Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Τώρα κατάλαβα γιατί έκανε 10 μέρες να πάει με courier. Εντάξει μωρέ... τι μπορεί να πάει στραβά. Φανταστείτε να έχει χακάει ο ΗΕRTHAN τα ρομπότ και μόλις βλέπουν φάκελο ΔΕΗ να τον πετάνε στα σκουπίδια.

Δυστυχως με χακαραν αυτοι......μακαρι ομως να ηξερα να χακαρω να μην ειχε μεινει τιποτα ορθιο.:devil:

2 λεπτά πριν, Krusty είπε

Βασικά η ανάλυση του Κοράκιου και άλλων με καθησύχασε! Αλλά είναι δυνατόν, ενώ αναμένεται 75% αύξηση στο αέριο, να παραμείνει σταθερή και ήδη καλύτερη από το Τ2 της Ζενίθ, χωρίς αναπροσαρμογή η τιμή της kwh στο gascontrol της ΔΕΗ για 12 μήνες;

Τους ετοιμαζει κολπο.....κατσε να δεις τι εχουν να παθουν μολις μαζευτουν πολλοι.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aυτά τα πακέτα όπως το gascontrol της ΔΕΗ, ανανεώνονται αυτόματα μετά από 12 μήνες ή σε πετάνε σε Τ2; Υπάρχει χρονικό παράθυρο μετά τους 12 που μπορώ να πάω σε άλλη εταιρεία ή μπορώ να πάω σε άλλη εταιρεία όποτε θέλω (αφού έχουν περάσει οι 12 μήνες);

Επεξ/σία από Krusty
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Krusty είπε

Aυτά τα πακέτα όπως το gascontrol της ΔΕΗ, ανανεώνονται αυτόματα μετά από 12 μήνες ή σε πετάνε σε Τ2; Υπάρχει χρονικό παράθυρο μετά τους 12 που μπορώ να πάω σε άλλη εταιρεία ή μπορώ να πάω σε άλλη εταιρεία όποτε θέλω (αφού έχουν περάσει οι 12 μήνες);

Διαβασε λιγο πιο πισω εχει συζητηθει κι απαντηθει.Μπορει να ειναι 3-4-5 σελιδες πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Krusty είπε

Aυτά τα πακέτα όπως το gascontrol της ΔΕΗ, ανανεώνονται αυτόματα μετά από 12 μήνες ή σε πετάνε σε Τ2; Υπάρχει χρονικό παράθυρο μετά τους 12 που μπορώ να πάω σε άλλη εταιρεία ή μπορώ να πάω σε άλλη εταιρεία όποτε θέλω (αφού έχουν περάσει οι 12 μήνες);

de3h.jpg.2d241dba0caf183c4423ba3ae7006f5b.jpg

Σε ενημερώνουν 1 μήνα πριν τη λήξη. Aυτόματη ανανέωση σε ό,τι fix υπάρχει διαθέσιμο. Δε ξέρω τι εννούν με το βασικό τιμολόγιο. Τώρα που το σκέφτομαι ίσως και να εννούν fix πρόγραμμα χωρίς έκπτωση; Θα το ρωτήσουμε.

Αν δε θες αυτόματη ανανέωση πρέπει να το δηλώσεις ότι θα πας αλλού, το οποίο εμπεριέχει τον κίνδυνο να γίνει καμιά βλακεία και μόλις λήξει η σύμβαση με τη ΔΕΗ να σου κλείσουν τη καρτέλα πελάτη και να πάει αυτομάτως εντολή για διακοπή παροχής στην ΕΔΑ πριν προλάβεις να αλλάξεις πάροχο.

Για να μην υπάρξει αυτό το πρόβλημα πρέπει για καμιά 15ριά μέρες που εκκρεμεί η αίτηση στον άλλο πάροχο να σε αφήσουν αορίστου, αλλά όταν το ρώτησα μου είπαν ότι δε γίνεται.

