δικά μου comments... πριν έχανα τη μπάλα.

[email protected] Δεν έχω δοκιμάσει να στείλω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Το ηχητικό μενού έχει χαμηλό volume, η μουσική μετά είναι στα τέρματα. Βάλε ανοιχτή ακρόαση μη ξεκουφαθείς.

καλά το επίπεδο των πληροφοριών του φορουμ έχει φτάσει στο μέγιστο.....και η παραμικρή πληροφορία είναι διαθέσιμη.....σε ευχαριστώ πάρα πολύ. 😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

ok......τι μου δινετε να μην ερθω στην ΔΕΗ?:lol:

@ekrepali  @korakios

όχι ρε μαν , κάτσε να βγει ο χειμώνας και έλα κατα την άνοιξη !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

αρκει να κυλάνε ομαλά οι λογαριασμοί και να μη χρειαστούμε να πάρουμε ποτέ τηλέφωνο

Δυστυχως ενα χρονο και κατι που ημουνα εκει τα πηγαν καλα σ'αυτο το θεμα.

Ολοι οι λογαριασμοι διμηνοι(εκτος απο ο καλοκαιρι) εκκαθαριστικοι αν δεν κανω λαθος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Δυστυχως ενα χρονο και κατι που ημουνα εκει τα πηγαν καλα σ'αυτο το θεμα.

Ολοι οι λογαριασμοι διμηνοι(εκτος απο ο καλοκαιρι) εκκαθαριστικοι αν δεν κανω λαθος.

Γιατί δε ζητάς προσφορά για το FIx του Ηρών και να ζητήσεις συμβόλαιο χωρίς αναπροσαρμογή?

Δε χάνεις και τίποτα , αποφεύγεις και τη ΔΕΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

[email protected] Δεν έχω δοκιμάσει να στείλω

Στειλε μερικα email απο τωρα για οτι μπορει να χρειαστεις στο μελλον.

1 λεπτό πριν, korakios είπε

Γιατί δε ζητάς προσφορά για το FIx του Ηρών και να ζητήσεις συμβόλαιο χωρίς αναπροσαρμογή?

Δε χάνεις και τίποτα , αποφεύγεις και τη ΔΕΗ

Ξερεις τι εχω περασει και μου λες να κανω τετοιο πραγμα να επικοινωνησω μαζι τους?ΝΟ:-D

Δεν ξαναμπλεκω σε καμια επικοινωνια με κανεναν απο εκει.

Δεν θελω να παω στην ΔΕΗ κι ας πληρωσω οσο οσο αλλα δεχομαι πιεση.Προτιμω να το κοψω μονος μου(τροπος του λεγειν).

Πρεπει να το σκεφτω......!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Ξερεις τι εχω περασει και μου λες να κανω τετοιο πραγμα να επικοινωνησω μαζι τους?

για Ηρών Fix ,λέω ,όχι ΔΕΗ

14 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Πρεπει να το σκεφτω......!

😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

για Ηρών Fix ,λέω ,όχι ΔΕΗ

😂

Και είναι και αυτοί του Ήρων... Τέρατα επικοινωνίας. 

Δεν έχουμε κάποιον εδώ με το συγκεκριμένο πρόγραμμα να μας πει τη γνώμη του; (για το Fix εννοώ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...