Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, korakios είπε

για Ηρών Fix ,λέω ,όχι ΔΕΗ

Ναι καταλαβα.

Δεν θυμασαι που παλευα 2,5 μηνες να κανω αλλαγη για να παω ΤΤΦα?Που με ειχαν στο Κοστος Προμηθειας Προμηθευτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

Ναι καταλαβα.

Δεν θυμασαι που παλευα 2,5 μηνες να κανω αλλαγη για να παω ΤΤΦα?Που με ειχαν στο Κοστος Προμηθειας Προμηθευτη?

Τελικά όλα τα καλά σε σένα συμβαίνουν... 😂

Επεξ/σία από Mule206
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, HERTHAN είπε

Σ'εμενα το λες?

Εχω περασει τα απιστευτα.

Ναι φίλε μου. 

Όντως.. Βιβλίο γράφεις με αυτά που έχεις περάσει.. Χαράς το κουράγιο σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mule206 είπε

Τελικά όλα τα καλά σε σένα συμβαίνουν... 😂

Αυτα δεν ειναι τιποτα μπροστα σε κατι αλλα τρεξιματα που εχω με την ΔΕΗ(ρευμα) στο επαγγελματικο εδω και χρονια.Κι ακομη δεν εχω τελειωσει.

anyway.....

1 λεπτό πριν, Mule206 είπε

Ναι φίλε μου. 

Όντως.. Βιβλίο γράφεις με αυτά που έχεις περάσει.. Χαράς το κουράγιο σου. 

Δεν ειναι προβληματα αυτα.παιχνιδακια ειναι.Αφου ειμαστε καλα στην υγεια ολα καλα.....προχωραμε οτι κι αν γινει και παλευουμε.:-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Ναι καταλαβα.

Δεν θυμασαι που παλευα 2,5 μηνες να κανω αλλαγη για να παω ΤΤΦα?Που με ειχαν στο Κοστος Προμηθειας Προμηθευτη?

α , ναι , το ξέχασα (κουρκούτιασα) , ήταν να μου απαντήσουν κιόλας μιας και μου είχαν στείλει τότε τη σύμβαση που έγραφε 3μηνες ΔΕΠΑ ,αλλά δεν την υπέγραψα γιατί ήθελα να το ξεκαθαρίσουν

επομένως έχω 7-8 μήνες που περιμένω απάντηση 🤣

Κάτσε εκεί που είσαι ,καλά είναι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Ναι καταλαβα.

Δεν θυμασαι που παλευα 2,5 μηνες να κανω αλλαγη για να παω ΤΤΦα?Που με ειχαν στο Κοστος Προμηθειας Προμηθευτη?

 

22 λεπτά πριν, Mule206 είπε

Τελικά όλα τα καλά σε σένα συμβαίνουν... 😂

Γιατί εγώ πάω πίσω; Από Τ2 Ζενίθ πάω Gas Home Fix να γλυτώσω. Μόλις υπογράφω 0.026 παίρνουν οι τιμές τον κατήφορο... 1 μήνα αργότερα έριξε η Ζενίθ το fix 0.024 για να ανταγωνιστεί τη ΔΕΗ... χίλια παρακάλια να μου το δώσουν και μένα, ΟΧΙ. Μετά το χρόνο πληρώνω οικιοθελώς 40 ευρώ ρήτρα να πάω στο Φυσικο Αέριο Extra όπου μου είπαν ότι οι κυμαινόμενες τιμές στο site είναι αρχικές και θα είχα επιπλέον 20% έκπτωση (μα καλά λέω, τζάμπα το δίνουνε), αλλά οι τιμές στο site ήταν τελικές. Παράπονα, αμφισβητήσεις, με αφήνουν και φεύγω αζημίως. Πάω ΗΡΩΝ Flex με 45% χωρίς ρεύμα (μα τι τύχη !), τρεις μέρες αργότερα καταργούνται οι δημοπρασίες της ΔΕΠΑ και αρχίσει το Κόστος Προμηθευτή το οποίο ξύπνησαν ένα πρωί και είπαν... άντε ας το ορίσουμε διπλάσιο των τιμών της ΔΕΠΑ. Ακόμα δεν έχει μάθει κανείς πως βγαίνουν τα νούμερα. Παράπονα, καταγγελίες με αλλάζουν στο ΤΤφα... χαρήκαμε μερικούς μήνες και τώρα πήραμε τον ανήφορα. ΔΕΗ και ξερό ψωμί τώρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ekrepali είπε

 

