Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, DimitrisJimmys είπε

Είναι στην Κύπρο και η τιμή τς στα 1065. Δεν αξιζει

Α καλα δεν φτανει που ειναι κακη υλοποιηση θα πληρωσεις τον κουκο αηδονι...Θες τουλαχιστον 6-7μηνο να βγαλει τα λεφτα της η καρτα και απο εκει και επειτα να βγαλεις κερδος και δεν εχω υπολογισει και το ρευμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ήρθε η ώρα να τραβήξω το πρώτο ποσό από nh είμαι σε φάση που δηλώνω bank account και  τα υπόλοιπα identity documents θα βάλω δίπλωμα οδήγησης   αλλά έχει μόνο ελληνικά .λέτε να το δεχτεί? Επίσης θέλει και σελφι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω στο PC το Bitdefender  και δεν με αφήνει να τρεξω από το Nicehash το excavator το έκανα απεγκαταστη το αντιβαριους  λειτουργεί  πως να το κάνω να έχω και το αντιβαριους  να κανει και  mining 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, danaos7 είπε

Ήρθε η ώρα να τραβήξω το πρώτο ποσό από nh είμαι σε φάση που δηλώνω bank account και  τα υπόλοιπα identity documents θα βάλω δίπλωμα οδήγησης   αλλά έχει μόνο ελληνικά .λέτε να το δεχτεί? Επίσης θέλει και σελφι?

Θέλει και selfie ναι 2 λεπτά είναι. Εγω σκαναρα ταυτότητα μπρος πίσω την έστειλα έκανα και μια επιβεβαίωση με selfie και σε 5 λεπτά ήμουν έτοιμος. Η τράπεζα κάνει 2 μέρες για να φανεί το 1 ευρώ στο nicehash. 

Μόλις τώρα, katsapoli είπε

Έχω στο PC το Bitdefender  και δεν με αφήνει να τρεξω από το Nicehash το excavator το έκανα απεγκαταστη το αντιβαριους  λειτουργεί  πως να το κάνω να έχω και το αντιβαριους  να κανει και  mining 

Βάλε το φάκελο του nicehash miner στα exclusions στο defender. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, danaos7 είπε

Ήρθε η ώρα να τραβήξω το πρώτο ποσό από nh είμαι σε φάση που δηλώνω bank account και  τα υπόλοιπα identity documents θα βάλω δίπλωμα οδήγησης   αλλά έχει μόνο ελληνικά .λέτε να το δεχτεί? Επίσης θέλει και σελφι?

Με δίπλωμα οδήγησης(ανανεωμενο το 2014) εγώ έφαγα άκυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, alexx είπε

θα σύμφερε τώρα η αγορά ενός mining rig με 180  MH/s  (γύρω στα 4000€) με τζάμπα το ρεύμα?

τζάμπα ρεύμα για πόσο διάστημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, alexx είπε

θα σύμφερε τώρα η αγορά ενός mining rig με 180  MH/s  (γύρω στα 4000€) με τζάμπα το ρεύμα?

Θα πάρει πολύ καιρό να κάνεις απόσβεση ακόμα και με τσάμπα ρεύμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, icenex είπε

Α καλα δεν φτανει που ειναι κακη υλοποιηση θα πληρωσεις τον κουκο αηδονι...Θες τουλαχιστον 6-7μηνο να βγαλει τα λεφτα της η καρτα και απο εκει και επειτα να βγαλεις κερδος και δεν εχω υπολογισει και το ρευμα.

 

Τι λές βρε παιδί μου, χάλια δηλαδή. 6-7 μήνες για ROI? Κάκιστη επένδυση :P 

Συγνώμη που γίνομαι κακός αλλά ρε παιδιά, αφού δεν ξέρεται πώς δουλεύει η αγόρα, τι σχολιάζεται το μακρύ του και το κοντό του ο καθένας? Ένα αξιοπρεπές ROI σε οποιαδήποτε άλλη επένδυση ξέρεις που βρίσκεται? Στα 5 χρόνια. Έχω πελάτη που έδωσε 400k να πάρει ξενοδοχείο. Ξέρεις πότε θα τα πάρει τα λεφτά του πίσω? Κανονικά σε μια 5ετία, τώρα λόγω covid κάντο 7 και βλέπουμε. ΧΡΟΝΙΑ. Έχω και μια επενδυτική / διαχείριση ακινήτων που κάνει leasing και ενοικιάζει τα ακίνητα. Ξέρεις πότε θα πάρει τα χρήματα της πίσω? Από 10 έως 25 έτη. 