Είναι μπέρδεμα. Ο μόνος σίγουρος τρόπος να ξεμπερδέψεις χωρίς παρατράγουδα είναι να φύγεις 1 μήνα νωρίτερα και να πληρώσεις εις γνώσιν σου το 40άρι που είναι το πέναλτυ (50 αν βάλεις και τον ΦΠΑ).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Krusty είπε

Η Ζενίθ έδινε σε τηλεφωνικές εταιρίες προώθησης εργασία που δεν σέβονται τίποτα, ούτε μεσημέρι, ούτε μητρώο του άρθρου 11...

https://www.white-pages.gr/arithmos/302311230670

 

Αυτό δεν θα το ξεχάσω ποτέ. Με ενοχλούσαν συστηματικά παρότι ήμουν πελάτης τους στο αέριο και ενταγμένος στο μητρώο 11.

Στην δεύτερη αναφορά παραπόνων που τους έκανα, τους ξεκαθάρισα ότι αν με καλέσει πάλι συνεργάτης τους, θα κάνω καταγγελία στην ΑΠΠΔ και αίτηση μεταφοράς στην φυσικό αέριο Αττικής. Κάπου εκεί τελείωσε το spam αλλά δεν ξέχασα ποτέ την συμπεριφορά τους. 

Επεξ/σία από stelakis1914
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, tsigpan είπε

Εχω αλλαξει παροχο απο ΔΕΗ σε ΗΡΩΝ double flex economy απο το Φεβρουαριο.

σε άλλο φόρουμ διάβαζα μια παλιά ιστορία με το flex που έχει αναλυθεί και εδώ και σε θυμήθηκα !
Δες το συμβόλαιό σου για αέριο . Σαν προμήθεια γράφει τριμηνιαίες ΔΕΠΑ ?

Αν ναι, έχουν καταργηθεί οι τριμηνιαίες  και ο Ηρών , άλλαξε σε

"ΚΟΣΤΟΣ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑΣ ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΕΡΙΟΥ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗ" το οποίο είναι πιο ακριβό απο το σημερινό

ΤΤΦα , το οποίο και είχε σα βάση κόστους στα συμβόλαιο αργότερα

Κλασσικά δεν ειδοποίησαν κανέναν, απλά κάνανε ανακοίνωση στο site

Spoiler

κράζω την NRG , αλλά και ο Ηρών δεν πάει πίσω

 

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, ekrepali είπε

Σε ενημερώνουν 1 μήνα πριν τη λήξη. Aυτόματη ανανέωση σε ό,τι fix υπάρχει διαθέσιμο. Δε ξέρω τι εννούν με το βασικό τιμολόγιο. Τώρα που το σκέφτομαι ίσως και να εννούν fix πρόγραμμα χωρίς έκπτωση; Θα το ρωτήσουμε.

  Fix δεν μπορούσα να πάρω στην Zenith, γιατί είμαι ήδη παλιός πελάτης στο χειρότερο, αλλά ανοιχτό Τ2. Μάλλον θα μας βάζουν αυτόματα σε ανοιχτό Τ2 όταν λήξουμε, που είναι και το χειρότερο. Στο Τ2 η kwh το καλοκαίρι σχεδόν διπλασιάζεται και όσοι έχουν κουζίνα και φούρνο αερίου θα ακριβοπληρώνουν. Επίσης θα ακριβοπληρώνουν όσοι δεν έχουν ηλιακό το καλοκάιρι.

 Και στην cosmote που ήμουν, όταν έληξα με είχαν ελεύθερο, αλλά με καμία έκπτωση-πακέτο και το χειρότερο πάγιο...

5 ώρες πριν, stelakis1914 είπε

Αυτό δεν θα το ξεχάσω ποτέ. Με ενοχλούσαν συστηματικά παρότι ήμουν πελάτης τους στο αέριο και ενταγμένος στο μητρώο 11.

Στην δεύτερη αναφορά παραπόνων που τους έκανα, τους ξεκαθάρισα ότι αν με καλέσει πάλι συνεργάτης τους, θα κάνω καταγγελία στην ΑΠΠΔ και αίτηση μεταφοράς στην φυσικό αέριο Αττικής. Κάπου εκεί τελείωσε το spam αλλά δεν ξέχασα ποτέ την συμπεριφορά τους. 