Γιατί εγώ πάω πίσω; Από Τ2 Ζενίθ πάω Gas Home Fix να γλυτώσω. Μόλις υπογράφω 0.026 παίρνουν οι τιμές τον κατήφορο... 1 μήνα αργότερα έριξε η Ζενίθ το fix 0.024 για να ανταγωνιστεί τη ΔΕΗ... χίλια παρακάλια να μου το δώσουν και μένα, ΟΧΙ. Μετά το χρόνο πληρώνω οικιοθελώς 40 ευρώ ρήτρα να πάω στο Φυσικο Αέριο Extra όπου μου είπαν ότι οι κυμαινόμενες τιμές στο site είναι αρχικές και θα είχα επιπλέον 20% έκπτωση (μα καλά λέω, τζάμπα το δίνουνε), αλλά οι τιμές στο site ήταν τελικές. Παράπονα, αμφισβητήσεις, με αφήνουν και φεύγω αζημίως. Πάω ΗΡΩΝ Flex με 45% χωρίς ρεύμα (μα τι τύχη !), τρεις μέρες αργότερα καταργούνται οι δημοπρασίες της ΔΕΠΑ και αρχίσει το Κόστος Προμηθευτή το οποίο ξύπνησαν ένα πρωί και είπαν... άντε ας το ορίσουμε διπλάσιο των τιμών της ΔΕΠΑ. Ακόμα δεν έχει μάθει κανείς πως βγαίνουν τα νούμερα. Παράπονα, καταγγελίες με αλλάζουν στο ΤΤφα... χαρήκαμε μερικούς μήνες και τώρα πήραμε τον ανήφορα. ΔΕΗ και ξερό ψωμί τώρα.

Ετσι ακριβως ειναι οπως τα λες φιλε γιατι γνωριζω τι εχεις περασει.......κι αν παρελειπες και τις 5 τελευταιες λεξεις θα σε συμπαθουσα ακομα περισσοτερο.:D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια πιστευετε αξιζει το efa fix power home σε συνδυασμο με το go gas home?

Υπαρχει κατι καλυτερο (απο οικονομικης αποψης) σε συνδυασμο ρευμα + αεριο για οικιακη χρηση? (δεη ισως?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/9/2021 στις 1:54 ΠΜ, waveparticle είπε

Παιδια πιστευετε αξιζει το efa fix power home σε συνδυασμο με το go gas home?

Υπαρχει κατι καλυτερο (απο οικονομικης αποψης) σε συνδυασμο ρευμα + αεριο για οικιακη χρηση? (δεη ισως?)

η ΔΕΗ δεν έχει συνδυαστικό και δε συμφέρουν γενικότερα

το gascontrol είναι το πιο συμφέρον αυτή τη στιγμή

το flex του Ηρών το πιο συμφέρον κυμαινόμενο αλλά η χοντρική έχει ανέβει τώρα και σε double το ρεύμα έχει ρήτρα αναπροσαρμογής

το fix του Ηρών (αέριο) έχει ρήτρα αναπροσαρμογής

το fix της elpedison double το φθηνότερο αλλά το ρεύμα έχει ρήτρα αναπροσαρμογής

edit υπάρχει και το fix της Ζενιθ (σε ρεύμα δεν συμφέρει)

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα δεη αεριο gascontrol ειναι το πιο οικονομικο?

Ρευμα απο δεη οχι? Εχει ρητρα?

Ρευμα απο που συμφερει? efa? Το efa fix power με το go gas γιατι δεν συμφερουν?

πρωτεργια οχι γενικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, waveparticle είπε

Αρα δεη αεριο gascontrol ειναι το πιο οικονομικο?

μέχρι στιγμής, αυτήν την περίοδο ναι

για ρεύμα στο άλλο θέμα και μόνο για ρεύμα

8 λεπτά πριν, waveparticle είπε

πρωτεργια οχι γενικα?

πoιο πρόγραμμα ? δες αν έχει ιστορικό τιμών ή βγάλε χρέωση με βάση το ttf το τελευταίο 3μηνο

8 λεπτά πριν, waveparticle είπε

με το go gas γιατι δεν συμφερουν?

είδες τις τιμές που έχει ?

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, korakios είπε

έκανα το gascontrol με σταθερή χρέωση 0,02063 ,3,38€ πάγιο και 100€ εγγύηση

αν πας σε φυσικό αέριο πόσταρε για τυχών απορίες σε παρόχους :)

πρέπει να πας από κατάστημα για να κάνεις την αίτηση ή γίνεται και τηλ? (online δεν βλέπω να παίζει) ;έχω πάρει 5 τηλ. και δεν μπορώ να συνδεθώ με το τμήμα Φυσικού Αερίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...