Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Δεν ισχύει αυτό που λες. Εγώ είχα πάει κανονικά  από Τ2 σε Fix. Απλά δε μπορείς να γυρίσεις πίσω στο T2 (δεν είναι εμπορικά διαθέσιμο).

Μπορεί να πήγες, δεν αντιλέγω, αλλά είχα αναρτήσει ξεκάθαρα τον σύνδεσμο της Zenith για να γίνει online το κλείσιμο σε νέο πρόγραμμα και ο αλγόριθμος (τα βήματα στην συμπλήρωση) δεν επέτρεπε κανένα πρόγραμμα αν δεν έρχεσαι από άλλον πάροχο ή βάζεις αέριο για πρώτη φορά. Ίσως το είδαν και άλλα μέλη εδώ όταν το έκανα ανάρτηση.

 

Επεξ/σία από Krusty
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Krusty είπε

Μπορεί να πήγες, δεν αντιλέγω, αλλά είχα αναρτήσει ξεκάθαρα τον σύνδεσμο της Zenith για να γίνει online το κλείσιμο σε νέο πρόγραμμα και ο αλγόριθμος (τα βήματα στην συμπλήρωση) δεν επέτρεπε κανένα πρόγραμμα αν δεν έρχεσαι από άλλον πάροχο ή βάζεις αέριο για πρώτη φορά. Ίσως το είδαν και άλλα μέλη εδώ όταν το έκανα ανάρτηση.

 

Mέσω τηλεφώνου είχα κάνει τη σύμβαση.

1 ώρα πριν, Applemaniac81 είπε

1) Έχει νόημα να έχω διαφορετικό πάροχο ρεύματος και αερίου;

2) Τι θα μου προτείνατε; 
 

 

1) Ναι

2) Μόνο σταθερά. Ή ΔΕΗ GAS control με 0.02 για 1 χρόνο (δες το σχόλιο μου επάνω στη σελίδα 52 γιατί τυχόν πρόβλημα που μπορεί να προκύψει στο τέλος της σύμβασης. Ή Zenith Fix με 0.026 (2 χρόνια σύμβαση). Yπάρχει και το Zenith Star με 0.025 (δε ξέρω αν έχει κρυφούς όρους). Όχι Elpedison (διάβασε τη σελίδα 40). Όχι HΡΩΝ Fix (έχει ρήτρα αναπροσαρμογής). Όχι κυμαινόμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ενεργοποιηθεί στο ηρων fix τέλη Ιουλίου , που προτεινόταν στο τοπικ εδώ , τώρα μπορώ να φύγω και να πάω αλλού ; 

(Είχε κ 50€ Online bonus) 🙃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kostakiss είπε

Έχω ενεργοποιηθεί στο ηρων fix τέλη Ιουλίου

να ήξερες πως σε περιμέναμε πως και πως !
Για πες μας , είδες μέχρι τώρα (ειδικά τους τελευταίους μήνες) έξτρα χρέωση κόστους προμήθειας ?

5 λεπτά πριν, kostakiss είπε

που προτεινόταν στο τοπικ εδώ

Άσχετο , ποιος πρότεινε αυτό το πρόγραμμα συγκεκριμένα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, kostakiss είπε

Έχω ενεργοποιηθεί στο ηρων fix τέλη Ιουλίου , που προτεινόταν στο τοπικ εδώ , τώρα μπορώ να φύγω και να πάω αλλού ; 

Γιατι υπαρχει ανθρωπος εδω μεσα που προτεινε αυτο το προφραμμα?

Που ειδες εσυ οτι προτεινοταν εδω μεσα το προγραμμα αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

να ήξερες πως σε περιμέναμε πως και πως !
Για πες μας , είδες μέχρι τώρα (ειδικά τους τελευταίους μήνες) έξτρα χρέωση κόστους προμήθειας ?

Άσχετο , ποιος πρότεινε αυτό το πρόγραμμα συγκεκριμένα ?

Κάποιος φίλος Depeche3 το είχε βάλει την άνοιξη και τον tagαρα πριν 3-4 μέρες να μας πει τη γνώμη του.. 

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Mule206 είπε

Κάποιος φίλος Depeche3 το είχε βάλει την άνοιξη και τον tagαρα πριν 3-4 μέρες να μας πει τη γνώμη του.. 

Συγχαρητηρια ας προσεχε kostakiss......κι εσυ φυσικα που ταγκαρεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Mule206 είπε

Κάποιος φίλος Depeche3

δεν μπορώ να γράψω σχόλιο γιατί θα ban-ιαριστω 😁

Καλό είναι όμως να δείτε τα σχόλια στο ρεύμα και στο αέριο και θα καταλάβετε οτι έκανε προώθηση

Παλιότερα κάναμε αναφορά ,αλλά πλέον απλά τον έχω σε αγνόηση

Όπως και να έχει

@kostakiss έχει μαλλιάσει η γλώσσα μας σε κάθε σελίδα οτι το fix έχει ρήτρα , το θέμα είναι αν έχει ενεργοποιηθεί . Μπορείς να τσεκάρεις το λογαριασμό σου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το HΡΩΝ Fix έχει ρήτρα αναπροσαρμογής...

Και sticky να το βάλουμε πάλι δε θα το βλέπουν.

Ευκαιρία να μάθουμε αν εφαρμόζεται... καλό είναι να βγει και ο εκκαθαριστικός του Σεπτέμβρη.

@kostakissαν σου χρεώσουν ρήτρες κάνε αμφισβήτηση λογαριασμού, πες ότι δε γνώριζες ότι το Fix έχει ρήτρα αναπροσαρμογής, ότι σου είπαν πως η τιμή είναι σταθερή. Κι ότι νόμιζες ότι ο όρος Γ.6.3 δεν αφορούσε το πρόγραμμα σου γιατί Fix = Σταθερό. Γι'αυτούς τους λόγους ζήτα να φύγεις αζημίως (ίσως πρεπει να δώσεις πίσω το bonus).

Αν δε βγάλεις άκρη, καταγγελία στο καινούργιο εργαλείo myRAE και στον Συνήγορο του Καταναλωτή.

Εκτός κι αν είσαι τυχερός και δε χρεώνουν ρήτρες.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πέσανε σήμερα οι τιμές στο κυμαινόμενο.

Μάλλον πήγε ο @HERTHAN στο σταθερό της ΔΕΗ και μας το κρύβει...

sds.jpg

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπαμε κι εμεις να αλλαξουμε το πετρελαιο και διαλεξα εποχη...

Τεσπα, ο "γνωστος" μου ειπε οτι πρεπει να επιλεξω παροχο και με "κατευθυνει" προς ηρων, θα φτιαξει αυτος τα χαρτια και δεν θα ασχοληθω καθολου κλπ κλπ.

Απο αεριο δεν γνωριζω πολλα πολλα, ουτε τι ειναι ρητρα αναπρ. ουτε αλλα ....

Εσεις τι λετε?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, harrysvr είπε

Εσεις τι λετε?

10 σελιδούλες να διάβαζες....

3 λεπτά πριν, harrysvr είπε

Τεσπα, ο "γνωστος" μου ειπε οτι πρεπει να επιλεξω παροχο και με "κατευθυνει" προς ηρων, θα φτιαξει αυτος τα χαρτια και δεν θα ασχοληθω καθολου κλπ κλπ.

σε ποιο πρόγραμμα , σου είπε ?

Τεσπα , διάβασε

https://www.insomnia.gr/forums/topic/759172-πάροχοι-φυσικού-αερίου-και-οικονομικά-πακέτα/?do=findComment&comment=58810785

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...