 Εγώ όταν τους είπα ότι είμαι στο ΚΟΤ Α τιμολόγιο στο ρεύμα σταμάτησαν να με ενοχλούν να πάρω και ρεύμα. Τους είχα αναφέρει παράπονα και ότι είμαι γραμμένος στο μητρώο του άρθρου 11, αλλά τίποτα, έλεγαν θα ειδοποιήσουμε το τμήμα πωλήσεων...

 

 Στην ΔΕΗ στο τηλέφωνο αντιμετώπισα μια μεγάλη αθλιότητα, κάτι σαν να ήταν φάρσα... Ήθελα ραντεβού από κοντά και μου είπε η υπάλληλος επειδή δεν δουλεύει το σύστημα περιμένετε να σας συνδέσω με άλλον υπάλληλο. Στα 15 λεπτά αναμονής δεν άντεξα και το έκλεισα για να ξαναπάρω να γίνει η δουλειά μου με κούριερ. Στην διαδικασία του κούριερ μου ζήτησε η υπάλληλος: ΔΟΥ, αριθμό ταυτότητα, ΑΦΜ, τωρινή ένδειξη μετρητή και ΗΚΑΣΠ. Στον ΗΚΑΣΠ κόλλησα, γιατί αναφέρουν στα δικαιολογητικά στην ιστοσελίδα της ΔΕΗ, ότι βρίσκεται στα αρχικά χαρτιά σύνδεσης με την ΕΔΑ. Μόλις της είπα είναι δυνατόν να περιμένεις τόσο χρόνο για να βγάλω την βαλίτσα με τα χαρτιά από την ντουλάπα, δεν μου απάντησε ότι ο ΗΚΑΣΠ βρίσκεται και σε έναν οποιοδήποτε λογαριασμό της Ζενίθ, αλλά μου είπε να ξαναπάρω όταν τον βρω και μετά ξανά από την αρχή η όλη διαδικασία. Ξαναπήρα να κλείσω ραντεβού από κοντά. Περίμενα 15' στο ακουστικό. Μου λέει ο υπάλληλος "συγνώμη για την αναμονή", "περιμένετε λίγο ακόμα..., έχετε ραντεβού για..." και εκεί κλείνει η γραμμή!!! Δεν με πήραν πίσω. Έκλεισα ραντεβού μέσω διαδικτύου, που δούλευε και το σύστημα και ησύχασα. Στο διαδίκτυο στην ΔΕΗ μιλάνε μόνο για ρεύμα, σαν να δίνουν την εντύπωση ότι δεν μπορούμε να κάνουμε την δουλειά μας και για το αέριο. Μάλιστα στην ιστοσελίδα https://fysikoaerio.dei.gr/ δεν υπάρχει καν σύνδεσμος για ραντεβού!

Επεξ/σία από Krusty
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Krusty είπε

Στο Τ2 η kwh το καλοκαίρι σχεδόν διπλασιάζεται και όσοι έχουν κουζίνα και φούρνο αερίου θα ακριβοπληρώνουν. Επίσης θα ακριβοπληρώνουν όσοι δεν έχουν ηλιακό το καλοκάιρι.

κουζίνα , φούρνο αερίου δεν έχω , αλλά η έλλειψη ηλιακού για το ζεστό δεν είναι τίποτα , άσε που δεν είναι και παγωμένο το νερό επομένως ανοιγοκλείνει συνέχεια ο λέβητας μιας και πιάνει αμέσως θερμοκρασία, περισσότερα τα πάγια μέχρι να χρησιμοποιηθεί για θέρμανση

Απρίλιος-Σεπτέμβριος είναι νεκρή περίοδος

Το Τ2 ήταν πολύ καλό για κυμαινόμενο , αμέσως επόμενο ήταν του Ηρών και πολύ καλύτερο απο τα νέα κυμαινόμενα της Ζενιθ που δυστυχώς την πάτησε κόσμος και το γύρισε σε double και το άλλαξε ακούγοντας 30% έκπτωση και κολοκύθια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, korakios είπε

κουζίνα , φούρνο αερίου δεν έχω , αλλά η έλλειψη ηλιακού για το ζεστό δεν είναι τίποτα , άσε που δεν είναι και παγωμένο το νερό επομένως ανοιγοκλείνει συνέχεια ο λέβητας μιας και πιάνει αμέσως θερμοκρασία, περισσότερα τα πάγια μέχρι να χρησιμοποιηθεί για θέρμανση