Αυτά είναι τα "φυσιολογικά" νούμερα στην αγορά.  Γιαυτό και οι τιμές στις κάρτες έχουν φτάσει εκεί που έχουν φτάσει, και κατά την άποψη μου χαμηλά είναι. Έχουν πολύ περιθώριο ακόμα, και δεν θα μου έκανε εντύπωση αν η κάρτα του 1000αρικού με ROI το 6μήνο φτάσει να κάνει τα τριπλάσια. Γιατί όλες οι επενδύσεις εκεί κινούνται. Εντύπωση μου κάνει πως έχουν μείνει τόσο χαμηλά οι τιμές, και φαντάζομαι οτι πολλοί από τους μεγαλοκαρχαρίες λόγω ηλικίας δεν εμπιστεύονται / ασχολούνται με το άθλημα. Αλλιώς το τριχιλιάρο για mid range κάρτα θα ήταν στο νερό. Ξέρω Έλληνα επενδυτή, από τους γνωστούς μεγάλους, πούλησε την εταιρία του πίσω στο 2017 και αγόρασε μερικές χιλιάδες rx570. Λόγω και του νεαρού της ηλικίας του, είχε ασχοληθεί με το θέμα. Αν το έκαναν όλα τα μεγάλα πορτοφόλια ξέρεις τι θα γινόταν τώρα έτσι? 

Για να στο συνοψίσω, το mining είναι η πιο επικερδής και ασφαλής επένδυση την τελευταία 10ετία. Και μάλιστα, με μεγάλη διαφορά από οτιδήποτε άλλο. 

12 λεπτά πριν, alexx είπε

θα σύμφερε τώρα η αγορά ενός mining rig με 180  MH/s  (γύρω στα 4000€) με τζάμπα το ρεύμα?

Όχι. Με αυτά τα λεφτά παίρνεις 2*3080, έχεις παραπάνω hashrate και σου μένουν και ρέστα. 

Επεξ/σία από Herald
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, batigoal83 είπε

Με δίπλωμα οδήγησης(ανανεωμενο το 2014) εγώ έφαγα άκυρο.

Και πως το έκανες ? Δεν θέλω να βάλω την υπηρεσιακή μου ταυτότητα εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, danaos7 είπε

Και πως το έκανες ? Δεν θέλω να βάλω την υπηρεσιακή μου ταυτότητα εγώ.

Δεν το έκανα γιατι κ το διαβατηριο ειναι ληγμενο..

πρέπει να πάω να ανανεώσω την ταυτότητα μου που ειναι απο τα 90s 😁 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Herald είπε

Όχι. Με αυτά τα λεφτά παίρνεις 2*3080, έχεις παραπάνω hashrate και σου μένουν και ρέστα. 

Πόσο hashrate έχουν 2*3080? Άσε και που να τις βρεις κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, danaos7 είπε

Ήρθε η ώρα να τραβήξω το πρώτο ποσό από nh είμαι σε φάση που δηλώνω bank account και  τα υπόλοιπα identity documents θα βάλω δίπλωμα οδήγησης   αλλά έχει μόνο ελληνικά .λέτε να το δεχτεί? Επίσης θέλει και σελφι?

Nαι όλα αυτά.  Ταυτότητα καινούργια καλύτερα. Iban  θα πάρει καμία δυο μέρες πιστοποίηση και θέλει κι μια κατάθεση 1 ευρώ που θα στα βάλουν στο λογαριασμό σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, alexx είπε

Πόσο hashrate έχουν 2*3080? Άσε και που να τις βρεις κιόλας.

~96 η κάθε μία. Αν δώσεις 1500-1800 άνετα βρίσκεις. Δεν σε νοιάζει και η υλοποίηση έτσι και αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...