Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

τωρα δεν ειναι οι τιμες τετοιες για αγορα καλυτερα αν εχεις πχ 100 ευρω(btc)  να τα κανεις ευρω και οταν πεσουν να αγορασεις οτι γουσταρεις. εκει θα εχεις περισσοτερο κερδος οταν θα ξανα ανεβει. Βεβαια με τα ποσα που εχουμε οι περισσοτεροι εδωμεσα δεν ξερω κατα ποσο αξιζει τον κοπο.

Ούτε κάν.

Παίζω το τσούκου τσούκου μπόλ μου,7~9/μέρα ή όπου κάτσει η μπίλια.Στα 22 χρόνια που στήνω PC,είναι η πρώτη φορά που έχω ROI.Απόσβεση την 3080 να κάνω μέχρι τον Ιούνιο και μετά ας γίνει ότι θέλει.

Επεξ/σία από Tenshi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Tenshi είπε

Ούτε κάν.

Παίζω το τσούκου τσούκου μπόλ μου,7~9/μέρα ή όπου κάτσει η μπίλια.Στα 22 χρόνια που στήνω PC,είναι η πρώτη φορά που έχω ROI.Απόσβεση την 3080 να κάνω μέχρι τον Ιούνιο και μετά ας γίνει ότι θέλει.

και εγω με το που βλεπω καλη τιμη πανε τραπεζα , βγαζω τη δοση για το αμαξι πλακα πλακα.

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexcrx είπε

Screenshot_7.jpg.8d5e83a56e5372fa164ee0fa9137c042.jpg

περασα τα 100 ευρα αλλα λεω να γινω holder............

γνωμες???????????

Και εγώ το έχω αποφασίσει από 14 Φεβρουαρίου. 

Θα το πάω μέχρι να και τέλος καλοκαιριού. 

Μόνο το ρευμα θα βγάζω. Μου φένεται ότι θα απογειωθεί. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια 20αρια μερες ακομα και την εχω κανει αποσβεση την 5700xt στο 300αρι[προ φπα] που την πηρα πριν 1.5 χρονο μονο με το mining. Εννοειται οτι αν εκανα HOLD τα προηγουμενα που εστειλα στην τραπεζα θα την ειχα κανει αποσβεση εδω και 20 μερες μεσες ακρες 120 ευρω μειον μονο απο αυτο ειδικα τα πρωτα που τα εστειλα στα 31.500 ηταν πολυ λιγο. Βεβαια η σιγουρια ειναι το αλλο ακρο σε 1 μηνα μπορει να εχει 100000 και να λεμε παλι τα ιδια η να εχει 20000 και να λεμε παλι καλα που τα καναμε fiat. Το καλο με οσους ειχαμε καρτα ειναι οτι μονο με το mining βγαινει η καρτα σε 2-3 μηνες γιατι με τις σημερινες τιμες θελει διπλασιο καιρο και παραπανω. Βλεπω να κραταει μηνες αυτη η ιστορια δεν ειναι σαν το 2017 που κρατησε λιγες βδομαδες και μετα κατρακυλα. Αν καποια στιγμη ξανα πεσει αρκετα παντως εννοωντας 5-10 χιλιαρικα κανα 2 BTC θα τα τσιμπησω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Arkin είπε

Αν καποια στιγμη ξανα πεσει αρκετα παντως εννοωντας 5-10 χιλιαρικα κανα 2 BTC θα τα τσιμπησω. 

Δεν ξέρω μην το σκεφτούμε όλοι έτσι και φάμε τα μούτρα μας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Δεν ξέρω μην το σκεφτούμε όλοι έτσι και φάμε τα μούτρα μας 

Τα μουτρα μας τα εχουμε φαει ηδη ειχαμε τις ευκαιριες μας να αγορασουμε οταν ειχε το 1/10 απο οτι σημερα και δεν το καναμε. Τωρα μπορει και να μην ξανα πεσει ποτε κατω απο 30 και μπορει να φτασει και 500k δεν το ξερουμε. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/3/2021 στις 11:42 ΜΜ, SabotazNic είπε

Έλεγα μήπως επηρεάζει αρνητικά το γεγονός ότι έχω σε 3070 +1450 mem 😂

Το βράδυ το βάζω 47% που κοιμάμαι, δεν ακούγεται και ανεβάζει το πολύ 46 βαθμούς. 

Άρα όσο τα temps είναι καλά, το κρατάω. Βλέπω και μια μικρή βελτίωση στο avg αλλά είναι νωρίς να κρίνω. 

Αψογος εισαι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Δεν ξέρω μην το σκεφτούμε όλοι έτσι και φάμε τα μούτρα μας 

Ναι εσένα θα περιμένει να ξαναπέσει στα 5 χιλιάρικα. 

Αυτό δεν υπάρχει πια ξεχνάτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, amakrypat είπε

Ναι εσένα θα περιμένει να ξαναπέσει στα 5 χιλιάρικα. 

Αυτό δεν υπάρχει πια ξεχνάτο. 

Δεν είπα ότι θα περιμένει εμένα να πέσει, είπα ότι αν πέσει, μην πάρουμε όλοι 1-2-3 btc και εν τέλει δεν ξανά ανέβει. (διαβάζουμε λίγο) 

 

Τώρα ανεβαίνει γτ κάποιοι αγοράζουν. Αλλιώς ούτε καν. 

58 λεπτά πριν, Arkin είπε

Τα μουτρα μας τα εχουμε φαει ηδη ειχαμε τις ευκαιριες μας να αγορασουμε οταν ειχε το 1/10 απο οτι σημερα και δεν το καναμε. Τωρα μπορει και να μην ξανα πεσει ποτε κατω απο 30 και μπορει να φτασει και 500k δεν το ξερουμε. 

Με την ίδια λογική έχουμε φάει τα μούτρα μας από κάποιες μετοχές, χρηματιστήριο, στοιχήματα κτλ κτλ κτλ που έχουμε χάσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, akoinonitos είπε

ρε δεν πατε να σκαβετε οπου θελετε ,τι καθομαι και ασχολουμαι 😛

 

To φτυάρι σου χαλάς να ξέρεις :P 


Buy order 300€ cardano @ 0.86. Δυστήχως δεν έχω άλλα, ότι έβγαλα από mining, δεν βάζω απτή τσέπη μου. Αλάχ ου ακμπάρ.

Επεξ/σία από Herald
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Herald είπε

To φτυάρι σου χαλάς να ξέρεις :P 


Buy order 300€ cardano @ 0.86. Δυστήχως δεν έχω άλλα, ότι έβγαλα από mining, δεν βάζω απτή τσέπη μου. Αλάχ ου ακμπάρ.

Πήγε 0.86?????

Πότε πρόλαβε;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Πάλι το έλουσα ε :P Πάντα 6 ώρες αργά το νοιώθω

 

Spoiler

Δεν την ξανα παταω. Μολις γινει το sell order στο καπακι βαζω buy order για οταν ξανα παει σε εκεινη την τιμη. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...