Εγώ με ηλιακό για 16/4 μέχρι 17/6 στο Τ2 πλήρωσα 23,21 (τα 18 κυβικά μέτρα). Αν κάποιος δεν είχε ηλιακό θα ήταν χρήσιμο να αναφέρει πόσο πλήρωσε. Απ' όσο ξέρω στο ρεύμα την πιο πολύ ενέργεια την καίμε για ζεστό νερό στον θερμοσίφωνα και στην κουζίνα-φούρνο, τα άλλα είναι σχεδόν λεπτομέρειες, αν εξαιρέσουμε την θέρμανση και το κλιματιστικό. Μάλιστα και στο πλυντήριο κυρίως την θέρμανση του νερού πληρώνουμε και όχι την ανάδευση, γι' αυτό και πραγματική οικονομία κάνουν τα πλυντήρια διπλής παροχής νερού.

 

Πάγιο 9,47 χωρίς ΦΠΑ το Τ2, όμως το δίμηνο.

Το ανοιχτό Τ2 της Ζενίθ, ήταν καλύτερο από το κυμαινόμενο flex της Ζενίθ που έλεγε για 30% έκπτωση στην kwh και 12μηνη σύμβαση; Αν όχι, τότε ήταν το χειρότερο απ' όλα τα προγράμματα της Ζενίθ.

Επεξ/σία από Krusty
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Krusty είπε

 Fix δεν μπορούσα να πάρω στην Zenith, γιατί είμαι ήδη παλιός πελάτης στο χειρότερο, αλλά ανοιχτό Τ2. Μάλλον θα μας βάζουν αυτόματα σε ανοιχτό Τ2 όταν λήξουμε, που είναι και το χειρότερο. Στο Τ2 η kwh το καλοκαίρι σχεδόν διπλασιάζεται και όσοι έχουν κουζίνα και φούρνο αερίου θα ακριβοπληρώνουν. Επίσης θα ακριβοπληρώνουν όσοι δεν έχουν ηλιακό το καλοκάιρι.

 Και στην cosmote που ήμουν, όταν έληξα με είχαν ελεύθερο, αλλά με καμία έκπτωση-πακέτο και το χειρότερο πάγιο...

Εγώ όταν τους είπα ότι είμαι στο ΚΟΤ Β τιμολόγιο στο ρεύμα σταμάτησαν να με ενοχλούν να πάρω και ρεύμα. Τους είχα αναφέρει παράπονα και ότι είμαι γραμμένος στο μητρώο του άρθρου 11, αλλά τίποτα, έλεγαν θα ειδοποιήσουμε το τμήμα πωλήσεων...

 

Στην ΔΕΗ στο τηλέφωνο αντιμετώπισα μια μεγάλη αθλιότητα, κάτι σαν να ήταν φάρσα... Ήθελα ραντεβού από κοντά και μου είπε η υπάλληλος επειδή δεν δουλεύει το σύστημα περιμένετε να σας συνδέσω με άλλον υπάλληλο. Στα 15 λεπτά αναμονής δεν άντεξα και το έκλεισα για να ξαναπάρω να γίνει η δουλειά μου με κούριερ. Στην διαδικασία του κούριερ μου ζήτησε η υπάλληλος, ΔΟΥ, αριθμό ταυτότητα, ΑΦΜ και ΗΚΑΣΠ. Στον ΗΚΑΣΠ κόλλησα, γιατί αναφέρουν στα δικαιολογητικά στην ιστοσελίδα της ΔΕΗ, ότι βρίσκεται στα αρχικά χαρτιά σύνδεσης με την ΕΔΑ. Μόλις της είπα είναι δυνατόν να περιμένεις τόσο χρόνο για να βγάλω την βαλίτσα με τα χαρτιά από την ντουλάπα, δεν μου απάντησε ότι ο ΗΚΑΣΠ βρίσκεται και σε έναν οποιοδήποτε λογαριασμό της Ζενίθ, αλλά μου είπε να ξαναπάρω όταν τον βρω και μετά ξανά από την αρχή η όλη διαδικασία. Ξαναπήρα να κλείσω ραντεβού από κοντά. Περίμενα 15' στο ακουστικό. Μου λέει ο υπάλληλος "συγνώμη για την αναμονή", "περιμένετε λίγο ακόμα..., έχετε ραντεβού για..." και εκεί κλείνει η γραμμή!!! Δεν με πήραν πίσω. Έκλεισα ραντεβού μέσω διαδικτύου, που δούλευε και το σύστημα και ησύχασα. Στο διαδίκτυο στην ΔΕΗ μιλάνε μόνο για ρεύμα, σαν να δίνουν την εντύπωση ότι δεν μπορούμε να κάνουμε την δουλειά μας και για το αέριο. Μάλιστα στην ιστοσελίδα https://fysikoaerio.dei.gr/ δεν υπάρχει καν σύνδεσμος για ραντεβού!

Πρόσεξε μόνο εάν το κατάστημα που έκλεισες ραντεβού ασχολείται με φυσικό αέριο. Είναι ελάχιστα τα καταστήματα που κάνουν φυσικό αέριο στην Αθήνα. πάρε ένα τηλέφωνο να τσεκάρεις μην πας τσάμπα. εγώ τελικά αναγκάστηκα να κλείσω ραντεβού να έρθει courier.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν η σταθερή τιμή της kwh της ΔΕΗ (0,02063) στο gas control, συμφέρει σε σχέση με το Τ2 της Ζενίθ μόνο από τον Ιαν21 και μετά και όχι πριν. Αλλά επειδή είναι για τους επόμενους 12 μήνες που λένε ότι θα γίνει ο χαμός στην αύξηση, τότε αν γίνει θα συμφέρει πολύ το gas control. Όπως βλέπουμε στον σύνδεσμο γίνεται χαμός στην αύξηση στο Τ2 από τον Ιανουάριο και μετά

https://www.zenith.gr/uploads/file/2530f56485b640a0b6c7f5ae5e3f33e9/Paradeigmata_Xreoseon_FA.pdf

Πιστεύω όσοι δεν έχουν ηλιακό βγαίνουν αρκετά χαμένοι και όσοι έχουν φούρνο και κουζίνα αερίου πρέπει να προσέξουν αυτόν τον διπλασιασμό της τιμής kwh τους θερινούς μήνες.

 

Επεξ/σία από Krusty
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, korakios είπε

σε άλλο φόρουμ διάβαζα μια παλιά ιστορία με το flex που έχει αναλυθεί και εδώ και σε θυμήθηκα !
Δες το συμβόλαιό σου για αέριο . Σαν προμήθεια γράφει τριμηνιαίες ΔΕΠΑ ?

Αν ναι, έχουν καταργηθεί οι τριμηνιαίες  και ο Ηρών , άλλαξε σε

"ΚΟΣΤΟΣ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑΣ ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΕΡΙΟΥ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗ" το οποίο είναι πιο ακριβό απο το σημερινό

ΤΤΦα , το οποίο και είχε σα βάση κόστους στα συμβόλαιο αργότερα

Κλασσικά δεν ειδοποίησαν κανέναν, απλά κάνανε ανακοίνωση στο site

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

κράζω την NRG , αλλά και ο Ηρών δεν πάει πίσω

 

Yπήρχε και στη σύμβαση γραμμένο ότι αν καταργηθούν οι δημοπρασίες της ΔΕΠΑ θα τιμολογούσαν με Κόστος Προμηθευτή.

33.jpg.062f667570033be6b578acb468656970.jpg

Αλλά η τιμές που ορίζουν είναι κανονική κλεψιά, δεν έχουν λογική. Κάπως το έσωσαν με το άλλο πρόγραμμα (ΤΤφα) αλλά και πάλι κλέβουν. Δε μου βγαίνει απ'το μυαλό ότι και το Κόστος Προμηθευτή και το ΤΤφα βασίζονται στο TTF + κρυφό περιθώριο κέρδους. Κι άμα τους ρωτήσουν σου λένε ότι εξαρτάται απ'το κόστος της αγοράς και των συμβολαίων και λοιπές μπούρδες. Τέλος πάντων, για να δει ο φίλος αν τιμολογείται με το Κόστος Προμηθευτή ή το ΤΤφα πρέπει να συγκρίνει τις τιμές των λογαριασμών του με το ιστορικό τιμών.

https://www.heron.gr/media/n51ltz4z/τιμές-κόστους-προμήθειας-προμηθευτή.pdf

https://www.heron.gr/media/eeclvn5i/τιμές-δείκτη-ττφα.pdf

Εντελώς 'τυχαία' έχουν να τα ανανεώσουν απ'τον Ιούλιο, γιατί αν δουν τις τιμές Αυγούστου και Σεπτεμβρίου όσοι θέλουν να υπογράψουν νέα συμβόλαια, θα φύγουν τρέχοντας. Ίσως εκεί μπορεί να πατήσει ο φίλος για σπάσιμο του συμβολαίου αζημίως, ότι ο πάροχος αμέλησε να αναρτήσει τις μηνιαίες τιμές Αυγούστου και Σεπτεμβρίου (front-month) σε μια περίοδο που οι τιμές εκτοξεύτηκαν και ο πελάτης δε γνώριζε τη τεράστια επιβάρυνση που έρχεται.

Συμπλήρωμα το αίτημα υποβολής παραπόνων: https://www.heron.gr/media/bdubfvh0/έντυπο-υποβολής-αιτημάτων-παραπόνων.pdf και αποστολή στο [email protected]

1 ώρα πριν, Krusty είπε

 Fix δεν μπορούσα να πάρω στην Zenith, γιατί είμαι ήδη παλιός πελάτης στο χειρότερο, αλλά ανοιχτό Τ2.

Δεν ισχύει αυτό που λες. Εγώ είχα πάει κανονικά  από Τ2 σε Fix. Απλά δε μπορείς να γυρίσεις πίσω στο T2 (δεν είναι εμπορικά διαθέσιμο).

Σχετικά με τη λήξη της σύμβασης στη Ζενίθ (αν ισχύουν οι όροι που βρήκα στο site):

11.jpg.a8e5742ef985ec40cc4f8d4685be3b96.jpg2.jpg.9ffee7b1e4c8fb1380e64bc97fa2b0f4.jpg

Δεν ανανεώνουν αυτόματα τη σύμβαση αλλά την κάνουν αορίστου. Χρεώνεστε την αρχική τιμή (εν προκειμένω στο Fix 0.035) μέχρι να ολοκληρωθεί η μετάβαση στο νέο πάροχο. Για αλλαγή προγράμματος πρέπει να ενημερώσετε νωρίτερα όπως γράφει πάνω (εγώ θα το απέφευγα), αλλιώς πάτε αορίστου και κάνετε τη σύμβαση μετά.

Τέλος, παρατηρώ ότι βγάλανε καινούργιο πρόγραμμα... Gas Home Star. Φτηνότερο απ'το fix για εμπρόθεσμες πληρωμές, ακριβότερη αρχική τιμή. https://www.zenith.gr/gas-home-star/

Αλλά χωρίς να υπάρχει pdf των ειδικών όρων, κρατάτε επιφυλάξεις για τυχόν 'εκπλήξεις'.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. 

Με τη μεγάλη βοήθεια του Κοράκιου σε άλλο thread, βρήκα (ελπίζω) την πιο συμφέρουσα λύση για τον πάροχο ρεύματος και θα κάνω σήμερα αίτηση για αλλαγή (θα πάω στην Efa).

Με το αέριο τί γίνεται; Ισχύουν τα ίδια; Ρήτρες και ΟΤΣ και τσιφσα ροπ;
Έχει νόημα να έχω διαφορετικό πάροχο ρεύματος και αερίου;

Τι θα μου προτείνατε; 
 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Applemaniac81 είπε

Με το αέριο τί γίνεται; Ισχύουν τα ίδια; Ρήτρες και ΟΤΣ και τσιφσα ροπ;

https://www.insomnia.gr/forums/topic/759172-πάροχοι-φυσικού-αερίου-και-οικονομικά-πακέτα/?do=findComment&comment=58810785

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...